banner252

Sebahattin Çakıroğlu istifa etti

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, "Üstlenmiş olduğum Trabzonspor başkan yardımcılığı, basın sözcülüğü ve Kulüpler Birliği yönetim kurulu üyeliğinden feragat ediyorum. Hala devam eden Trabzonspor yönetim kurulu üyeliğimden yapılacak ilk seçimli genel kurula kadar istifa etmeyerek Trabzonspor'u koruma adına mücadeleme devam edeceğim" dedi.

Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce yapılan olağanüstü kongrede birlik ve beraberlik mesajlarıyla yola çıktıklarını belirtti.

"Siyaset bulaşmış Trabzonspor'u siyasetten uzak tutmaya, bölünmüşlüğü bitirmeye, adeta yerlerde sürünen onurunu, çalınan haklarını geri almaya, kirlenmiş Türk futbolunu temizlemeye, efsane Karadeniz fırtınasını yeniden estirmeye söz verdik" diyen Çakıroğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Değerli Trabzon seçmeni, siyaseti arkasına almış zengin holding patronlarını değil, dik duruşunu her platformda sergileyeceğini söyleyen sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve kendisine inanmış arkadaşlarını tercih ederek gerçek onurlu duruşu gösterdi. Lakin hangi akla hizmet ettiğini anlamadığım sebeplerden dolayı tabiri caizse dere geçerken at değiştiren ve her şeye rağmen siyasi görüşü, hayat felsefesi dahi farklı olan ve bu farklılığa rağmen tek yürek oldukları Trabzonspor'u, yaptığı bölücü ve siyasi söylemlerle parçalara ayıran, kapalı kapılar ardından yaptığı görüşmeleri hiçbir şekilde yönetimle paylaşmayan ve kendisinin de başkanı olduğu ve değişik siyasi görüşlere sahip Trabzonspor yönetim kurulunu yaptığı söylemlerle adeta kuklaya çevirmeye çalışan, kendisine ait olmayan hiçbir fikri kabul etmeyen, buna bağlı olarak yönetim kurulu toplantısına dahi ihtiyaç duymayan zihniyete daha fazla yardım ve yataklık etmemek adına üstlenmiş olduğum Trabzonspor başkan yardımcılığı, basın sözcülüğü ve Kulüpler Birliği yönetim kurulu üyeliğinden feragat ediyorum.

Hala devam eden Trabzonspor yönetim kurulu üyeliğimden yapılacak ilk seçimli genel kurula kadar istifa etmeyerek Trabzonspor'u koruma adına mücadeleme devam edeceğim. Hayal kırıklığına uğrattığım tüm Trabzonspor sevdalılarından özür diliyorum."->

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Oflu Semsi 2 yıl önce

kulupler ve kisiler ayrilsin diyenler basbakan degilmi, tupcuyu getiren trabzonsporun haklarini yiyen akp degilmi.

sirf fenerbahce ceza almasin diye neler yaptilar.
siz nasil trabzonsporlusunuz, kulubumuzu siyasetten uzak tutun. biz hicbirzamn ezik ve yandas olmadik..

sayin cakiroglunu tebrik ediyorum, mert ve dik durusundan dolayi..

Misafir Avatar
trabzon 2 yıl önce

Dik duruslu dik duruslu dediginiz baskaniniz kendine guvensinde secime girsin bakalim kac oy alacak...hodri meydan...

Misafir Avatar
Ali koç 2 yıl önce

Engin kara gibi bir sıfatsız adamla bu kulübü yönetmeye devam etsin bakalım yandaşlarını kulübün içine yerleştirmeye devam etsinler Avrupa kupasında şansları iyi gitmeseydi acaba bu yönetim diyemeyeceğim kişiler şimdi ne yapacaktı

Misafir Avatar
GEÇMİŞ OLSUN IV 2 yıl önce

7- başkanın siyaset özellik başbakan ile özel görüşme yapması bunun ile birlikte istanbulda zengin insanlar ile toplantı üzerine toplantı yapması yönetimden bunları saklaması aklıma değişik olayları getiriyor.ilk olarak başbakan ve ekibinden taktik alıyor olabilir, kupada izlenecek yol, kulubun borç durumu ve kulubu daha üst elit kişiler ile yönetim oluşturarak sonrada bir kaç önemli takviye ile futbol kamuoyu tspordan daha çok söz edecek, uhefa başarılı olursa bu seferde zengin kişiler tspora yatırım ypacak bu sayede kulubun agırlıgı trabzondan istanbula kayabilir demedi demeyin. başkan bunun hazırlıklarını yapıyor bilesiniz. yakında patlar yeni yoetim ve haber bombaları hatta muharrem usta destek verirse hic şaşmayın ortak projeler yapabilir.

Misafir Avatar
GEÇMİŞ OLSUN III 2 yıl önce

5- farklı fikilerden bahsediyor, buda ilginc. çok fazla demokrasi ve özgürlük iyibirsy degil.her kafadan birses çıkarsa bu demokrasinin alası olur ama başarının duşmanıdır.ingilterede demokrasi yok ama krallıkla yönetiliyor. bizim için önemli olan başkanın aldıgı kararlar kulubun menfaatine mi degil mi biz ona bakarız başkan yanlış yaptımı iyi niyetlimi ona bakarız haysiyetli serefli ve allah korkusu olan mı ona bakarız. gerisi miyavda miyav. bundan onceki başkanlarda kendisine ait olmayan fikirleri kabul ettiler de ne oldu... iflas. geçiniz bu bahaneleri 6- kendi başkanı yonetime hesap vermiyor diye bunu başkana yaltaklık yapmak olarak algılıyorsan işin başında istifa etmen gerekirdi.yonetim kurulu uyeleri başkan iin de kulup iin ordalar.başkan ve ekibe inanmayalar gidebilir.

Misafir Avatar
GEÇMİŞ OLSUN II 2 yıl önce

3- başkan tsporun başarısı için öncellikle bu fosillerin kulüple ile baglarını kesmesi lazım hortumları kesmesi lazım. yonetimdeki bazı arkadaşların gitmesi lazım yonetime ufku, hayalı buyuk olan maddi durumu iyi olanlar gelmeli. başkanın agaoglu hamlesi trabzondaki ihtiyar heyetini rahatsız etti oyuzden maşaları ile yonetimi nasıl zor durumda birakırız yeni secime nasıl gideriz dyi hergun toplantı uzerine toplantı yapılıyor.kismete bakındaki bukadar oyuna karşı allahta hacı amcaya yardımcı oluyor kaderin cilvesi işte
3-at değiştirmekten bahsediyor söyledigi ile kendisinizaten çelişiyor açıklamaya gerek yok.
4-başkan bildiklerini başlaşmıyor diyor. bunun birkac sebebi vardır yaaa başkan kendisine gelen buyuk teklif ve projeler için karar aşamasında yada yonetime guvenmiyor acilen yonetimi degiştirmek istiyordur. başka izahı olmaz buda biz tarftar için bir sıkıntı teşkil etmez, kulup başarılı oldugu sürece başkanın yanında ve arkasındayız.başkan şmdi mi böyleydi başkan herzaman böyle

Misafir Avatar
GEÇMİŞ OLSUN I 2 yıl önce

bence başkan yardımcısının istifasının bir kaç sebebi vardır. 1- başkan kulubu siyasete soktu diyor.bundan onceki başkanlar sokmadı da ne oldu, 200 trilyon borç içi boşaltılmış koca kulup butun gelirleri hacizli, avrupada sıfır başarı, uhefada tur atlamamış takım 30 yıldır lig şampiyonlugu yok daha sayıyım mı.bu seferde başkan kulubu siyasete soksun deneyelim sabredelim başkan haklıysa kulup kazanacak niye sizlerin zoruna gidiyor onu anlamıyorum. başkan ve yonetim bu zamana kadar 40 trilyon odeme yapmış daha ne yapsın.
2-zengin holding patronlarından şikayetçi asıl bence problem burası başkan yonetime zengin çevresi olan insanlar alacak, bazılarını rahatsız ediyor hatta bence yeni yonetimde usluda olacak yada destek verecek tahminin bu cunku başkanın gorevi trspor daha ust elit insanlarla buluşturmak buda trabzondaki bazı fosilleri rahatsız ediyor bunlar anadan dogma kendilerini tsporun sahibi zannediyorlar biz olmadan hicbirsey yapamazsınız havasındalar.

Misafir Avatar
serdar 2 yıl önce

Aman aman çok üzüldük , sakın gitme kulup küme düşer , ne verdinki sözün geçsin . Bize artık genelkurulda Hacıosmanoğlu- Ağaoğlu ikilisi lazım gerisi yalan