banner597

POLİTİK GÜĞÜM

05.06.2012

POLİTİK GÜĞÜM
TÜRKER ERTÜRK KAZANDI!

CHP Trabzon il kongresine büyük bir heyecan katan Türker Ertürk seçim sonrası kongre ve CHP ile ilgili birtakım analizlerde bulunmuş, bu analizleri www.61saat.com'da olduğu gibi birçok internet haber sitesi ve sosyal medya paylaşımlarıyla binlerce kişi okumuştu. Yapılan yorumlardan bazılarını derledik, yorumların geneline bakıldığında, tabanında tavana karşı büyük bir rahatsızlık olduğu aşikar. Türker Ertürk'ün her yazısının altına yorumlar yağmış Bu yorumlarda Türker Ertürk'ün 15 günlük çalışma sonrası aldığı başarı 'Galiptir bu yolda mağlup' şeklinde yorumlanıyor. Kimse Türker Ertürk'e üzülmeyin, olur demiyor. Hepsi Türker Ertürk'ün bu seçimin gerçek galibi olduğu yönünde hemfikir. Erdem Saygın isimli vatandaş bakın Türker Ertürk'ün yorumlarına karşılık neler söylüyor...


Türker bey o oyları, kendisinin de ifade ettiği gibi 15 günlük bir çalışma sonunda aldı. Arada az bir fark oldu. Daha fazla çalışma zamanı olsaydı sonuç değişik olabilirdi. Bu bakımdan Trabzon örgütünü çok fazla suçlamak haksızlık olur gibime geliyor. Türker bey Trabzon'a yönelik mücadelesinde devam etmesi halinde hak ettiği yere ulaşacağını düşünüyorum. Kendisini mecliste görmek istiyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Birde Celal İnce'yi dinleyelim okuyalım. Paşam Trabzon'da seçimi siz kazandığız. Yoksa bizler sizi tanımasaydık bu yorumları nasıl yapardık. Şimdi kazandık diyenler nerede.

CANALİOĞLU'NA BÜYÜK ÖFKE VAR

Türker Ertürk ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımları analiz ettiğimizde dikkat çeken bir diğer hususta kongrede CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu'nun takındığı tavır. Birçok partiliyi rahatsız etmiş. İsterseniz burayı biz değil CHP'li olduğunu düşündüğümüz isimlerini açık açık yazarak Türker Ertürk'e destek verenler yorumlasın. Metin Yılmaz: Tahmin ettiğim gibi ve Volkan bey beni şaşırtmaya devam ediyor. Komutanım bu sadece size yapılmadı ayrıca , milletvekili aday belirlemede de yapıldı Haluk Pekşen gibi benim ve benim gibilerin oyunu alacak ve Trabzon'u savunacak birini harcadılar... İyi mi ettiler ? Siz benim geldiğim siyasi partiyi sanırım biliyorsunuz ve benim gibi Haluk Pekşen ilk 2'ye yerleşirse CHP'ye oy verecek olan çok kişi vardı.. Ne oldu, ben Engin Alan'ı bahane edip diğer partiye onlarda buna yakın bahanelerle yine aynı yere oy verdik... Kaybetmek için uğraşıyor CHP, kazanmak için değil. Celal İnce ise Canalioğlu ile ilgili daha sert ifadeler kullanıyordu. İşte Celal İnce'nin yorumlar: Sayın Ertürk Canalioğlu zaten eski prestijini Trabzon'da kaybetmişti. Bu kongrede takındığı tavır bizi de çok rahatsız etti. Öyle gadaşum, guduşum öpücüklerini bu millet yemez. Sizi mutlaka Trabzon'dan milletvekili olarak görmek istiyoruz. Volkan ağabey diyoruz ama ağabeylik yapamadı. Kendisini genel merkezden ikinci sıradan aday gösterseydi CHP'nin Trabzon'dan iki milletvekili olacaktı. Çünkü o zaman Volkan Beyin çalışması başka türlü olacaktı. Kendini rahat hissetti. Sadece kendisi seçildi. Teşekkür için dahi örgütlerimizi bile ziyaret etmedi.

devamı 2.sayfada...ORHAN AYDIN DEMEDİK Kİ!

Dün Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlük Seçimleri ile ilgili Prof. Dr. Orhan Aydın ile ilgili kaleme aldığımız bazı ifadeler belli çevrelerce yanlış anlaşılmış. Bundan 3 gün önce KTÜ'lü öğretim görevlileri ile sohbetimizde rektörü atayacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah ile bugüne kadar en yakın temasa geçen isim kim demiştik. Burada da TÜBİTAK ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den alan Prof. Dr. Orhan Aydın haricinde diğer 3 adayında Gül ile bu kadar yakın temas kurmadığını ifade ettik. Cumhurbaşkanı 4 isimden Aydın'ı tanır dedik. Fakat kesinlikle onu atar, diğer adayların şansı yoktur demedik. Şu anda tüm adayların şansı yüzde 25'tir. Özellikle Aydın ile Prof. Dr. Süleyman Baykal isimleri ne yazık ki cemaat ile çok anılmaya başlanmıştır. Bu nedele Hülya Kalaycıoğlu'da diğer adaylara nazaran saha çalışmalarında bayağı bir yol katetmiş ismi ön plana çıkmıştır. Yıpranma açısından bakıldığında Prof. Dr. Fahri Özcan isminin en az yıpranan ve yıpratılan isim olduğu göz önündedir.

TAŞBAŞI FOKURDUYOR

Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri son günlerde Taşbaşı'nda uygulama üstüne uygulama yapıyor. Dükkan sahiplerinin birçoğu cezaevinde, yargılanmayı bekliyor. Biraz olayı kurcaladık, her ne kadar alkollü müesseseler olsa da, hepsinin ailesi, çoluğu çocuğu, devlete olan borçları var. Birkaçıyla sohbet ettik bakın neler söylüyorlar, "Patronlarımız oyuna getirildi. Böyle iş olur mu? Trabzon Emniyeti önce bir toplantı yapar, uyarır. Kurallarını koyar. Yoksa kapatırız der. 4 günde bir restaurantlarımız basılıyor. İnanın müşteriden çok polis gelir oldu. Artık kimse uğramıyor mekanlarımıza. Patronlarımız içeride. İşler gittikçe kötüye gidiyor. Onlarca garson, şoför, bakkal manav buradan ekmek yiyor. Çocuk okutanlarımız var. Ne yapmışız biz? Birinin öbürün namusuna göz mü dikmişiz. Evet Sayın Emniyet Müdürümüz mesleğinde başarılı bir kişi ama operasyonlarda bile mekan ayrıcalığı yapıldığı yönünde tedirginliklerimiz var. Lütfen bunlara dikkat etsin. Neden bilmiyorum ama neden Taşbaşı. Aklımıza türlü türlü şeyler geliyor. Sanki her akşam polis baskını yaparak bizi polise düşman etmeye kalkıyorlar. İstanbul'da hainleri görüyoruz. Her gün polise saldırıp, vatanına karşı geliyor. Ama görüyorum ki bizi de bu tehlikeli sürece itiyorlar. Yazıktır, burada insanlar aç kalınca, buradaki mekanlar boşalınca müşterileri başka ülkelere, başka şehirlere mi gidecek. Emniyet'in başındaki isimler bunu hesap edemiyorlar mi? Taşbaşı fokurduyor. Burada ne zaman ne olacağı belli değil. Biz huzurluyduk. Ekmeğimizi kazanıyorduk. Fakat birileri adil olmayan bir yöntemle ekmeğimize balta vuruyor. Dileriz bunun hesabı iyi yapılmış, ardı düşünülmüştür". Evet zaman zaman Taşbaşı esnafının şikayetlerini dile getirmeye çalışacağız. Haklı veya haksız olduklarını yorumu siz değerli okurlarımız, kararını da yüce Türk Adaleti verecek.

devamı 3.sayfada...


GÜNNAR'IN TOPLANTISINA KATILMAYANLAR

Kimileri davet edilmedikleri için alındı, kimileri davet edilmeyenlere karşı nezaketsizlik yapıldığı için. Katılmayanlar tepkilerini, "Bu birlikteliğin öncesinde, bu partiyi bugünlere taşıyanları da vardı. Plaketi hak eden onlarca emektar o gece unutuldu" dediler. Fakat AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar'a göre katılım istediği ölçüde olmuş, mazeret bildiren birkaç isim dışında herkes davete icabet etmişti. AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar bu dönem Maçka bölgesinden listesine aldığı Turan Pervanlar'ın Akyazı'yı kuşbaşı gören tesisinde bir toplantı yaptı. Toplantıda geçen dönem yönetimde olup emeği geçenlere teşekkür edildi. Tertipleme amacına bakılırsa Günnar haklı, fakat düşünce eksik mi… Gerçek emektarlara da bir plaket töreni yapılmalı mı? Onun kararını da teşkilatlar verecek.

MHP'DE BİRİNCİ Mİ, DEMELİ Mİ?

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanlığı, Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı ile neredeyse aynı süreci yaşıyor. Tek bir fark, iki adayında desteklediği isimler büyük kurultayda genel başkan adayı olacak. İki aday var. Biri genel merkezin, diğeri partinin dinamikleri denecek kemik kadronun. Eğer bu şekilde yarışa girilirse görülüyor ki, MHP Trabozn İl Başkanı Nihat Birinci'nin seçimi kazanma ihtimali düşük. Şimdi yine bir bomba attınız ortaya, bunu nasıl destekleyeceksiniz diyenlere yine tarafsız bir MHP'li şu cevabı veriyor, "Eğer genel merkez Nihat Birinci'nin kazanacağını bilse, yarın kongre yapar'. Biz de bu kongre işini uzatmalarının ardında ince bir strateji olduğunu düşünmüyor değiliz. Çünkü MHP Trabzon il kongresi, MHP Büyük Kurultayı kadar önemli. Çünkü Trabzon'da eğer Koray Aydın'ın desteklediği aday kazanamazsa Aydın Genel Başkanlık yolunda büyük bir yara alır. Hem de kendi memleketinden. Koray Aydın'ın Trabzon'da alacağı mağlubiyet bütün vücut kimyasını bozar. Bu nedenle genel merkez yani Genel Başkan Devlet Bahçeli derin düşünceler içinde. Şaşırmış durumda. Seçime gitse, kaybetme ihtimali yüksek. Gitmese, atama yapsa veya adayım Nihat Birinci dese, "Bizim partimiz genel merkezden değil, tabandan millet tarafındann yönetilir. dikta ile değil demokrasi ile yönetilir" söylemlerinin altında ezilecek. Hem Aydın, Hem Bahçeli büyük bir çıkmazda. Görünüş atama olacağı yönünde… Trabzon Devlet Bahçeli'den gelecek talimata kilitlenmiş durumda.

BAYRAKTAR'I ÜZEN PROTESTO

Türkiye'nin gözü onun üzerinde. TOKİ'yi şahlandıran Oflu müteahhit, Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar. Sempozyumdan toplantıya, meclisten memleketine koşuyor. Sık sık gelmeyi ihmal etmiyor. Geçtiğimiz günlerde de Trabzon Sanat Evi'ndeki Sanat Etkinlikleri'ne davetliydi. Malum gittiği yerden ayrılması bir hayli zor olan Bakan Bayraktar Sanatevi öncesi yaptığı ziyaretten zamanında ayrılamadığı için 10 dakika Sanatevi Programına geç geldi. Trabzonlu sanatçılarımızda bu durumu alkışla protesto etti. Bayraktar bu protestoyu nezaketle karşıladı, sesini de çıkarmadı fakat, biz kendi değerlerimizi, özellikle bakanlık kabilesinin en yoğun ve en gözde ismini kendi memleketinde böylesine ufak bir sebeple üzersek, başkalarının fırlattığı ayakkabıya ne diyeceğiz. Koskoca Bakan işini gücünü bırakıp büyük zahmetler çekerek organize ettiğinizi bildiği davete katılmışsa, 10 dakikalık hatırada olmalı diye düşünüyoruz. Ve etkinlikleri ile Trabzon'da Sanat'ı canlandıran Sanatevi'ni bir kez daha tebrik ediyoruz.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner596

banner478