banner643

POLİTİK GÜĞÜM

23.11.2012 TARİHLİ POLİTİK GÜĞÜM

POLİTİK GÜĞÜM
HAVADA BULUT, TONYA’DA ÇİMENTO FABRİKASINI UNUT!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Tonya’nın yakınlarındaki çimento rezervinin yerinde işlenmesi için ilçeye çimento fabrikası kurulması için çok samimi içten bir girişimde bulundu.

Ama ne yazık ki, Trabzon’un o iç kavgası, çekememezlik, o yaptı ben niye yapmadın huyu bir önemli yatırımın getirilmesini geciktirecek gibi. Önce, iddiaya göre Aşkale Çimento, hemen çimento rezervlerinin olduğu arsaları kapattı. Satın aldı. Sonra ilçenin belediye başkanına karşı olan Ak Parti’liler istemezük moduna girdi. Ardından da havada bulut Tonya’da çimentoyu unut lafı çuk diye son gelişmelere oturdu.

Tonya’da çimento fabrikası kurulacak mı?

Çok zor. Bu şartlar altında hiçbir yatırımcının çimento fabrikası kurulması için de çok istekli olacağını sanmıyoruz.BU ÜÇ NOKTAYA DİKKAT…!

Trabzon'da yeni trafik düzenine kentli alıştı. Araçların Boztepe dönüş yoluna "Kulağı tersten tutuyoruz" misali zor dönebilse de bu trafik düzeni şarttı.

Fakat araçların bu düzeni yayaların bazı noktalarda tehlikeyle burun buruna gelmesini engelleyemedi.  Özellikle şu üç noktada yayalalar büyük sıkıntı yaşıyor;

1. Trabzon Barosu'nun bulunduğu binanın çevresi. Çok zor şartlarda karşıdan karşıya geçiş yapılıyor.

2.  Diğer bir nokta Meydan'da Sürmen Kozmetik ve Serender'in tam ortası…

3. Ötekisi ise Varlıbaş'ın önü.Yayalalr bu 3 noktada yayalar karşıdan karşıya geçerken sıkıntı yaşıyorlar. Ecel terleri döküyorlar. Belediye bu noktalar özel önlemler almalıdırlar.
REKTÖRÜN İLGİNÇ İSYANI

Trabzon’da Tonya Çimento Fabrikasına benzer bir olay da Vakıf Üniversitesi. Avrasya Üniversitesi kurulurken sırf Ömer Yıldız’a Ömer Yıldız diye karşı olanlar siyasi olarak hebası bulunanlar, Yıldız’a belli sebeplerden dolayı küskün olanlar çekmeyenler, olaya set koydu. Engel oldu.

Hala daha Avrasya için olmadık söylentiler yayılıyor. Yeterli kadrosu yok. Öğretim üyelerine maaşlarını veremiyor. Yakında kapısına kilit vurulur.

Önceki gün Avrasya Üniversitesi’nin rektörü Sami Karadeniz, il genel meclisine gitti konuştu. Orada şu ilginç çığlığı attı. Adeta isyan da etti. Ve Trabzon’un o anlaşılmaz huyuna tepki koyarcasına dedi ki;

“Avrasya Üniversitesi’ni artık Ömer Yıldız ile bütünleştirmeyin. Onunla kaynaştırmayın üniversitesi Üniversite olarak görün. Yıldız ayrı Üniversite ayrı. Eğer Ömer Yıldız’a bir husumetiniz varsa gelin vakıftan onu al aşağı edin. Avrasya’nın geleceği ile oynamayın..”

Bir rektörün isyanı yerden göğe kadar haklılık payı ile dolu.

DEVAMI SAYFA 2'DENE YAPTIN VOLKAN ABİ!

Trabzon üç gündün siyasetin en üstündeki insanı ile sokaktaki en kendi halindeki insanı doğur olmayan bir haber ile ilgilendi, şehir çalkalandı.

Trabzonspor’un suyu belediye tarafından kesildi.

Trabzonspor’un suyunun belediye tarafından kesildiği haberi şehir efsanesi olmaktan çıktı bazı gazetelerin ve internet haber sitelerinin sayfalarında bir yer aldı.

Sonra ardından Trabzon’un CHP Milletvekili Volkan Canalioğlu, partisinin en ciddi toplantısında tüm medya mensupları huzurunda bu olayı aldı ve belediyeye yüklendi.

Oysa ortada borcundan dolayı suyu kesilen Trabzonspor yoktu.

Trabzonspor bu konuda resmi açıklama yapmak bile istemedi. Ayıp dedi ya böyle bir açıklama yapmak. Sonunda As Başkan dayanamadı “Suyumuz gürül gürül akıyor” dedi.

Volkan Abi de beni basın yanılttı, ben basından okuduğum haber üzerine bu açıklamaları yaptım diyerek suçu medyaya attı.

Ahhh be Volkan Abi, sen kendin konuyu niye araştırmazsın. Araştırıp niye öyle konuşmazsın. Senin gibi etkili yetkili biri çapraz sorgulama ile çek ettirmediği bir şey için kürsüde böyle keskin laflar eder mi..?

Ahhhh Volkan Abi ahhh..PARİS YOLCULARI GELDİ

Trabzon Valisi Dr Recep Kızılcık ile İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, AB yerel yönetimler toplantısı ile ilgili olarak Paris’e gittiler. İkili çeşitli toplantıları takip ettikten sonra Trabzon’a döndü.

Kızılcık ve Revi, Trabzonlu fotoğraf sanatçısı Atilla Bölükbaşı’nın Paris’te açtığı fotoğrafa sergisine de giderek sanatçıya büyük destek sağladılar.

Kızılcık ve Revi’nin söz konusu toplantının gelecek yıllarda Trabzon’un ev sahipliği yapması ile ilgili olarak da toplantı konseyine öneride bulunduğunu da belirtelim.
DEVAMI 3. SAYFADA

OF’LULAR ÇİN’İ KEŞFE GİDİYOR

Şu sıralar TSO’nın ABD gezisi ile ilgili hazırlıklar devam ederken, Of Ticaret Sanayi Odası da Çin’e gidiyor.

Dünyanın en önemli çay üreticisi olan Çin’de çay tarımı ve üretimi konusunda çeşitli temaslarda bulunacak olan Of TSO heyetine başkanlığı Erdal Saral yapacak.

Saral’ın ekibinde banka şube müdürleri çay fabrikası müdürleri üreticiler bulunuyor. Çin’de bir haftalık teknik gezi yapacak olan Of heyetinin özellikle çayla ilgili son teknolojik gelişmeleri de yerinde görecekler.

Oflularla Çinlilerin Çin’de bir araya gelmesi aynı masada oturması ve pazarlık yapması ilginç diyalogları da beraberinde getirecek elbette.

Bu arada biz laf, Of ile Çin’den açılmışken bir Oflu ile Çinli fıkrasını da buradan aktaralım.

Oflu Çinliden, Filistin İsrail savaşında Filistinliler için yardım istemiş, Çinli de İsrail’in nüfusu kaç demiş. Oflu da 3 milyon deyince Çinli de Onlar hangi otelde kalıyorlar diye cevap vermiş.

Söz fıkradan açılmışken yine bir Çinli ile Oflu fıkrası anlatalım.

Oflular Çinlilere savaş açmış. Ancak savaşa karar verecek olan konsey bir türlü bu kararı açıklayamıyormuş.

Sonunda Oflular toplantıyı basmış. Nedir yahu bir türlü karar veremiyorsunuz korkaymisunuz demiş. Savaş konseyinin sözcüsünden şöyle bir cevap gelmiş..”Ne korkmasi, savaşmasine savaşacağuz da ha bu kadar Çinliyi nereye gömecegüz ona karar veremeduk” demiş..SADRİ ŞENER BİLE BİLE Mİ LADES DİYOR?

Trabzonspor’un şike operasyonu ve hak ettiği şampiyonluğu alması ile ilgili olarak attığı her hukuksal yöntemlerle federasyon nezlindeki tüm girişimlerinin şu anlamı var.

İç hukuk yollarının sonuna kadar kullanılması

Trabzonspor son olarak Tahkim’e yaptığı başvurunun ret edileceğini elbette biliyordu. Bu başvurunun ret edilmesi Trabzonspor’un hak arama mücadelesinde kaybettiği bir cephe değil aksine CAS ve AİHM’sine yapacağı başvurular için bir gerekçe.

Şimdi Trabzonspor. Anayasa Mahkemesine de başvuracak. Hatta, o sezon ligde mücadele eden takımın bütün futbolcuları bile Anayasa mahkemesine bireysey başvuru hakkını kullanacak.

Bu hukuk yolların sonuna kadar kullanılacak. Ret edilse bile bile lades denilse de kullanılacak. Bunu bazı hukukçular “Hukuk şovu” da olarak görse, bu hukuk yolları kullanılacak.

Sadri Şener bu anlamda doğru hamleler yapıyor.

Bu hukuk yolları denenmeden uluslar arası arenada ve hukuk mücadelesinde elinizde güç olmaz. İç hukukta bir şeyleri kaybediyor olmanız hele Federasyon Tahkim’in taleplerini ret etmesinin hiçbir anlamı yok.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478