banner643

POLİTİK GÜĞÜM

09.11.2012

POLİTİK GÜĞÜM
SADRİ ŞENER NİYE APAR TOPAR GELDİ, NİYE GİTTİ?

Sadri Şener’in Trabzon’a apar topar gelmesi ve gitmesi çok garibimize gitti.

Niye öyle apar topar geldi,niye gitti?

Var olan krizin üzerine bizim bilmediğimiz ciddi bir kriz daha mı yaşandı. Akhisar Maçına kadar Trabzon’da kalacakken niye hemen geri döndü.

Planı ve programı öyleydi diyenler var, hayır yine bir şeye kızdı çekip gitti diyenler de.

Dün tesislerde yaşanan seri toplantılardan dışarıya sızan ile resmi açıklamalar arasında ciddi farklılıklar yok değil.

Mesela, dünkü toplantılarda arabulucu olarak Necmettin Aytekin’in rol aldığı söyleniyor. Öyle ki bir ara Aytekin ile Şakar’ın da tartıştığı, Şakar’ın artık sabrının taştığını belirterek “Ben de insanım, taştan değilim ya” demesine Necmettin Aytekin’in “İdare edelim zaten kongreye az kaldı” diyerek yatıştırması biraz debisi yüksek sesle olunca tesislerin duvarında bu sohbet(!) yankılandı.

Sadri Şener’in ani gelişi ve gidişi aslında aradaki kırgınlıkların ortadan kaldırılması için yapıldı. Ve bize gelen bilgilere göre de Şener, CHP heyetine niye kızdığını neden tepki koyduğunu anlattı, Şakar’la da barıştı.

Ancak bu barışın çok da isteyerek olduğunu sanmıyoruz. Bir eski yönetici bize bu durumu şöyle anlattı..”Kızılderililerle barış çubuğu tüttüren beyazların nasıl da sözünde durmadığını ABD tarihi çok yazar..”

Burada şimdi Kızılderili kim beyaz kim?

ŞAKAR O KAREDE NİYE YOK?

61saat.com sitemizde yer alan şu habere ve fotoğrafa iyice bakın.

İşte haberin linki, tıklayın

Bu fotoğrafta elbette bizim gibi sizin de dikkatinizi çekmiştir. Niye Nevzat Şakar yok. Eski bir yönetici olarak TFF temsilcisi Mustaf Beyazlı var. Beyazlı niye orada. Geçerken uğradı mı, yoksa hele bir git bakalım ne oluyor oralarda mı dendi mi..? Bizce Beyazlı sorumluluk hissetti ve gitti. Tabi arada elbette sevdiği ağabeyleri ile tesislerdeki son durum hakkında istişare yapmıştır.
Şakar’ın idmanı izleyen yöneticiler arasında olmayışı, fotoğrafın çekim pozisyonundan mi kaynaklanıyor. Yani aslında karede var da yokmuş gibi gözüküyor.

Değil, Şakar o karede yok.

Çünkü fotoğrafın çekildiği anlarda Şakar tesislerdeydi ve Ali Özbak ile özel görüşmesi vardı.

devamı 2.sayfada...

ÖZBAK, ŞENER’E BU LAFI DEDİ Mİ?

Ali Özbak, Trabzonspor’un Divan Başkanı. Bu yönetime de Nevzat Şakar nedeniyle çok yakın. Şakar’ı da Divan başkanı olarak koruması gerektiği kadar koruyor. Divanın Şakar’a karşı alabildiğine hoşgörüsü varÖzbak'dan ötürü.

Özbak’ın Trabzonspor’daki yöneticilik geçmişi ve camia içindeki sevinirliliği ciddi şekilde etkili olmasını sağlıyor. Ağzı da laf yapan Özbak’ın şu sıralar yaşı ilerlediğinden bu anlamda performansı düşmüş olsa da tahlilleri hala Trabzonspor için geçer akçe. Şakar da bu tahlillerden yola çıkarak As Başkanlık politikasını yol ve yordamını belirliyor.

Dün tesislerde yapılan bir dizi toplantılarda Ali Özbak’ın da Sadri Şener’e bazı serzenişlerde bulunduğunu duyduk. Özbak, Şener’in eğer tekrar aday olursa Divan kurulu başkanlığı için Atay Aktuğ’u önereceğine dair söylentileri sormuş. Var mı böyle niyetin diye. Şener de nereden çıktı bu demiş ve Özbak kimilerine göre rahatlamış kimilerine göre ise biz yine işi sağlama alıp gevşetmeyelim diyerek pozisyon almış.

TAYFUN CORA DİYE BİRİ BAKIN NE YAPTI?

Tayfun Cora, Trabzonspor’un alt yapısında yetişti. Bizim bildiğimize göre de 9 yaşından bu yana Trabzonspor’da top koşturuyor. Yani ailesinden çok Trabzonspor’la birlikte oldu. Bordo Mavili formayı giyidi.

Tayfun Cora’nın sözleşmesi fesih edilince, sessiz sedasız bu işler önceki gün hayat geçti. Trabzonspor’un sıcak gündeminde Cora’nın yaptığı pek fazla da öne çıkmadı.

Bari biz burada sizlere aktaralım.

Tayfun Cora istese Trabzonspor’dan sözleşmesinin karşılığı olan eski para birimi ile 1 trilyon’u geçen bir tazminat alabilirdi. Almadı. Araya birilerinin girmesine de gerek görülmedi. Cora, istese Trabzonspor’u mahkemeye verir sözleşmesindeki tüm haklarını tıkır tıkır hukuki yoldan alırdı. Ama bunu yapmadı bir an önce kendisi de futbola dönmek futbol oynamak ve de Trabzonspor’u zora sokmamak için 540 bin liraya anlaştı. Parasını aldı.

Ayağını top değdirmeyen yabancılara tıkır tıkır parasını ödeyen Trabzonspor’a Tayfun Cora’nın yaptığı bu özveri alkışlanacak cinstendir.

Tayfun Cora’nın Kayseri’ye gittiğinde benzer bir özveride bulunduğunu söyleyelim.

Tayfun Cora’ya yeni futbol yaşamında başarılar diliyoruz..

devamı 3.sayfada...

CHP GENEL MERKEZİ'NDEN TRABZON’A GELEN TALİMAT

CHP genel merkezi Trabzon il örgütüne Trabzonspor ile yaşanan kriz nedeni ile tartışmaların kesilmesini isteyen bir talimat gönderdi.

Genel merkez özellikle il başkanı Yavuz Karan’ın Beyaz TV’deki programa katılarak Rasim Ozan Kütahyalı ile polemiğe girmesinden sonra diğer TV’lerin de benzer programlar yapabileceğinden hareketle Trabzon örgütünden kimsenin bu tür programlara katılmamasını istedi.

Özellikle yerel TV’lerde ve kanallarda da benzer programlara katılınmaması programlarda CHP’ye dönük eleştiri varsa takip edilmesini ardından gerekirse genel merkezin bilgilendirilmesi istendi. Genel Merkez de kendine gelen bu bilgilendirmeden sonra nasıl bir yol izleneceği konusunda yol haritasını vereceği söylenmiş.

BAKANIN SEÇİM BÖLGESİNDE ÇEVRECİ GAZETECİ YOK MU?

Önceki gün Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara’da çevre duyarlılığı olan gazetecilere ödül verdi. Berat şeklindeki ödül alan gazeteciler çevre dostu ve duyarlısı gazeteci olarak ilan edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Ankara’da verdiği ödül Ankara’daki gazeteciler içinmiş. Bakanlık her ilde bu anlamda duyarlı gazetecilerin ödüllendirileceğini söyledi.

Çevre ile ilgili birimlerde Trabzon’da çevreye duyarlı gazetecileri belirlemeye de başlamışlar. Çevre haberlerine ilgi gösterenler, çevre ile ilgili gelişmeleri köşelerine taşıyan gazeteciler tespit edilecek. Tabi bunun için de yıl boyunca yayınları takip edilecekmiş.

Çevre ile ilgili Trabzon’da kim çevre dostu ve duyarlısı gazeteci olabilir. İlk aklımıza hemen NTV’den Ahmet Kayacık geldi. Kayacık bu ödülü çoktan hak etmiş bir gazeteci dostumuz.

MEDYA BULUŞMALARI NEREYE KAYDI

Gazeteci dostlarımızın bir araya geldiği mekanlar vardır. Genellikle bu Cemiyet lokali olarak bilinir ama değil.

Mesela Sanat Evi gazetecilerin bir araya geldiği önemli mekanlardan biridir. Hem genç kuşak hem de yaşlı kuşak gazeteciler Sanat Evi’nde derin sohbetler yaparlar. Bu sohbetlerin müdavimi de Adnan Sungur’dur. Sungur masasında genç gazetecilere toplan onlara mesleki anlama görüşlerini ve düşünceleri ile telkinleri anlatır.

Akademi Trabzon sanat merkezi de gazetecilerin kulis yeridir. Burada Özer Çağlayan’a çay içmeye gelenler genellikle Zafer Sel’i de görür. Sel’in cemiyet başkanlığı ile ilgili hamleleri ile karşılaşırlar. Sahil yolu da gazetecilerin spor yaparak kulis attığı yerlerdendir. Günebakış’tan Ali Öztürk spor yapan gazeteciler arasında en hızlı koşanıdır. Ergun Ata ile Hasan Kurt yürüyüşlerine bu aralar ara verdiler niye de merak edilmiyor değil.

Miraç Özağcı ile Ali Savaş da sabah kulislerini yürüyüş parkurunda yapardı şimdilerde pek göze çarpmıyorlar.

Meydan parkı da gazetecilerin bir araya gelip mesleki kulis attıkları bölgelerden. Şimdilerde meydan parkında daha çok Özgür Şef restoranın caddeye atılan masa ve sandalyelerinde medya kulisi atılıyor.

Hasan Bahadır ile Osman Diyadin’in uğrak yerlerinden olan Özgür Şef’n özellikle menüsünün damak tadı da hoş olunca hem yemek yeniyor hem de kulis atılıyor.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner498