banner642

Politik Güğüm

Politik Güğüm

Politik Güğüm
 TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA
Türkiye dün gece 22.00 itibariyle bugüne kadar görülmemiş bir olay yaşadı. Darbe girişimi vatan hainleri Genel kurmay Başkanlığı başta olmak üzere çok sayıda kurumu basıp, insanları gözlerini kırpmadan şehit ettiler. Tankları boğaz köprülerine sürüp, insanların üzerine ateş açtılar. Milletin uçakları ile millete kurşun bomba, füze attılar. Tanklarla milletimizin üzerinden geçtiler. 
Hainler
Alçaklar
Şefersizler
Namussuzlar
Az bu ifadeler çok ama çok az. 
Çok şükür ki amaçlarına ulaşamadılar. Çünkü bu ülkeyi kuranlar mermilerin üzerine bedenini siper eden Çanakkale ruhudur.
İstiklal mücadelesine kazma kürek ile topa tüfeğe karşı koyan yüce Türk milletidir. Ve millet dün gece sabaha kadar gözünü kırpmadı. Meydana döküldü, bu ülke ne askerin, ne polisin. Bu ülke benim, bizim, türk milletinin dedi. Dimdik ayakta durdu. Trabzon’da olduğu gibi her ilde meydanlara inen halk, darbecileri gerek fiziksel feirek psikolojik olarak püskürttü. Ve bu ülke toprakları üzerinde bir daha darbe adının telaffuz bile edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdi. 
Tankın altına yattı, uçağa mermi attı, hainlik içindeki askerin elinden silahı alıp yüzüne yumruğu çaktı.  
Ve dimdik ayakta durarak darbeci çapulculara bu ülkeyi yem etmedi. 
Çok şehit verdik, çok canımızı yaktılar. Ama bir ölür bin diriliriz biz. Ve böyle oldu, Türk milleti bin dirildi, darbecileri polis ile birlikte yaka paça alıp içeri attırdı. 
Bir kez daha görüldü ki millete rağmen bu ülkede ne darbe ne başka bir şey yapılamaz. 
 Burada sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da milletin gücünü bu ülkenin tek sahibinin millet olduğunu bir kez daha yanında ülke menfaati için, ülke menfaati için nefesinde hissetti. 
Dimdik durduğun için, bu ülkenin kolay kazanılmadığını ve bir santimetrekaresinin kimseye verilmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğin için. 
Teşekkürler Türkiye…TRABZON’UN DARBE VALİSİ KİM OLACAKTI?
Dün Tüm Türkiye’nin gözü Ankara ve İstanbul olduğu kadar Türkiye’nin son kalesi Trabzon’daydı. Sosyal medyada herkes Trabzon’da durum ne? Diye soruyordu. Hani İstanbul’un fethinin bir anlamı yoktu ya Trabzon alınmadan. İşte mesele buydu. Eğer Trabzon düşerse Türkiye düşer diyordu 81 ildeki vatandaşlar. 
Trabzon’da darbe girişimi oldu mu derseniz, bazı kışlalarda bazı hareketlenmeler oldu, fakat halk hemen oraya gitti, belki niyeti olan komutanlar askerler vardı. Fakat Trabzon halkı öylesine örgütlendi ki? 
Bazı kışlalarda komutanı kapıya çağrıp adeta ‘Akıllı olun’ bile dedi. Kışla ismi vermeyeceğiz ama bunu gözlerimizle gördük.
 61saat.com ekibi olarak tüm ekibimiz gözünü kırpmadan meydandan, valilikten, Erdoğdu kışlasından, Boztepe Tugay önünden yaptığı tespitler ile 100 binlerce okurunu saniye saniye bilgilendirdi. 
Trabzon’da çok şükür ki darbe olmadı. Olma ihtimali var mıydı derseniz. Eğer sokağa inme harekatı olmasaydı Trabzon’a atanacak yeni valide gözaltına alınan albay olacaktı. 


KOMUTANIN ARACI MERDİVENLERDEN ATLADI 
Trabzon’da darbe olmadı ama girişiminin olacağını size kesin bir şekilde ifade edebiliriz. Trabzon Valisi Yücel Yavuz olayı duyar duymaz makamına gitti. Makamın ışıkları yandı. Kapıya iki adet TOMA ile çok sayıda özel harekat polisi geldi. Ve ilk askeri araç 23,30 sıralarında Trabzon Valiliği önüne geldi. Siyah renkli bir araçtı, filaması kapalıydı. İçinden inen bir rütbeli ve bir asker valilik binasına girerken özel harekat ile kısa süreli bir hararetli konuşma yaptı. Sonra bir askerin belindeki silahını Özel Harekat polisine teslim ettiğini gördük. Belli ki Vali Yavuz ne olur ne olmaz diyerek hiçbir askeri personeli veya rütbeliyi yanına çıkarmadı. Sonrdasında bu iki asker Trabzon Valiliği’nden ayrılırken normal çıkış yolundan değil, kaldırımlardan inmek isteki. Kullandıkları aracın altı paldır küldür kaldırım taşlarına vurdu. Fakat araç şoförü hiç yavaşlamadan kaldırımlardan atlaya atlaya ters yönden Trabzon Valiliği’nden ayrıldı. 
Ardından Trabzon Valiliğine askeri araçlar tek tek gelmeye başladı. Vali Yavuz enfermasyon ekibi ile 61saat.com’a bilgi vererek ‘Trabzon’da sorun yok, gelenler dost askerler mesajını iletti.
Sonrasında bir adet Land Rover Marka askeri araç daha Trabzon Valiliği önüne geldi fakat durmadan devam etti. 
Neler olduğunu canlı bir şekilde an be an aktardık ve sonrasında Trabzon Valisi Yücel Yavuz basın toplantısı yapacağını duyurunca, bazıları şort ve terlikle olmak üzere onun üzerinde basın mensubu Trabzon Valiliğine gelerek Yücel Yavuz’un basın toplantısına katıldı. Toplantı Trabzon’un darbe girişiminden sıyrıldığının da bir göstergesi oldu. 


TRABZON’DA KAOS OLACAKTI AMA VALİ YAVUZ 
Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un dün geceki soğuk kanlılığı ve operasyonu yönetme şekli gerçekten taktir edilecek profesyonellikteydi. Vali Yavuz basını Trabzon Valiliğine topladığı esnada aslında bir operasyonun da düğmesine basmıştı. Çünkü Trabzon’da bazı kışlalarda sıkıntı vardı. Boztepe Tugay desek anlarsınız. 
Trabzon Valiliğinin ‘Kriz masasında tüm birlik komutanları ile toplantı yapacağız’ çağrısına buradaki bir albay ile bir teğmen cevap vermemiş, tüm kışla komutanları gelmesine rağmen bu iki rütbeli toplantıya gelmemişlerdi. Vali basın mensuplarını valiliğe topladığı sırada tugaya özel hareketi göndererek bu isimleri alın talimatını vermiş.
Miş diyoruz çünkü bu bilgiler resmi makamların doğrulaması biraz imkansız. 
Vali Yavuz eğer iki komutanın böyle bir kalkışmaya alet olduğunu onları gözaltına almadan duyursaydı, veya aldıktan sonra bir açıklama yapıp Tugay’da böyle bir olay yaşandığı ifade etseydi, meydandaki 10binlerce insan oraya akın edecek adeta kaos çıkacaktı. 
Vali Yavuz büyük bir kaosu profesyonel bir kurgu ile önledi. 


BÜYÜKŞEHİR VE ORTAHİSAR DARBESİ
Dünkü darbe girişiminde Trabzon adeta kenetlendi. MHP’lisi, CHP’lisi, AK Partilisi, partisizi. Herkes ama herkes meydanda bugüne kadar görülmemiş bir kalabalık. Kimisi pijamasıyla, kimisi şortu terliği ile, kimisi atlet ile, kimisi sabahlık ile, kimisi tencere tava ile, kimisi davul tokmak ile ve çoğu da Türk Bayrağı ile 7’sinden 70’’ne Trabzon meydanına toplandı. 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı hemen bir ses aracını Atatürk Alanı başına çekerek Türkiye’m şarkısı ile Türk Bayraklarıyla vatandaşa yaptıkları AK Parti il binasından bulundukları çağrılar ile milleti coşturdular.  Parti binasında AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il-içe yöneticileri ve çok sayıda partili parti binasından hiç ayrılmadan günün ilk ışıklarına kadar haberleri takip edip gelişmeleri değerlendirdiler. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Akkaya’nın yaptığı balkon konuşması vatandaşın içini kıpır kıpır etti, meydan Akkaya’nın etkili konuşmasıyla adeta bayraklarla coştu.  
Zaman zaman çalınan AK Parti seçim müzikleri ile Recep Tayyip Erdoğan şarkılarına meydandaki vatandaşların bazıları tepki gösterse de genel olarak coşku içinde, Trabzon meydanı bu sınavı başarıyla geçti. 
Düşmana korku saldı. 
Gelelim iki belediyeye. Dün gece darbe girişimine eğilimi olan Trabzon’daki bazı kışla ve tugayların önüne kısa sürede araç yığıldı. 
Kim gönderdi bu araçları. Üstlerindeki yazılara baktığınızda anlıyorsunuz zaten. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ile Horon Tur ve Özer Nakliyatın tır ile otobüsleri. Asker durumu görünce oldukça tedirgin oldu.
Ne olur ne olmaz diyerek askerden hızlı davranıp askeriyelerin kapısına iş makineleri, otobüs ve minibüsleri yığdıran bu ekip askeri adeta kışlaya kilitledi. Kötü mü oldu derseniz kötü niyeti olan birkaç komutan kışla içerisinde birkaç tur atıp sonra araçları stop ettirmiş. Demek iyi olmuş değil mi? 
Kim bunlar derseniz: bugün isimleri açıklanır.
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hesap vakti 1 yıl önce

Valimizi ve diğer yetkilileri tebrik ediyorum...Darbeye karşı dik duran milletimin alnından öpüyorum. Bu ihanetin hesabını soracağız...Allah Türk Milletini bu soysuzlardan korusun...

banner478