POLİTİK GÜĞÜM

17.08.2012

POLİTİK GÜĞÜM
İBRAHİM USTA EKİBİNİ KURUYOR MU?

Trabzonspor’un seçimli ilk genel kurulunda şartlar ve konum nasıl olursa olsun kesin Başkan adayıyım diyen İbrahim Usta ekibini kurma çalışmaları yapıyor mu..? Bu konuda Usta ser verip sır vermiyor.

Usta’nın bir önceki genel kurulda Trabzonspor’un şampiyonluk mücadelesi yaptığı gerekçesi ile şimdi aday olmam diyerek adaylığını geri çekmesi hanesine negatif olarak yazılsa da Usta’nın taban hareketliliği ile bu dönemki adaylığından geri çekilmeme kararı ona ne getirecek zaman belli edecek.

Peki Usta’nın ekibinde kim var..? As Başkanı kim olacak? Kimlerin kapısın çalacak. Kuşkusuz Trabzonspor’un başkanı sandıktan çıkıyor ama kendini icazet makamında görenlerin yol vermesi de önemli.

Yaptığımız araştırmalara göre henüz icazet makamındakiler “Yol verme” işlemi ile ilgili olarak Usta’nın önünü açmış değiller. Usta ise bu durumdan hiç etkilenmiyor. Kararlılığını gösteriyor.

İbrahim Usta’nın temsil gücü yüksek, genç ve üretken bir ekiple yola çıkıp yönetime aday olması ile ilgili olarak fikir bazında danıştığı en önemli isimlerden biri her ne kadar Trabzonsporluluğu tartışılsa da, başka bir takımın taraftarı olduğunu söylese de hemşeri bağımlılığı ile Haluk Ulusoy.

Haluk Ulusoy’dan her anlamda fikir alan İbrahim Usta onun önerileri doğrultusunda yönetimini şekillendirirken isim bazında da nokta harekat içinde olduğunu belirtelim.

Usta’nın As Başkanlığı için en güçlü isimlerden biri Hüsnü Hayali. Hayali, usta ile birlikte hareket eder mi..? Kendisinden bu konuda bir açıklama almadık. Ama hem Usta’nın hem de Hayali’nin yakın çevresi birlikte çalışabileceklerini ima ettiler.

Mahmut Ören, Mehmet Ongan, Ayhan Sürmen,Çoşkun Karaman gibi isimlerin de Usta’nın yönetiminde yer alabileceği kulislerde seslendiriliyor.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi İbrahim Usta’nın tek eksi puanı, en güçlü olduğu dönemde başkan adaylığından geri çekilmesi oldu. Yoksa her yönü ile sandık zaferine yakın bir isim.

AKİF HAMZAÇEBİ İFTAR SONRASI TRABZON HAMLELERİ

Adı, CHP’nin İstanbul Büyük Şehir Belediye başkan adaylığına geçen Akif Hamzaçebi, CHP üst yönetiminin teorisyenlerinden biri.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yakın ekibinde yer alan Akif Hamzaçebi politikaya ilk adamını attığı Trabzon’dan son genel seçimde partisi tarafından İstanbul’a kaydırılmıştı.

Hamzaçebi Trabzon ile ilgili bağını ve alakasını son derece dikkatli ve özellikle Volkan Canalioğlu’nu ürkütmeyecek şekilde sürdürüyor. Hamzaçebi’nin hemen hemen her gün ramazan akşamlarında Trabzon’dan yakın dostlarını telefonla arayıp halini hatırın sorduğunu öğrendik. Hatta gazetecileri de arayarak Trabzon’la ilgili bilgiler de aldığını biliyoruz.

Hamzaçebi’nin bir muhalefet partisi milletvekili olarak Trabzon hassasiyeti, Trabzon’un zararına değil yararına bir gelişme. Hamzaçebi ile önceki akşam bizim de bir telefon görüşmemiz oldu. Bayram sonrası Trabzon’a özel bir zaman ayıracağını belirten Hamzaçebi, CHP’nin yerel seçimlerde ; dinamik, etkili ve de cesur adaylarla halkın karşısına çıkacağını ifade ederken Trabzon adaylarının da bu tanıma uygun olacağını belirtti.

devamı 2.sayfada...


1461’DE KALECİ SORUNU DERİN KRİZ YARATACAK GİBİ

Trabzonspor’un pilot takımı 1461’e teknik adamlar yöneticiler ve de Trabzonspor’un bazı yöneticileri takıma lig tecrübesi ağabey niteliğinde bir kaleci arıyor mu..?

Mustafa Akçay böyle bir kaleci aramadıklarını ihtiyaçları olmadığını söylemesine rağmen ağabey hamisindeki Trabzonspor yönetimi ise böyle bir kaleciye ihtiyaç olduğunu ısrarla ifade ediyor.

Bu anlamda da sıkıntı giderek derinleşiyor.

Akçay’ın direnişi ne kadar sürecek. Ne kadar daha direnecek. Bunu zaman gösterecek.

Daha önce Rizespor kalecisinin 1461’e gelmesi son anda önlenmişti. Giray Bulak bu konuda ciddi bir muhalif olarak öne çıkmıştı.

Şimdi ise gündeme Metin Aktaş geldi. Takıma ağabey gerekli oyunu geriden gözlemleyecek idare edecek genç ekibe gerektiğinde müdahale edecek, amatör hareket etmesini önleyecek saha içerisinde disiplini sağlayarak bir ağabey olarak Trabzonspor yönetiminden bazı isimler Metin Aktaş üzerinde ısrar ediyor. Akçay ise direniyor.

Olayın nasıl sonuçlanacağın biz de merak etmiyor değiliz

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINDA İBRE KİME DÖNDÜ?

CHP, illaki Trabzon’da büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak istiyor. Bunun içinde gerekirse merkez sağda bir ismi bile gösterebileceği belirtiliyor.

CHP kulislerinde bu isimler; Ali Kemal Başaran, Ömer Eyüpoğlu, Hasan Kurt, Ayhan Sürmen, Tayfun Sezeroğlu olarak seslendirilse de radikal partililer ise kendi tabanımızdan kendi adamımızı çıkaralım ki örgütlerde adayımıza sahip çıksınlar diyor.

Bu anlayışta olanlar milletvekili adayı da olan Ali Türen Öztürk için temel oluşturmaya başladılar. Başarılı bir müteahhit olan Türen aslında teknik bir adam olarak Belediye Başkan adayı olarak tam oturuyor.

Ancak, Türen kendi seçim bölgesi Akçaabat’ta tanınıyor. Bu nedenle de Trabzon için tutar mı tutmaz mı diye de tartışılıyor. Ali Türen Öztürk aslında CHP’nin tabanını da hareketlendirecek isim.

Öte yandan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un da adı büyükşehir belediye başkan adaylığına adı geçenlerin başında yer alıyor. Uzun da özellikle Beşikdüzü sınırlarını aşan önemli hizmetleri parti içindeki dik duruşu ile genel merkezin de dikkatini çeken bir isim.

devamı 3.sayfada...


SADRİ ŞENER,KİMİ BY-PASS ETTİ

Söylenenlere bakılırsa iddia o ki, Sadri Şener, yönetim kurulunu by pass ederek kulüp genel müdürü Sinan Zengin’le kulübü yönetmeye başladı.

Tabi bu çok önemli bir iddia. Yönetimde güçlü bir as başkan var.Şakar kendinin de by pass edildiği bir yönetimde durur mu..? Pek sanmıyoruz. Ama aldığımız duyumların güvenirliliği hiç yadsınamayacak derecede yüksek. Bu gerçeği de görünce bizim de kafamız karışmadı değil.

Sadri Şener’in, Sinan Zengin’e yüksek derecede güvenmesi, yetkilerini arttırması yönetim katı koridorlarında bazı genç yöneticilerin Zengin’in odasına girerken kapısını bile çaldığı yönünde şehir efsanesi uydurduğunu da belirtelim.

Sinan Zengin işini iyi yapıyor. Trabzon’da her işi yapmak nasıl zorsa vitrinde olan ve Trabzonspor’da her anlamda beklentisi olanların hedef tahtasına da Sinan Zengin oturuyor.

Şener’in kulüp işleyişinde direkt Sinan Zengin’le ilişki kurması aracı kullanmaması yönetimi by pass etti söylentilerin de çıkarıyor olsa da Sinan Zengin hakkını vererek görevini iyi yapıyor. Bizim gözlememiz böyle.

VE FAROZ’DA NEYE İSYAN BAYRAĞI AÇILDI

Faroz ile Yalıspor bir birinin bütünüdür. Faroz deyince Yalıspor, Yalıspor denince de Faroz akla gelir.

Son dönemde Yalıspor’un kimilerine göre el değiştirmesi kimilerine göre ise satılarak adının değiştirilmesinden sonra Faroz Mahallesinde ciddi bir tepki ortaya çıktı.

Bu tepki sonunda Yalıspor’u yeniden kurdurdu. Şimdi Faroz’la özdeş Yalıspor kuruldu. Mahalel sakinleri yeni Yalıspor’u bütün Trabzon’a açacakların da belirttiler.

Yeni Yalıspor’un üyeleri ve yöneticileri arasında da ünlü gazeteciler ile eski ünlü futbolcular da yer alacak.

Yeni Yalıspor ilk genel kurulunu da görkemli bir şekilde yapmaya karar verdi. İlk genel kurulun Faroz Mahallesinde sokak genel kurulu olarak yapılmasını da önerenler var. Yalıspor sokakta doğru sokakta yeniden doğacak diyen yeni oluşumun liderleri, Yalıspor’u yaşatmak Faroz’a olan minnet borcu Trabzon futboluna olan da sorumluluğumuzdur dediler…

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478