POLİTİK GÜĞÜM

Şaşırtan Trabzon kulisleri...

POLİTİK GÜĞÜM
ERDOĞAN BAYRAKTAR TV PATRONU OLUYOR
Şehircilik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar TV patronu oluyor. Hemen heyecanlanmayın. Şu anda yayında olan bir TV’yi Bakan Bayraktar satın almayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre TV adı altında bir TV kuruyor. TV’nin kurulma aşamasında sona gelindi. Çevre TV uydudan yayın yapacak ve çevre duyarlılığı ile ilgili yayınlar yapacak. Bir çok bölgede de teşkilatlanacak olan Çevre TV’nin kurulması ile ilgili olarak bakanlık TRT’den teknik destek alacak ancak Çevre TV’nin yanını ve planlaması ile yayın politikasını bakanlıktaki bağımsız birimler yürütecek. Çevre TV’nin başına kimin geleceği henüz belli değil. Bu arada çocuklardan oluşan bir Çevre timi de kuruluyor. Bu tip gönüllü çevre kontrolü yapacak. Çevreyi kirletenleri anında ilgili birimlere bildirilecek anca bu ilgili birim kim olacak. Bu konuda da Bakanlık Erdoğan Bayraktar’ın önerisi ise Alo Çevre hattı kurmaya karar verdi. Yakında Alo çevre hattının telefon numaraları da belli olacak. Çevre konusunda duyarlılığını bakanlık nezlinde bütün ülkede hissettirmeyi amaçlayan Bakan Bayraktar Çevre TV ile örnek olacaklarını da belirtti. Çevre TV’de uzmanlar ünlü kişilere de program yaptırılacak. Çevre TV bakanlık bünyesinde kadrosunu da kuracak...

BAYRAKTAR NEDEN KENDİNE AMELE DEDİ?

devamı 2.sayfada...


BAYRAKTAR NEDEN KENDİNE AMELE DEDİ?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Ben amele bakanım” ifadesi Ankara kulislerinde çok konuşuluyor. Bakan Erdoğan Bayraktar’a neden kendisine amele bakan dediğini bizzat sorduk. Bize net ve kısa şu cevabı verdi..”Çünkü ben bizzat inşaatlarda konut yaparken apartman dikerken harç küredim, sıva yaptım. Kum taşıdım. Demirine baktım. Ustası ile yattım. Temelinden çatısına kadar bir inşaatın her bir yerinde görev yaptım. Amele bakanım derken bunu övünerek söylüyorum. Bir de kendi yeteneğimi ve yeterliliğimi söylemekten de çekinmiyorum. Mütevazi olmam. Mesela ben dünya çapında arazi geliştirme uzmanıyım. Benden daha iyi mühendis, mimar, şehir planlamacısı bulabilirsiniz. Ama bunların hepsini bilen başka birini bulamazsınız” dedi.Bu arada Bayraktar yabancılara arsa satışı ile ilgili de çok radikal bir karar aldıklarını belirtirken bu konuda gelebilecek eleştirilere de hiç kulak asmadığını belirtti. Bayraktar “Geçmişte bazı hükümetler de bunu yapmak istedi ama vatan elden gidiyor palavralarından ürktüler” diyerek konu ile ilgili yeni bir çalışma başlatacakların bütün büyükelçilere mektup yazarak bulundukları ülkelerde Türkiye’de gayri mülk satışı ile ilgili reklam yapmalarını da isteyeceklerini belirtti.Bu arada bir atama haberinden bize bilgi verelim. Bakan Bayraktar’ın afet il müdürü iken Ankara’ya daire başkanlığına taşıdığı Uğur Senercam, Yapı işleri genel müdür yardımcılığına terfi etti. Trabzon DSİ Bölge Müdürlüğünden tecrübeli bir inşaat mühendisi de Bakanlık katına çekiliyor. Henüz atama kararnamesi yazılmadığından bizde burada ad vermeyelim.

DİKKAT TAPUDA BALTA VAR!

devamı 3.sayfada...


DİKKAT TAPUDA BALTA VAR!
Şimdi bu nasıl bir başlık dediğinizi duyar gibiyiz. Söyleyelim. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yardımcısı Muhammet Balta, çok ön plana çıkmıyor. Özellikle bakanlığının taşra teşkilatları Balta’yı pek tanımıyor. Balta da tanınıncaya kadar bunu kendisine fırsat olarak çeviriyor. Nasıl mı..? Balta bazen sıradan bir vatandaş gibi Ankara’nın ilçelerinde yakın illerde ve sessiz sedasız gittiği diğer illerde bakanlığının özellikle tapu dairelerine giderek vatandaş gibi sırada bekliyor. Tapu işlemleri ile ilgili sürecin nasıl yürüdüğünü gözlemliyor. Kuyruktaki vatandaşlarla sohbet ediyor. Sonra edindiği izlenimleri rapor ediyor ya da anında olay yerinde kendisini tanıtarak olumsuz bir gelişme varsa uyarıyor, her şey normal yürüyorsa da çalışanları tebrik ediyor. Son olarak Balta, Ordu tapu dairesinde böyle bir gözlem yaptığını belirtirken “Ordu’daki tapu dairesi tam geçer not aldı” dedi. Bu tür gözlemlerini bir müddet daha yapacağını belirten Muhammet Balta’nın size Ankara’da birkaç özelliğini anlatalım. Bakan yardımcıları arasında Ankara’da en çok çalışan bakan yardımcısı olarak adı telaffuz ediliyor. Balta’nın bir özelliği de var bakan yardımcılıkları arasında eski il başkanı unvanına sahip iki kişi var biri Balta diğeri ise Tarım Bakanı Mehdi Eker’in yardımcısı..Bu arada Balta ile ilgili bir bilgi verelim. Balta’nın özel kalem müdürlüğünü bakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapan bir bakanlık çalışanı yapıyor. Özel kaleme Trabzon’dan biri almayı düşünen Balta, Özak’ın ricası ile bu kararından vaz geçti.

KORAY AYDIN TARAF OLACAK MI..?

devamı 4.sayfada...


KORAY AYDIN TARAF OLACAK MI..?
MHP Trabzon’da her zaman vardır. Etkilidir. Gerek dışa dönük seçimlerde gerekse de kendi içine dönük seçimlerde her zaman hareket ve bereketle MHP gündemdeki yerini alır. Pazar günü Merkez ilçe başkanı seçilecek. Cemal Özçelik, iddiaya göre il başkan adayı olmak üzere Merkez ilçe başkan adayı olmuyor. Yerine Vekili Mehmet Yılmaz’ı öne sürdü. Yılmaz da tuttu. Ankara’da Koray Aydın ile bir yemekte tesadüfen buluştuk. Gazeteci Yusuf Turgut ile Koray Aydın’ı hemen ortamıza aldık. Sağlı sollu soru yağmuruna tuttuk. MHP’de il başkan adaylarını sorduk. Temennisi ve beklentisi tek adaylı bir il başkanlığı seçimine gitmek. Ancak, birden fazla aday olması halinde taraf olmayacağını söylemesine rağmen MHP kulislerinde Aydın’ın her şeyi kendi oluruna bırakacağını tahmin etmek biraz da saflık olsa gerek. Bu arada Nihat Birinci’nin  Koray Aydın’a parti disiplini çerçevesi içerisinde bağlı olduğu yönünde de haber ilettiğinin bilgisine ulaştık. Aydın’a bunu sorduk.. Sayın Birinci bizim dava arkadaşımız dedi. MHP’de muhtemelen il başkanlığı yarışı iki liste ile olur. Muammer Demeli ile Nihat Birinci arasında. Ancak Cemal Özçelik ile Muhammet Öztürk’e dikkat diyelim. Bu arada Koray Aydın bize ve Yusuf Turgut’a TFF seçimlerinde Trabzonspor’un tavrını sordu. Turgut Demirören’in desteklendiğini biz de henüz net bir tavrı yok dedi. Aydın ikimizi de dinledikten sonra şu yorumu yaptı..” Bana öyle geliyor ki, Trabzonspor’a kupa yerine Sadri Bey’e güzel bir kol saati hediye edecekler..”

AYDIN- YUNUSOĞLU SAMİMİYETİ!

devamı 5.sayfada...


AYDIN- YUNUSOĞLU SAMİMİYETİ
Ankara’da ilginç bir yemekte MHP Milletvekili Koray Aydın ile eski milletvekili S.Latif Yunusoğlu’nu aynı masada yan yana gördük. Adeta düşman çatlatıyorlardı. Bir birleri ile sıkır sohbet eden ikili, yemeğe katılanların da müthiş derecede dikkatini çekti. Yemekte bulunanlarla da sohbet eden ilgilenen ikili fırsat buldukça derin sohbetleri ile çok iyi bir birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler. Yunusoğlu, Aydın’a saygıda kusur etmiyor, Aydın da Yunusoğlu’na gerekli samimiyeti gösteriyordu. O yemekteki bu hoş görüntü manzara MHP Trabzon için bizim hoşumuza gitti. Düşman çatlattılar. Bravo...

ANKARA TRABZON ETKİNLİKLERİ START ALDI
Ankara’da yapılan ve bu yıl 6. Gerçekleşecek olan Trabzon etkinlikleri bugün start alıyor. Bakanlığı döneminde Faruk Özak’ın büyük gayretleri ile geleneksel hale getirilen bu etkinliklerin bu güne kadar gelmesinde Özak’ın büyük rolü var. Hakkını verelim. Özak bu anlamda büyük bir iş başardı. Aslında Özak’ın bakanlığı döneminde Trabzon’a çok ciddi katkılarının olduğunu da kabul etmek gerek. Özakbelki tabana inemedi ama global olarak Trabzon için çok önemli işlere imza attı. Bunlardan biri de Trabzon Etkinlikleri. Bu etkinlikler Ankara’da Trabzon’la gündem oldu. Başka iller Trabzon’u takip etti. Artvin mesela bu sene bu etkinliği yapamıyor. Özak’ı bu anlamda hakkını bir kere teslim edelim. Tabi, olayın gizli kahramanı Bilgin Aygün. O da fuarcılık alanında müthiş yeteneği var ve bu konuda büyük başarılara imza atıyor..

BAKANLIK KORİDORLARINDA ÖZAL’I ÖVDÜ DURDU

devamı 6.sayfada...


BAKANLIK KORİDORLARINDA ÖZAL’I ÖVDÜ DURDU
Trabzon etkinlikleri nedeni ile Trabzon Ankara’ya akmış durumda. Ve Çevre Bakanlığının koridorları da Trabzonlu siyasetçilerden geçilmiyor. Biz de bakanlık koridorlarına uzandık. Birçok siyasetçi önce Balta’nın makamına uğruyor. Pazar gününe kadar bu yoğunluk sürecek. Bakan Bayraktan, Cuma günü istanbul’a gidecek hafta sonunu orada geçireceği için bakanlıktaki bu yoğun Trabzon trafiğine yakalanmayacak. Bütün yük de Balta ile Bakan Bayraktar’ın iki danışmanı Seyfullah Aslantürk ile Sadık Soylu. İki siyasi danışmanın odaları da ana baba günü. Biz de bu odaları uğradık. İlk etapda Maçka ilçe başkanı Koray Koçhan’la karşılaştık. Sonra Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’i göndük. Türkmen Özal’ın Türkiye’nin kabuğunu nasıl kırdığını öve öve anlatıyordu. Balta da onu onayladı. Ardından Sürmene Belediye Başkanı Fikri Usta kabalık bir grup ile geldi. Belediye başkanlarının derdi projelere para bulmak. Danışmanları Sadık Soylu ile Seyfullah Aslantürk ise tayin terfi ve iş bulma konularına kendilerini vermiş. Birkaç saat yanlarında kaldık, içimizden Allah yardımcıları olsun dedik. Bu arada bakan Bayraktar’ın iki danışmanının vasıfsız konumdaki bir hayli kişiye Trabzon’da iş bulduklarını da ifade edelim..
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner622

banner479