POLİTİK GÜĞÜM

14.08.2012

POLİTİK GÜĞÜM
ERGİN AYDIN EVLİLİK YILDÖNÜMÜNDE NEREYE GİTTİ?

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, bugüne kadar getirildiği görevlerde hakkında hiçbir şaibe çıkmayan, dedikodusu yapılmayan çalışkan siyasetçilerden biri. Cumartesi günü kendisini Cephanelik Restaurant’da gördük. Trabzon Jeoloji Mühendisleri Odası’nın iftar yemeğine katıldı. Aslında katılamayacaktı. Çünkü o günün kendisi için ayrı bir önemi vardı ve eşi Nalan Aydın ile birlikte iftarı yapacaklardı. Fakat Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yoğun programı nedeniyle katılamayacağı bu yemekte Semih Peker’i yalnız bırakmak istemiyordu. Araya bir başka oda başkanı girdi. Nalan Aydın’dan izin koparıldı ve Ergin Aydın evlilik yıldönümünde iftarını Trabzonlu mühendislerle açtı. Nalan Aydın’ı anlayışından, Ergin Aydın’ı da eşine ve işine olan bağlılığından ötürü tebrik ediyoruz.

ERTAN YAVAŞ YERİNDE İNCELEDİ

Önceki günkü kulislerimizde Trabzon’un Akyazı mevkiinde yaşanan trafik sıkışıklığını gündeme getirmiş Trabzon İl Emniyet Müdürümüz Ertan Yavaş’a konuyu havale etmiştik. Akyazı mevkiinde ki Bölge Trafik önünde iftara bir saat kala araç kuyruğunun Beşirli’ye kavuştuğunu, oradaki emniyet binası önüne konulan dubalarında trafiği sıkıştırdığını belirtmiştik. Konuyu yerinde inceleyen Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş oradaki sinyalizasyonda herhangi bir oynama yapılamayacağını, doğu batı istikametinden olduğu kadar batı doğu istikametine de yoğun bir trafik akışı olduğunu en iyi çözümün şimdiki hal olduğunu belirtti. Yavaş ayrıca dubalarında emniyet binası önünde olması gerektiğini ifade etti. İşi uzmanı bilir, bize sorunları aktarmak ilgilerinin açıklamalarını da aktarmak düşer. Sayın Ertan Yavaş’a duyarlılığından ötürü teşekkür ediyoruz.

devamı 2.sayfada...


TONYA’DA İSYAN ÇIKACAK

Kimilerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın verdiği haber müjdeliydi. Tonya’ya çimento fabrikası kurulacaktı. Fabrikanın kurulacak olması bir kesim tarafından sevinçle karşılandı. Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt büyük bir heyecanla müjdeledi bunu halkına. Fakat Tonya’daki sivil toplum kuruluşları örgütleniyor. Trabzon’u beyaza bürüyen çimento fabrikasının bir benzerinin ilçelerine kurulmaması için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacaklar.

AHMET KURT FABRİKA’YA ORTAK MI?

Tonya sohbetinin alabildiğine dallanıp budaklandığı masada bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi “Duydum ki Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt bu fabrikaya ortakmış. Bu duyumun gerçekliliğinin araştırılmasını istiyoruz” dedi. Bakalım Başkan Ahmet Kurt bu ortaklık iddiasına nasıl cevap verecek. Gelelim başka bir meseleye.

Evet aslında fabrikanın kurulduğu yerde insan yaşamaz diye zamanında neler olmuş neler. Evet Tonya’nın Livalobo mezrasına zamanında devlet tarafından bir cezaevi inşa edilmiş. Sonra bakanlık yetkilileri gelip cezaevini teslim almışlar, Aradan zaman geçmiş başka bir heyet gelip yeri incelemiş ve “Burada insanın yaşamasının mümkün atı yok” denilerek devletin yatırımı kaderine terk edilmiş. Talan edilmiş. Yıkılmış. Şimdi İç mimarlar Odası Başkanı Tonyalı Muhittin İnce diyor ki buraya fabrika kurdurmak istemiyoruz. E insanın yaşamasının mümkün olmadığı bir yere fabrika kurulmasının sakıncası var mı? Tartışmaya açık bir konu ve bayağıda tartışılacak.

devamı 3.sayfada...

AK PARTİLİ TEKİNBAŞ BAKIN KİMLERİ SUÇLADI?

Trabzon’un ilçeleri arasında yüksekokulu olmayan ve bu yönde de gerekli girişimlerin yapılmadığı ilçelerden biri Araklı. Son dönemde Turp mevkiine kurulacak olan çöp entegre tesisi nedeniyle yüksekokul biraz geri planda kaldı. Fakat Turup mevkiinde sorun çözülür çözülmez halkın gündeminde olacak en önemli konu yüksekokul olacak. Diğer ilçelere nazaran köy havasından çıkamayan Araklı’ya iktidarın yüksekokul konusunda yerel seçimlere kadar somut bir adım atması, lehine olur. Aksi taktirde muhalefetin Araklı’da eli güçlenir.

Ak Parti Araklı İlçe Başkanı Mustafa Tekinbaş ile de yüksekokul ve Turup mevkiine kurulacak çöp istasyonu sıkıntısını sorduk. Zamanında çöp istasyonu için turup mevkiini seçenlerin kendilerine danışmadıklarını belirten Tekinbaş, “Araklı’nın en nadide yerini çöp entegre tesisi olarak tespit edenler bu gün halkın sesini duymazlıktan gelemez. O gün turup’u tespit edenler şimdi halkında razı geleceği bir yer bulmak zorundalar. Evet çöp üretiyorsak bunun ayrıştırılacağı veya enerjiye dönüştürüleceği tesislerinde olmasına karşı çıkmamalıyız. Fakat Sürmene’nin en güzel yerine Çamburnu’na çöp tesisi kurup ardından Araklı’nın en güzel yerine çöp tesisi kurmak için karar almak Trabzon’un doğasına yapılan art niyetli bir hamle olarak nitelendirilir” ifadelerini kullandı. Tekinbaş Yüksekokul konusunda da girişimlerinin sürdüğünü bu işin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.

GAZETECİLİK ETİK KURALLARINI HİÇE SAYANLAR

Trabzon’da son dönemde gazetecilerin, birbirlerini eleştirme gibi bir hobisi oluştu. Trabzon’da yazılacak o kadar hizmet, eleştirilecek o kadar eksik varken gazetecilerin birbiri ile yaptıkları savaşa bir anlam vermek zor. Trabzon’un akranlarına göre en temiz gazetecileri arasında yer alan Yusuf Turgut hakkında bile yersiz iftiralar atacak kadar küçülmüş bazı büyük kalemler. Herkes önce kendi geçmişine bir baksın. Sonra gelişen, değişen dünya düzenini takip etsin. Enformasyonun ne şekilde yayıldığını ve yapıldığını takip etsinler.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yurt dışı gezisine giderken yanına aldığı gazetecilerden uçak bileti parası mı alıyor. Yada Trabzon’dan Fillandiya”ya giden gazeteci abilerimiz uçak biletlerini kendi ceplerinden mi ödediler. Daha yazacak, çok şey var ama gazetecilik meslektaşının açıklarını aramak değildir. Etik gazetecilik kurallarından bahsedecek insan geçmişinde eleştirdiği hususlara dahil olmuş olmayacak. Olursa, bu sefer zoruna gitti onu getirmedi ya ondan yazdı” derler ki dün akşam Selahattin Bahadır tarafından Bahadır Şirketler gurubu adına verilen iftar yemeğinde de konu aynı bu şekilde irdelendi. Ali Kemal Yazıcı ve Zeki Sancak’ın Trabzon’u bulandıranların geçmişi ile ilgili önemli tespit ve eskiye dönük bilgileri var. İfşa etmek onlara saygısızlık olur ama kendilerine sorun anlatsınlar. Aynı şekilde meslektaşlarımız ile ilgili yer yersiz konuşan mesleğe dahil olmak için bayağı bir gayret sarf etseler de amaçları kendi menfaatleri olduğu için toplum nezdinde kabul görmeyen hadsizlerde kendi geçmişlerine yurt dışında yaptıklarına, Trabzon’da yaşadıklarına bir göz gezdirsinler. Trabzon öyle İstanbul gibi insanların birbirini tanımadığı 40 milletten insanın yaşadığı bir şehir değil daha. Herkes her şeyi biliyor.

GÜNNAR’IN DEMOKRASİ DUVARI

AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar sosyal medyayı çok iyi kullanan siyasetçilerden birisi Trabzon’da. İnternet haberciliğinin de müdavimlerinden. Bizde kendisini yakinen takip ediyor paylaşımlarını bir bir inceliyoruz. Çünkü herkes saygı çerçevesinde eleştirilerini bu duvara yazıyor ve Başkan Günnar’da bunları bir bir takip ediyor. Eleştiri yapanları araştırıyor ve eksik yapılan bir şey var ise eleştirenlere ulaşarak konunun derinine inerek çözüm yolları arıyor. Son olarak Günnar 5 Temmuz’da Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon’da verdiği fitar yemeğinden şu paylaşımı yapmıştı. “Sayın bakanımız Erdogan bayraktar Trabzon'da Basin mensuplarıyla yatırım ve kalkınma hamlesinde”. Ve hemen 21 kişinin beğendiği bu paylaşımı takiben 1’er gün arayla yapılan ilginç kimi başkanı savunan kimisi başkana sitem eden yorumları isimleriyle aktarıyoruz.

NOT: AŞAĞIDAKİ PAYLAŞIMLAR İSMİ YAZANLARIN RESMİ FACEBOOK SAYGALARINDAN KOPYALANMIŞ VE ÜZERLERİNDE HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YAPILMAMIŞTIR.

Alaattin Yavrune zaman bakacaksınız telefonlarımıza seçim gelince canım başka soran yok zaten...

Ayşe Kara Baklıdı telefonlarada ne oldu .Artık insanlara iyilik yapamaz hale geldik.Bir örnek yazayımda sayın il başkanımızı kınamayın bu konuda .Ben bölgenin temsilcisi olarak bir sanatçı bana dedki kolumdan trabzon tutmadı.Dedim bir yardımcı olayım ona bakayım ama içimde endişe vardı.Bu sanatçıya bakan beyden tüm belediye başkanlarından iş ve yardım istedim.Öyle bir insan çıktıki dedim bu insan olamaz.Benim belli bir bedelle geldiğim seviyemi bürokratları karalayacak kadar bir insan çıktı.şimdi Sayın il başkanımıza bakmasada telinize hak verin çünkü insanlar kendileri kapatıyo önünü.sayın il başkanımada saygı ve sevgilerimle.

Melda Kayikçi yere bakan yurek yakan erdoğan bayraktarmı? siz önce bir cevap verin bizlere...Il bınasına gelırsın yoksunuz, nereye gıtsek yoksunuz ayıptrır ya ..... gıbı bu halkı peşindne döndürmeyin
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478