banner579

POLİTİK GÜĞÜM

29.09.2012

POLİTİK GÜĞÜM
TRABZONSPOR MALİ GENEL KURULU ÖNCESİ İLGİNÇ SENARYOLAR

Trabzonspor Mali genel kurulu öncesi kulisler hareketlendi. 1 Ekim’de üye aidatlarının yatırılmasının son günü.

Trabzonspor tüzüğüne göre bu mali genel kurulda üyelerin önergesi ile seçim kararı alınabilir ama kongre günü seçim yapılmaz. Mali genel kurulda alınacak genel kurul kararını yönetim, en az üç ay içerisinde seçimli bir genel kurul kararı olmak zorunda kalır.

Yani, mali genel kurulda seçim kararı alınırsa, 3 ay sonra ancak seçim yapılır. Çoğu genel kurul üyesi mali genel kurulda seçim kararı alındığında alnı gün seçim yapılacağını sanıyor, bu böyle değil.

Şimdi harıl harıl üye aidatlarının 1 Ekim’de yatırılması ile ilgili son tarih. Bu tarihte kadar toplu üye aidatları yatıran dört grup var. Birincisi Onursal Başkan adına Hikmet Onur, ikincisi Nuri Albayrak adına Muzaffer Ermiş, üçüncüsü İbrahim Usta’nın kendisi. Usta Trabzon’daki kurmay ekibi ile kontrol altında tuttukları delegelerin aidatlarını yatırıyor. Dördüncü grup ise yönetimin kendisi.

Kulislerdeki hareketliliğe göre Hikmet Onur ve arkadaşları mali genel kurulda yönetimin ibra edilmemesi yönünde bir oluşumun öncülüğünü yapacak.

Nuri Albayrak ekibi ise böyle bir oylamaya “Evet” demeyecek, zira kendileri ibra edilmemenin cezasını Trabzonspor’un ödediğini biliyor. Ancak bu yönetimin bu denli borç içinde olmasına rağmen tehlike görmeyenlerin kendi dönemlerindeki borcu tehlike görmelerinin çelişkisini de dile getirecek.

İbrahim Usta ve arkadaşları ibra oylamasında olumsuz oy kullanmayacaklar.

Yönetim de doğal olarak kendin aklayacak.

Mali genel kurul işte bu çerçeve içinde bu ilginç hamleler üzerinden yapılacak. Peki, yönetimin ibra edilmesi ile ilgili oylamada ne olacak. Kulislere göre bu oylamada ibradan yana olmayanlar salondaki genel havayı teneffüs ettikten sonra oylarının şeklini belirleyecekler. Baktılar ki salonda ibradan yana olanlar kendilerinden daha üstün bir çoğunluğa sahip bu kez oylamaya katılmayacaklar.

KORAY AYDIN SADRİ ŞENER YAKINLAŞMASI

MHP Genel Başkanlığına aday olan Koray Aydın ile Trabzonspor Başkanı Sadri Şener arasında şu bir hafta içinde son derece sıkı bir yakınlaşma var. İkili daha öncede birbirine yakındı. Özellikle şu günlerde ise bu yakınlık daha bir sağlamlaştı.


Koray Aydın ile Sadri Şener arasındaki yakınlaşmanın mimarı da üst kurul delegesi Şükrü Kuleyin aldı.

Sadri Şener’in MHP Genel Başkanlık yarışı ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip ettiğini de hazırlatalım. Bu konuya özel ilgi gösteren Şener’e kulis gelişmelerini ise Trabzonspor yönetiminde üye olan Şener Pul. Pul, MHP’de son seçimlerde milletvekili aday adayı olmuştu.

Kuleyin, Trabzonspor mali genel kurulunda Sadri Şener yönetiminin ibra edilmemesi ile ilgili girişimlerin kulübe bir çıkar sağlamayacağı görüşünde.

Koray Aydın ile Sadri Şener arasındaki yakınlaşmayı siyasi olarak yorumlayanlar da var. Buna göre deniliyor ki, Koray Aydın, Sadri Şener’e MHP üst yönetiminde görev olması için teklif getirebilir.

Ya da MHP’de aydın genel başkan olduğunda Sadri Şener’e MHP Trabzon milletvekili adaylığı da önerebilir.

Bakalım süreç ne getirecek.

devamı 2.sayfada...

ŞAMİL EKİNCİ’NİN ONURSAL BAŞKANLIK ÖNERGESİ İMZAYA AÇILDI

Trabzonspor’un efsane kadrosunun efsane başkanlarından Şamil Ekinci, genel kurul üyelerinin kendini onursal başkan olarak ilan edilmesi ile ilgili mali genel kurula önerge verecekleri konusunda ilk açıklamasını yaptı.

Bu açıklamasında gurur duyarım diyen Şamil Ekinci’nin olaya sıcak bakması ile genel kurul üyeleri harekete geçti.

Dün, Uzunsokak'ta önerge imzaya açıldı. Önerge önce Trabzon merkezinde imzaya açıldı. Ardından ilçelere ve şehir dışına da açılacak. Önergenin genel kurula katılmasa hakkı olan en az 3 bin kişiye imzalatılması bekleniyor.

Şamil Ekinci’nin onursal başkan olması ile ilgili önergenin oylanması için de önergede açık oyla oylanması konusunda bir ibare de bulunuyor.

POLİTİK GÜĞÜM YAZDI BAKIN NE OLDU?

Dün bu köşede, Trabzon Ekspres Gazetesi’nin balkon muhabbetlerinden bahsetmiş ve balkondaki koltuğun bir bacağının kırık olduğunu belirtmiştik.

Hasan Kurt’un neden bu kırık bacaklı koltukta, misafirlerini balkonda ağırladığına da bir anlam verememiştik.

Dün Sayın Kurt’un yanına uğradık. Bizi balkona getirdi. Kırık koltuğun bacağının sağlamca kaynak yapıldığını gördük.

Artık Ekspres’in balkonundaki koltuğun ayağı sağlam. Sağlam koltuğa oturan ilk kişi biz olduk. Ardından da Fatma Yavuz’un renkli arkadaşı, Günen Hanım oldu. Hatta onun koltukta oturan fotoğrafı da facebook’tan Yavuz tarafından yayınlandı.

devamı 3.sayfada...

KTÜ SAHİL TESİSLERİNDE İÇKİ YASAĞI VAR AMA YOK!

Ve KTÜ’nün sahil tesislerinde içki yasağı geldi gibi.

Şimdi tabi bu geldi gibi ifadesi size garip gelebilir. Aslında yasak kalkmadı ama kalktı gibi desek yine kalktı gibi ifadesi size garip gelecek.

Şimdi yasak ile ilgili gelişmeyi size şöyle duyuralım kararı siz verin.

Sahil Tesislerinde artık düğün yapılmayacak. Ancak, önceden alınan tarihlerin düğünleri yapılacak. O düğünlerde içkiliyse içki servisi yapılacak. Son düğüne kadar bu uygulama devam edecek. Şu anda sahil tesislerine düğün alınmıyor.

Sahil tesislerine önceden KTÜ personelinden başka sivil vatandaşlarda elini kolunu sallayarak giriyordu. Bir sorun da yaşanmamış, yaşanmıyordu.

Şimdi bu da yasak. Kart sistemi geliyor.

Peki normal olarak tesislere geldiğinizde size içki servisi yapılıyor mu? Yapılıyor ama servis çok geç yapılıyor. Yani çok bekliyorsunuz. Aslında içki yasağı yok ama, içkiler masaya çok geç gelince konsantrasyonunuz bozuluyor.

YÖK’ün kampus içinde içki satılmayacak genelgesi sahil tesisleri için geçerli mi? Kimilerine göre evet geçerli. Kimilerine göre ise geçersiz. Sahil tesisleri kampus dışında diyenler var ancak Turizm Okulu tesislerin yanında olduğu için kampus içinde diyenler de var. Üniversite yönetimi de kampus içinde kararını aldı. Bu kararın ardından gelecek doğal süreci de artık tahmin edebilirsiniz.

Şimdi KTÜ sahil tesislerinde içki yasağa konusundaki “Gibi” ifadesinden neyi kast ettiğimizi anlamışsınızdır.

AK PARTİ MKYK’SINA KULİS ATAN TRABZONLULAR

Ak Parti’nin 30 Eylül’de yapılacak genel kurulunda partinin vitrini değişiyor. Değişmeyen tek isim Erdoğan’ın kendisi olacak.

İller arasında MKYK’ya girmek için yoğun bir kulis hareketi var.

Ankara kulislerinden aldığımız bilgilere göre Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Konya ve Antalya il teşkilatları Başbakana bizzat çıkarak MKYK’da kendilerini temsilen birinin olması konusunda ricada bulunmuşlar. Bu illerin parti dinamikleri üzerinde ittifak ettikleri birer kişiyi Başbakana önermişler.

Bize gelen bu bilgiye pek fazla inanmak istemedi. Zira partide Başbakana böyle baskı yapacak bir yapı yok. Yapan kapı dışarı edilebilir.

MKYK’ya girmek için Başbakan R.Tayyip Erdoğan nezlinde kulis yapmak gerekiyor. Ya da başbakanın bizzat seni seçmesi gerekiyor.

Bu anlamda bizim iddiamıza göre Trabzon’dan kimsenin yer alma ihtimali yok. Teşkilatlar bir isim üzerinde anlaşmış değil. O nedenle bu zayıf bir konu.

Ankara kulislerinde Trabzon’a bağlı siyaset yapıp ta MKYK’da yer alabilmesi muhtemel isimler o kadar az ki..

Bu bir iki kişi ile seslendiriliyor.

Birincisi Şeref Malkoç, ikincisi Adnan Günnar’ın kendisi.

Bu iki isimden biri olursa olacak. Yoksa olmayacak. Diğer kulis atan isimler A.Sula Köseoğlu, Kemalettin Göktaş, Aydın Bıyıklıoğlu ile Faruk Özak’ın MKYK’da olması olağanüstü sürpriz olacak gibi…

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner578

banner510