POLİTİK GÜĞÜM

03.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
KTÜ SAHİL TESİSLERİ YURT OLACAK!

KTÜ sahil tesisleri ilk kurulduğunda şehrin ufku oldu. Şehrin elit tabakasının ilk uğrak yerlerinden biriydi.

Çimento Fabrikası da devletinken onun sosyal tesisleri de aynı işlevi görüyordu. Petrol Ofisi de devletinken o da aynı işlevi görüyordu.

Bu üç kamu kurumunun sosyal tesisleri şehrin ağır misafirlerinin de ağırlandığı mekanlardı

KTÜ sahil tesisleri özellikle 8 yıllık Özen döneminde halka tamamen açıldı. Havuz başı olmak üzere düğünler de yapıldı. İçkili restorandı kalitesi ile göz doldurdu.

Hatta, içkili restoranların bir çoğu da KTÜ sahil tesislerinde bu anlamda bir hizmetin yapılmaması için lobi de oluşturdular ama Özen hiç o lobiyi dinlemedi.

KTÜ’nün yeni rektörü Süleyman Baykal, YÖK’ün de bu doğrultuda aldığı kararla sahil tesislerini yerleşke içinde olduğu gerekçesi ile iddiaya göre sivillere kapadı. Ardından içki servisini de kaldırdı. Düğünleri iptal etti. Havuzu da erkenden kapayarak bakına aldı.

Şimdi de sahil tesislerinin tamamen yurda dönüştürülmesi ile ilgili bir projeye başlanmış. KTÜ’ nün sosyal tesisleri de yerleşke dışına taşınacak. Baykal, diğer bazı üniversitelerde olduğu gibi, sosyal tesisler diye tabir edilen hizmeti yerleşke dışında yapmayı planlıyor. Bunun için de şehirde arsa aranmaya başlanmış. Ya da bir kamu kuruluşunun sosyal tesislerine talip olunacakmış.

Bunun için Özel İdare ve iller bankası ve diğer bazı kamu kuruluşları ile görüşmeler bile başladı.

Sahil tesislerinin tümden yurda dönüştürülmesi iyi bir fikir mi bilemiyoruz. Ama rektörlüğün aldığı bu yeni kararın epey bir zaman tartışılacağını biliyoruz.

REKTÖR BAYKAL HANGİ İNTERNET SİTESİNE YAKIN TAKİBE ALDI?

Dün, 61saat.com’da bir ne haber yayınlandı. Haber hala sitemizde yer alıyor. Bir grup KTÜ’lü genç mi ya da bir başka yerden mi yönetiliyor bilinmiyor, ktuitiraf.com diye bir sitenin varlığından Trabzon yeni haberdar oldu.

Çok az bir öğrenci kitlesi içerisinde bilinen bu sitenin varlığından da KTÜ yönetimi yeni haberdar oldu.

İlgili sitenin haberi 61saat.com’da yayınlanmasından sonra teknik servisteki arkadaşlarımız dedi ki,www.ktuitirifa.com sitesine girişlerin bir anda arttığını tespit ettik.

ktuitiraf.com sitesinden yeni haberdar olana öğretim üyeleri ve görevlileri de sitenin varlığı karşısında şaşkına dönmüş durumdalar. Özellikle yerleşke dışında yaşayanlar da siteye adeta hücum etmiş durumdalar.

KTÜ yönetimi, siteyi yayında tutanları şimdi harıl harıl arıyor. Ancak yasal olarak yapabilecekleri bir şey yok. Buna rağmen rektör Süleyman Baykal, ilgili sitedeki yayınlanan her şeyin dikkatlice takip edilip suç unsuru varsa güvenlik görevlilerine bildirilmesini de istediğini öğrendik.

devamı 2.sayfada...

AK PARTİLİLER AĞIZLARINA KİLİT VURDU

Trabzon’daki ağır top Ak Partililer(Genellikle parti teşkilatlarında görev alanlar) şu sırlar ağızlarına kilit vurdu.

Kendileri ile zaman zaman sohbet ettiğimizde, Erdoğan’dan sonra kim partinin başına geçer sorumuza net bir cevap vermiyorlar. Genellikle yuvarlak laflar ediyorlar. Çünkü kendilerini bağlamak istemiyorlar gibi geldi.

Bu arada parti teşkilatlarında görevi olmayan ama partinin kurucu üyesi, eski yöneticisi ve sevdalıları ise bu konudaki görüşlerini rahatlıkla dile getiriyorlar.

Şimdi isim vermeyelim ama bizim bu konuda sohbetlerden çıkardığımız sonuç şu. Trabzon’un Ak Partilileri etkili isimleri ve de sempatizanları Erdoğan’dan sonra, Abdullah Gül’ün partinin başına geçmesin istiyor. Gül bu anlamda diğer alternatif isimlerden bir adım önde.

61 SAYFALIK KONUŞMA METNİ!

Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti genel başkanı seçildiği kongredeki konuşması içerik olarak hala tartışılıyor.

Başbakanın bu konuşmasından sonra dünkü grup toplantısındaki konuşması pek de etkili olmadı. Hala kongredeki konuşması üzerine yorum yapılıyor.

Başbakanın Ak Parti genel başkanı seçildiği genel kuruldaki konuşma metninin kitapçığı elimizde. Bizde zaman zaman o kitapçığı didik didik okuyoruz.

Önceki gün kitapçıkda ki bir ayrıntı dikkatimizi çekti. O ayrıntı da şu. Başbakanın konuşma metninin yer aldığı kitapçık 61 sayfa. Garip ama ilginç bir tesadüf.

61 sayfa olan konuşma metni kitapçığının içeriğinin yanı sıra bu sayfada kalması da bizim ilgimizi çekmedi değil. Bunu bazı meslektaşlarımızla paylaştık. Kuzey TV’den A.Çağlar Yıldırım çok iyi bir espri yaptı “Abi, hükümet de Türkiye Cumhuriyetinin 61. Hükümeti ama hala kupamız müzemize gelmedi..”

Yıldırım haksız da değil

devamı 3.sayfada...

AK PARTİ YİNE DIŞARIDAN ADAY GETİRİR

Trabzon’un Ak Parti açısından yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkan adayı kim olacak sorusu kulisi merakı hep gündemde olacak.

Siyaseten bu anlamda bu tür meraklı gelişmeleri sever bir yapıla sahip olan Trabzon bunun için seçim yaklaştıkça, aday belirlemeleri ile ilgili sürece girildiği anda çok daha fokur fokur kaynayacak.

Şimdilerde kulislerde şu konuşuluyor. Her kesin ağzında da bu var. Ak Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayı OFG’dir. Değilse Faruk Özak’tır.

Peki ikisi de olmaz ise kimdir?

İşte yakında bu sorunun cevabı çeşitli şekillerde gündeme gelecek. Kimisi o bu şu diyecek.

OFG ile Özak’ın aday olmayacağı bir Ak Parti’nin Trabzon’da yerleşik bir ismi belediye başkan adayı olarak göstermesi hemen hemen imkansız gibi bir şey.

O halde o isim kim olabilir.

Kesin olarak o isim de dışarıdan gelir. Peki o dışarıdan gelen isim kim olabilir. Bunu da kesin olarak şöyle adlandırıyorlar.

Cahit Turan. Turan, Karayolları Genel Müdürü.

KÜLLERİNDEN DOĞAN BİR İNAT ADAM

Kim ne derse desin. Kim ne söylerse söylesin. Kim ne kulp takarsa taksın. Kim avuçları patlarcasına alkışlasın kimi de sırt dönsün.

Ömer Yıldız, Trabzon’da küllerinden doğan bir adam olarak artık Trabzon’un gündeminin ilk sırasındadır.

Avrasya Üniversitesi ile ilgili macerası kitap olacak kadar garip ilginç ve mücadele azmi ile doludur. Yomra yerleşkesinin açılış törenine katılan birçok dostumuzla konuştuk. Hepsi çok kısa sürede o mükemmel binanın ortaya çıkarılmasına şaşkın. Yıldız için “Türk gibi başladı İngiliz gibi bitir” diyorlar.

Bakan Bayraktar’ın da adı verilen binanın çevre düzenlemesi kendisi anfiler bir harika.

Ömer Yıldızı biz de alkışlıyoruz. Küllerinden doğan adam Trabzon’da Ömer Yıldız’dan başka kimse değildir.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479