Politik Güğüm

08-10-2016

Politik Güğüm
Büyükliman adını değiştirdi…!

Trabzon Amatör Kümenin güçlü futbol takımlarından Büyükliman Belediyespor adını değiştirdi. Hem mevcut belediyenin hem de Vakfıkebir’deki marka şirketlerin sahip çıkmadığı iddiası ile Büyükliman adındaki Belediyespor ibaresini çıkardı. Büyükliman yönetimi bu kararı aldıklarını da spor camiasına duyurdu. Daha önceleri ilçede hem belediyenin hem de marka şirketlerin ilgi gösterdiği sponsor olduğu takıma bu yıl destek gelmeyince yönetimin böyle bir karar alması, bakalım ilçede nasıl yankılanacak. Bu arada yönetim kurulu, külübe değil  kendilerine karşı bir istemezuk durumu olması halinde yönetimden de ayrılabileceklerini ilgili yerlere iletmelerine rağmen spor kulübüne gerekli destek sağlayamayınca Büyükliman’ın adındaki Belediye ibaresi çıkartıldı.
Gökhan Saral nasıl imdada yetişti?

Trabzonspor’un yönetim kurulu üyesi Vakfıkebirli, iş adamı Gökhan Saral, Büyükliman Spor’un içine düştüğü krizi öğrenince kulüp yönetimini arayarak, her türlü maddi ve manevi desteği vereceğini söyledi. Son dakikada kulübe gelen bu haber bir anda yönetimi ağır bir sorumluluktan kurtarmış oldu. Gökhan Saral, Büyükliman Spor’a gerekli desteği vereceğini söyledi başkan ve yönetime bütün taahhütnamesini yaptı. Bunun üzerine Büyükliman Spor kulübü, kulübün adına Saral’ın şirketi Geskon’un adını verdi. Böylelikle Büyükliman Geskon Spor kulübü olarak köklü futbol takımı, Trabzon amatör liginde mücadele edecek. İlçede, Gökhan Saral’ın bu jesti büyük takdir topladı. Vakfıkebirliler Gökhan Saral’a ne kadar teşekkür etsek azdır dedi.Hatadan dönüldü herkese teşekkürler...

Trabzon’da özellikle Bener Condan ve Hasan Ali Yücel’in adının olduğu okulların adlarının değiştirilmesi bütün bir toplum tarafından tepki ile karşılanmıştı. Bütün siyasi oluşumlar bu ad değişimini hatalı buldu. 15 Temmuz şehitlerinin adlarının yeni yapılacak okullara ya da FETÖ’cülerden devletin teslim aldığı okullara verilmesinin daha mantıklı olacağı toplum nezdinde kabul gördü. Tabi bu arada olayın sessiz sedasız halledilmesinde etkili olan isimlerde vardı. Bunlardan biri de TTSO Meclis başkanı Şadan Eren oldu. 
Eren hem Milli Eğitim Bakanına hem Valiye, hem Süleyman Soylu’ya ulaştı, durumu anlattı. Faruk Özak’ın da özellikle Bener Cordan konusunda ilgili yerlere bu yanlış bir uygulama dediğini duyduk.
Tabi, CHP’nin ve Haluk Pekşen’in de gündem oluşturmadaki hakkını vermek gerek. Vali Yücel Yavuz’un konuya mantıklı yaklaşımı da takdire şayan. Kısacası, Milli eğitim Müdüründen başta Trabzon’un bütün dinamiklerinin sağduyulu girişimleri ile hatadan geri dönüldü. Şimdi 15 Temmuz şehitlerimizin adlarının FETÖ’den devralınan okullara verilmesini toplum bekliyor. Hadi bakalım Milli Eğitim Müdürü yap bunu da alkışlayalım.FETÖ mağdurları ve vekiller

TBMM tatile girdi. İktidar partisinin Trabzon milletvekilleri de şehirde. Bu fırsatı değerlendirerek kendileri ile sohbet etme imkanı bulduk.
Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora’ya sohbetlerimde merak ettiğim şu soruyu direkt olarak sordum...
“FETÖ operasyonlarında açığa alınan kamu personelinden size ulaşan olup, bana haksızlık yapıldı diyenin derdine nasıl çare oluyorsunuz?”
4 vekil de bu soruya aynı cevabı verdi.
Öncelikle şunu söylediler…
“Soruşturmalarda açığa alınan kamu ile ilişkisi kesilenlerde %99.9 doğru tespit var…”
Sonra teknik bilgi  verdiler. 4’ü de birbirinden habersiz aynı şeyleri söyleyerek
“Bize gelen mağduriyet iddiası güvenilir kaynak aracılığı ile gelmişse bizzat ilgili bakanlıktakilerle görüşüyoruz. Kanaatimizi bildiriyoruz. Bakanlık da elindeki verileri bizle paylaşıyor. Uygulamanın doğru olduğu ortaya çıkınca da mağdur olduğunu iddia eden sonucu kabulleniyor…”
Peki, veri denilen şey ne?
Şu.
17/25 Aralık’tan sonra; örgütün sendikasına üyeliğin devam etmesi, okulları ile bağın koparılmaması, Bank Asya’ya diğer bankalardan kredi çekerek para yatırılması, örgütün haberleşme sistemine kayıtlı olunması...
Bu tüm veriler bir kişide oluştu mu örgütsel bağ kuruluyor.
Yani kurunun yanında yaşın yanma olasılığı çok az. Böyle durumlarda da hatadan dönülüyor. Hemşerimiz Musa Bulut’a olduğu gibi. İki kere gitti, iki kere geldi.
15 Temmuz Ak Parti tabanını değiştirdi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ak Parti’nin de kabuğu, şekli, şemali değişti. Artık parti tabanının tepkisi tavanda anında yankı buluyor.
Başbakanın PKK ile ilişkisi olan 14 bin öğretmeni başka illere atayacağız dediği an ben Trabzon özelinde Ak Parti’de seçilmişler ile üyeler bazında nabız tutayım dedi.
İstisnasız herkes tepkili…
Ve bu tepki 15 Temmuz öncesi gibi içine kapanık değil. Hemen anında parti tabanındakiler kitle iletişim araçlarını kullanarak genel merkeze tepkilerini rahatlıkla iletebiliyorlar.
Ak Parti’de bu 15 Temmuz’dan önce yoktu. Hükümet uygulamalarından rahatsız olunsa da kol kırılır yen içinde kalır deniyordu. Şimdi öyle değil. Bizzat benim şahit olduğum anlar var. Seçilmişlerin parti içindeki haberleşme gruplarında öyle protestoları var ki, takdir etmemek mümkün değil.
Nitekim, Başbakan partililerden ve milletten gelen tepki üzerine PKK ile ilişkisi olan öğretmenlerin de kamu ile ilişkilerinin  kesileceğini belirtti.
15 Temmuz, biat kültürüne de dik durmanın dönüm noktasıdır.
Bundan sonra, halk ne derse o olacak.Hakan Terzioğlu çok oluyor….!

Ak Parti’nin Of ilçe başkanı Hakan Terzioğlu, ilçesinde Yeni Kapı ruhu sekteye uğramaması için çok titiz davranıyor. Partisini bütün birimlerine üyelerine yeni kapı ruhu ile ilgili olarak özel öğütler veren Terzioğlu, sokakta kahvede hangi partiliyi görürseniz hemen selam verin siyasi tartışmaya girmeyin millet sizi kol kola birlikte görsün diyor.
Bu dediğini de, kendi de bizzat hayata geçiriyor. Yani demekle kalmıyor. Terzioğlu dün Of’un en işlek caddesinde gezerken CHP ilçe başkanı Fahri Kaptanoğlu’nu bir kahvenin önünde gördü. Hemen selam verdi. Yanında oturdu ve güzel hoş tatlı bir sohbete başladı. Bu ikiliyi görenler de işte Of’un yeni kapı kupu dediler.
Terzioğlu, bu davranış, uygulamaları ile birçok ilçe başkanına da örnek oluyor. 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510