POLİTİK GÜĞÜM

25.06.2012

POLİTİK GÜĞÜM
TRABZON VE SAMSUN AK PARTİ

Samsun Ak Parti il başkanlığı seçimi dün yapıldı. Samsun’da parti genel merkezi Trabzon’un aksine 3 adaya da yol verdi. 3 adayın yarıştığı seçimlerde Trabzonlu Fuat Köktaş il başkanı oldu.

Fuat Köktaş, Trabzon Ak Parti eski milletvekili Kemalettin Göktaş’ın da çok yakını. Köktaş, üç adaylı seçimlerde mevcut il başkanı Osman Çetinkaya ve Mustafa Acar ile yarıştı. 620 delegenin katıldığı seçimlerde Köktaş 316 oy aldı. Osman Çetinkaya ise 249 oyda kaldı. Mustafa Acar’ın oyu ise 54 oldu.

Fuat Köktaş’ın Samsun il başkanı olması başta Kemalettin Göktaş ile kardeşi Sultan Göktaş’ı tabi çok sevindirdi. Sultan Göktaş, seçimleri dakika dakika Of’ta ki köyünden takip etti. Göktaş’ın bu arada Samsun’la ilgisi Köktaş’ın il başkanı seçimi ile ilgili değil, Sultan Göktaş hafta sonu Terme’de kızının düğününü yapacak.

BU İHALE BEŞİRLİ'Yİ KARIŞTIRACAK GİBİ

Trabzon’un ilk semt pazarı Beşirli’de kuruldu. Ancak bir türlü amacına uygun kullanılamadı. Semt pazarı çürümeye terk edildi.

Canalioğlu’nun Trabzon’a kazandırdığı semt pazarı önceleri hal mantığı ile çalıştırıldı ancak tutmadı. Daha sonra Pazarcılar Derneği ile belediye neden ve niçin anlaşamadılar bilmiyoruz sokak ortasındaki Pazar, Pazar binasının içine anılamadı.

Beşirli’de son derece komik görüntüler yaşanıyor. Semt pazarının dışında köylü kadınlar köyden getirdiklerini satıyor. Pazarın içine giremiyor. Semt pazarı Beşirli’de sokak ortasında kuruluyor. Pazar binası çürüyor.

Şimdi bina kiralanacak. İhaleye çıkıyor. İhale için son hazırlıklar yapılıyor. 10 yıl kiraya verilecek ihale ile alıcıların anılan semt pazarını depo yapmayı planladıkları öğrenildi.

Bakalım ihale sonrası ne olacak. Bu arada mahalle sakinleri hem bir hem de iki nolu Beşirli Mahallesi Muhtarlığına müracaat ederek bu ihaleye itiraz edeceklerini deklere ettiler. Beşirli Semt pazarı için vatandaşların bu doğrultuda imar terki yaptıkları belirtilerek “Hem imar terkini semt pazarı için yapacaksın hem de bina amacına uygun kullanılmayacak. Bu hukuksal bir sorundur bunun için ihalenin iptali açısından mahkemeye gideceğiz” dediler.

Beşirli Mahallesi bu konuda cidden duyarlı. Bakalım süreç nereye gidecek.

devamı 2.sayfada...

BIYIKLIOĞLU EVİNİ NE ZAMAN TAŞIYACAK?

Trabzon Ak Parti Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu seçilişinden bu yana bir yıl geçti. Bıyıklıoğlu, bir yıldan bu yana Ankara’da bekar hayatı yaşıyor.

Trabzon KTÜ’de ki lojmanda kalan Bıyıklıoğlu evini Ankara’ya taşımadı. Ankara’da bir kamu kuruluşunun misafirhanesinde kalan Bıyıklıoğlu kendi gibi en az 100’ün üzerinde milletvekilinin olduğunu belirtti. Ankara’da bekar yaşamaya alıştığını da belirten Bıyıklıoğlu, meclis dışındaki zamanını ise bilim insanı dostları ile geçirdiğini ifade etti.

Bıyıklıoğlu çocuklarının eğitimi için ailesini Ankara’ya taşımadığını belirtirken, Ankara günlerini daha çok meclis ve genel merkez arasında geçirdiğini belirtti. Bıyıklıoğlu, önümüzdeki eğitim yılı başladığında ailesi ile birlikte Ankara’da kalacağını söyledi. Bıyıklıoğlu Ankara’da vekillerin kiralardan da dert yandığını hatırlatarak “Bakalım uygun ev bulabilecek miyiz?” dedi

GÜRÜZ'Ü TRABZON'DAN KİMSE ARADI MI?

Kemal Gürüz KTÜ’de rektör olduğunda çok güçlüydü. Hem Ankara bağlantıları ile hem de derin ilişkileri ile Gürüz, KTÜ’de adeta kral gibiydi. İstediği öğretim elemanına kadrosunu veriyor, istediği kişi üniversiteye atıyordu.

Gürüz’ün bu güçlü konumuna biat edenlerde bir hayli fazlaydı. Gürüz, YÖK başkanı olduğunda da KTÜ ile olan ilişkilerini ve ilgisini hiç oluruna bırakmadı. KTÜ’nün formatlanmasında ciddi etkileri oldu. KTÜ’de bıraktığı ekibi ile hem KTÜ’yü yakından takip etti. Bugün KTÜ’de etkili(!) etkisiz(!) konumda olan bir çok kişi Gürüz’ün eteklerinde fır fır dönmüştür. Ahhhh KTÜ’nün sahil tesislerinin dile olsa da konuşsa. Gürüz’ün KTÜ rektörlüğü döneminde özellikle TIP Fakültesi’nde de şiddete dayalı kavgalar olmuştur. Koca koca bilim insanları araçlarından inerek yumruklaşmış, koridorlarda birbirinin peşinden koşmuştur.

Gürüz’ün üniversite dışında zamanın bazı gazetecileri ile de sıkı yakın dostlukları olmuştur. Bürolarından çıkmamış, o gazeteciler rektörlük makam odasında mesailerini doldurmuşlardır. YÖK Başkanlığı döneminde de aynısı olmuştur.

Ve sonuçta gelinen noktada Gürüz artık özel yetkili savcılıkla ifadesi alınan bir konuma gelmiştir. Merak ediyoruz şu aşamada Trabzon’dan KTÜ kampüsünden ve dışından kimler Gürüz’ü aramış hocam geçmiş olsun demiş ya da emrin(!) olursa gelelim Ankara’ya demiştir.

Tahmin ettiğiniz gibi kimse dememiştir!

devamı 3.sayfada...

KIZILCIK'IN ARAP TURİST HESABI


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, özellikle Suudi Arabistan’dan gelecek turistler için Suudi Arabistan-Trabzon direkt uçak seferleri için girişimlerini sürdürdüğünü belirtti.

Kızılcık, konuyla ilgili THY Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüğünü belirterek, “Şu aşamada Suudi Arabistan direkt bir hat açılmasına izin vermiyor. Biz de Trabzon’da 5 yıldızlı bir otel yapacak olan Suudi işadamını devreye soktuk. Özel uçak şirketleri aracılığıyla charter uçak seferleri başlatmak için girişimleri var. Biz de bu girişimleri yakından takip ediyoruz” dedi.

Uzungöl’e gelen turistlerle yabancı dilini kullanarak sohbet eden ve hoş geldin diyen Vali Kızılcık, Dubai’den gelen bir aileye Türkiye’de nereleri gezdiğini sordu. Dubaili aile İstanbul, Bursa ve Yalova’yı da gezdiklerini ama en çok Uzungöl’ü beğendiklerini söyledi.


BU İSYANA KULAK VERİN


Trabzon Sağlık yatırımları ile ilgili olarak ciddi hizmetler arıyor. Buna kimsenin itirazı yok. Ancak şimdi bize gelen bir maili sizinle paylaşmak istiyoruz. Kanuni eğitim ve araştırma hastanesine taşınan Kadın ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ile ilgili olarak samimiyetine inandığımız hemşirelerden gelen serzenişten sizi de haberdar edelim istedik..


“Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin içler acısı durumunu anlatmak için kelimelerin yeteceğini düşünmediğimi öncelikle belirtmek isterim.


Hastanemizi bir savaş ganimeti gibi talan ettiklerini görmek inanılmaz acı verici bir durumdu. Önce Hastaneler Birliği kurulacak denilip bizi Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak adlandırdılar. Daha sonra gelip bütün birimlere kondular. En acısı burada çalışan onlarca elemanı hiçbir şey bilmiyor olmakla ve beceriksizlikle hatta yan gelip yatmış olmakla itham ettiler ardından Kanuni Hastanesinin birim sorumlularını bizim başımıza eğitici olarak diktiler.


Ancak gördüğümüz bir şey vardı ki bu başımıza konan insanlar hastalarla ilgili aslında hiçbir şey yapmıyorlardı. Hiç biri bizlerin her şeyden önce insan olduğumuzu psikolojimiz olduğunu düşünmediler.  Her gün işe giderken acaba bugün hangi hastanede çalışacağız stresiyle mesailerimize gittik.


Kişisel haklarımızı özgürlüklerimizi hiçe saydılar. Hastalarımıza karşı verimliğimizi sıfıra düşürdüler. İlk geldikleri gün hastanemizin fiziksel koşullarıyla dalga geçtiler. Örneğin çocuk cerrahi servisi ve yeni doğan birinci basamak servisi hastanenin fiziksel yoksunluğu nedeniyle aynı koridorda hizmet veriyordu.


Elbette biz çalışanlar da bu durumdan hoşnut değildik. Sonuçta yeni doğan servisi çok özel bebeklerin olduğu bir servistir ve ayak altında olmamalıydı. Ama sonrasında ne oldu.  Kanuni Eğitim Hastanesine yeni açtıkları birimde de yine aynı servis olarak hizmet vermeye başladılar. Yani beğenmedikleri dalga geçtikleri durumu aynen devam ettirdiler. İlgili ve yetkililerin bu konuda duyarlı olacağına inanıyor ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.