POLİTİK GÜĞÜM

25.04.2012

POLİTİK GÜĞÜM
OFG’NİN CEVABINI VERMEKTE ZORLANDIĞI O SORU

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sokağa indiğinde her soruya cevap veriyor ama bir soru yöneltildiğinde zorlanıyor.

O soru da şu..”Trabzonspor’un kupası gelecek mi başkan..” Belediye başkanı Gümrükçüoğlu işte bu soruya detaylı bir cevap veremiyor. Dediği kısa ve öz..”Kupanın Trabzon’a gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz..”

Başkan “İnce ayar yapıyoruz” derse sorun olacak. Biz bu işle ilgilenmiyoruz dese yine sorun olacak. Konuyu yakından takip ediyoruz derse de soru soran cevabı ile tatmin olmayacak.

Şu sıralar başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun cevabını vermekte en çok zorlandığı soru karşısında nasıl konuşursa konuşsun vatandaş ne yazık ki tam tatmin olamıyor. Gümrükçüoğlu da bu soruyu duymak istemiyor.

YAVUZ KARAN’IN YELPAZESİ

CHP il başkanı Yavuz Karan yeniden il başkan adaylığı ile ilgili olarak kollarını sıvadı. Yeniden aday olduğunu da ilçe kongrelerinde açıklamıştı.

Hele Of kongresinde tam anlamıyla kararlılığını da sergilemişti. Şimdi Karan, üzerindeki Volkancıdır sıfatından kurtulmaya çalışıyor. Yönetim kurulunu bu anlamda geniş bir yelpazeden oluşacak şekilde kurmak için temaslarına bile başladığı belirtiliyor. Yavuz Karan’ın yönetimini şekillendirirken partinin her bir kanadından etkili isimleri almak için hamlesinde başarılı olup olmayacağını ise bekleyip göreceğiz..

devamı 2.sayfada...


ERDOĞAN’IN İMDADINA BALTA YETİŞİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yardımcısı Muhammet Balta müthiş bir uyum içerisinde çalışıyor.

Bayraktar’ın yükünü bir hayli hafifleten Balta bakanlıkla ilgili taşradaki toplantılar bilimsel sempozyumlar ve benzeri açılış ile hizmet içi eğitim kurslarında Balta, Bakan adına yaptığı konuşmalar, incelemeler ve tetkiklerden tam not alıyor. Ankara’nın çok çalkantılı siyasi kulislerinde bakan ve yardımcısı arasında en uyumla ikili olarak gösterilen Erdoğan-Balta ikilisini de en çok Trabzon’un yorduğunu belirtelim.

Mayıs ayındaki Ak Parti il başkanlığı sürecinde parti içi çekişmelerde hem Balta’ın adı hem de bakan Bayraktar’ın ağırlığı kullanılmak istendikçe ikisi de ciddi ölçüde rahatsız oluyorlar. Bakan Bayraktar genel merkezin işareti ve önerisi doğrultusunda hareket etmenin gerekliliği ve lüzumunu parti içi dinamiklere her fırsatta hatırlattığını da ifade edelim

NİHAT TOSUN VE AGAH KAFKAS

Agah Kafkas’ı Trabzon’un Ak Partilileri çok iyi tanır. Bir dönem Çorum Milletvekili olan Kafkas Trabzon’un da parti müfettişiydi.

Muhammet Balta A.Metin Genç çekişmesinde yaşananların genel merkez nezlinde çıkan krizlerin başında Kafkas’ın Trabzon’u iyi okuyamadığı iddia edildi durdu.

Şimdi Kafkas, Sağlık Bakan yardımcısı. Müsteşar ise Trabzonlu hemşerimiz Nihat Tosun. Ankara kulislerinden bize gelen bilgilere göre Tosun ile Kafkas arasında ciddi bir huzursuzluk yaşanıyormuş. Kafkas ile Tosun arasındaki bu yaşanan krize Ankara’daki Trabzonlu dostlar şöyle bir yorum yapıyor..”Yahu nedir bir Trabzon'un Kafkas’dan çektiği…” Bu ikili arasındaki çekişmenin yankısı yakında Trabzon’da da epeyce yankılanacak gibi

devamı 3.sayfada...


GÜNNAR NİYE ÇOK RAHAT

Ak Parti kulislerinden edindiğimiz izlenimler il başkanı Adnan Günnar ile yaptığımız yüz yüze sohbetimizde şunu görüyoruz ki, Adnan Günnar çok rahat.

Niye acaba..? Niyesini Günnar’a bizzat sorduk.. “Gergin olursam size ne faydası var”dedi.

Adnan Günnar, il başkanlığında genel merkezin kendisini işaretleyeceğinden son derece umutlu. Önceki gün doğu ilçelerinden gelen 3 önemli ilçenin ilçe başkanı Günnar’a olan desteklerini tekrarladılar.

Günnar’ın sır gibi sakladığı listesinin oluşacağı havuza da 5’er isim verdiler. Günnar her ilçe başkanından 5 isim alıyor.

Belediye başkanlarından da. O.Fevzi Gümrürçüoğlu’ndan aldı mı bilmiyoruz. Bu konuda ketum olan Günnar işini sır kalması gereken konularda sırrını koruyarak yürütüyor. Günnar’ın rahatlığı, Günnar’ı destekleyenlerde de bir hayli fazla gözlemlenmiyor değil

TRABZON BÜYÜKŞEHİR OLMAK İÇİN ORDU’YU BEKLİYOR

Trabzon’un büyükşehir ilan edilmesi için yakın komşumuz Ordu ilini beklediğini hemen ifade edelim. Şimdi bu da nereden çıktı demeyin.

Ordu’nun da büyükşehir olması ile ilgili bir formül aranıyor. Bu formül de bulundu gibi. Tokat’a bağlı bir ilçe ile köylerinin Ordu’ya bağlanarak 750 bin nüfusuna ulaşabilmenin yolu aranıyor. Bunun için de teknik çalışmalar devam ediyor.

Bu teknik çalışmalara göre Ordu belirlenen kriterleri tutturduğunda büyükşehir statüsüne alınacak ve Trabzon’un da içinde bulunduğu büyükşehir belediyeleri açıklanacak..

devamı 4.sayfada...


TRABZON TABİB ODASININ HASSATİYETİ

Yakup Aslan Trabzon Tabib odası başkanıdır. Bir süre önce Van’da BDP’li bir vekil tarafından şiddete maruz kalan Trabzonlu doktorumuz ile ilgili olarak hem Aslan hem de Tabib odası özel bir gayretle yakından ilgilenmeye başladı.

Dr Aslan’da dün konuştuk. Kendileri doktorumuza sahip çıktıklarını onunla ilgilendiklerini dertleştiklerini belirtti. Aslan şimdilik medyaya konuşmak istemeyen şiddite maruz kalan doktorumuz için kısa bir süre içerisinde bir medya buluşması da gerçekleştireceklerini ifade etti.

Bu arada Dr Hakan Usta’dan da ilginç bir talep geldi. Dr Usta sağlık personeline şiddet uygulayanların genel sağlık sigortasından yararlandırılmamaları gerektiğini belirterek bu konudaki görüşünü da sağlık bakanlığın ilettiğini belirtti.

İŞTE AK PARTİ’NİN KANUNİ İLÇESİNİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Trabzon Büyükşehir olduğunda Kanuni adını alması kesinleşen Merkez ilçedeki belediye başkanı kim olacak sorusuna yığınla spekülasyon yapılıyor.

61saat.com bu konuda yaptığı araştırmada ilginç bir isme ulaştı. O isim de şimdiki adı ile Fatih eski adı ile SSK’nin eski baş hakemi Atilla Yılmaz.

Atilla Yılmaz İstanbul’da olduğu sürece de iktidar partisinin dinamikleri ile yakın diyaloglar kurdu. Yılmaz Trabzon’a dönüşüm muhteşem olacak diyor. Bakalım öyle mi olacak…?

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510