POLİTİK GÜĞÜM

14.06.2012

POLİTİK GÜĞÜM
SÜMELA'NIN ŞİFRESİ 2'DE KÜFÜR VAR MI?

Trabzonlu hemşerimiz Adem Kılıç'ın yönetmenliğini üstlendiği Sümela'nın Şifresi Temel'in ikinci serisi Moskova'nın Şifresi temel'in çekimleri Pazar günü Trabzon'da Soğuksu Mahallesi'ndeki telsiz tepede bir evde start alıyor. Temel'in evindeki maceralarıyla başlayacak çekimler yine Trabzon'un tanıtıma ihtiyacı duyulan birçok yerinde gerçekleştirilecek. Filmin yardımcı yönetmenlerinden Emin Albayrak ikinci filmin daha komik ve daha dolu dolu olacağını söyledi. Şimdi sabırsızlıkla 2. filmin perde demesini bekliyoruz. Eminiz Adem Kılıç yine muhteşem bir filmle ortalığı kırıp geçirecek, herkesi kahkahaya boğacak ve Trabzon'u yine layıkıyla tanıtacaktır. Herkesin merak ettiği bir konuya da açıklık getirelim. İlk filmde en çok küfürlü bir sahne tartışılmıştı. 2. filmde küfür olacak mı? Aldığımız duyumlara göre birinci filmden daha fazla küfür varmış, fakat Karadeniz insanının gündelik yaşamında kullandığından az olduğu kesinmiş.

ULUSOY EVLERİ VE ULUSOYLARIN PRESTİJİ….

Çukurçayır'ın en jan janlı, en rengarenk evleriydi. Pembeli, beyazlı. Dış görünüşü ile herkesi kendine hayran bırakan Ulusoy'un o evleri şimdilerde pislikten görülmüyor. Bembeyaz duvarlar çamur deryası olmuş, Temizlenmesi de imkansız gibi bir şey. Sadece dış görünüş değil, evlerde oturanlarında, kullanılan malzemelerin kötülüğünden şikayetleri var. Çok yakın bir ağabeyimiz evdeki 3 banyodan sadece birini kullanabildiklerini, evin tesisatının ve yalıtımının çok kötü olduğunu belirtiyor. Bu pembeli Ulusoy evleri Ulusoylar'ın prestijini biraz sarstı desek abartı olmaz herhalde.


devamı 2.sayfada...


KTÜ’DE DOLDUR BOŞALT OYLAR

Bugün KTÜ’de rektörlük seçimleri var. Rektör Özen’e göre desteklediği Süleyman Baykal 520’nin üzerinde oy alacak. Orhan Aydın’ı destekleyenler ise Baykal’ın bu rakamı tutturamayacağı görüşünde. Aydın rahatlıkla ilk sırada çıkacak deniyor.

Kimin ne kadar oy alacağı bugün ortaya çıkacak.

61saat.com'da anında sonuçları canlı olarak aktaracak.

Ancak bugün sandık başına gidecek öğretim üyeleri arasından ilginçleri var. Şöyle ki, kadroları KTÜ’de olup kendileri başka üniversitede olan hatta rektörlük görevinde bulunanların bir günlük seçime gelip, oy kullanıp gitmeleri. Biz bu gibileri doldur boşalt oylar olarak nitelendiriyoruz. Gelecekler oylarını kullanacaklar aynı gün de Trabzon’dan ayrılacaklar sonra da KTÜ’nün birkaç oyla sıralanabilme ihtimali olan aday sıralamasına etki yapıp rahatlayacaklar.

Bu gibi oy depoları daha çok kritik seçimlerde gelir ve giderler. Acaba kimin için bu seçimler kritik ki uzak diyarlardan gelip bir günlüğüne oy kullanacaklar. Durum çok kritik olduğu için bu doğrultuda bir yorum yapmak istemiyoruz.

Genellikle bu tür doldurma oylara biz daha çok, yerel seçimlerde rastlardık. Yerel seçimlerde o bölgede yaşamayanlar gelir oylarını kullanır giderler ve o beldenin de kaderini belirlerlerdi. Belki kadroları KTÜ’de olup kendileri KTÜ dışında başka üniversitede olanların bu tür oy kullanmaları hakkı. Ancak etik değil. Bizim diyeceğimiz bu..

VOLKAN CANALİOĞLU CHP’DEN GİDER Mİ?

Önce, Erdoğan Bayraktar Volkan Canalioğlu’nu övdü.

Sonra, Canalioğlu Erdoğan Bayraktar’ı. Her ikisinin de birbirini övmesi genelde Türk siyasi tarihinin pek de tanıdık olmadığı bir olay olduğundan garibimize gitti. Bayraktar’ın Canalioğlu’nu övmesi birilerini bayağı tedirgin etmişti. Hatta, Bayraktar’ın gerçekten Canalioğlu’nu övüp övmediğini öğrenmek için büyük çapa sarf etti. Ve işin doğrusunu öğrenince, üzüldüler. Canalioğlu’nun da Bayraktar’ı övmesi CHP’de şok etkisi yarattı. Hem CHP’liler hem de Ak Parti’liler birbirini karşılıklı öven milletvekillerinden hoşlanmadılar.

Bakan Bayraktar’ın Canalioğlu’nu övmesine bir kulp takıldı. Deniliyor ki, Canalioğlu Ak Parti’ye geçebilir.

Canalioğlu’nun Bayraktar’ı övmesine Trabzon kulislerinde takılan kulp ise Canalioğlu, Bakan Bayraktar ile Faruk Özak arasında soğuk rüzgarların estiğini biliyor. Bu soğuk rüzgarları fırtınaya çevirmek için çapalıyor. Onun için Bayraktar’ı övüyor. Özak’tan böylelikle rövanşı alıyor.

devamı 3.sayfada...


BAYRAKTAR CANALİOĞLU'NU NEDEN ÖVDÜ

Peki, Canalioğlu Bayraktar’ı niye övdü. Bunu da bakın nasıl açıkladı;

Kavgacı anlayıştaki siyaseti bir kenara bırakıp, doğruya doğru, yanlışa yanlış demesini bilmeliyiz. Evet, ben o açıklamaları yaptım.

Söylediklerimin de arkasındayım. Bunları söylerken de iktidar partisinin diğer milletvekilleri ile belediye başkanının hiçbir şey yapmadıklarını söyledim. İktidar milletvekilleri Trabzon’a hiçbir şey vermedikleri gibi, belediye başkanı da kayıp.

Ben yapılan iyi şeyi söylerim, yapılmayan ya da yanlış yapılan şeyleri de eleştirir ve de gereğini yaparım.

Sayın Bakan’ın doğrularını söylemekle birlikte yanlışlarını da her zaman eleştiriyorum, soru önergesi olarak da meclis gündemine getiriyorum. İşte örneğin Araklı’da yapılmak istenen çöp alanı için Sayın Bakan’a soru önergesi verdim. İktidarın ya da bakanın yaptığı her yanlışı en ağır şekilde eleştirir, gereğini yaparım”

Canalioğlu’nun bu açıklamasından sonra şimdi Bayraktar Canalioğlu’nu övdü, AK Parti’ye gidebilir diyebilir misiniz.. Elbette hayır diyemezsiniz.

AHMET SARI’YI ÇILDIRTAN GELİŞME

Ahmet Sarı Trabzon MÜSİAD’ın en etkili isimlerinden biri. Kurucularından da. Ve onun her zaman MÜSİAD üzerinde etkinliği vardır. Sarı, KTÜ Rektörlük seçimlerinde Orhan Aydın’ı destekliyor. Bu konuda da bayağı hararetli.

Herkesin her bir rektör adayını desteklemesi son derece normal. Ancak Trabzon’da bazı STK’larının rektör adaylarını desteklemeleri konusunda deklere yayınlamaları sorun oldu. MÜSİAD’ın da Süleyman Baykal’ı desteklediği yönünde açıklanan deklarasyonda adının açıklanması üzerine Sarı hemen devreye girdi ve MÜSİAD o açıklamayı yaptı. Biz Baykal’ı desteklemiyoruz.

Ama MÜSİAD, Aydın’ı desteklediğini de vurgulamadı. Ahmet Sarı, Hanefi Mahitaploğlu’nun böyle bir açıklama yapması ile Orhan Aydın için ortaya koyduğu kararlılığını göstermiş oldu.

MERKEZ İLÇE'DE İYİ NİYETİ SU İSTİMAL

Ak Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş'ı CHP'lilere de sorsak hep iyi niyetli, alçak gönüllü, mütevazi biri olarak tarif alıyoruz. Ne güzel bir duygudur şehirde böylesine anılmak. Fakat bazen iyi niyet siyasette işe yaramıyor ve bu durum Altunbaş'ın da canını sıkmıyor değil. Bilindiği üzere Ak Parti'de tüzük gereği 3 kez yönetim kurulu toplantısına katılmayanların otomatikman yönetimden düşürülmesi gerekir. AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar bu yöntemi Ufuk Hoş'a uygulamış devamsızlığı nedeniyle onu yönetimden düşürmüştü. Duyduk ki Trabzon AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlığında da yönetim kurulu toplantılarına 3 kez üst üste katılmayan, buna rağmen burnundan da kıl aldırmayan yöneticiler varmış. Fakat iyi niyetli Başkan Temel Altunbaş bunlara kıyamıyormuş. Bizce böyle olmaması lazım. Eğer bugün böyle yaparsanız sayın Altunbaş, yarın diğer devamsızlık yapanları nasıl yönetimden uzaklaştıracaksınız. Şimdiden kestirip atın yarayı ki kangren olmasın. "Canım kardeşim sen yoğunsun, bize bu şekilde gereken katkıyı sağlayamayacaksın" deyip sabit kararlar alıp yedek yönetimde görev bekleyenlerin iş başına getirilmesi gerekir. Birde bu tür insanları yönetimde tutmanız, toplantılarınıza katılmak için azami gayret gösterenlerinde şevkini kırar bunu bileseniz.


Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510