POLİTİK GÜĞÜM

18.08.2012

POLİTİK GÜĞÜM
HELE BİR RAHAT BIRAKIN BENİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar göreve geldiğinden bu yana ilk kez bu denli Trabzon’a zaman ayırdı. Genellikle hafta sonları ve hafta içi bir iki günlük programlarla Trabzon’a gelmeyi yeğleyen Bayraktar,ramazanın son üç gününden bu yana Trabzon’da.

Bayraktar bayramda da Trabzon’da olacak. Böylelikle yaklaşık bir hafta süre ile Trabzon’da kalacak olan Bakan Bayraktar, Aydınlıkevler’de ki evinde kalıyor. Zaman zaman da Of’a köyüne gidiyor.Bayraktar’ın bu son gelişinde sokak gezilerine önem verdiğini görüyoruz. Akşam iftardan önce ve sahura kadar vatandaşlarla sohbetin yanı sıra, gündüzleri de sokak gezileri ile Bayraktar direkt halka temas kuruyor.

Göreve geldikten sonra “Ulaşılmaz” oldu eleştirilerini sanki yerle bir eder gibi böyle bir uygulama yapan Bayraktar, özellikle sokak gezilerinde de yanında gazeteci istemiyor. Gazetecilerden ricada bulunan Bayraktar sadece yanına bakanlığın basın bürosundan görevlileri alıyor.

Bu da iki türlü yorumlanıyor. Bakan, derdini sıkıntısını dinlemek istediği vatandaşın kendisi ile konuşurken sohbet ederken medya baskısı hissetmesin. İkincisi ise sokaktaki vatandaştan eğer olursa gelecek tepkiye medyanın şahit olmaması.

Ancak, Bakan Bayraktar’ın biz sokaktan gelecek tepki nedeni ile medya mensupların yanında istememesi gibi kaçak güreşeceğini sanmıyoruz. Bunun nedenini yukarıdaki ilk şıkka bağlıyoruz.

ÖMER EYÜPOĞLU GİBİ TAŞ DÜŞŞÜN BAŞINIZA

Ömer Eyüpoğlu, biz ne kadar olduğunu tahmin bile edemiyoruz, uzun yıllar Trabzon Lisesi müdürlüğünü yaptı.

Lise düz olarak tabi edilen statüye bağlıyken, Türkiye genelinde düz liseler arasında en başarılı 10 lise arasında yer aldı. Trabzon lisesi tarihi ile klas bir lise ancak eğitim sisteminin bir dönem kurbanı oldu. Anadolu Liseleri açıldığında bu statüye alınmayan Trabzon lisesi düz lise olunca başarılı öğrencileri kaybetti.

Ömer Eyüpoğlu didindi durdu. Eğitim kalitesi ile lisenin eskisi gibi parmakla gösterilmesi için mücadele etti. Sonunda Anadolu Lisesi statüsüne kavuştu. Kıyamet koptu, Lisemizin adı mi değişiyor diye. Oysa lisenin değişen adı değil statüsüydü.

Anadolu Lisesi olarak 4 mezun veren Lise eğitim kalitesi ile ciddi bir yere geldi. Artık lise ünlü isimlerin başarılı öğrencilerin mezun olduğu dönemdeki kaliteyi yakalamıştı.

Ömer Eyüpoğlu’nu bu durum yine frenlemedi. Trabzon Lise’si bu kez Fen Lisesi statüsünü aldı. Trabzon’da bu alanda bir numara olan Yomra Fen Lisesinden sonra Trabzon’da ikinci fen lisesi Trabzon lisesi oldu.Yomra Fen lisesi Karadeniz bölgesinden ve Türkiye’nin her yerinde başarılı öğrencileri bünyesine aldı. Üniversite sınavlarında çok iyi sonuçlar yakaladı. Yomra Fen Lisesi Trabzon’a değer kattı.

Ve Trabzon Lisesi de Fen lisesi olunca Fen liseleri anlamında Trabzon bir değer kazandı.

Şimdi son SBS sınavlarındaki yerleştirme sonuçlarına bakınca şu gerçekle karşı karşıya kaldık. Trabzon Lisesi Yomra Fen Lisesi’inden daha yüksek puanlar öğrenci kabul etti. Bu da şunu gösterdi ki kısa sürede Ömer Eyüpoğlu amacına ulaştı hedefini yakaladı.

Tabi bu arada bazı çevreler Ömer Eyüpoğlu ile uğraşmadı değil. Statüko değişikliği ile görevinden alınmak istendi, mahkeme kararı ile döndü. Ömer Eyüpoğlu’nun Trabzon Lisesi’ne müdür olduğundan bu yana başarı grafiği hep yükselen bir ivme gösterdi. O’nu çekemeyenler için diyoruz ki, Ömer Eyüpoğlu kadar başına taş düşsün…

devamı 2.sayfada...

ÖMER EYÜPOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

Trabzon’da şu anda geriye dönük olarak son 20 yıl içinde en çok tanına, en çok insanla ilişki kuran en çok genç nesille temas kuran adam kim deseler verilecek cevap tektir. O da Ömer Eyüpoğlu.

Hem spor dünyası ile ilişkileri hem sosyal çevresi ve hem de eğitim dünyası ile oluşturduğu marka değeri ile Ömer Eyüpoğlu geriye dönük dönemlerde de siyasetin ilgi odağı oldu. Birçok parti, O’na vekillik önerdi ama o eğitime kendini verdi.

Şimdilerde o da sonuçta yolun sonuna geldi. Trabzon Lisesi’nin fen lisesi olarak ilk mezununu verip üniversiteye yerleştirmelerde bir marka olarak lisenin adını yazdırdığında her halde emekli olacaktır.Ömer Eyüpoğlu Trabzonspor’a da yönetici olması için teklifler alan bir kişi. Şimdilerde Eyüpoğlu için Belediye Başkan adayı olabilir deniliyor. CHP bu anlamda Eyüpoğlu’na teklif getirebilir denilirken MHP’nin de ilgi odağında, hatta Ak Parti’nin bile. Ak Parti kulislerinde Ömer Eyüpoğlu’nun adı geçmiyor değil. Özak’ın kendisi aday olmaz ise Ömer Eyüpoğlu’nu adını ilgili yerlere verebileceği bile konuşuluyor.

Tabi Ömer Eyüpoğlu’nun Ak Parti’den Trabzon Büyükşehir belediye başkan adayı olması için Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun ben aday değilim demesi gerekiyor. Bu da Eyüpoğlu’nun kaderi Gümrükçüoğlu’nun kararı ile yakından ilgili yorumunu beraberinde getiriyor.

Sonuç olarak Ömer Eyüpoğlu, önümüzdeki ilk yerel seçimlerde her partinin potansiyel adayı olarak gündemdeki yerini alacak.

SADRİ ŞENER, TATİLDE!

Trabzonspor bir iddiaya göre Faruk Özak, As Başkan Nevzat Şakar ile Divan Başkanı Ali Özbak tarafından yönetiliyor.

Bir başka iddiaya göre ise, Başkan Şener de yönetimi aradan çıkartarak kulübü Genel Müdür Sinan Zengin’le yönetiliyor.

Dünden bu yana da Trabzonspor kulislerinde bir iddiadır gidiyor. Kulübün ileri gelenleri Şener’e tavır koydu.Kulübün ileri gelenleri lafı geniş bir çember. Kim kime göre kulübün ileri geleni. Bu ileri gelen sıfatını kim kime nereden veriyor. Bu ileri gelen sıfat bir yerlerden satın mı alınıyor.

Tabi kulübün ileri gelenlerinin oluşturduğu lobi, Sadri Şener’in hareket alanını daraltacak gibi. Trabzonspor’da ilginç bir durum var. Özak Şener’e belli ölçülerde karşı. Şener’e daha şiddetli karşı olanlar Özak’a da karşı.

Trabzonspor’da olay Düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesi ile yürüyor sanki. Bu kadar adam adama markajın olduğu yerde de en iyisini(!) her halde başkan yaptı..Bayram tatiline çıktı..!

devamı 3.sayfada...

TRABZONSPOR’DA YÜKSEK MAAŞLI İKİ KİŞİ GÖREVE BAŞLAYACAK

Trabzonspor As Başkanı Nevzat Şakar kulübün parasını kılı kırk yararak kullanmayı yeğleyen bir isim.

Bu nedenledir ki transferde Trabzonspor atak değil. Kulübün 40 trilyona yakın borcu olduğunda kulüp batıyor diye zamanın başkanı Nuri Albayrak’ın limandaki makam odasını adeta basan ekipte yer alan Şakar, şimdi sorumlu makamda olarak bu eyleminin ciddi ölçüde altında kalıyor. Onun için adımlarını bin düşünerek atıyor.

Bu arada Şakar’ın yüksek maaşlı profesyonel kadrodan bazı tasarrufa gitmesi ile ilgili olarak adımlar attığı da biliniyor. Ancak bunları da hayata geçiremiyor. Niye? Çünkü Trabzon küçük bir yer herkesin adamı var hemen kapısı çalınıyor, bula bula bunu mu buldun deniyor.

Hal böyleyken Trabzonspor’da Özkan Sümer’in, A.Suat Özyazıcı’nın, Serdar Bali’nin aldıkları maaşları milletin ağzına düşüyor. Trabzonspor’da dört türlü maaş alanlar var. Birincisi çok yüksek ikincisi az yüksek üçüncüsü normal dördüncüsü asgari ücret.

Şimdi edindiğimiz bilgilere göre genel müdür Sinan Zengin ile yönetim arasında köprü olacak kulüp müdürü anlamında yüksek maaşlı bir kişi daha yakında göreve başlayacak. Olimpiyat tecrübesi olan bu kişinin iş başı yapması an meselesi. Bir kişi de İstanbul’da büroda görev yapacak o da Federasyonla ilişkileri sağlayacak. Bu kişi de federasyonlarda geçmişte etkili görevler yapan özellikteymiş.

AMK VE DİKKAT ÇEKEN HABERLER

AMK adı ile yayın hayatına başlayan spor gazetesi kısa sürede bir okur kitlesinin üzerine oturdu.

AMK’nın Trabzonspor muhabiri de Sertaç Hellaç diye genç bir arkadaşımız. Hellaç meslekte başarılı bir isim. Hem gazeteciliği biliyor hem gazete mutfağında sayfa düzenindeki yeteneği ile dikkat çekiyor. İnternet haberciliğinde de önemli bir başarısı olan Sertaç Hellaç, AMK’nın Trabzonspor sayfalarına müthiş haberler düşürüyor.

Gündemi takip ettiği gibi AMK’nın gündem oluşturması ile ilgili haberlere de imza atan Trabzon spor gazeteciliğinin en başarılı isimlerinden Hellaç, sağlam kişiliği ile de genç nesil arasından zamanla lider pozisyonu alacak biri olarak da öne çıkıyor.

Kendisini AMK’daki büyük başarısı ile tebrik ediyoruz.

Genç nesilden gelen gazeteci arkadaşlarımız duayenler gibi birbirinin arkasından konuşmuyor. Birbirleri için facebook’tan çıktılar alarak jurnal yapmıyor. Kaprislerine kurban olmuyor. Fakslarla yakın çalışma arkadaşlarını gammazlamıyor.

Genç nesil gazeteciler sayesinde Trabzon medyasının geleceği parlak…

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479