banner642

POLİTİK GÜĞÜM

06.08.2012

POLİTİK GÜĞÜM
BAKAN BAYRAKTAR ELİNDEN GELSE YAPACAĞI İLK İŞ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı, Trabzon’un medya mensupları ile bir araya geldi. Emekçi, patron ve köşe yazarı ne kadar ismi ve çalışanı varsa iftar yemeğinde bir araya geldi.

O yemekte her şey konuşuldu. Bir ara iftar sonrası samimi bir sohbet havası oluştu. Ve tüm kameralar kapatıldı. Ses kayıtları da. Ortamın samimiyetinde sert sorularda soruldu. Espriler de yapıldı. Bakan Bayraktar Trabzon ile ilgili tahliller yaparken ilk kez yetkili bir ağız, kendi partisinin belediye başkanını da hedef alan bir açıklama yaptı. Dedi ki, “Elimden gelse Çukurçayır’a ilk balyozu indiririm. Kentsel dönüşüm asıl Çukurçayır’a lazım. Benim anam ağlıyor kentsel dönüşüm için Çukurayır’ın halini görence içim acıyor yüreğim yanıyor”

Bayraktar’ın bu sert tespiti bütün gazeteciler tarafından taktir topladı. Tabi bu arada önemli sayıda gazeteci de neden Çukurçayır’da ki bu imar katliamını gündeme getirmediğini de bakan danışmanları birbirine sorarken “Gazeteci dostlarımız Çukurçayır konusunu açan Bakan Bayraktar’a verdikleri desteğini umarız gazetelerindeki sayfalarında da ortaya koyar ve gündem oluştururlar..”

Bakalım oluşacak mı o gündem. Biz pek sanmıyoruz.

HASAN KURT İLE BAKAN BAYRAKTAR ÖYLE BİR KUCAKLAŞTI Kİ!

Mevcut iktidara muhalifliği ile tanınan Hasan Kurt, Bakan Bayraktar’la gazetecilerin bir araya geldiği iftar ve sonrası sohbet toplantısının yıldızı oldu.

Kurt, Bakan Bayraktar’ın “Trabzon yerel medyası beni yargısız şekilde eleştirmesin” sözüne şöyle karşılık verdi..” Trabzon medyasında sizi ve iktidarı eleştiren yok. Hepsi sizi destekliyor, benden başka. Zamanın solcuları sağcı olmuş dönmüş zamanın sağcıları da dönmüş. Bir tek ben sizi eleştiriyorum” dedi. Bu arada Kurt, önceden solcu sonra sağcı olan gazetecileri sayarken başa Ali Savaş’ı koydu. Savaş da gazetecilerin iktidarı destekleme geleneğini Hasan Kurt’tan aldığını zira kurt’un ANAP iktidarını Trabzon’da hararetle savunduğunu hatırlatması ortamı yumuşatan karşılıklı salvolar olarak kayda geçerken Ali Savaş’ın bir yakın dostu da Savaş’a şunu söyledi..”Ali kardeşim bu akşam hem solculuğun hem de sağcılığın tescillendi..”

Kurt’un sohbet süresince esprilere Bakan Bayraktar gülerek karşılık verdi ve Kurt ile Bayraktar arasında olumlu bir elektriklenme ki sohbet sonunda Bayraktar misafirlerini uğurlarken bir tek Hasan Kurt’u kucakladı. Hem de ne kucaklama. İki eliyle Kurt’a sarılan Bayraktar bir de kutru kendine çekti. Kurt’u kucaklarken de “Bak ben de senin gibi inatçıyım. İkimiz birbirimizi iyi tanıyalım. İkimizin de derdi Trabzon” dedi.

devamı 2.sayfada...

GAZETECİ YUVARLAK SORU SORAR MI?

Dedik ya Bakan Bayraktar ile gazetecilerin bir araya geldiği sohbet toplantısında çeşitli espriler de havada uçuştu. Dikkatimizi çeken en önemli konu ise bu tür toplantılarda uzun açıklamaları ile soru soran Refik Karaağaçlı’nın bu kez sor soracak fırsatı yakalayamamış olması oldu. Karaağaçlı ne zaman soru sormaya kalksa gençler hemen atak davranarak sözünü kesti.

Bakan Bayraktar’a Yusuf Turgut Ayasofya’nın cami olması ile ilgili sorusunu kendi yumuşak ve fair play duygulu bir muhtevada sormasına Hasan Kurt ilginç bir yorum getirdi; “Yusuf Bey yuvarlak bir soru sordu..”

Kurt’un bu esprisine bir gazeteci arkadaşımız “Sen o zaman köşeli sor” deyince salonda bu kez daha yüksek desibelde kahkaha koptu. Yuvarlak sorudan ne kastettiğini de Ali Savaş Hasan Kurt’a sorunca ortam yine kahkahaya büründü. Bakan Bayraktar bu en kritik sorunun cevabında ortak böyle gevşeyince de kendini ve hükümeti bağlayacak bir açıklama yapmadan işin içinden sıyrıldı.

BAYRAKTAR, GÜMRÜKÇÜOĞLU'NUN KARNESİNİ VERDİ

Bakan Bayraktar’a Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ile ilgili düşünceleri soruldu.

Bayraktar, “Orhan Bey’in karnesi iyi. Harıl harıl çalışıyor” dedi.

Bayraktar özellikle Gümrükçüoğlu’nun Ankara’da bütün bakanlıklardaki diyalogunun diğer belediye başkanlarına nazaran daha iyi sağlam ve sağlıklı olduğunu da belirtirken “Çok çalışması gerekiyor ki, az zamanda çok yol katedelim. Çalışmazsa ilk başta ben uyarırım onu hiç merak etmeyin” diyerek samimi bir açıklamada da bulundu.

devamı 3.sayfada...

ŞENOL GÜNEŞ KİME ARABULUCU OLDU?

Dünden bu yana spor kulislerine ilginç bir gelişme yansıdı. İddiaya göre hem Hayrettin Hacısalihoğlu hem de Faruk Özak ile çok yakın dost olan Şenol Güneş’in Hacısalihoğlu ile ilgili tanımlaması şöyleydi..”O Trabzonspor’un Erol Taş’ıdır. Her şeyi Trabzonspor’un için yaptı..” Güneş’in Faruk Özak ile ilgili tanımlaması ise eğer Yeşilçam aktörleri ile benzetilecekse her halde onun içinde “O Trabzonspor’un Mahmut Hocasıdır” der diye düşünüyoruz.. Özak için Güneş’in bu anlamda ne dediğini bilmiyoruz.

İddiaya göre Hayrattin Hacısalihoğlu ile Faruk Özak arasındaki kırgınlık küskünlük Şenol Güneş’in içine sinmiyor. Trabzonspor’un Mahmut Hocası ile Erol Taş’ını barıştırmak için Güneş arabulucu oldu diyenler var.

Bizce bir mahsuru yok. Trabzonspor için iki değerli insanın bir araya gelip Trabzonspor için barışmaları kol kola vermeleri bizi de sevindirir.

VALI KIZILCIK ARAP DEYİNCE BİR SEVİNİYOR BİR GERİLİYOR

Trabzon Valisi Dr Recep Kızılcık “Arap” denilince iki türlü ruh halini alıyor. Eğer bu Arap ifadesinde Arap turistten bahsediliyorsa, Kızılcık heyecanlanıyor ve Trabzon’da Arap turist artışısın şehrin girdisine önemli katkıları olduğunu hemen rakamları ile açıklıyor.

Kızılcık Arap turist sayısının 2012’nin ilk yarısında 30 bini bulduğunu belirtirken özellikle araştırma yaptırdığını belirterek Arap turistlerin oruçlarını tutmak için Uzungölü kendilerine mesken tutuğunu ve bir Arap turistin dövizcide en az 500 dolar bozdurduğunu Avrupalı turistte ise bu ortalamanın 50 doları zor bulduğunu ifade ediyor.

Vali Kızılcık’ı Arap deyince geren olay ise otel yatırımı konusunda Arap iş adamlarının işi gevşek aldığına dair iddialar. Bu iddialara da Kızılcık anında detay bilgiler vererek, bilgilendirme yapıyor. Arap girişimcilere verilen özel idaresinin ilk arsasında inşaata 20 Eylül’de başlanacağını resmen açıklayan Kızılcık, DTM’nin bulunduğu alanda da zeminde fuar alanı üstünde 5 yıldızlı otelin yapımı için girişimcilerle görüşmeye başladığını da belirterek Arap mevzuunda böyle iki ruh hali ile açıklama getiriyor.


Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479