banner579

POLİTİK GÜĞÜM

19.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
1461’I SATIN ALACAK ADAM KONUŞTU

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in pilot takım 1461’ı satmak istediğine dair yaptığı açıklamalar başta 1461’in yöneticilerini derinden üzdü. Yöneticiler kendi aralarında bu konuda üzüntülerini ve hayretlerini dile getiriyorlar ancak kamuoyu önünde ise susuyorlar.

Başkan Şener’in 1461’ı satın almak isteyen isimlerden biri olarak açıkladığı MNG Holding’in patron M.Nafiz Günal, Arhavilidir. Başarılı bir iş adamıdır. Türkiye’nin de ünlü müteahhitlerindendir. Sahil yolunu yapan şirketlerden de birinin sahibidir. Batum’da da dev bir otel inşa ediyor

Şener’in bizzat adını vererek 1461’I MNG’da talip oldu açıklamasının ardından, MNG’nin patron M.Nafiz Günal’I arıdık. 61saat.com olarak Günal’a 1461’le ilgilenip ilgilenmediğini sorduk. Günel, bir mail ile bu sorumuza şöyle cevap verdi

“Sayın Şener benim 35 yıllık dostumdur. Ancak kendisinin işlerinin yoğunluğu nedeni ile yaklaşık 3 yıldan bu yana görüşemiyoruz.

Şener’in benim sözünü ettiği takım ile ilgilendiğimi belirtecek bir açıklama yapacağını sanmıyorum, bir yanlış anlaşılma olmuş olabilir.

Benim böyle bir girişimim yoktur. Trabzonspor’u bir futbol sever olarak takip ederim. Severim de. Ancak böyle bir takımı almak bünyemize katmak gibi bir düşüncemiz yok. Sorumlu gazetecilik örneği göstererek konu ile ilgili bana bilgi sorduğunuz için de teşekkür ediyorum..”

İşte MNG’nin patronunun açıklaması böyle.

1461’in satılması ve alacaklar arasında Şener’in MNG’de var demesi elbette Şener’in uydurduğu bir şey değildir. Bize öyle geliyor ki, MNG’nin üst düzey yöneticileri ile sıkı dostluğu olan Trabzonlu bazı iş adamlarının böyle bir girişimi olmuş olabilir mi diye düşünmeden edemiyoruz..

ÖZBAK MEKTUBU HERKES OKUDU İMZA ATTI

Trabzon’da daha doğrusu Trabzonspor’da bir mektup tartışmasıdır gidiyor.

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Özbak, bazı STK’larının da desteğini alarak Başbakan R.Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazdı.

Mektupta Özbak, Trabzonspor’a kupasını verin de kime ne yaparsanız yapın anlamında bir ifade kullandığı metne bazı isimler imzasını koyduktan sonar itiraz etti ama iş işten geçti.

Özbak, konu ile ilgili olarak tartışmalara son noktayı koydu.

Özbak, 61saat.com’a da yaptığı açıklamasında “Ben mektubun metnini imza atacaklara göndendim. Onlarda attı gönderdi. Ne bileyim okuyup okumadıklarını, bana imza atılıp gelen mektubu biz okundu Kabul ederiz. Okunmuştur da. Adam kendi yazdığı makaleyi bir kez daha okuyup yayına koymuyor mu. Sana gelen mektubu da insan okumuz mı. Okur elbet” dedi.

devamı 2.sayfada...HAMZA MISIR İLE CEVAT KOL KAPIŞTI!

Trabzon’un yerel medyasında gündem Başkan Sadri Şener’in “Taka” gazetesinde Trabzon Belediyesi ile Akyazı ve diğer yatırımlar konusunda yaptığı iddia edilen sert açıklamalar ve o açıklamalara Trabzonspor resmi internet sitesinden gelen yalanma olayı.

Resmi internet sitesinde TAKA gazetesini yalanlayan açıklama aynen şöyle;

Okumak için tıklayın;

Bu yalanlamadan ardından haberi yazan isim Hamza Mısır haberinin arkasında durdu. Sadri Şener, kendi açıklaması ile haberi henüz yalanlamadı. Resmi sitede yalanlama sadece açıklama olarak yer aldı.

61saat.com olarak Hamza Mısır ile konuştuk.

Mısır Şener’le konuşurken ortamda Cevat Kol, Suat Kılıç ve Rahman Turan’ın da bulunduğunu Kol ve Kılıç’ın Şener’in konuşmasında kendi haber yaptığı bölümleri hatırlamadıklarını belirttiklerini ifade ederken Rahman Turan’ın kendini doğruladığını söyledi.

Bu ifadelerini de sosyal medyada takipçilerini duyuran Hamza Mısır’a Cevat Kol’dan da aynı şekilde yine sosyal medyadan şu açıklama geldi;

“TSYD olarak yönetici arkadaşlarımızla beraber Sadri Şener'i ziyarete gittik. Yanımda Selçuk Kılıç ve Rahman Turan vardı.

Havadan sudan her konuyu konuştuk. Hatta eş dost sohbeti yapıldı ve fıkra bile anlatıldı.

Bu sırada Hamza Mısır, Sadri Şener'i aradı ve "gelebilir miyim" dedi. Sadri Şener'in "gelebilirsin" demesi üzerine 15 dakika sonra Hamza Mısır geldi.

Biz oraya haber amaçlı olarak gitmemiştik maksadımız Sadri Şener'i ziyaret etmekti.

Hamza Mısır gelip makineyi çıkartıp haber yapalım dediğinde arkadaşlarım tamam dedi. TSYD Trabzon Şubesi Başkan Yardımcısı olan Selçuk Kılıç makineyi çıkartıp masaya koyunca bizim için haber o dakikadan sonra başladı.

Bizler gazeteci olarak geyik muhabbetini de sohbeti de röportajı da ayırt edebilecek deneyime sahibiz. Dedikodu yapmaya çalışmak için fırsat kollayıp birilerine sallamayı amaçlayanlardan değiliz. Biz teybin çözümünü zaten metne çevirip haber yaptık.

Satma işine gelince kendi mesleklerinde uzman olanlar bizden uzak dursunlar. Gazeteci teybi ile konuşur belge ile konuşur."

Kol’un bu açıklamasının ardından bakılım Mısır ne diyecek. En önemlisi ise Başkan Şener konu ile ilgili bir açıklama yapacak mı. Mısır’a göre Şener, kendisini doğruladı. Resmi sitede yayınlanan yalanlamadan Şener’in haberi olmadığını iddia etti.

Bu aşamadan sonar Şener’in artık bir açıklama yapması gerekiyor. Zira meslektaşlarımızın böyle tartışmaları hiç de Trabzon medyası için hoş değil.

NAZIM ÖZCAN CHP’DEN AYRILIP NEREYE GİDİYOR

ANAP’ın en etkin olduğu dönemlerde önce Merkez İlçe başkanı sonar il Başkanlığı yapan isimlerden Nazım Özcan, Volkan Canalioğlu’nun ısrarı ile CHP’ye katılmıştı.

Son yerel seçimlerde de Belediye Meclis üyeliğine aday gösterildi. Eğer Volkan Canalioğlu, Belediye Başkanlığını kazansaydı, Özcan; Belediye Başkan yardımcısı olarak bugün Trabzon için çok kilit bir noktada görev yapıyor olacaktı.

Nazım Özcan’ın Canalioğlu’nun yoğun ısrarı üzerine CHP’ye katılmasından sonar CHP’de çok umduğunu bulduğunu da söyleyemeyiz. Kendini siyasetten arındıran Özcan, zamam zaman siyasi tahlillerini TV kanallarında yapıyor. Çoğu zaman da kendisine ait sosyal bloğunda fikirlerini paylaşıyor.

Nazım Özcan’ın hem siyasette hem de ticarette ve hem de yakın sıkı dostluklarında bulunduğu bir kaç isim geçenlerde MHP’ya katıldı.

Şimdi iddia o ki, Özcan da MHP’ya katılacak ve Yavuzselim ilçesi Belediye Başkan adayı olarak MHP’den seçimlere girecek.

Özcan üçüncü kez parti değiştirir mi bilemiyoruz. Ancak MHP’de genel başkan Koray Aydın olursa Trabzon’da çok ilginç isimlerin MHP safında yer alabileceği kimseye sürpriz gelmesin.

devamı 3.sayfada...


GÜMRÜKÇÜOĞLU DEDİ Kİ BENİ SABOTE ETMEYİN

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dün kurmayları ile basının karşısına çıktı.

Bugüne kadar ki basın toplantılarında genelde kurmayları karşı tribünde oturturdu.

Fakat bu kez Gümrükçüoğlu ekibini basının huzuruna çıkardı. Bunu yapmasının nedeni “Bu iş ekip işidir, bu sorumluluk sadece benim değil burada oturan 5 koca adamındır. Gümrükçüoğlu herkül değildir. Süpermen hiç değildir. Buradaki ekip çalışırsa Gümrükçüoğlu başarılı olur. AK Parti belediyeciliği başarılı olur.

Buradaki ekip yatarsa belediye başarılı olmaz. Buradaki ekip işleri sabote ederse, Gümrükçüoğlu’nu sabote ederse kendini, kendi partisini sabote eder mesajı verdi.

ABANOZ DEFTERDEN SİLİNDİ

Osman Abanoz bu isimler arasında kesinlikle yok. AK Parti, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Trabzon Milletvekili Faruk Özak onu listeden silmişler.

Zaten Belediye’den de bir nevi uzaklaştırma cezası alarak Fen İşleri’ne sürgün edilmesinin nedeni bu çok yönlü dışlama. Sanki AK Parti ile ilişkili hiçbir platformda adının geçmesi istenmiyor.

Bu sinir, bu öfke, bu dışlama neden bilinmez. Bir zamanlar Ak Parti’nin belediye başkan adayı olan Osman Abanoz’a duyulan bu denli öfkenin altında ciddi bir problem olduğu kanaatindeyiz. Bunu bir fotoğraf karesine dayandıranlar var. Fakat bu kadar basit değil. Başka şeyler olmalı. Ama ne?

TURGAY ŞAHİN’İN SAPLA SAMAN BENZETMESİ

Bundan 6-7 ay önce Trabzon Belediye meclisinde bir tartışma yaşanmıştı. Belediye meclisine gelen bir talepte Trabzon belediyesinin, mücavir alanlar dışına yardım göndermesi gündeme gelmiş, CHP Grup başkanı Turgay Şahin “Trabzon Belediyesi mücavir alanları dışına yol, asfalt, altyapı ve benzeri yardımlar gönderemez. Bu suçtur ve belediyeler kanunda açıkça yazmaktadır” demişti.

Yani Trabzon Belediyesi’nin mücavir alanları dışına yardım yapmasına karşı çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Şahin’I aradık. CHP’li Beşikdüzü Belediyesi’ne, ilçede meydana gelen sel felaketinde Trabzon Belediyesi’nin tüm ekipmanlarıyla yardıma koştuğunu ifade ettik. Ve mücavir alan dışına yapılan bu yardımın yasal olup olmadığını sorduk.

Turgay Şahin, sorumuzu biraz manidar buldu. Hani ses tonundan da bir kızdığını hissettik. Şahin’e şunu sorduk “Beşikdüzü mücavir alan dışında bu yardım yasal mı değil mi..?”

Şahin ilkeli ve de dün söylediği ile bugün söylediği arasında çelişki olmayan biri. Şahin, görüşünde ısrarlı. Belediye mücavir alan dışına yardım yapamaz fikrinde olduğunu belirterek, bize şöyle cevap verdi;

“Birileri belli ki ortamı bulandırmaya çalışıyor. Benim demek istediğim Trabzon belediyesi merkezdeki yolları asfalt beklerken neden Dolaylı’nın yollarını asfaltlıyor.

Beşikdüzü’nü soruyorsunuz. Burada yaşanan olay sıradan bir olay değildi. Doğal afetlerde ne belediye meclisi ne de başka bir kurum. Bunlarda değil tüm yetki Trabzon valililiğindedir. O ne emrederse o olur. Valilik koordinesinde istediği kurumun araçlarını doğal afet yapılan bölgeye sevk edebilir. Sapla saman birbirine karıştırılmasın…”

Şahin’in dediği işte bu...
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner578

banner479