POLİTİK GÜĞÜM - 09-10-2016

Trabzon Kulislerinde bugün

POLİTİK GÜĞÜM - 09-10-2016
KÖSEOĞLU’NUN PEKŞEN’E SÜPRİZİ…!
A.Sula Köseoğlu, Trabzon milletvekilleri arasında sosyal medyayı en çok kullanan vekiller arasında. Köseoğlu, zaman zaman bu konuda eleştirilse de bildiğini okuyor. Zira, diyor ki, sosyal medya amacına uygun kullanıldığında son derece çağdaş bir iletişim aracı.

Köseoğlu, milletvekili olmadan önce sosyal medya takipçileri ile Trabzon’da buluşmuştu. Buluşmaya da bayağı takipçisi katılmıştı. Sosyal medya iletişiminde, Köseoğlu, halkımla daha iç içe oluyorum diyor.

Köseoğlu, önceki gün bir soyla medya takipçileri arasından seçtiği on kişiyi, Trabzon’dan uçağa koydu, birlikte Ankara’ya gitti. Takipçilerini meclise getirdi. Başbakan ile tanıştırdı. Meclisteki odasında misafir etti. Kulisleri gezdirdi, nasıl ve ne şekilde çalıştığını onlara anlattı bu arada, buraya kadar gelmişken gelin sizi CHP Milletvekili Haluk Pekşen’le de tanıştırayım diyerek Pekşen’e de getirdi. Böylelikle Köseoğlu, Pekşen’e de sürpriz yaptı. Köseoğlu’nun, sosyal medya üzerinden takipçileri ile diyaloğu son derece sağlıklı ve sağlam.


Farklı bir yöntemle, sosyal medyayı yararlı bir şekilde kullanan Köseoğlu’nun davetlisi olarak Trabzon’dan Ankara’ya gelenleri Köseoğlu VİP düzeyinde misafir ettikten sonra Trabzon’a yolcu etti..DEKANLARIN İLGİNÇ YARIŞI…!
KTÜ’deki fakülte dekanları arasında şu sıralar ilginç bir yarış varmış. Bize gelen bilgilere göre bu ilginç yarış için dekanlar bayağı efor sarf ediyormuş.

Bilindiği gibi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye genelinde bütün dekanların istifası istenmişti. Darbe atlatıldıktan sonra, Üniversitelerde vekaletin dekan atamaları yapıldı.
Bu atamaların yapıldığı Üniversitelerden biri de KTÜ’deki dekanların şu anda tümü vekaleten görev yapıyor. Rektörlüğe yakın bir kaynak bize YÖK’e vekaletin dekanlık yapanların asaletlerinin atanması için yazı yazıldığını söyledi.
Bu arada dekanlar arasında ilginç bir yarış olduğu da kulağımıza geldi.


Şimdi bu ilginç yarış ne diyeceksiniz..?
Bilimsel yarış mı?
Değil.
Dekanlar, dekan oldukları için yeni daha büyük daha kullanışlı ve daha lüks lojman almak için birbiri ile yarış içindeymiş. Bakalım lojman yarışında en iyi lojmanı kim kapacak..?MEĞER O OTOPARK, SPOR YAPANLAR İÇİN MİŞ!
Beşirli sahil dolgu alanında, yıldızlı bir otelin tam karşısında yapılan otopark ile ilgili konu  dünkü büyükşehir belediye meclisinde yeniden gündeme geldi.
Daha önce konu gündeme geldiğinde Büyükşehir Belediye Başkanı OFG, konudan haberi olmadığını söylemişti.
Dün, Beşirli dolgu alanında açılan otopark ile ilgili olarak başkana konu yeniden hatırlatıldığında, başkan bu kez şu bilgiyi verdi..
“Orda spor yapmaya gelen, vatandaşlar için otopark yapılıyor. Öyle iddia edildiği gibi de yeşil alan  kazılmış değil. Orada kaldırıl taşları vardı…”

Başkanın dediği mi yoksa Beşirli halkının gördüğü doğru anlaşılmış değil.
Taktir, fotoğrafa bakıp, okurlarımızın..KALDIRIM İŞGALLERİ VE SİZDEN GELENLER
Trabzon’da araçların yaya kaldırım işgalleri artık sıradan bir olay. Kimse de bu işi yadırgamıyor. Sürücüler, kaldırımları işgali sanki bir hak olarak görüyor. Sitemizin maillerine her gün kaldırım işgalleri ile ilgili olarak okurlarımız çok fotoğraf gönderiyorlar. Kaldırım işgallerine ne yetkililer bir çözüm bulabiliyor ne de yayalar olaya karşı tepki koyabiliyor. Ne de araç sürücüleri bu konuda, çekinken davranıyor ve Trabzon’un kangrenleşmiş sorunu kaldırım işgalleri, her gün daha da artarak sürüyor.
Kaldırım işgalleri ile ilgili olarak çok uzun konuşmaya, çok da acıklı yazmaya gerek yok. Bize sizler tarafından gelen bu fotoğrafları yayına koyduğumuzda gerçek ortaya çıkıyor zaten.
Konuşmaktan ve yazmaktan biz yorulduk, kaldırım işgalcileri yorulmadı.
Bari susalım, fotoğraflar konuşsun.
İşte, Trabzon’da kaldırım işgalleri..

OKTAY SARAL SESLERİ…!
Şimdi Oktay Saral sesleri de nereden geldi diyebilirsiniz.
Burası Trabzon ve Trabzon Ak Parti siyasetinde her an her türlü kulis bilgisi, şehrin göbeğinde patlayabiliyor.
Şu anda kulislerde ilçe kongrelerinden sonra il başkanlığı ile ilgili gelişmelerin ne olacağı yönünde meraklar var. Bu konuda merakları giderelim. Eğer, Ankara; Haydar Revi’ye, göreve devam etmeyi istiyormusun dediğinde Revi de evet diye cevap verdiğinde Revi il başkanı olarak yoluna devam eder. Başka bir seçenek yok.
Ancak, yerel yönetimlerle ilgili şimdiden hareketlilik var. Son yerel seçimlerde OFG’nin yeniden aday olmasında büyük emeği geçen lobi atan grubun önemli ve etkili bir kesimi; Oktay Saral’ın Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Saral’ı ikna etmeye çalışıyormuş. Oktay Saral seslerinin sırrı bu..
Oktay Saral, Trabzon büyükşehir belediye başkan adaylığını mı ister yoksa yeniden İstanbul’dan Trabzonluların yoğun olduğu bölgeden milletvekilliği mi?VE HAMSİLİ PİLAV GÜNLERİ BAŞLADI
Trabzon’un en eski en köklü pastanelerinden Selim Pastanesinde, hamsili pilav  günleri başladı. Yerli hamsinin çıkması ile Selim’in ustaları bugünden itibaren her Çarşamba günü hamsili pilav servisi yapılacak. Selim Pastahanesinde hemen hemen her güne ait bir çeşit var. Kimi günleri, organik tavuk ve pilav, her gün özel kabak tatlısı ve elbette dedelerimizden kalan piskut. Özellikle piskutlar, her gün tadılabiliyor. Cumartesi günleri ise, Selim’e özel döner de marka olmuş durumda.
Hamsili Pilav günlerinin bugünden itibaren her Çarşamba Selim’de başlaması, bir çok siyasetçi ve is adamını da Selim’de buluşturacak ve Trabzon’un her türlü kulisi de hamsili pilav tadılırken atılacak.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm 2016
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uğur Eskici 9 ay önce

KTU'ün hepsi dekan olsa ne olur.Bilimsel çalışmalar için yarış varmı ?siz bu konulardan bahsedin.Boşverin yarışı.

Avatar
yasal?2 9 ay önce

Ancak gerçekler bunlar. Sahi evi, villası, sitelerde lüks konutları olup lojmanlarda kalanlar için adalet nasıl işler. Selamlar.

Avatar
yasal? 9 ay önce

Değerli 61saat.com ailesi, öyle haberler ve yorumlar yapıp nokta atışı yapıyorsunuz ki yorum yapmamak elde değil. Az önce KTÜ Tıp Fak ne giderken otobüste lojmanlarda oturanların kim olduğunu soran kayınpederime ölüme, emekliliğe, ihraca bağlı olarak süresiz oturan akademisyen ile konumu gereği 24 saat kampüste olması gereken (!) idarecilerin oturduğunu söyleyince şok oldu. Adam yurtdışında yaşamış. Hatta ben bir de üzerine 15,20 yıl oturup halen dışarıda evi, villası olanların da çıkarılmadığını, lojman olmayınca yeni araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, yardımcı doçentlerin beklediğini, kira da oturduklarını, bak bir etraftan gelenlerden rahatsız oldukları için yüksek demirlerle tüm alanlara kedi ve köpek haricinde canlı varlık girişini engellediklerini, özel güvenlik sistemi ve personeli ile korunduklarını, bu durumunda adalet olduğunu (!) söyleyince kayınpederden kendisiyle dalga geçiyorum diye fırça yedim.

Avatar
Dekan 9 ay önce

Şütfen rica ediyorum...Rektörümüz, Bütün dekanlarımız alanlarında bırakın Ülkemizi Dünyanın en iyilerindendir...Bu görevlere de Allah bir de rektör biliyor çalışarak, hak ederek gelmişlerdir. İnanmadınız değil mi? İşte mesele bu? Balık baştan kokuyor!!!Ülkemizde akademisyende olsanız yükselmek için en uygun vasıf yukarıya yakın olcaksın, dik durmayacaksın, biyat edeceksin bir de KTÜ de Of-Çaykara eşrafından olacaksınız!!! Belki iyi bir bilim adamı olamayabilirsiniz ama Rektör dahil her şey olabilirsiniz!!!

Avatar
mahmuTS 9 ay önce

kaldırımlar kaldırılsın nede olsa yayalar kullanamıyor

Avatar
vatandaş 9 ay önce

anadoludan trabzona gelen binlerce öğrenci kyk yurtlarında yer bulamayıp yüksek kiralar vermek zorunda kaldığı bir dönemde ktü de onlarca lojmanın olması bu vatandaşa zuldür. bir çok üniversitede kendi bünyelerinde oluşturdukları vakıf yurtları bulunmaktadır bu yurtlar makul fiyata kyk standartlarından daha yüksek standartlar sunmakta ve üniversiteye gelir getirmesi yanında öğrencilerin barınma ihtiyacına da hizmet etmektedir. rektörlerin seçimle gelmesi ortadan kaldırıldığına göre rektör adaylarımızın daha fazla oy alma adına yaptıkları popilist politikaları ortadan kaldırmaları gerekmektedir. bu doğrultuda kampüs içerisindeki lojmanlar gerekli tadilatlar gerçekleştirildikten sonra KTÜ Vakfı yurdu haline getirilmeli ve öğrencilerin barınma sorunu ortadan kaldırılmalıdır.

Avatar
Ender 1 ay önce

KTÜ de rektör koltuk derdinde, dekanlar lojman derdinde, fetöcü akademisyenler saklanma derdinde.. Bilim yerlerde sürünüyor... Rektörün bilim-milim zerre kadar umurunda değil.. Oktay saral'a gelince; sadakat mecliste attığı bir kaç yumrukla ölçülemeyecek kadar ulvi ve derin bir kavram !!!

banner498