POLİTİK GÜĞÜM

01.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
DİKKAT! BUGÜN TRABZONSPOR’DA NİYE ÖNEMLİ GÜN?

Bugün Trabzonspor için önemli bir gün. Önemi şundan.

Trabzonspor’un Aralık’ta ki seçimsiz mali genel kuruluna katılmak isteyen üyeler üye aidatlarını yatırmaları için bugün son gün. Bugün bankalarda saat 17’ye kadar aidatlarınızı yatırabilirsiniz. Aynı gün mesai bitiminden sonra da Trabzonspor kulübünde Sadri Şener idari binasında saat 21.00’da kadar aidatlar alınabilecek.

Aidatını yatırmayanlar Aralık mali genel kuruluna katılma hakları yok.

Aralık mali genel kurulu ise Trabzonspor için çok önemli. Bazı gruplar yönetimin ibra edilmemesi yönünde çalışıyor ve üyelerin toplu aidatlarını yatırıyor. Bunun için eski yönetim kurulu üyelerinden Onursal Başkan M.Ali Yılmaz’ın mali saymanı Müjdat Aybar’ın Trabzon’a gelip aidat yatırdığı biliniyor.

Ayrıca bu mali genel kurulda, Şamil Ekinci’nin onursal başkan olarak ilan edilmesi ile ilgili bir önerge de genel kurul üyelerine sunulacak.

Bu konuda da ciddi çalışmalar sürüyor. Edindiğimiz bilgilere göre bu önerge için bin 756 imza şimdiden alındı diyenler var.

AK PARTİ MKYK’DA TRABZON İÇİN "NE OLDİİİİİİ…!"

Bu sütunlarda Ak Parti’nin MKYK’sında Trabzon’dan teşkilatların içinden gelecek birinin olmayacağını söylemiştik.

Şöyle de diyebilirsiniz ama olacağını da söylemiştiniz. Bunda da haklısınız. Ancak son üç günde, detay araştırmalarımızın sonunda, özellikle bu siyasi kulisleri yazan kalemimiz, Trabzon’dan teşkilatların içinden MKYK’da kimse olmayacak diye ciddi bir şekilde ifadesi oldu bunu da yazdı. Yazarken de bu gözlemini ve tahminini, derin bir Ak Parti’liye dayandırdı.

Niye Trabzon’un teşkilatlarının istediği bastırması ve lobisi ile tanıdığımız bildiğimiz ve Trabzon’da siyaset yapan biri MKYK’da olmadı. Çünkü, Trabzon Ak Parti teşkilatları böyle bir ismin olması için çapa sarf etmedi. Ağırlığını koymadı. Ya da doğrusu koyamadı.

Şimdi bazı Ak Parti’li dostlar MKYK’da Trabzonlu var diyorlar. Varda Rize’den olduğu gibi mi var. Siyaseti bir başka ilden yapan Trabzonlunun olması Trabzon teşkilatına ve Trabzon siyasetine bir katkısı olmaz. Sadece Trabzonluluğu ile kalır.

Trabzon’un MKYK’da olmamasını biz şuna bağlıyoruz

-Teşkilatlar dirençli olmadı

-Olması muhtemel isimlere referans verilmedi

-Olması ile ilgili lobi atanlar Ankara’da yalnız kaydı

-Belediye başkan adaylığı ile milletvekili adaylığı konusundaki hesaplaşma ile strateji buna engel oldu.

Bu sebeplerden bir başka sebep bulan varsa da söylesin. Biz yazalım.

devamı 2.sayfada...

ŞEREF MALKOÇ YEDEK ÜYE OLMAYI KABUL ETMEDİ Mİ?

Ak Parti’nin MKYK’sında Has Parti’den geçen isimlerden Şeref Malkoç’un yer alması hemen hemen kesin gibiydi. Ancak son bir haftada Molkaç ile ilgili hesaplar tutmadı.

Peki neden?

Malkoç’a MKYK yedek üyeliği önerildi kabul mu etmedi. Bizce Malkoç’un yeni geldiği partide böyle bir ret lüksü olamazdı. Ne görev verilirse kabul edecekti.

MKYK’yı derinden incelendiğinde Başbakan ilginç isimleri vitrine aldı. İlginç bazı isimleri de kenarda tuttu. Kenarda tutuğu bu isimler, milletvekili ve belediye başkan adaylığı tercihlerinde değerlendirecek isimler.

Ak Parti’nin derin kulislerinden alınan bilgilere göre ise Şeref Malkoç, Numan Kurtulmuş’a MKYK ile ilgili olarak elini sağlamlaştırmak için “Benim için kendini zora atma ben dava adamıyım” dediği de gelen haberler arasında

SÜLEYMAN SOYLU MKYK’DA, SÜLEYMAN AYDOĞU TRABZON’DA BİR ADIM ÖNDE

Ak Parti MKYK’nın oluşmasında Trabzon özelinde beklide en büyük şans Süleyman Aydoğdu’ya güldü.

Bu işten belki de en güçlü Trabzon özelinde Süleyman Aydoğdu çıktı. Ya da bu iş Aydoğdu’ya yaradı.

Süleyman Soylu’nun MKYK’ya girmesi ile Soylu’nun en yakın dava arkadaşı, sırdaşı, Anadolu’da beraber yolları arşınlayan can dostu Trabzon siyasetinin etkin ismi Süleyman Soylu’nun bir adım öne çıktığını söylemek her halde falcılık olmasa gerek.

Soylu’nun MKYK’da olması Aydoğdu’nun Trabzon özelinde etkili bir yerde olacağının da kanıtı gibi geliyor bize. Zira Soylu, bir tek kendi MKYK’da yer aldı. Soylu ile Ak Parti’ye gelecekler arasında Süleyman Aydoğdu’nun hele Trabzon genelinde bir adım önde olması beklenen bir siyasi sonuçtur.

Şimdi muhtemelen Aydoğdu kendine yakın birkaç arkadaşı ile birlikte Ak Parti’ye katılacak. Daha sonra da Aydoğdu siyaseten kendini seven DP tabanına da el atacak ve Ak Parti içinde bir denge unsuru olacak. MKYK’da da kendine yakın bir isim olması münasebeti ile bu son genel kurulda Trabzon özelinde en karşı Süleyman Aydoğdu çıkmış oldu.

devamı 3.sayfada...

TRABZON AK PARTİ DELEGESİ VE ANKARA’DA Kİ SÖYLENTİLER

Ankara’da Ak Parti’nin genel kurulunda illerin delegasyon yapısı masaya yatırıldığında Karadeniz’i bilen bir dostumuz bize ilginç bir tahlil yaptı.

Trabzon’un Ankara’ya gönderdiği delegasyon yapısı elbette her biri değerli isimler ancak salonda dikkat çekecek ve salondakiler tarafından tanınacak çok da isim yoktu demesi bize de ilginç geldi.

Gerçekten Trabzon delegasyon yapısına bakıldığında partinin kurucu unsurları, büyükleri ve eski milletvekillerinin olmaması garip karşılandı.

Partinin ilk kurucuları eski il başkanları bu yapı içerisinde olabilir miydi? Samsun, Artvin ve Rize’nin delegasyon yapısında böyle bir yapı mevcuttu. Trabzon delegasyon yapısının bu anlamda dikkat çekmemiş olması MKYK’da birinin olmamasına da sebep oldu mu..? Bunu bilemiyoruz…

CORA VE KÖSEOĞLU’NUN BİREYSEL ÇABALARI SUNUCU DEĞİŞTİRMEDİ

Ak Parti MKYK’da yer almaç için Trabzon özelinde en çok çapa sarf eden isimlerin başında Salih Cora ile A.Sula Köseoğlu yer aldı.

Her ikisi de aslında karizmaları ve parti geçmişleri ve bilgi birikimleri ile MKYK’da rahatlıkla yer alabilecek konumdaydı. Ancak her ikisi de teşkilatlar bazında hareket etmekten sonra bireysel girişimlerle Başbakan’a ulaşmaya çalışınca MKYK ile ilgili girişimleri sonuçsuz kaldı. Aslında her ikisi bu anlamda yeni bireysel çapa konusunda da haksız değillerdi.

Zira Trabzon teşkilatları bir isim üzerinde ittifak kuramamışlardı. Bunu sezinleyen Cora ve Köseoğlu önceden Ankara’ya gitti. Kulislerini attı. Köseoğlu, Sümeyye Erdoğan’a ulaşmaya çalıştı.

Cora başka isimleri devreye soktu ama olmadı. Dün de Cora delege olduğu için Ankara’da kaldı, Köseoğlu ile Ankara’dan erken döndü, genel kurulu ailesi ile birlikte bir kır gezisinden takip etti.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner498