POLİTİK GÜĞÜM

22.10.2012

POLİTİK GÜĞÜM
ŞENER’İN YATTIĞI HASTAHANE KORİDORUNDAKİ
O İLGİNÇ ESPRİ.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener muhtemelen bugün olmaz ise yarın hastaneden taburcu olacak. Şener’in ayağı alçıda değil. Dün de kalktı ve yürüdü.

Sadri Şener’e ziyaretçi akını ise devam ediyor. Özellikle taraftar bazında ve Trabzonspor’un eski yeni yöneticileri eski yeni en yeni en eski futbolcuları ve de bilimum Trabzonspor ile ilgili her tür zevat Fulya Acıbadem hastanesine gelerek Şener’e geçmiş olsun diyor.

Bu da Şener’i müthiş bir moral doping oluyor. Camia başkanına kritik operasyonundan dolayı sahip çıktığını gösterdi.

Ancak dün maçtan önce Pazar günü yani Beşiktaş karşılaşması başlamadan Acıbadem hastanesinin koridorları ana baba gününe döndüğünde Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in birinci dereceden yakın bir akrabası koridorlarda, bizimde bizzat duyduğumuz şu güzel yerinde ve çuuuukkk diye oturan espriyi patlattı..

“Başkanımız asıl operasyonu Vatan Caddesinin zemin katında geçirirken kimse bu denli ilgili olmadı…”

Espri derin.

Derin olduğu kadar da anlamlı.

Anlamlı olduğu kadar da yoruma açık.

Zira Fulya Acıbadem hastanesine gelmenin bir sıkıntısı yok. Vatan caddesindeki hastane(!) gelirken kimlik göstereceğin polise ifade vereceğin gerekirse kelle fotoğrafı bile vereceksin gerekirse fişleneceksin korkusu var ya o nedenle o operasyonda Başkan yapayalnız kaldı.

Yine de bu Fulya operasyonunda başkanı sahip çıkılması bizi de camiayı da mutlu etmedi değil

ORTAHiSAR  ADI DA DEĞİŞEBİLİR Mİ?

Trabzon büyük şehir olunca merkezde kurulan ilçenin adı henüz yasa tasarısı yasallaşmadan değişti. Önce taslakta adı Yavuzselim olan ilçenin adı bu kez komisyonda bir önerge ile Ortahisar oldu.

Ortahisar adı kamuoyunda olur gördü ancak Belediye cephesinde bu anlamda bir sıkıntı var gibi. Özellikle Ak Parti’nin muhafazakar tabanında da benzer bir sıkıntı yaşanıyor gibimize geldi.

Aldığımız derin bir istihbaratı bilgiye göre yasa TBMM’sinde görüşülürken Ortahisar adının Ali Şükrü ilçesi diye değiştirilmesi için önerge verilecekmiş.
Bunun için hazırlıklar da tamamlanmış durumda.

Bu arada CHP’nin Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu da merkezde iki ilçenin olması için yasa TBMM’sinde görüşülürken önerge verecek ve biri ilçenin adının 24 Şubat diğerinin de Hasan Saka ilçesi olarak adlandırılmasını isteyecekmiş.
Görünen o ki merkezde bir ilçemiz olacak ama hala adı konusunda ittifak edememiş durumdayız.

devamı 2.sayfada...

CANALİOĞLU’NUN BU FESİHLERDE ROLÜ VAR MI?

CHP Tüzüğüne göre, İl Başkanı yetkisini kullanarak ilçe yönetimlerine görevden el çektirebilir.

Ancak her il başkanı bu yetkisini elbette kullanır ama, genel merkeze ya da ilin milletvekiline de danışır. Yavuz Karan yetkisini kullanarak Çaykara ve Arsin ilçe yönetimlerini görevinden aldı. Bu karara varırken kendi inisiyatifini kullandığını açıkladı.

Peki aslında perde arkasında durum böyle mi..?

Hiç sanmıyoruz. Görevinden alınan ilçe yöneticilerinin iddiasına göre bu kurultay hesaplaşması. İki ilçe örgütü PM’sine aday önermede Volkan Canalioğlu’nun haricinde bazı isimleri önerdiğini iddia ederek “bu nedenle tasfiye edildik” diyorlar ya da meseleyi bu yöne taşıyorlar.

Peki  bu doğru mu? Olabilir de oymayabilir de.

Karan’ın tamamen benim inisiyatifim dediği bu fesih uygulamasının kendi inisiyatifi ile şekilleneceğini sanmıyoruz. Bizim de kanaatimiz o ki, bu genel merkezden vekil onayından en azından geçmiştir.

TURGAY ŞAHİN’İN HACIKASIM TOPLANTILARINDA HALKA BÜYÜYOR

Trabzon CHP’nin Belediye meclis grup başkanı Turgay Şahin Hacıkasım Mahallesinin çocuğudur.

Hacıkasım’da Şahin’in dostları ile bir araya geldiği şirin bir bahçeli kahve vardır. Pazar günleri bu kahvede Şahin dostları akrabaları ve mahalle sakinleri ile bir araya gelir dertleşir sohbet eder. Sohbete her siyasi görüşten Hacıkasım’lı katılır, Çaylar içilir. Hesaplar ortak ödenir. Kimse kimsenin eline cebini atmasına istemez. Hesap ortaklaşa ödenerek bir anlamda da komün uygulaması yapılır.

Son günlerde ya da haftalarda Şahin’in dostları ile bir araya geldiği Hacıkasım sohbet toplantılarındaki halka giderek büyüyor. STK’ların yöneticileri, ilçelerden gelen dostlar esnaf ve şehrin başka mahallelerinden gelenlerle oluşan geniş halka Şahin’in giderek CHP Trabzon’da söz sahibi olacağı bir platforma doğru taşıyor. Bizden hatırlatması.

Dünkü sohbet toplantısına etkili sendikacılar kitle örgütlerinin yöneticileri partinin sessiz ama etkili tabanından birçok kişi de katılmıştı. Sandalye bile yetmemiş aldığımız bilgilere göre.

Buradan da şu yoruma çıkıyoruz… Şahin nereye uçuyor..

devamı 3.sayfada...

KORAY AYDIN BUGÜN İKİ AYRI TV’DE CANLI YAYINDA

MHP Genel Başkanlığına aday olan Trabzon MHP Milletvekili Koray Aydın yoğun tempolu çalışmasını sürdürüyor.

Aydın bu çalışmasında sosyal medyayı da çok iyi kullanıyor. Ekibi bu konuda tam uzmanlaşmış. Haberfedai.com adlı internet sitesi de Koray Aydın’ı adım adım takip ederek çalışmalarını kamuoyunu duyuruyor.

Yeni Çağ gazetesi de Koray Aydın’a desteğini verirken ülkücü camianın önde gelen bir çok ismi de Aydın’ın kurmay ekibinin arasında.

Koray Aydın bugün Pazartesi günü iki TV’ye birden çıkarak MHP Genel Başkanlığı ile ilgili süreci ve çalışmaları değerlendirecek.

Aydın ilk olarak 13.00’da Habertürk’de canlı yayına olacak. Sonra da 17’de TV 8’de canlı yayına katılacak. Aydın’ın performansı ve sürati dikkat çekiyor

ERDOĞAN NİYE SAFİYE SEYMENOĞLUN’DAN VAZGEÇMİYOR

Yerel seçimlerin öne alınması ile ilgili olarak anayasa değişikliğinin TBMM’sindeki oylamadan AkParti’nin istediği oranda oy çıkmaması nedeni ile Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın ne denli parti grubuna kızdığını bilmeyen yoktur.

Bu oylamada kimlerin oylamaya katılmadığı aşağı yukarı belli de kimlerin ne yönde oy kullandığı konusunda MHP de Ak Parti’de birbirini suçluyor.

O meşhur oylamada Ak Parti’nin Trabzon milletvekilleri eksiksiz yer aldı mı..? Evet aldı. Ancak şunu hemen ifade edelim, başbakanın eline giden her türlü oylamalarda Ak Parti Milletvekillerinin Trabzon bazında devamlılık karnesinde yine bu dönemde Safiye Seymenoğlu ilk sırada yer alıyor.

Seymenoğlu, mazeret ve izin dışında TBMM’sindeki hiçbir oylamayı kaçırmıyor. Bu da karnesine istikrar abidesi olarak yer alıyor. Erdoğan da milletvekillerini aday sıralamasını belirlerken elindeki bu karneye bakıyor ve ona göre de tercih belirliyor.

Şimdi Erdoğan mazeret belirtmeden o kritik oylamaya katılmayan Hakan Şükür’e mi kol kanat gerecek yoksa hiçbir oylamayı kaçırmayan Safiye Seymenoğlu’na mı..?

TBMM’sinde devam karnesini çok ciddiye alan Erdoğan’ın neden Safiye Seymenoğlu’dan vaz geçmediğini şimdi anladınız mı..?

Seymenoğlu bu dönem ki genel seçimlerde de vaz geçilmeyecek milletvekili adayı olursa hiç şaşırmayın
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510