POLİTİK GÜĞÜM

20.08.2012

POLİTİK GÜĞÜM
BAKAN BAYRAKTAR’A VERDİĞİ SÖZÜ UNUTAN TV PATRONU
Son genel seçimlerden önce Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon milletvekili adayı olarak maratonu girmesi seçimin hareketliliğini Trabzon’a yığdı. TOKİ Başkanı olarak Ak Parti’den birinci sıra milletvekili adayı olan Erdoğan Bayraktar’ın seçim çalışmalarına ünlü iş adamları Trabzonlu ve Karadenizli ünlü müteahhitlerde yerinde görmek için Trabzon’a geldi.

Çoğu da gazetelere demeçler vererek Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon için şans olduğunu söylediler. Bu ünlü iş adamlarından biri de Mehmet Nazif Günal’dı. Günal birkaç kez Trabzon’a geldi Bayraktar’ın seçim çalışmalarına katıldı. Bazı yatırımlar için sözlerde verdi.

Günal’a  Bayraktar’ın Kunduracılar Caddesindeki seçim ofisinde bulunduğu bir sırada patronu olduğu TV8’in Trabzonspor muhabiri bulundurmadığı yönünde bir serzenişte bulundular. O serzeniş esnasında ünlü iş adamı Mehmet Nafiz Günal’ın yanında TV8’in de genel müdürü bulunuyordu.

Günal, genel müdürünü talimatlandırarak, Bayraktar’ın seçim bölgesi Trabzon’da Trabzonspor muhabirinin atanmasını seçilmesi hem de bu ismin Trabzon’dan belirlenmesini emretti.

Ama gelin görün ki, aradan bir yıl geçmesine rağmen TV8 Trabzon’a Trabzonspor muhabiri atamadı. Bakanın yanında gürleyen TV patronu verdiği sözü unuttu.
Bakan Bayraktar’a geçenlerde bir gazeteci dostumuz bunu hatırlattı. Şimdi Günal’ın söz verip unuttuğu o sözü bakalım Bayraktar hatırlatacak mı bilemiyoruz ama, söz verip de yerine getirilmemesi de hem TV 8’in hem de Artvinli M.Nazif Günal’ın karizmasını çizdirdi. Bizden hatırlatması.

YENİ YAYIN DÖNEMİNDE YEREL TV’LERDE İLGİNÇ AYAK OYUNLARI VAR

Trabzon’un yerel televizyonlarında yeni yanın döneminde bazı programların yayından kaldırılması, bazılarına yeni programlar ilave edilmesi ile ilgili olarak çalışmalar olduğunu duyuyoruz.

Tabi bu arada elinde muz kabuğu ile dolananlarında varlığı yok değil.

Uzun zaman bir gazetede köşe bulmak için çırpınıp duran Gürsel Gençsoy sonunda muradına erecek gibi. Önemli bir gazetede Gençsoy köşe kapması an meselesi. Bu arada Gençsoy’un, Tayfun Sezeroğlu ile birlikte Zigana TV’de bir siyaset programı yapmak için proje hazırlığı içerisinde olduğunu öğrendik. Zigana TV’de başarılı siyaset ve aktüel programları ile dikkat çeken Ebru Tavşanoğlu’nun da her an programı yanından kaldırılabilir diye konuşuluyormuş.

Mavi TV’de Hasan Kurt’un Hakki Emiroğlu ile birlikte yaptığı program devam edecek. İkili arasına muhtemelen ya Ayhan Sürmen’i ya da Nuri Aydın’ı alacak deniliyor. Bu arada Mavi TV’nin genel müdürü Hakan Yoloğlu’nun Zigana TV’ye transferi gündeme gelebilirmiş.

Trabzon TV’de ise, Ali Savaş’ın bir spor programı yapma hazırlığı olduğu söyleniyor. Savaş’ın kuracağı ekipte A.Şefik Mollamehmetoğlu ile Murat Taşkın’ın olacağı iddiası var.

Kuzey TV’de ise Ulaş Özdemir ses getirecek bir güncel aktüel program hazırlığında bir ara kısa bir süre Ali Savaş ile birlikte program yapan Ulaş Özdemir’in yeni program arkadaşının Ahmet Külekçi olacağı söyleniyor.

Genç nesil gazetecilerden Levent Ustabaş’ın da güncel bir haber programı için yerel televizyonlarla olan görüşmesi devam ediyor. Ustabaş’ın A haberle de dirsek teması olduğu belirtiliyor.

Prof Dr Ahmet Ulusoy bölge ekonomisini akademik gözle irdeleyecek bir programın taslağını da hazırladı. Ulusoy, şartlarını kabul eden yerel TV’lerde programını yayınlayacak. Ulusoy’un ağır şartlarına bakalım hangi kanal evet diyecek.

Bu arada Trabzonspor’un Macaristan’daki UEFA maçını yerel TV’lerden sadece Kanal Mavi’nin takip edeceği belirtilirken, Hayrettin Hacısalihoğlu’nun da Zigana TV’de spor programlarının sürekli konuğu olarak ekrana hazırlandığı öğrenildi.
Süleyman Atal’ın da Kuzey TV’de spor programlarının sürekli konuğu olma ihtimali var.

devamı 2.sayfada...


ŞENOL GÜNEŞ O CEZA PARASINI  CEBİNDEN Mİ VERECEK?

TFF’nin birkaç sezondan bu yana devam ettirdiği bir uygulaması var. O da süper lig takımları için geçerli. Kural şu, 18 kişilik maç kadrosuna alt yapıdan bir futbolcu kesinlikle olacak. Kurala uymayanlar için geçen sezon maç başı 50 bin lira ceza kesiliyordu. Bu sezon ceza 70 bin liraya çıkartıldı.

Süper ligde bu kuralı birçok takım yerine getirmiyor. Bazıları da getiriyor. Özellikle 4 büyük takım kendi aralarında yapacağı müsabakalarda bu kuralı yerine getirmektense ceza ödemeyi yeğliyor.

Trabzonspor da bu anlamda geçen sezon bayağı bir ceza ödedi. En fazla ödeyen de Trabzonspor oldu. Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, derbi maçların haricinde de bu kurala uymadı. Edindiğimiz bilgiler göre geçen sezon ceza miktarının 600 bin lirayı bulduğu belirtiliyor.

Bu sezon da Trabzonspor ligin ilk maçı Karabükspor karşılaşmasında da ceza alacağını bile bile kuralı ihlal etti. Yani 70 bin lira para cezası yedi.

Şimdi herkes merak ediyor, Trabzonspor’un bu kuralı ihlal etmesi teknik direktör Şenol Güneş’in inisiyatifi ile oluyor. Güneş, kendi inisiyatifi ile ceza alınacağı belli olan kural hatasını yapıyor, cezayı kulüp yiyor. Tasarruf için yönetim aydı bin lira bile almayan alt yapıdan malzemecileri işten atarken 70 bin lira havadan ceza parası ödeniyor.

Peki, kamuoyu adına rahatlıkla soruyoruz. Sırf Güneş’in bir tercihi ile kural hatası yapılıp ödenen para cezası kulüp kasasından değil de, Güneş’in cebinden çıksaydı ne olurdu. Ya da yönetim bu haftadan sonra Güneş’e şöyle bir deklere yapabilir mi?

TFF’nin koyduğu kural hatasını bile bile işliyorsun cezanı da kendi maaşından öde. Zira, birçok resmi kurumda özellikle toplu iş sözleşmelerinde işçi ile işveren arasındaki iş sözleşmesi aktinde ve iş yasasında şu madde vardır. İşçi, üretim araçlarına kullanımdan doğan zarar verirse o zarar maaşından tahsil edilir.

Güneş’i bu verdiği zarar maaşından tahsil edilmeli mi edilmemeli mi.?


BAKAN BAYRAKTAR’IN CEBİNDEKİ PARALAR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bayramdan üç gün önce geldiği Trabzon’da bayram süresince incelemelerini ve gezilerini sürdürüyor.

Bayraktar’ın dünkü bayram ziyaretlerinde dikkatimizi çeken bir husus oldu. Bayraktar da tıpkı başbakan ve Cumhurbaşkanı gibi çocukları bayramda sevindiriyor. Onlara harçlık veriyor. Ancak Bayraktar’ın bayramda çocuk sevindirme geleneğini bu kez yaşlılar için de hayata geçirdiğini gördük.

Huzur evine giden Bayraktar, cebinden halk deyimi ile bir tomar 50 liralıklar çıkardı ve Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’ndan yaşlılara dağıtmasını istedi. Gümrükçüoğlu da Bayraktar’ın bir anlamda fitresi niteliğindeki 50 liralıkları huzurevinde yaşlılara verdi.

Kısa sürede para bitince, Gümrükçüoğlu, Bayraktar’a “Abi kasandan takviye gerekli” dedi. Bunun üzerine Bayraktar öteki cebinden de bir tomar 50 liralıklar çıkardı. Gümrükçüoğlu’na verdi. Gümrükçüoğlu da yaşlıları sevindirdi..

devamı 3.sayfada...


GÜNNAR KİMİ GÖRÜNCE BAYRAMLAŞMA HALKASINDAN ÇIKTI?

Trabzon’da bayramlaşmalar öteden beri Belediyede olur. Volkan Canalioğlu belediye başkanıyken Ak Parti bayramlaşmayı başka bir alana almıştı.

Bunun üzerine Trabzon ve medyası olaya tepki koydu. Canalioğlu’nun belediye başkanı olması değil belediyenin Trabzon’un merkezi olması nedeni ile bayramlaşmanın yerinin belediye olduğu gerçeğinin arkasında durdu.
Canalioğlu, belediye başkanı olduğu sürece Ak Partililer Belediyedeki bayramlaşmaya gelmediler.


Ak Parti Belediyeyi kazanınca, bayramlaşmalar belediyede olmaya başladı. Bu kez Canalioglu ve CHP kurumsal olarak belediyedeki bayramlaşmalara tepki koydu, katılmadı.

Tabi bu durum da garipsendi.

Dün Trabzon Belediyesinde yapılan bayramlaşmada ilginç bir an dikkatimizi çekti. Halka şeklinde bayramlaşma yapılırken salona Ak Parti’nin etkin isimlerinden Muammer Şahir geldi. Şahir Bakan Bayraktar’dan bayramlaşmaya başladı. O esnada halkanın içinde olan Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar bir anda halkadan çıkarak, Şahin’le yüz yüze gelmek istemedi.

GAZETECİ MÜFETTİŞ OLURSA NE OLUR..?

Bugün çokça bayram notları iletmeye çalıştık. Bu kez de yine bir bayram notu iletelim.

Gazeteci Erhan Esaspehlivan, Bakan Bayraktar’ın huzur evine çıkacağını öğrenince, Bayraktar’dan biraz erken huzur evine gitti.

Yaşlı amca ve dedelerin yanına sokuldu. Kendini bakan adına görevlendirilmiş ama kimsenin haberi olmayan biri olarak tanıttı ve huzur evinde hizmetin nasıl olduğunu sordu.

Huzur evi sakinleri huzur evinde önce yemeklerin çok iyi çıktığını, yatak odalarının her gün nevresimleri ile birlikte çok temiz tutulduğunu günlük yıkandığını belirterek, çalışanların da kendilerine huzur evi sakinlerinin deyimi ile “Bağırıp çağırmadan hizmet ettiklerini” söylediler.

Böylelikle Türkiye Genelinde en temiz ve sevginin hüküm sürdüğü Trabzon huzurevi, Erhan Esaspehlivan’ın da teftişi ile sınıfı geçmiş oldu.
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510