Politik Güğüm

26.09.2016

Politik Güğüm
OFG SOYLU İLE NE GÖRÜŞTÜ
 
Trabzon’un kanayan yarası trafik ile ilgili özellikle birkaç noktadaki kavşak sorunu acilen çözülmeyi bekliyor.
 
Trabzon’un en hızlı gelişen ilçesi olan Yomra’nın Kaşüstü mahallesi’ndeki kavşak polemiği de bayağıdır gündemde.
 
Alttan mı geçilecek, üstten mi geçilecek tartışmaları nedeniyle aylardır yapımına başlanılamayan Kaşüstü kavşağını Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sorduk.
 
Gümrükçüoğlu Trabzon’a acil yapılması gereken 3 kavşak ile ilgili Bakan Süleyman Soylu ile görüştüğünü, konunun ulaştırma bakanına aktarılması noktasında Bakan Soylu’yu bilgilendirdiğini belirterek ‘Birileri bu şehri sığ tartışmaların içine çekmek istiyor. Yok biri alttan istiyormuş, biri üstten istiyormuş, biz istemiyormuşuz gibi. Ben Sayın Bakanımıza verdiğim notta Değirmendere ve Kaşüstü kavşağının bir an önce yapılması gerektiğini, en faydalı yekli nasıl ise o şekilde planlanarak bir an önce başlanılması gerektiğini ilettim.
 
Benim için önemli olan sorunun en faydalı şekilde, halkı en az mağdur edecek, trafiği en iyi rahatlatacak şekilde çözülmesidir. Gerisi teferruattır. Sayın Bakanımız sağ olsun Ulaştırma bakanımız ile görüştü. Ve bu sezonun sonuna doğru Kaşüstü ile ilgili çalışmalar başlayacak’ ifadelerini kullandı.
 
Başkan Gümrükçüoğlu’na birde Kaşüstü ile ilgili şu iki uyarıyı yapalım. Bölgede yüksek katlı binalarla ilgili ilçe belediyesinin onayından geçen birçok proje var. Büyükşehir Belediye Meclisi’ne onaya gelecek.
 
Yüksek kat konusunda hassasiyetini bildiğimiz Gümrükçüoğlu’nun bu konuları titizlikle incelemesini rica ediyoruz. Büyükşehirden daha onay almadan katlarını çıkan, inşaatlarını bitiren müteahhitler varmış. Bunlarla ilgili gerekli yaptırım Büyükşehrin elinde.
 
Ayrıca yine aynı bölgede konutlar tamamlanmaya insanlar bir bir taşınmaya başlıyor. Ve ileride bu bölgede su sorunu önemli bir kriz olacak. Ve de altyapı. Bunlarla ilgili de acil eylem planlarını devreye alsa iyi olur.
 

BEŞİKDÜZÜ’NDE GEREKEN YAPILIYOR MU?
 
Trabzon’da Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ve Haluk Pekşen arasında teleferik hafriyatın sele sebebiyet verdiği iddiasıyla tartışmalar yaşanmıştı. Bu tartışmalara dün de CHP Trabzon ekibi dahil oldu...
 
Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’na bu tartışmaların detaylarını sorduk.
 
Başkan Bıçakçıoğlu, ‘Teleferik bir yerlerine mi batmış’ şeklinde sarfettiği sözün, Pekşen’e karşılık olmadığını ilçede bu konunun bazı kesimler tarafından dillendirildiğini ve bunlara cevap verdiğini söyledi.
 
Başkan Bıçakçıoğlu kendisinin CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’le ilgili hiçbir sorununun olmadığını hatta konuyla ilgili telefonda görüştüklerini, Haluk Pekşen’in bu konuda yeniden bir açıklama yapmayı planladığını da iletti.
 
CHP Milletvekillerinin ilçeyi ziyaretinde bir araya gelindiğini belirten Başkan Bıçakçıoğlu kendilerine karşı misafirperverliklerini gösterdiklerini ilçede kesinlikle teleferik harfiyatı konusunda bir konuşma yaşanmadığının da altını çizdi.
 
Başkan Bıçakçıoğlu, Milletvekili Haluk Pekşen’e kendisinin cevap vermesinin doğru da olmayacağını belirterek, “Ben milletvekillerine cevap vererek polemik yaratmak ve laf dalaşına girmenin peşinde olmam. Yıllardır siyaset içerisindeyim, bunu hiçbir zaman yapmadım. Davul bile dengi denginedir’ ifadelerini kullandı.
 
İlçenin durumu hakkında da bilgiler veren Bıçakçıoğlu, Büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerin ellerinden geldiği kadar yardımda bulunduğunu yapılacak her şeyin gerektiği hız ve yeterlilikte yapıldığını devletin tüm imkanlarını Beşikdüzü için seferber ettiğini, dar alanda zaman zaman gelen araçların fazla bir geldiğini ifade etti.
 

AYVAZOĞLU VE TURİZMCİLER
 
Trabzon Kültür ve Turizm il Müdürlüğüne atanan Ali Ayvazoğlu’nun, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’nun eşi olması muhalefet tarafından eleştirilmişti. Fakat sosyal medyada Ayvazoğlu’na CHP’li bazı isimler den de olmak üzere yoğun destek geldi.
 
Çünkü Ayvzoğlu partinin kuruluşundan bu güne teşkilatlarda, her seçimde aktif görev almıştı. Bunu AK Partililerin tümü, muhalefetin de bir çoğu biliyordu.
 
Bir de memuriyetinin taştığı çok eleştirildi ki Ayvazoğlu zaten 1 yıldır öğretmen olarak görev yapıyordu. Yani devlet memuru idi. 
 
Eleştirilere cevap vermesi beklenen Ayvazoğlu  ise ‘Ben devlet memuruyum’  diyerek hiçbir eleştiriye cevap vermeyerek kendisini işine verdi.
 
Muhalefet de bu konuda yeterli kamuoyu oluşmadığı için eleştirilerini sürdürmekten vazgeçti. Şimdilik suskun.
 
Beni eleştirenlere ben yaptığım işlerle birlikte cevap vereceğim diyor. Ayvazoğlu’na eleştiri okları yönelmişten en çok merak edilen ise turizmcilerin ne düşündüğüydü?
 
Turizm alanında bu kadar tartışma yaşanırken, Turizm derneklerinin Ayvazoğlu hakkında bir eleştiri veya destek açıklamasında bulunmaması dikkat çekmişti.
 
Çünkü Ayvazoğlu yıllardır kokartlı rehber olarak şehirdeki tüm turizmcilerle istişare ve işbirliği yapmış birçok organizasyonu planlamış, şehirde önemli isimleri ağırlamış bir isim.
 
İşte bu nedenle turizmcilerin görüşleri bu manada önemli. Edindiğimiz bilgilere göre de önümüzdeki günlerde Trabzon’daki turizmle ilgili sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri kendisine destek amaçlı bir ziyaret gerçekleştirecek ve hayırlı olsun dileklerinde bulunacaklarmış...
 
Uzun süre turist rehberliği yapmış olan Ali Ayvazoğlu tüm turizmcilerle ilişkisinin iyi olduğu ve onlarla omuz omuza çalışacağa benziyor.
 

HEKİMOĞLU’NA TEBRİK YAĞDI
 
Gönüllerin Başkanına tebrik yağıyor..
 
Trabzonspor'da geçtiğimiz kongrede Başkan adayı olan ve küçük bir fark ile Başkanlığa Muharrem Usta'ya kaptıran İş adamı Celil Hekimoğlu Trabzonspor'a destek vermekten kaçınmıyor.
 
1.1
Milyon TL'ye Bordo Mavililerin yeni stadı Akyazı'dan loca kiralayan Hekimoğlu bugün stadyuma gitti. 

3 yıllığına kiralayacağı locasını seçen Hekimoğlu'nun keyfi yerindeydi. Galibiyetin verdiği mutlulukla stada gelen Hekimoğlu "Yeni stadımızı gezdik. Localarımızı seçtik. Akabinde Konyaspor önünde hayati bir galibiyet aldık. Bu keyfin uzun süre devam etmesi dileğiyle. Mutlu hafta sonları..." diyerek mutluluğunu dile getirdi. Hekimoğlu'nun seçimlerden bu yana süregelen olumlu davranışları taraftarlar tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor.
 

USTA’DA KIZGIN AMA DİYEMİYOR Kİ!
 
Trabzonspor önceki gün Konyaspor’u sadece 3 yabancı ile son saniyede attığı gol ile mağlup etmeyi başardı.
 
Bu galibiyete Başkan Usta her ne kadar çok sevinse de tepkisini de dile getirmiş. Sezon başında bin bir uğraşla kurulan scout ekibinin ürünü olan oyunculardan Castillo, Onazi, İbanez ve Suk başta olmak üzere verim alınamaması Usta’yı küplere bindirdi.
 
Scout ekibi ürünü olan bir tek Bero çok çok az da olsa oyuna katılmaya başlarken 750.000 bin Euro ödenen Suk’un etkisliği ve gol atamaması teknik heyetin moralini oldukça bozmuş durumda.
 
Konya maçında da formsuzlukları sebebi ile yedek kalan İbanez, Castillo ve Onazi ‘den kendilerini toparlamalarını isteyen bir takım iddialara göre Usta, scout ekibine de “aldığınız yabancılar fos çıktı, nasıl izlediniz” diyerek sitem etmiş. Teknik Direktör Yanal’ın şans verdiği tüm yerli oyuncular önceki günkü mücadelede gösterdikleri performanslarla neredeyse bir dahaki maç için yerlerini garantiledi. Bakalım ilerleyen hafta scout ekibinin kaderi ve oyuncular için neleri gösterecek, bekleyip göreceğiz.
 

TRABZON’DA BİR ÇOK MAHALLEDE ALT YAPI YOK
 
Trabzon Yalıncak’ta yer alan Ahmet Yaşar Hocaefendi Yurt-Kur Müdürlüğünün bulunduğu bölgede kanalizasyon alt yapısının olmaması burada bir çok sorunu da ortaya çıkardı.
 
Yurt Kur Müdürlüğü bu duruma ise kanalizasyon borularını binaya metrelerce uzak sızdırmaz bir depoya bağlayarak buldu. Son günlerde bu durum tartışma konusu olurken bölgede ki evlerde en çok hijyenden ve kokudan şikayetçi. Peki burada TİSKİ’nin rolü nedir...
 
Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal’ı aradık.
 
Köksal, kanalizasyon hatlarının olmadığı yerlerde atık sulara fosseptik sızdırmaz depolar koyulduğunu bu depoların da vidanjörle sürekli olarak boşaltıldığını kaydetti.
 
Burada ki binanın yurt olmasından dolayı daha özenli çalıştıklarını belirten Kanalizasyon alt yapısının yapılması için çalışma başlattıklarını belirtti.
 
Bölgede 400 metrelik bir hat yapıldığını ifade eden Köksal, “Dün itibariyle işi yapacak taşeron iş başı yaptı. Makine orada çalışıyor. Orada zannediyorum 400 metre civarında hat yapılacak. Orada bir öğrenci yurdu olarak kiralanmış olması hizmete alınmasında zorlayıcı unsur olarak önümüze çıktı. Deponun gömülmesi ile ilgili izinler bizden alınmıyor. İnşaat ile ilgili kısımlar başka kurumlara denetime tabi. Bizim ki tamamen kanalizasyon hattıyla ilgili bağlantıyı yaparız.
Fosseptik projelendirilmiş olmadığı için bizim denetimimizde yok.
Yalıncak bölgesinde Pelitli bölgesinde kanalizasyonun olmadığı yüzlerce yer var. Ortahisar ile ilgili yerleşik proje yaptık. Burada ki kanalizasyon alt yapısı için, bir vatandaşın yerinden geçiyordu. Ondan müsaade alındı. Daha fazla hızlandırılmak için hazırlıklar yapıldı” dedi.
 

 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan hüseyin 11 ay önce

sayın A. ayvazoğlunun il kültür turizm müdürü olarak atanmasını manitar buluyorum. Trabzon belediyesinde işçi iken son günlerde anidne müdür kadrosuna atnamsı anlamsız. müdür olabilmek kağıt üzerinde olabilir. ancak insan önce cırak, sonra kalfa, sonda usta olur. bu arkadaş tepeye oturduldu. pişmesi gerekiyordu. örneğin, mazhar yıldırım gelmiş olduğu yere kademe kademe ilerlemiştir.

Avatar
Ali demir 11 ay önce

Hala işi ehline veremeyen bir iktidar. Tçhep bundan gelmedimi başımıza bu işler. Haci.hoca. Koca işleri.

Avatar
Erkan cumhur 11 ay önce

Besikduzundeki sel felaketini başka yüklemeniz bir anlamı yok.2 yılda görevde. Ondan öncekiler nden altyapıyı yapmadı. Başkanın var hataları. Ama bu olayın onla alakası yok.

Avatar
nevzat 11 ay önce

hangi chp li ayvazoğlunu kutladı.. Bırakın bu yandaş haberciliği.. birilerinin aklıyla alay etmeyin

Avatar
ahmet yıldız 11 ay önce

yüz sefer burdan yazdım bu aldıgın adamlar resmen elde patlayan bomba, patladı, ortalıgı pislik saçıldı. sattıgınız adamların yerine bir tane adam alamadınız takım yedek takım gibi takımın golculeri diye aldgınız adamlar beş para etmez . Suk'u golcu diye bu klube kakalayan derhal istifa degil bu meslegi birakmalı. yuz sefer yazdık. bu adamda hicbirsey yok. biraz burak benziyor ama burak bile degil. ne teknik ne son vuruş ne milimetrik pas verme becerisi var bu alan vatan hainidir dedik ama dinleyen kim ki. illi kazık yemeden duramıyorsunuz.

Avatar
Turizmciler 11 ay önce

Sayın Ayvazoğlu nun kimliği ve kişiliği ile kimsenin bir derdi olamaz. ..olmamalı. ..ama 6 aylığına geçici olarak bu koltuğa oturtulmasi ne demek...aha gitti 15 günü. ..yanlış olan bu...

Avatar
Trabzon61-krd. 11 ay önce

Muhalefet sustu ayvaxogluyla ilgilide.yapilan bir yanlış haber var bu göreve atsnmadindaki su an belediye de kadrosu 6 aylıgina yeni görevine görevlendirildi yani hala belediyenin çalışanı maaşını da ordan alacak .Demekki hala konuşulacak çok konu var atama olmayan bir göreve kim neden hayırlı olsuna gidecek .Bekleyip gorelim

Avatar
Sesizlukkkk 11 ay önce

Babaannem derdiki ha gaybana iş ayaklar oldu baş.eskiler ne güzel demiş anlayana...

banner478