POLİTİK GÜĞÜM

18.09.2012

POLİTİK GÜĞÜM
HANGİ PARTİDE KİME İHRAÇ YOLU GÖZÜKTÜ

Trabzon’da bütün olumsuzluklara rağmen ve bütün terk edilmişliğin acısını yaşayan DP’de ayakta duran biri var.

O da il başkanı Ali Akar.

Ali Akar çırpınıp duruyor. DP’nin sesini ve soluğunu Trabzon’da hissettirmeye çalışıyor. Aldığı oya ve taban desteğindeki azlığa rağmen Akar, partideki geçmişi ve yerel medya ile geçmişteki ilişkisinden de faydalanarak hem kendini hem de partisini ayakta tutuyor, gündemde kalmasını sağlıyor.

Akar, üstelik güncel gündemle de ilgileniyor ve tek kişilik ordu gibi çalışıyor. Fındıktan trafiğe, trafikten çaya, çaydan eğitime her konuda basın açıklamaları da yapıyor yerel medyada da yer alıyor.

Şimdilerde duyduk ki, Ali Akar DP’li olup AK Parti’ye geçecekleri yönünde söylentiler olan isimleri DP’den ihraç edecekmiş. Bu konuda düğmeye de basmış. Akar ilk etapta Süleyman Aydoğdu ardından Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve A.Uğur Zihni ile Bekir Bülbüloğlu konusunda işlemi başlatmayı düşünüyormuş.

Ali Akar tek kişi kalıncaya kadar DP’nin varlığını namusunu korumaya kararlı gözüküyor

ŞEREF MALKOÇ HANGİ KONUDA RAHATSIZ?

HAS Parti’nin en etkili ismi olan Şeref Malkoç’un partisi ile birlikte Ak Parti’ye katılma sürecinde siyasete devam edip etmeyeceği, ederse nasıl ve nereden edeceği vekil adayı olursa hangi ilden olacağı konusu Trabzon Ak Parti’nin öncelikli gündemlerinden biri.

Hem Ak Parti’ye hem de Has Parti’ye yakın bir dostumuzu iddiasına göre Şeref Malkoç, siyasete AK Parti’de devam edecek ama Trabzon’dan aday olmayacak.

Niye diye sorduğumuzda şöyle cevap verdi;

“Çünkü son genel seçimlerde Şeref Bey, AK Parti tabanının da bildiği bir gerçeğin tutsağı durumunda. Şeref Bey, Trabzon’daki seçimlerde Ak Parti’ye çok  yüklendi. AK Parti’nin güçlü olduğu lokal bölgelerde Erdoğan’a çok ağır eleştiriler getirdi. Şimdi, o insanların karşısına Trabzon’da çıkamaz. O nedenle Şeref Bey İstanbul ya da Ankara’dan uzak bir olasılık İzmir’den aday olur..”

Hem Ak Parti’ye hem de HAS Partiye yakın dostumuzun tespiti gerçekçi geldi bize.

devamı 2.sayfada...

PARİS YOLCULARINA ÖDENEK SON ANDA ÇIKTI


Paris’te büyük bir turizm fuarı var. Bu fuara Trabzon’da kendini tanıtmak için katılmak istedi. Bütün işlemler yapıldı. Bakanlığın tanıtım fonundan belli bir ödenek istendi. Fuara bütün iller katılacağı için Bakanlık her ile ödenek göndermek istemedi. Ödenek taleplerini yokuşa sürdü.

Bu arada Trabzon’daki ilgililer ilginç bir yöntem bulmuş. Bakanlıktan ödenek gelmese de illaki biz oraya gideceğiz dediklerinden bu inatçı ve kararlı tutumlarını sürdürerek il genel meclisinden ek ödenek talep mi ne edilmiş.

O ödenek de sağlanmış. Şimdi Trabzon Paris’teki turizm fuarına katılıyor. Bu arada, fuara gidecek olan devlet memuru ve özel sektör temsilcileri stantların hazırlanması, broşürlerin dağıtımı için de sponsorlar bulundu.

Bu tür fuarlara katılmamızda fayda var.Trabzon’un her yerde her biçimde her şart altında tanıtılması,dünyanın gündemine oturtulmasındaki yararları anlatmaya bu sütunlar yetmez.

Paris tanıtım elçilerimiz, dünden bu yana Paris’teler.

KOMBİNE PARALARINI ÖDEMEYEN TARAFTAR GRUBU VAR MI?

Her sezon Trabzonspor, taraftar gruplarına piyasanın çok altında fiyatla toplu olarak kombine bilet öder.

Bu artık gelenek haline gelmiştir. Hiç yönetim bu geleneğin karşısına duramıyor. Bir ara Özkan Sümer direndi ama pek de başarılı olamadı.

Şimdiki yönetim de benzer geleneğini sürdürdü. Taraftar gruplarına düşük fiyatlı, toplu kombineler alındı. Karşılığında da o grup liderlerinden çekler alınarak kasaya kondu.

Şimdilerde çeklerin ödeme tarihleri geldi. O ödeme tarihlerini geçiren guruplar var mı bilemiyoruz.

Bir kısım kaynaklar var diyor. Bir kısım kaynaklar var ama ödeme yapmak için yönetimden opsiyon istediler.

Taraftar gruplarının kombine ödemelerindeki istikrarsızlık da özellikle bu yönetimi düşündürmüyor değil. Bunun için de Serdar Bali’nin konuyla yakından ilgilenmesi ve istikrarlı bir takip yapmak için görevlendirildiğini de biliyoruz.

Bir iddiaya göre bazı taraftar grupları aslında kombinelerini sattı, gelirin de aldı çek karşılığı meblağı da topladı ama ödemelerini yapmıyor.

Bu vahim bir iddia ve eğer doğruysa buradan şu çığlığı atıyoruz…”Kimse Trabzonspor’un sırtından ticaret ya-pa-maaaaazzzzzzzzz”

devamı 3.sayfada...

FENER MAÇINA KADAR SUSACAK(MIŞ)


Trabzonspor’un genel kurul kararı ile onursal başkanlık sıfatını alan tek ismi Mehmet Ali Yılmaz’ın yönetimi sert dille eleştirmesi, Sadri Şener’e yüklenmesi Teknik direktör Şenol Güneş’e ağır suçlamalar getirmesi, tam Fenerbahçe maçı öncesi camiayı gerdi.

Onursal Başkan M.Ali Yılmaz’a karşı kulüp internet sitesinde yer alan sert açıklama sosyal medyada büyüm tartılmalara neden oldu. Camianın gündemine oturan bu tartışma devam edeceğe benziyor.

Yılmaz’a ağır eleştiriler getiren yönetim kurulu imzalı ağır eleştiride Yılmaz’ın onursallık unvanını da tartışmaya açılacağını ima eden ifadeler de dikkat çekiciydi.

Dünden bu yana birçok gazeteci dostumuz içlerinde 61saat.com’un da muhabirleri olmak üzere Onursal Başkana ulaşmak istedi. Ancak Onursal Başkan M.Ali Yılmaz yönetimin bu açıklamasına karşı bir cevap vermeyeceğini bildirdi.

Onursal Başkan, Fenerbahçe maçına kadar susacakmış. Öyle bir karar almış. Bu arada Yılmaz’a ait yayın organlarının özellikle TV’de dünden bu yana bugünde gazetelerinde yönetimin bu açıklamasını hiç görmemeleri de ilginç ve dikkat çekici bulundu.

Acaba Yılmaz’ı yayın organları da mı Fenerbahçe maçı sonrasını mı bekliyor. Bir olası Fenerbahçe maçı mağlubiyeti halinde ortalık karışacağı toz duman olacağa benziyor.

Öte yandan Trabzonspor yönetiminin Yılmaz’ı hedef alan yazılı açıklamasında birkaç satır Sadri Şener’in savunulması çok daha uzunca Şenol Güneş’in korumaya alınması da dikkat çekici.

Metindeki bu ilginç taktiğin de bilerek yapıldığı yolunda söylentiler var. Zira camiada Şener’i eleştirip Güneş’i savunan etkili bir grubun Yılmaz’a karşı yönetimin oluşturacağı cephede yer alması için böyle bir taktik uygulandığı belirtiliyor

Biz bunu duyduğumuzda Yönetimin Yılmaz’ı hedef alan metnini yeniden okuduk. Bir kez daha dikkatlice okudur. Üçüncü kez okuduğumuzda aynı kanaate vardır.

Yönetimin yazılı metninde Şener’den çok Güneş’i korumaya almış gözüküyor. Böylelikle yönetimin Yılmaz’a karşı açacağı cephede, Yılmaz’ın gazetelerinde yazıp Güneş’i savunan isimlerle gedik açmaya çalıştığı kanaati oluşuyor.

YUSUF REHA ALP’İN HAVADA KALAN RÖPORTAJI

Y.Reha Alp, TFF disiplin kurulunda üye iken Fenerliler Alp için “O Fettuhlacıdır” diye propaganda yaptı. Hatta Alp’e katıldığı TV programlarında bu bile söylendi.

Alp de bu soruya “Cemaatçi değilim ama Fettullah Hoca’nın yaptıklarını hizmet anlayışını da taktir ediyorum” dedi.

Fenerlilerin ve özellikle Aziz Yıldırım’ın tahliye olduktan sonra Cemaate karşı suskunluğu da dikkat çekmiyor değil. Bir barış mı yapıldı bunu da bilmiyoruz. Ama Yıldırım tutukluyken Cemaate karşı ne denli kin dolu olduğunu biliyoruz.

Fenere yakın yayın organlarında ve de Aziz’in kalemşörleri cemaate verip veriştirirdi. Şimdilerde kılıçlar yerlerine konuldu. Cemaat de suskun Aziz ve adamları da.

İşte bu aşamada ilginç bir olay yaşandı. Cemaati’in çok derin etkili ve de en çok okunan haber dergisi Aksiyon Y.Reha Alp ile bir söyleşi yaptı. Süreç ile ilgili Alp’le konuşan Aksiyon dergisi tam bir aydan bu yana o söyleyişi yayınlamıyor.

Neden, niçin ve niye..?

Cemaat de Aziz Yıldırım ile bir sulh mu imzaladı. Y.Reha Alp’ın söyleşisi böylelikle havada kaldı.

O söyleşide Alp’in neler dediğini biliyoruz. Ancak tahmin ediyoruz ki Fener’in işine gelmeyecek tespitler yapmıştır.

Aksiyon dergisi niye bu söyleşiye sansür uyguladı merak ettik doğrusu. Yakında Aksiyon’da yayınlanmayan o söyleşiyi biz ele geçirirsek 61saat.com olarak yayınlayacağız.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479