Politik Güğüm

Politik Güğüm

Politik Güğüm
KARA GÜNLER..

Ülkenin ‘Kara’ günleri , Trabzon’un ‘Kara’ günleri, Trabzonspor’un ‘Kara’ günleri.. Ne günlere kaldık be arkadaş kap KARA Trabzon birer birer yiğit dik duruşlu ağabeylerini kaybetmeye devam ediyor. Önce Çakıroğlu sonra Kara.. 2 can kardeşin buluşması sadece 2 gün sürdü. Trabzonspor camiasına hizmet vermiş ve vermeye devam eden tribünlerin çok sevdiği isim Engin Kara hakka yürüdü. Trabzon’a üst üste bu kadar acı çok fazla.. Giderken Sebahattin Ağabey’ine söylediğin sözler aklımızda “ adamların hası ölümde bizim için ama sana yakışmadı canım abim mekânın cennet olsun erken gittin daha çok işimiz vardı” demiştin. Aynı sözleri şuan biz diyoruz sana yakışmadı Trabzon, Trabzonspor ve 1461’deki gözlerinin içine bakan genç çocuklar ile çok işlerin vardı. Kendini Trabzonspor’a adamış Trabzonlu gençlerin mert, yürekli abisi Allah rahmet eylesin..

Erbay Küçük’ün ölüm haberi de yürekleri dağladı. O da Trabzonspor sevdalısı bir isimdi. Dün gece üst üste gelen bu acı haberler herkesi adeta kahretti. Tüm camiaya tekrar başsağlığı diliyoruz. Trabzon’un kuruluş yıldönümü etkinliklerinin bu acı kayıplar nedeniyle iptal edilmesi talepleri var. Bakalım Başkan Usta bu konuda nasıl bir tutum sergileyecek.


 İL BAŞKANI DEĞİL SANKİ KARARGAH KOMUTANI

15 temmuz darbe girişiminin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Trabzon'da da vatandaşlar meydanlara akın etti.

Bu süreç boyunca yani 15 temmuz gecesinden itibaren Ak Parti Trabzon il  binasının ışıkları sönmedi, kapıları hiç kapanmadı... İl Başkanı Haydar Revi ekibine, "ne olursa olsun hükümetimizin devletimizin gücünü göstermek için burada insanları ağırlayacağız. Meydanlara dolan vatandaşlarımızın tüm isteklerini karşılayacağız" uyarısı çekti. Bu görevlerin eksiksiz yapılması için de yöneticilere parti binasında nöbet çizelgeleri hazırladı. Partide bulunan nöbet çizelgesine göre 24 saat boyunca her saat başı 3 yönetici partide nöbetini tutuyor ve imzasını atıyor. Bugüne kadar çoğu yöneticide evlerinden işlerinden feraget ederek nöbetlerini tuttu. Başkan Revi listeleri yakından inceleyerek hangi yöneticinin nöbetine sahip çıktığını kimin ise sahip çıkmadığını da özellikle not alıyor... 17 gündür devam eden nöbetlerin 7 Ağustos'ta sona ereceği öğrenildi.CASTİLLO’DA FİFA, DEVREYE Mİ GİRİYOR?

Transferde hareketli günler geçiren Trabzonspor'da Castillo transferi yılan hikayesine döndü. Trabzonspor'un uzun uğraşlar sonucu anlaşmaya vardığı ABD Major Ligi takımlarından Dallas kulübünün yıldız golcüsü Castillo'da sancılı süreç artarak devam ediyor. Başkan Usta'nın, "oyuncu ile ilgili serbest kalma bedelini kulüp hesabına yatırdık" açıklaması sonrası oyuncunun önümüzde ki sezon Trabzonspor forması giymesine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat Dallas kulübü yıldız golcüyü bırakmamakta kararlı. Yapılan karşılıklı açıklamalar sonrası transfer çıkmaza girse de oyuncunun Trabzonspor formasını giymek için can atması bu transferin FIFA'ya taşınsa bile Bordo Mavililer lehine sonuçlanacağını gösteriyor.

 VALİ OPERASYON SONRASI ORAYA GİTTİ

Trabzon’da FETÖ Terör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürerken Trabzon Valisi Yücel Yavuz’da operasyonlar esnasında suçsuz insanların zan altında kalmaması için, kendisinin bizzat onayı olmadan operasyon yapılması ve görevden almaların kamuoyuna duyurulmaması konusunda çok hassas.

Göreve geldiği günden bu yana bir gün bile izin yapmadan özellikle darbe girişimi sonrası gündüz şehrin işlerini ve sorunlarını sevk ve idare ederken bir yandan da operasyonları yöneten Yavuz akşamları da demokrasi nöbeti için gerek meydana gerek şehrin ilçelerine ve kurumlarına ziyaretlerde bulunarak halka ve kamu çalışanlarına moral veriyor. Vali Yavuz dün ilginç bir ziyaret gerçekleştirdi. Trabzon Tarım İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Bunun neresi ilginç derseniz özellikle gıda belgeleri konusunda paralel yapıya yönelik ayrımcılık yapıldığı iddiaları ayyuka çıkmışken hafta sonu Tarım İl Müdürlüğü’nde 6 memurun görevine operasyon nedeniyle son verildi.

İşte bu görevden almaların hemen ardından Vali Yauz’un kurumu ziyaret etmesi ilginçti. Vali bu ziyaret ile ‘Devlette devamlılık esastır’ mesajı vermiş oldu. Vali Yavuz’un diğer kurumları ziyaret edip etmeyeceği ise bilinmiyor. 

 EN ZOR VALİ İLE VEDA EDER Mİ?

Trabzon Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan, Trabzon’daki memuriyeti döneminde tam 11 Vali ile çalışmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyor. Bugüne kadarki görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirmesi nedeniyle gelen her vali onu tercih etti. Yücel Yavuz’da ekibinde ufak değişikler yapsa da Salih Özkan’dan vazgeçmedi.

Trabzon basını ile hem güzel diyaloglar kuran, güler yüzü ile kimseyi kırmadan dökmeden işleri koordine eden Özkan’a ‘Emeklilik ne zaman’ dedik, buna karar verecek merciinin kendisi olmadığını belirten Özkan ‘Artık bizimde vaktimiz geldi, 11. Valimizle çalışmanın gururunu yaşıyoruz’ diyerek emeklilik sinyalini verdi.

Fakat Özkan’ın çalıştığı valiler arasında bizim izlenimimizle medyaya duyarlılığı, interaktifliği ve medya-sosyal medya-internet medyasına gösterdiği aşırı önem nedeniyle Özkan’ın en aktif ve zor valisi Yücel Yavuz olacağı benziyor.


Vali Yavuz basın işini çok sıkı tutuyor, gelir gelmez ilk işlerinden biriside internet medyası ve sosyal medyayı hareketlendirmek oldu.

Valiliğin aşırı resmi olan internet sitesini bir haber sitesi tasarımı gibi yaparak, an be an tüm ziyaret ve basının ihtiyaç duyduğu haberlerin buradan akışını sağlıyor.

Sosyal medyada özellikle twitter’de de çok aktif olan Vali Yavuz’un en aktif çalışan ekibinin başındaki isim olan Salih Özkan ile ekibindeki tüm arkadaşlara kolaylıklar diliyoruz

 TRABZONLU O BÜROKRAT YAKIŞANI YAPTI

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, paralel ile ismi yan yana getirilebilecek en son kişi. Geçmişi de  kalbi gibi temiz bir insan. 5 yıldır TBMM’de önemli ilklere imza attı. Görevden alınma şekli ve zamanı hiç ama hiç uygun olmasa da o aldığı devlet terbiyesi gereğini yerine getirdi. Kendinden önceki genel sekreter görevini Neziroğlu’na teslim etmemişti. Ama o ‘Bizi bu makamlara getiren devlet, ne zaman isterse görevden de alır’ diyerek devir teslim töreni ile görevini yeni meclis başkanı Trabzon Çaykaralı Ali Kumbuzoğlu’na devretti.

Devir teslim töreni ardından yaptığı basın açıklaması da aslında onun kişiliğinin ve devlete olan bağlılığının göstergesi niteliğindeydi..

 Neziroğlu’nun açıklaması şu şekilde::

 TBMM GENEL SEKRETERLİĞİ NÖBETİNİ DEVRETTİK

Kıymetli dostlar

2011 yılından beri onurla ve gururla yürüttüğüm Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği görevinden bugün itibariyle Sayın Meclis Başkanımızın takdiriyle Başkan Başmüşavirliği görevine atanmış bulunuyorum. Milletimize ve Devletimize bu makamda hizmet etme şerefini bana bahşettiği için Allah'a şükrediyorum. Devir-teslim töreninde yaptığım açıklama aşağıdadır.

Selam ve saygılarımla.

Değerli mesai arkadaşlarım,

Her başlangıcın bir de sonu var. 2011 yılından beri onurla yürüttüğüm Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği görevinden bugün itibariyle Sayın Meclis Başkanımızın takdiriyle Başkan Başmüşavirliği görevine atanmış bulunuyorum.

ÖSYM’nin açtığı sınavı kazanarak 1992 yılında TBMM’de uzman yardımcısı olarak göreve başladım. Sonra sırasıyla uzman, Kanunlar ve Kararlar Müdür yardımcılığı, Kanunlar ve Kararlar Müdürü, Yasamadan Sorumlu Genel Sekreter yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundum.Genel Sekreter olarak göreve başladığım gün kendime şu sözü verdim: Çalışma arkadaşlarımla birlikte TBMM’yi Türkiye’nin en iyi kurumu, Dünyanın da en iyi parlamentolarından birisi yapacağız. Şimdi geriye dönüp baktığımda kurumsal olarak da, kişisel olarak da dünya parlamentolarına da örnek olan birçok ilke imza attığımızı söyleyebilirim. Çalışmalarımız çok sayıda ödüle layık görüldü. Kurumlar arasındaki işbirliğine önem verdik. Talep edenle de etmeyenle de tecrübelerimizi paylaştık.

Herkesin fikrine önem verdik. Her arkadaşıma o alanda Türkiye’nin en iyisi olmasını hedef gösterdik. Ben size inandım, siz bana inandınız, iyi bir takım olduk. Başarımızın sırrı da burada yatıyor.

Çok güzel işler yaptık, güzel bir iz bıraktık. Dünya Parlamento Genel Sekreterleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen ilk Türk olduk. İslam Ülkeleri Genel Sekreterler birliğini kurduk. İyilikte yarıştık.

Bu millete, bu Devlete hizmet etmek benim için tarifsiz bir gurur ve şeref kaynağıdır. Allah’a şükrediyorum bana böyle bir imkânı verdiği için.

Şimdi nöbeti yeni bir arkadaşımıza devrettik. TBMM Genel Sekreterliği belki de en zor idari görevlerden birisidir. Kendisine şimdiden başarılar diliyorum. Yardıma veya desteğe ihtiyacı olduğunda her zaman yanında olacağımı ifade ediyorum.

Bu vesileyle bize güvenen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Genel Sekreterlik görevine atayan Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’e, birlikte çalıştığımız Meclis Başkanımız, şimdiki Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a ve bu yasama döneminde çalıştığım Meclis Başkanım Sayın İsmail Kahraman’a teşekkür ediyorum. Yine birlikte çalıştığımız siyasi parti genel başkanlarımıza, Başkanlık Divanı üyelerimize, grup başkanvekillerimize, komisyon başkanlarımıza, bütün milletvekillerimize ve tabi ki bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hepinizi selam ve sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum. Allah gönlünüze göre versin.

Doç. Dr. İrfan NEZİROĞLU

TBMM Başkan Başmüşaviri

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner498