banner623

POLİTİK GÜĞÜM

13.09.2012

POLİTİK GÜĞÜM
BAŞKAN ADAYI USTA; AS BAŞKANINI BELİRLEDİ Mİ?

Trabzonspor’da her dönem genel kurul havası vardır. Bu şehrin ve de takımın dinamik bir yapısının olduğunu gösterir.

Şu anda Trabzonspor’da bir genel kurul havası var mı? Öyle gözüküyor. Ancak Başkan Sadri Şener’in tek başına taraftar bazında da güvenirliliği devam ediyor. Şener, istese bu yönetimini toptan değiştirir yeni bir yönetimle istediği seçime girer ve sandıktan çıkar diyenler çoğunlukta.

Ama buna rağmen yine de spor kulislerinde milletin ağzı çuval değil ki dikesin, konuşan konuşana.

Mesela, artık İbrahim Usta herkese göre potansiyel bir aday. Bunu artık kendisi de deklere ediyor. Usta’nın güçlü bir As Başkana ihtiyacı var. Bunun için de arayışları sürüyor. Bizin edindiğimiz son bilgilere göre Usta, Yusuf Ziya Yılmaz’ı ikna bile etmiş.

Y.Ziya Yılmaz cephesinde ise sessizlik hakim. Yılmaz’ın zor, zor olduğu kadar da ilgili bir isim olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ikilinin anlaşması eğer doğruysa, Trabzonspor da ki genel kurul kulislerinin yönü de şekli de biçimi de ruhu da değişir diye tahmin ediyoruz.

İBRAHİM USTA’NIN  TRABZONSPOR YÖNETİMİ 3 AYAKLI OLACAK(MIŞ)

Bize gelen bilgilere göre İbrahim Usta, olası bir olağanüstü genel kurul da ya da normal süreçte yapılacak seçimli genel kurulda yönetimini 3 ayaklı bir yapıda oluşturacak(mış).

Usta, Trabzon dışından genellikle İstanbul kanadı olarak nitelendirilen yöneticilerden oluşacak bir grup yapıyı kendi de hayat geçirecek. Ancak bu yapının muhtemelen Ankara ağırlıklı olması olasılık.

Usta, Trabzon’da ki yapıyı da ikiye ayıracak. Birincisinde futbolun taban birlikleri ile Trabzonspor’un elit yapısını kaynaştıracak olan Usta’nın Trabzon kanadı şekillenmesinden STK kuruluşları da önemli bir rol oynayacak(mış).

Buna göre Usta, yönetimini oluştururken ilk kez Trabzonspor’dan dışlanan STK’larından temsilciler de Trabzonspor’da kendini bulacak.

Bunun ne faydası olacağını pek bilmiyoruz. STK’ların temsilcilerinin Trabzonspor’da sorumluluk yüklenmekten çok akıl verecekleri de kesin. Tavsiyemiz o ki Usta’nın bu anlamda kararını yeniden gözden geçirmesidir.

devamı 2.sayfada...

FUTBOLCU İZLEME KOMİTESİ VE KOMİK DURUM

Trabzonspor’un hedef tahtasında futbolcu izleme komitesi var. Sanki, transferi onlar yapıyormuş gibi.

Şimdi size anlatacağımız biraz geçmiş bir yaşanmış hikaye ama, inanın futbolcu izleme komitesi yine aynı mantık ile çalışıyor.

Bir futbolcu izleme komitesi kulüpten aldığı resmi görev tebliği ile Eskişehir’e gider. Orada ümit milli takımının maçı vardır. Saha girerken eski bir Trabzonsporlu futbolcuya rastlar. O futbolcu ile sohbet eder ve aynı futbolcuyu izlemeye geldiklerini anlarlar. Eski futbolcuya izlenilmesi istenen futbolcu konusunda talimat yine kulüpten gitmiştir. Yani yönetim, hem izleme komitesindeki elemanına hem de kulüp ile bağı sadece eski bir futbolcu olmaktan öteye gitmeyene de aynı maç için ayrı ayrı görev vermiştir.

Bunu normal kabul edebilirsiniz. Hani çapraz sorgulama gibi.


Ama durum bitmedi. Bir müddet sonra bu kez futbolcu izleme komitesinin İstanbul kanadından görevlisi de o iki kişi ile karşılaşır o da yönetim tarafından görevlendirildiğini söylerler. Böylelikle izlenilecek futbolcuyu 3 çift göz takip edecektir ki sağlam rapor verilsin.

Belki size şaka gibi gelecek ama o anda bu üç kişi bir menejeri de görürler. Hoş beş ederler sonra durum anlaşılır. Menejer de zamanın teknik adamı olarak görev yapan Trabzonsporlu hoca tarafından ilgili futbolcunun izlemesi için görevlendirilmiştir.

Oldu mu size bir futbolcuyu dört kişinin takibi

İşte size komedi. İşte size transferde ilginç yol ve yöntem. İşte size transfer piyasasındaki ali cengiz oyunları.

HAYDAR BAŞ  İLE TRABZONSPOR YAKINLAŞMASI

Bağımsız Türkiye Parti’si genel başkanı Akçaabat’lı hemşehrimiz Haydar Baş, son dönemlerde özellikle Nevzat Şakar’ın As Başkan olmasından sonra Trabzonspor’a olan ilgisi bir hayli daha fazlalaştı.

Özellikle, Serdar Bali’nin de Trabzonspor’da aktif profesyonel olarak göreve başlamasının ardından Haydar Baş’ın Trabzonspor’a olan alakası daha bir arttı.
Baş hem Trabzonspor tesislerine gitti, yöneticilerle bir araya geldi hem de zaman zaman yöneticilerin özel iş yerlerine de giderek sohbetler ediyor.

Baş’ın bu anlamda Trabzonspor ile yakın ilgisinde Bali’nin de bir payı var mı bilmiyoruz ama Haydar Baş’ın Trabzonspor’un özellikle şu şike sürecinde yanında olması, manevi desteğini vermesi bu desteğini de TV kanallarında ortaya koyması, Trabzonspor’un zararına değil yararınadır.

Trabzonspor hayatın içindeki bütün dinamikleri diri tutmalı ve tutmaya da devam etmelidir diye düşünüyoruz.

devamı 3.sayfada...


SÜLEYMAN SOYLU, SÜLEYMAN AYDOĞDU İLE BULUŞTU MU?

Trabzonlu Süleyman Soylu’nun Ak Parti’ye resmen geçişinden sonra bütün gözler Soylu’nun DP’de ki yakın çalışma arkadaşlarına çevrilmişti.

Bu yakın çalışma arkadaşlarından biri de Trabzon’dan Süleyman Aydoğdu’ydu. Süleyman Aydoğdu Bodrum’da tatilini bitirdi mi bilmiyoruz. Birkaç günden bu yana telefonları da kapalı, ulaşamadık gitti.

Aydoğdu’ya yakın bir kaynak bize Süleyman Soylu’nun Süleyman Aydoğdu’dan vaz geçmeyeceğini, geçemeyeceğini söyledi.

Zira, Apydoğdu, Soylu’nun DP ‘de ki tüm mücadelesinde yanındaydı. Bu anlamda Soylu, siyasette vefa örneği sergileyecekse Aydoğdu’yu yanına alacaktır.

Peki, Aydoğdu Soylu ile hareket edecek mi? Bunu kararını Aydoğdu belki de verdi bilmiyoruz. Trabzon DP’nin etkili isimlerinin bütün dikkatleri de Aydoğdu’nun üzerinde.

Süleyman Aydoğdu’nun Süleyman Soylu ile görüştüğüne dair bir araya geldikleri ve uzun uzun görüş alışverişinde bulunduklarını öğrendik gibi. Gibi diyoruz zira her iki cepheye de bunu doğrulatamadık.

O nedenle, Soylu-Aydoğdu görüşmesi yapılmışsa bile gizli yapılmıştır diye düşünüyoruz.
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479