POLİTİK GÜĞÜM

20.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
SADRİ ŞENER GERÇEKTEN ADAY OLMAYACAK MI?

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener önümüzdeki seçimli genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Ancak bu açıklamasının ardından da şunu ekledi; “Tabi olağanüstü bir gelişme olmaz ise…”

Bu ifadesi ile Şener aday olacağının da sinyalini verdi. Şu anda Şener’in taraftar ve genel kurul üyeleri bazında müthiş bir opsiyonu var. Şener bunu da biliyor. Geçen gün Şener ile biz de ayak üstü bir sohbet ettik. O sohbette yazılmamak kaydığı ile çeşitli konulara daldık. Biz o sohbetten şunu çıkardık. Şener aday olacak. Hem de yarışarak bile olacak. Bunu bir kenara yazın.

Şener’in aday olmama ihtimalindeki olağanüstü gelişme mali genel kurulun sonucuna göre şekillenir. Bu da ibra edilmemek. Şener mali genel kurulda ibra edilmezse o gün istifa etmeyi düşünebilir. Bu da aday olmayacağı anlamına gelebilir ki, mali genel kurulda ibra edilmeme gibi bir durum da hiç yaşanmayacağa benziyor.

ONURSAL BAŞKAN MALİ GENEL KURULA KATILACAK MI?

Bilgi derin bir yerden. Geçenlerde Trabzonspor’un önemli isimlerinden eski bir yönetici Onursal Başkan M.Ali Yılmaz ile Boğaz sırtlarındaki villasında bir araya geldi.

Bu buluşmadan şu sonuç çıktı. Onursal Başkan Trabzonspor’un mali genel kuruluna katılacak. Bir konuşma da yapacak. Yılmaz’ın mali genel kurula katılması onursal başkanlık unvanı ile ilgili oylamanın önünü kesmek olarak nitelendirilebilir de.

Mali genel kurulda Şamil Ekinci’nin de onursal başkan olarak ilan edilmesi konusunda hazırlanan önergesi oylanacağından Yılmaz’ın mali genel kurula katılarak yapacağı hamle ile bu önergenin de gündeme gelmesini önleyeceği planlanıyor.

Tüm bunlara biz tabi inanmak istemedik. Sonra Yılmaz’a yakın bir isimle de bu olası gelişmeyi tartıştık. O isim Trabzon’da ve Yılmaz’a çok yakın. Bilinen ve tahmin ettiğiniz bir isim değil. Küçücük dükkanında küçücük masasında gününü geçiren bir tatlı eski yönetici o dedi ki “M.Ali Bey mali genel kurula katılacak ama borsa ile ilgili tüm gelişmelerden genel kurul üyelerini bilgilendirmek için katılacak. O nedenle Yılmaz’ı iyi dinlemek gerek. Bu yönetimin borsadaki uygulamaları çok verimli bir uygulama değil. Bunu anlatacak..”

Yılmaz’ın mali genel kurula katılması gerçekten o genel kurulu çok ilginç kılacağa benziyor

devamı 2.sayfada...

METİN ATASOY’UN EKİBİ VAR MI YOK MU?

Metin Atasoy Trabzonspor’un başkan adayı. Kendi de bunu resmen açıklıyor. Başkan adaylığını düşündüğünü söylüyor. Konu ile ilgili olarak en ciddi kendinin çalıştığını da belirtiyor.

Atasoy, Trabzonspor’un her türlü dinamiklerini de diri tutuyor. Geziyor, dinliyor kucaklıyor gerektiğinde de camianın büyükleri karşısında saygısını da gösteriyor.

Ancak, Metin Atasoy ne hikmetse ekibini açıklamıyor. Bu kendisine sorulduğunda da bildik bir mazeret ortaya koyuyor “Yıpranmalarını istemiyorum” Oysa Atasoy ben başkan adayıyım dediğinde sokaktaki taraftar ile genel kurul üyeleri arasında şöyle bir laf dönüyor..”İyi de Atasoy aday peki ekibi kim. As Başkanı kim. Teknik adam adayı kim. Yönetiminde kimler var..”

Hala Atasoy’un ekibini bu gelişmeye rağmen saklaması, söylememesinin arkasından ne olabilir. Atasoy ekibini açıklamadığı sürece de kendi ile ilgili şu yorum yapılıyor;

1) Atasoy başkan adayı ama ekibi yok böylelikle genel kurulu doğru güçlü bir başkan adayının listesine girmek için bu hamleleri yapıyor

2) Ekibini gizlemesini anlıyoruz ama hiç olmazsa ikinci adamı as başkanını açıklamalı ki inandırıcı olsun. Bunu açıklamadığı için de pek inandırıcı gelmiyor

Bu iki değerlendirme Atasoy’u ciddi şekilde yıpratıyor. Atasoy’u seven ve bilen ve anlayan birileri olarak diyoruz ki, “Sayın Atasoy as başkanınızı açıklayın ve Başkan adayı olduğunuz bu konuda genel anlamda kabul görsün..”

BİR GRUP DERSHANE ÖĞRETMENİ BAKIN NE YAPACAK?

Özel dershanelerin kapatılması ile ilgili çalışmaları hükümet ciddi şekilde sürdürüyor. İllerdeki dershaneler Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından her anlamda incelenmeye alındı.

Trabzon’daki bir özel dershanenin genç kadın öğretmenlerinden bir grup Trabzon’da bir ilgi gerçekleştirmeye karar verdiler. Biz de bu olaya bir ortamda şahit olduk.

Bu bir grup kadın genç öğretmen TV’lerde ki “Evlendirme” programlarına bensen bir oluşumu, kafeterya biçiminde yapacaklar. Adını da “Gökkuşağı” koyacaklar. Evlenmek isteyen çiftler Gökkuşağı kafeteryasına gelecek kayıtlarını yaptıracak. Sonra eşleşme yapılacak ve tanışmaları sağlanacak.

Peki böyle bir örnek Türkiye’de var mı?

Var, Bursa’da çok iyi de tutuluyormuş. Şimdi kadın öğretmenlerden bir grup Bursa’ya gidip, gökyüzü adındaki o kafeteryayı inceleyecek ve aynısını Trabzon7a taşıyacak.

Peki, Trabzon’da böyle bir iş tutar mı..?

Bizce tutar ve ilginç de olur. Meselenin asıl başka yönü ise öğretmenlerin issizliği. Öğretmen ol oku ama mesleğini yapama. Bu da kabul edilebilecek gibi bir durum değil.

devamı 3.sayfada...

AKİF HAMZAÇEBİ’NİN TRABZON MEKTUBU

CHP’nin bir dönem önceki Trabzon Milletvekili, şimdinin İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP’nin ikinci Trabzon Milletvekili gibi çalıştığını biliyoruz.

Çebi, Trabzon ile ilgili hassasiyetlerini hiç gündeminden düşünmüyor. Geçenlerde Araklı Turup mevkii ile ilgili olarak iki bakana özel bir mektup yazdı.

Ertuğrul Günay ve Veysey Eroğlu’na mektupla Turup mevkiinin önemini bahseden Hamzaçebi’nin mektubu aynen şöyle;

Bilindiği üzere Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 15.10.2004’de “kent ormanı ve mesire yeri” ilan edilen Trabzon ili Araklı ilçesi Hürriyet Mahallesi sınırlarındaki Turup Mevkii daha sonra yine Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından çöp toplama alanı olarak kullanılmak amacıyla 31.11.2006’da Trabzon-Rize Katı Atık Birliğine 49 yıllığına kiralanmıştır.Ancak daha önce askeri tatbikat ve atış alanı olarak kullanılmak üzere Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis edilmiş olması nedeniyle çıkan ihtilaf sonunda söz konusu alan 6831 sayılı Kanunun 6 ncı maddesine göre orman alanı olarak kullanılmak üzere Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 28.07.2008 tarihli ve 46360 sayılı yazısı ile Orman Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmiştir.Diğer yandan bu alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 02.11.2006 tarihli yazısı üzerine 20.11.2006 tarihli ve 2006/11264 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de “turizm merkezi” olarak ilan edilmiş ve Karar 08.12.2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.20.11.2006 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla doğal güzellikleri nedeniyle “turizm merkezi” olarak belirlenmiş söz konusu alanın çöp toplama alanı olarak feda edilmesi son derece yanlıştır. Çöp toplama yeri olarak, Araklı şehir merkezine 1 km, birinci derecede SİT alanına 500 m mesafede olan bu alandan daha uygun yerlerin bulunması mümkündür.Çöp toplama alanı olarak bir başka alanın bulunması belde ve Trabzon halkının yanı sıra özelde Karadeniz genelde ise tüm ekosistem için hayati önem taşımaktadır. Konuyu gereği için tekrar ilgi ve takdirinize sunuyorum.

Saygılarımla…”

PAZAR GÜNÜ TRABZON’DA REFERANDUM VAR

CHP Genel merkezi tüm Türkiye’de bir referandum rüzgarı estiriyor. Belde belediyelerin kapatılması ile ilgili geçen hafta Pazar günü Trabzon’daki 3 CHP’li belde belediyesinde yapılan referandum sonuçlarına göre halk kapatılma kararına karşı.

Merkez Akoluk, Beşikdüzü Türkeli ve Tonya İskenderli referandum sonuçları böyle. Beldelerin kapatılmasını isteyenlerin sayısı yok denecek kadar az.

Bu pazarda siyasi partimi ayrımı yapmaksınız Trabzon’un kapatılacak tüm beldelerinde sandık kurulacak.

Bakalım CHP’nin referandumunda Trabzon’un beldelerinden ne sonuç çıkacak. Katılım nasıl olacak? CHP Trabzon merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya halkın ciddi anlamda beldelerin kapatılmasına karşı olduğunu belirterek, “AB Yerel yönetimler yasalarına göre halka sormadan belediye kapatamazsınız. Halka rağmen iş yapamazsınız. Fakat Ak Parti yine her zamanki gibi “Ben yaptım oldu” mantığı güdüyor. Böyle demokrasi olmaz. Halka rağmen iş yapılmaz. Biz halka sormadan iş yapmayız. Ve bu referandum ile de halkın görüşlerini, halkın beldeleri ile ilgili düşüncelerini tüm Türkiye’ye ilan edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner622

banner479