banner572

POLİTİK GÜĞÜM

18.06.2012

POLİTİK GÜĞÜM
BAYRAM BELEDİYEYİ MAHKEMEYE VERDİ

Bu aralar Trabzon'daki dolmuş durakları ile ilgili sık sık haberler servis edilmeye başlandı. Bu haberler bazen gizli e postalardan, bazen de belli gazeteciler aracılığı ile servis ediliyor. Dün yine e posta kutumuza gelen mailde ilginç tespit ve eleştiriler vardı. İsterseniz servis edilen haberi hep birlikte okuyalım. ve yorumu da değerli okuyucularımızın taktirine bırakalım. Fatih Dolmuş Durağı Eski Başkanı Kani Ataç, Kuran Kursu-Fatih-Ayasofya Durak Başkanı Hasan Bayram’ı eleştirdi. Ataç, Kurankursu-Fatih-Ayasofya Dolmuş Duraklarının önceki sene birleştirilerek tek durak haline getirildiğini ifade ederek, “Bu durağın başkanı olarak da Kurankursu Durak Başkanı Hasan Bayram, feshedilen durak başkanlarıyla anlaşma sağlayarak durak başkanı seçilmiştir” dedi. Gelinen süreçte durakta tek bir durak yapılmadığını savunan Ataç, “Yaklaşık 2,5 yıldır durak içerisinde tek bir toplantı yapılmadığı gibi durak üyelerinin sorunları hakkında da çözüm üretilmemiştir. Eskiden birlik ve beraberlik içerisinde olan arkadaşlarla, şimdi gruplaşma ve birbirlerine karşı hor görülme başlanmıştır” diye konuştu. Durakta toplanan aidatlara da değinen Ataç, şu ifadelere yer verdi: “Durak sorunları çözüme kavuşturulacağı yerde maalesef, durak aidatları olarak üyelerden ayda 15 TL toplanması gerekirken, üyelerden günde 5 TL toplanıyor. Toplanan bu paraların hesabı sorulduğunda ise bu parayı durakta çalışan kahyaya ödediğini söylüyor. Bizim durağımızda 200’e yakın şoför esnafı vardır ve bu durumdan çok rahatsızlardır:” durak Başkanı Hasan Bayram’ın Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Trabzon Belediyesi ile istişare içinde olmadığını belirten Ataç, “Durak Başkanımız Hasan Bayram tamamen kendi egosunu tatmin etme yolunu seçiyor. Trabzon Belediyesini mahkemeye vererek üyelerin menfaatine olacak işleri sekteye uğratma yolunu seçiyor” ifadelerine yer verdi. Hasan Bayram’ın Durak üyelerinin hakkını hiçbir şekilde savunamadığını iddia eden Ataç, “Durak Başkanı Hasan Bayram, üyelerinin hakkını savunmadığı gibi üyeleri ile meydanın göbeğinde kavga da etmektedir. Kendi yönetim kurulu da kendisinden rahatsız olduğunu belirterek istifalarını sunmuşlardır. Ayrıca kendisini İl Dernekler Müdürlüğü’ne toplanan paralar ve gelir gider hesaplarının incelenmesi için başvuruda bulunup alınan cevabı yazıda da günde 5 TL para toplandığı tespit ettirilmiştir. Bu toplanan paralarla ise kendisine 2 adet servis aracı ve Akçaabat hattından da (m) plakalı araba alarak kendi durak üyeleri üzerinden rant sağlamıştır” ifadelerine yer verdi. İddialar endişe verici, doğruluğunu araştırıyoruz. dileriz Trabzon Şoförler Odası yönetimi de bu iddiaları gündemine alır.AĞAOĞLU'NUN CEPHANELİK DE ARSA DEDİKODUSU

Türkiye'nin saygın işadamlarından Oflu hemşerimiz Ali Ağaoğlu ile ilgili şehir efsaneleri yayıldıkça yayılıyor. Kimileri Cephanelik yanlarındaki boş arazilere Ağaoğlu'nun göz diktiğini söylüyor, kimileri Erdoğdu kışlasının arazisine. kimileride Boztepe Tugay'ın arazisine. Biz Ağaoğlu'nun danışmanları ile irtibata geçtik. Şu anda Trabzon'daki tek yatırım, Of ilçesine yapılacak eğitim kurumları olduğunu belirttiler. Bunun haricinde kesinleşmiş bir yatırımın olmadığını söylediler. Fakat Ağaoğlu genel seçimlerde Çevre ve şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar'a yatırım sözü vermişti. Ve bunun için ekibi rantabl bir yatırım olması adına çalışmalarına devam ediyor.

MAÇ ÖNCESİ ORGANİK İKRAM

61saat ekibi olarak sosyal ve sportif faaliyetlere de önem vermekteyiz. Bu nedenle Akbaş Halı Saha Tesislerinde futbol müsabakası yapma kararı aldık. Ve bunu her hafta düzenlemeyi düşünüyoruz.  İlk maçımız renkli geçti. Trabzon’un tanınan iş adamlarından Okan Çolak ve Atalay Koçhan’ın yanı sıra, Mimar Emrah Ömer Çam, Siyaset61.com Genel Müdürü Onur Çağılcı, 61saat ekibinin dinamosu Tayfun Çöpçü, Taka Gazetesi Haber Müdürü Hakan Şener, yine Taka Gazetesi’nin muhabiri Atakan Tok, 61saat yazarlarından Levent Ustabaşı gibi ünlü simalar yeşil sahada top koşturdu. Tabi 61saat Genel Müdürü Erhan Esaspehlivan’sız olmadı! Adaletiyle tanınan Esaspehlivan da maçta hakemdi. Maçta ilginç anlar da yaşandı. Esaspehlivan 2 penaltı kararı verdi. Çok tartışmalı kararlara imza attı. Bazen gerilen maçta Okan Çolak’ın ekibi sahadan galip ayrıldı. Ayrıca Akbaş Halı Sahası’nın sorumlusu ve sahibi Muhammet Ali Akbaş müsabaka öncesi futbolculara ikram ettiği salatalıklar da geceye damgasını vurdu. Akbaş halı sahasındaki bu ilginç uygulamanın nedenini sonradan öğrendik. Meğer halı sahanın hemen arkasından yetiştirilen organik sebzelerdenmiş.. Servisleri de olan ve hizmette sınır tanımayan, maç sonrası da müşterilerine karpuz ikram eden Akbaş halı saha yetkililerini  geniş vizyonları ve yenilikçi hizmet anlayışlarından ötürü kutluyoruz.

devamı 2.sayfada...


MERKEZ İLÇE'NİN ORGANİZE İŞLERİ


AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlğı yaptığı faaliyetlerde sıkı organize oluyor. Birçok etkinliğine Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun katılımını sağlıyor. Yönetim kurulu üyeleri mahallelerde ayrı ayrı toplantılar düzenliyor. Cuma günleri bir arada yemek yemeye özen gösteriyor. Akşamları birlikte bir ilçe, belde veya mahalleyi ziyaret ediyor. Zaman zaman bizlere de haber veriyorlar, bizlerde toplantılara vakit buldukça iştirak ediyoruz. Uzun süredir programlarla ilgili telefon alamayınca önceki gün bir arayalım dedik. Başkan Altunbaş ilk aşamada telefona cevap vermeyince yardımcılarından birkaçını aradık. Hepsi hazırlık yapıyorlardı. Sonrasında Temel Altunbaş bize geri dönüş yaptı. Meğer Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri olarak Miraç Kandili'nde Haçkalı Baba Yaylası'na çıkıp müberek geceyi Haçkalı Baba Camii'nde idrak edeceklermiş. Ayrıca elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ak Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur içinde Haçkalı baba Camii'nde mevlit okutulmuş. Allah niyetlerini kabul etsin. Allah merhum Mustafa Cumur'a bir kez daha rahmet eylesin.

CHP'LİDEN AK PARTİLİ ÖVGÜSÜ

CHP Trabzon teşkilatlarının en derin isimlerindendir Ferşat Mert. Geçtiğimiz günlerde bir araya geldik. Söz Ak Parti'nin sağlık politikalılarından açıldı. Hastanelerin tek çatı altında toplanmasına en çok sevinen isimlerden biri olan Mert zamanında CHP'nin bu politikayı uygulamaya geçirememesinden çok rahatsız. Ak Parti'nin bu politikasını taktir eden Mert 4 hastanenin bir başhekime bağlanmasının doğru olmadığını da ekliyor. Mert başından geçen bir olayı anlatırken Ak Parti Trabzon eski Milletvekili Ankara Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl'den bahsetmeden geçemiyor. Erdöl'ün siyasi parti ayrımı gözetmeksizin başı sıkışan herkese yardımcı olduğunu belirten Mert "Benim siyasi çizgimi bilmesine rağmen başından geçen bir konuda hemen bana yardımcı olup yoğun ilgi göstermiştir. Onun yeri bende ayrıdır" dedi. Mert sağlıkta özelleştirme politikalarını da eleştirirken bu konuda devlet hastanelerinin cihazlarının yenilenmediğini belirtti. Batılı ülkelerde sağlık politikalarının seçimleri direk etkilediğini belirtene Mert iktidarı da bu konuda uyardı.

USTA VAATLERİNİ YERİNE GETİRECEK Mİ?

Trabzon'un Sürmene ilçeyi Belediye Başkanı Fikri Usta, başkanlık seçimleri öncesi ilçenin kaderini değiştirecek iki önemli projenin vaadini vermişti. Önceki Gün Sürmene'deydik. Vatandaşlar Başkan Usta'nın en önemli iki vaadini yerine getirmediğini belirterek, "Başkanımızdan ilçemize vaat ettiği hafif raylı sistem ve teleferik vaadini yerine getirmesini bekliyoruz. Evet ilçemize önemli kazanımları oldu fakat söz vermişti. İlçemize raylı sistem ve Zahra'ya teleferik getirecekti. Dileriz bu vaatlerini en kısa sürede yerine getirir" dedi. Bakalım Usta bu vaatleri ile ilgili neler söyleyecek. 


devamı 3.sayfada...


BATI'YA TÜRKMEN DOĞU'YA ŞEN

Trabzon'da büyükşehir belediye başkanlığı ile ilgili tartışmalar ayyuka çıkarken Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun "Tek merkezli büyükşehir belediyesi" fikri herkesin kafasında soru işaretleri bıraktı. Başkan Gümrükçüoğlu kontrolü kolay olur diye tek merkezli bir belediye istiyor ama ilçeler aynı fikirde değil. Aslında herkes kendini iki merkezli bir belediye başkanlığına ayarlamıştı. Trabzon'un doğusuna bir, batısına bir başkan. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu yabana atanlar büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak. Çünkü Gümrükçüoğlu bu meseleyi, il başkanlığı seçimleri ile ilgili Başbakan Erdogan kendisini telefonla aradığında gereken garantiyi aldı ve kongrede ona göre kendine bir rota çizdi. Büyükşehir belediye başkanlığı için hevesli birçok isim var. Bunlardan biri yeniden milletvekili olamayacak olan eski bakan Trabzon Milletvekili Faruk Özak. Diğeri Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve CHP'de Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu. Bu isimlerden Gümrükçüoğlu haricindeki isimler Trabzon'daki yapılanmanın iki merkezli olması yönünde görüş beyan ediyor. Yani doğu ve batıda birer belediye. Ak Parti kanadı batıda Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen doguda ise Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen isminde yoğunlaşıyor. AK Parti isabetli isimlerde karar kılarken CHP ise henüz belediye başkanlığı ile ilgili görüş netleşmiş değil. Batıda sorun yaşamayacak olan CHP Yavuz Karan ve Ali Türen Öztürk isimleri arasında gidip geliyor. Doğuda ise henüz bir isimde karar kılmış değil. O ismi de önümüzdeki günlerde duyarız.

GENÇ İNŞAAT VE AKÇAABAT DEVLET HASTANESİ

Trabzon Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'ni şöyle bir ziyaret edelim dedik. Genel görünüş itibariyle her şey çok güzel. Fiziki anlamda hiçbir eksik görülmüyor. Hastalar doktorlardan memnun. Hastanede ki hekim kadrosunun genç olması hastane başhekiminin marifeti. Bu diğer hastanelere göre büyük bir avantaj. Genç kadronun hastalarla gösterdiği yoğun ilgi, hasta memnuniyetini üst seviyelere çıkaran en önemli faktör. Hastanedeki en önemli sıkıntı, özellikle giriş katındaki lavabolarda kullanılan malzemelerin kalitesizliği. Genç inşaatın müteahhidi olduğu hastanede tuvaletlerde kullanılan malzemeler çürümeye yüz tutmuş. Paslanmış. Oksitlenmiş. Devlete iş yapan Genç inşaat dileriz hastanenin prestijini sarsan bu kötü görüntülerle ilgili gereğini yerine getirir.Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner570

banner478