POLİTİK GÜĞÜM

05.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
TORUL’DAKİ KAZA İL GENEL MECLİSİNE DE ATEŞ DÜŞÜRDÜ

Dün gece Torul’da meydana gelen kaza İl Genel Meclisi’ne de ateş düşürdü. Akşam saatlerinde Torul’da meydana gelen kaza ile ilgili detay bilgiler için Tıklayın...

Bu kazada yaşamlarını yitirenler arasında yer alan Asuman Özdemir, İl Genel Meclisi Encümen Amiri Hasan Özdemir’in eşiydi. Kazanın haber alınmasından sonra tüm il genel meclisi ve il özel idaresi çalışanları anandı yasa boğuldu.

Kurumun en çalışkan saygılı ve iş tecrübesi bulunan isimlerden biri olan Hasan Özdemir, encümenin de sağ kolu ve hafızası gibiydi. Dünkü meclis toplantısında neşeli tavırları ile tüm il genel meclisi üyelerinin sempatisini kazanan Özdemir, tek başına il genel meclisinin bütün yazışmalarını yapan bir yeterliliğe de sahipti.

Çok iyi bir aile babası olan Hasan Özdemir’i eşini kaybederken kaynını da kaybetmiş oldu.

İl Genel Meclisinin tüm meclis üyeleri ile il özel idaresi personeli kara haberin duyulmasından bu yana Özdemir’in acısını paylaşmak için adeta seferber oldu. İl Genel Meclisi başkanı Haydar Revi, kazayı duyunca şaşkına döndüklerini belirtti. Revi, Hasan Özdemir’in mükemmel bir çalışan ve aynı zamanda da mükemmel bir aile babası olduğunu ifade etti.

TRABZON MEDYASINDAN SON HABERLER

Trabzon medyası hareketlenmeye başladı. En başta hareketlilik, Gazeteciler Cemiyeti seçimleri ile ilgili. Cemiyet seçimleri için birden fazla aday var.

Ancak bu aday sayısı seçime doğru ikiye ya da teke inebilir. Şimdiden kulis faaliyetleri başlamış durumda.

Zafer Sel genç kuşak gazetecileri de arkasına aldı. Sel’in Anadolu Ajansı desteğinin yanı sıra Ulaş Özdemir ve ekibinin de desteklemesi ile bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

Ergun Ata bu dönem aday olmayacak. Ata yönetimi il özel idaresine olan kira bedellerini düzenli ödeyerek bir anlamda büyük bir başarıya da imza attı. Ata yönetiminin düzenli kira ödemesi geçen günkü il genel meclisi toplantısında gündeme gelerek Ata yönetiminin il özel idaresi ile yaptığı sözleşmelere harfiyen uyduğu belirtildi.

Turgut Özdemir de adaylar arasında. Ancak Özdemir konu ile ilgili olarak henüz açıklama yapmıyor. Yusuf Turgut ise “Ben gazetedeki işime bakıyorum. Aday değilim” dediği de öğrenildi. Turgut “Kazanmaya kim yakınsa ona gazeteden bir temsilci verebiliriz” dedi.

Karadeniz Gazetesi’nin aday çıkarma gibi şu anda bir düşüncesi yok. Karadeniz Gazetesi de kazanma ihtimali olan adaya bir temsilci vermeyi düşünüyor.

Özer Çağlayan’ın aday olması muhtemel. Ancak Çağlayan’ın son dakikada Zafer Sel’in lehine çekilebileceği belirtilirken Ali Kemal Yazıcı ise sessizliğini koruyor. Yeni Şafak’a geçtikten sonra Yazıcı’nın gazetenin üst yönetiminden izin almadan adaylığı açıklamasının zor olduğu da belirtiliyor.

Bu arada Hasan Kurt her zaman ki gibi denge unsuru. Kurt’un adaylarla ilgili olarak bir değerlendirmesi henüz yok. Bu işler çok erken kalkılıyor diyen Kurt, cemiyet seçimlerindeki kritik duruşu ile sandığın da kaderini belirleyen bir yapıya sahip.

Karadeniz Gazetesi Ekspres Gazetesi’nin internet sorumlusu Sebahattin Özcan’ı da transfer etti. Gazetenin Değirmendere’deki tesislerine taşınması da sürüyor. Bir hafta içinde gazete tam yerine taşınmış olacak.

TOKİ’in gazetecileri yapacağı konutla ilgili olarak da çalışmalar son sürat devam ediyor. TOKİ’nin bazı şartlarından taviz vermemesi üzerine birçok gazetecinin yüksek aidat ve peşin para zorunluluğu nedeni ile konut sahibi olma girişiminden vazgeçebileceği belirtiliyor.

KTÜ sahil tesislerine gazeteci kimliği ve sarı basın kartı ile girmenin yasaklanması da bazı gazetecilerin sahil tesislerinden geri dönmesine neden olması cemiyette gündem oluştururken belediyenin ota parklarında cemiyetin belediyeye bildirdiği gazetecilere ait araçların 40 dakika ücretsiz park yapması ile ilgili uygulamaya da önümüzdeki aylarda başlanacak.

devamı 2.sayfada...

NUMAN KURTULMUŞ İLE SÜLAYMAN SOYLU VE TRABZON

Ak Parti’nin en üst kurulu yürütmenin de belirlenmesi ile Ak Parti’de dengeler yerine oturdu.

Numan Kurtulmuş’un ve Süleyman Soylu’nun yürütmede yer alması kuşkusuz partinin bütün dinamiklerini yakından ilgilendirdiği gibi Trabzon’u da ilgilendirecek bir konu.

Numan Kurtulmuş’un yürütmede yer almasın onun sağ kolu Şeref Malkoç’un da bir anlamda Trabzon’da denge unsuru olacağını gösterdi.

Süleyman Soylu ile Süleyman Aydoğdu da bir adım öne çıktı. Şimdi bu isimlerin il başkanı Adnan Günnar ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Ancak, Trabzon’da bu konuda ilginç bir bekleme var. Her iki tarafta teklifin kendilerinden gelmesini mi ne bekliyor. Günnar, ilgili kişiler beni arasın modunda mi yoksa ilgili kişiler de il başkanı nezaketen bizi aramalı mı modunda. Bunu bilemiyoruz.

Geçenlerde siyasi haberleri ve bu siyasi haberlerinde ses getiren özellikleri ile bilinen bir gazeteci dostumuz Günnar ile HAS partinin son il başkanı Topaloğlu’nu bir araya getirmeye çalıştı ama ne hikmetse bu buluşma bir araya getirme gerçekleşmedi.

ONURSAL BAŞKANLIK İÇİN SANAL ALEMDE DE KAMPANYA BAŞLADI

Trabzonspor’un Aralık mali genel kurulunda Şamil Ekinci’nin de onursal başkan ilan edilmesi ile ilgili girişimler sanal alemde de müthiş bir ilgi görmeye başladı.

Sanal alemde bireysel dilekçeler yazılıyor. Meraklıları bu dilekçeyi bilgisayarlarına indirip ıslak imza ile ödemeli olarak belirtilen adrese gönderiyor.

Başvuru dilekçesinin ödemeli olarak ilgili adrese gönderilmesi gerçekten ilginç. Kampanyayı düzenleyenlerin düzenlediği başvuru dilekçelerinde bir ayrıntı var. Bu ayrıntı da şu. Dilekçeler Aralık ayındaki mali genel kurulun divanına değil yönetim kuruluna iletilmesi için yazılıyor.

Yönetim Kurulunun, onursal başkanlık payesi verme yetkisi var mı..?

Bunu, avukat Ali Sürmen şöyle açıkladı..” Evet var,yeni tüzük maddesinde onursal üyelik diye bir kavram var. Bu maddeye dayanarak yönetim onursal başkanlık unvanı da verebilir. Genel kurul kararına gerek yok”

Ancak yönetimin bu tür bir hamleye yanaşmayacağı da gelen bilgiler arasında. Ekinci’ye onursal başkanlıkla ilgili unvan verilmesi için bazı genel kurul üyeleri Aralık ayındaki genel kurul kararı ile verilmesi yönünde görüş belirttikleri ve bu konuda da imza önergeyi imzalama kampanyasını devam ettirdiklerini belirtelim.

devamı 3.sayfada...

METİN ATASOY BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN NE YAPIYOR?

Trabzonspor Başkan adaylığı ile ilgili olarak adı kulislerde geçen isimlerin başında Metin Atasoy bulunuyor.

Atasoy geçen ay Trabzon’daydı. Kendisi ile bir sohbetimiz aldı. Trabzon’da olduğu sürece çok verimli görüşmeleri olduğunu söyledi. Atasoy elinde genel kurul üyesi listesi kapı kapı dolaştığını yüz yüze görüştüğünü de sözlerine ekledi.

Atasoy eski bir asker. Ve aynı zamanda kurmay. Öyle çalışmalarını günü birlik değil planlı ve stratejik olarak yapacak bir bilgi birikimine sahip.

Kapı kapı dağ taş genel kurul üyelerinin ayağına gittiğini söylemesinde kesinlikle abartı yok. Biz de yakından şahit olduk, bizzat gitti görüştü. Kiminle mi çoğu kişi bu anlamda kanaat önderi niteliğindeki isimler gider. Atasoy da öyle yaptı ama bir başka farklılık da koydu. Sıradan genel kurul üyelerinin de kapısını çaldı. Kendini tanıttı kulübü tartıştı yönetimin nasıl olması gerektiği konusunda fikirlerini aldı.

Bu arada, mali genel kurula Atasoy geleceğini de kürsüden de konuşacağını söyledi. Atasoy’un konuşması bir anlamda başkan adaylığını açıklayacak bir konuşma olacak mı onu da göreceğiz.

Öte yandan mali genel kurula katılma hakkını elde eden genel kurul üye sayısının 6 binleri geçmesi Atasoy’un ekibin diri tutması ile yakından ilgili olduğunu da belirtelim

GÜNNAR’A GELEN ACIL KODLU MESAJ

Şunu kabul edelim, Ak Parti diğer partilere nazaran daha disiplinli çalışıyor.

Ak Parti genel merkezi yeni oluşmasına rağmen devlette devamlılık ilkesi partide de devamlılık ilkesi ile aynen yürüyor.

Yerel seçimlerin öne alınması ile ilgili çalışmaların başlamasından sonra Ak Parti Genel Merkezi bütün il teşkilatlarına acil kodu ile bir mesaj iletti. Mesajda Yerel seçimlerle ilgili sandık görevlilerini tespite başlayın bir de olası başkan adayları ile ilgili olarak düşüncelerinizi varsa parti harici is adamı tüccar, esnaf,akademisyenlerin adlarını bize bildirin denildi.

Böylelikle Ak Parti rakiplerinden bir adım önde yerel seçimlere hazırlanıyor.

TRABZONSPOR'A KİM SPONSOR OLDU?

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde mücadele eden Trabzonspor Basketbol Kulübü ile Özel Karadeniz Hastanesi bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden sponsorluk anlaşması imzaladı.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Hakan Usta, 2012-13 sezonunu yarın yapacakları maçla açacaklarını belirterek, "Başarıya endeksli olarak şehir ile iç içe olmak anlamında bazı düzenlemeler yaptık. Bu kapsamda anşalmaya vardığımız Trabzon'un güzide hastanelerinden Özel Karadeniz Hastanesi ile sponsorluk anlaşması imzalıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Özel Karadeniz Hastanesi Başhekimi Dr. Gürbüz Yuluğ ise, "Ruh ve beden sağlığımızı korumak için yapılavak en iyi şey spordur. spor denilincede aklımıza ilk gelen dallardan biride basketboldur. Yaptığımız anlaşmanın her iki kurum adına da hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.


trabzon
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510