Politik Güğüm

28.09.2016

Politik Güğüm
ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTILAR 

Trabzon’da AK Parti’nin en aktif çalışan ilçelerinden olan Of, Ankara’ya çıkarma yaptı. Of Kaymakamı Eren Aslan, Of Belediye Başkanı Salih Sarıalioğlu ve Of AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu dün Ankara’ya giderek Genel Merkez, İçişleri, Enerji Tabii Kaynaklar ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarını ziyaret ederek ilçedeki projelerin takibini yaptılar. 
ÇŞGB’ni Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan ile görüşen Of heyeti, Genel Merkez’de Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ı ziyaret etti. İçişleri Bakanlığı Müşavirliğine atanan Ali Faik Hacıoğlu’na da hayırlı olsun ziyaretinde bulunan heyet güvenlik toplantısı sonrası Süleyman Soylu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu Ankara’da adeta Trabzonlu rüzgarı estiğini, her bakanlıkta, her makamda Trabzonluları görmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek ‘Özellikle İçişleri Bakanlığı çok ama çok hareketli. Trabzonlular burada farkını hissettirmiş. Ankara’da gündem yoğun. Bizde ilçemizdeki projeleri takip etmek ve yeni göreve gelen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile buradaki diğer hemşehrilerimizi ziyaret eden belediye başkanımız ve kaymakamımız ile geldik. Faydalı bir ziyaret programı oldu. Of’ta yapımına başlanılan devlet hastanenin bilindiği üzere sondajı vuruldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı binası için çalışmalarımız devam ediyor. Of halkımız merak etmesin söz verdiğimizin de daha fazlasını yapmak üzere verdikleri yetkiyi en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz’ ifadelerini kullandı. ORTAHİSAR TEŞKİLATSIZ!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç dur durak demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bir gün muhtarlarla, bir gün esnaf ile bir gün kamu kurumlarında, bir gün mahallelerde. Nefes almadan belediye çalışmalarının yanında kendisini başkan yapan Ortahisar halkını da bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Fakat izlenimlerimiz, Genç’in son dönemde teşkilatlardan biraz uzaklaştığı. Yaptığı ziyaretlerde kendisinin başkan seçilmesinde etkin rol oynayan teşkilat mensuplarına pek rastlamıyoruz. Mahalle ziyaretlerinde mahalle başkanlarını yanında göremiyoruz. Muhtarlarla toplantısında veya diğer ziyaretlerde Ortahisar İlçe teşkilatından ne başkan ne yardımcıları ne de Ortahisar yönetiminden başka isimleri ziyaretlerine dahil veya davet edilmemesi dikkatlerden kaçmıyor. Hal böyle olunca akıllara ‘Genç’in Ortahisar teşkilatı ile, veya Ortahisar teşkilatının Genç ile bir sorunu mu var’ sorusu akıllara geliyor. 

Başlarda çok iç içe çalışan teşkilat ve belediye arasında sanki son dönemlerde bir soğukluk hissediyoruz.
Çünkü İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ta hemen hemen her gün bir program yaparak teşkilatlarını, esnafları ziyaret ediyor. Fakat her nedense seçim dönemi et ile tırnak gibi çalışan, Ahmet Metin Genç’in seçim kazanması için gecesini gündüzüne katan teşkilatlar belediye çalışmalarından uzak kalıyor. 

YENİ CEMİYETİN TEMELLERİ ATILIYOR 

Trabzon Gazeteciler Cemiyetini mevcut Başkan Yusuf Turgut’un kazanmasının ardından karşı grup yeni bir cemiyet için harekete geçmişti. 

Karşı grubun başındaki isim olan Gazeteci Ali Öztürk, bu akşam 20.30’da bir toplantı düzenleyerek bir beyin fırtınası yapacak. Yeni cemiyette görev alabilecek isimleri tek tek arayan Ali Öztürk, ‘Üye olmanız şart değil, sadece bu süreç hakkında bir fikir alışverişi beyin fırtınası yapacağız’ diyor. 
50’nin üzerinde katılım olması beklenen toplantıya kimlerin katılacağı ise merak konusu... Trabzon’da birçok gazeteci ise bölünmeden yana değil, yeni bir dernek yerine uzlaşı ile bir dahaki seçimin beklenmesini isteyenler çoğunlukta.


Fakat Öztürk ve ekibi kararından dönecek gibi gözükmüyor. 6-0 OLURSA ÜZÜLÜRÜM

Trabzon’da CHP teşkilatlarının daha aktif olması yönündeki ilk özeleştiriyi CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen yapmış, özellikle ilçe teşkilatının çalışmalarının daha aktif olması gerektiğini açıkça dile getirmişti. 
Dün CHP’nin daha aktif olması ile ilgili bir özeleştiri de CHP nasıl iktidar olur kitabının yazarı, Dernekpazarı eski ilçe başkanı İbrahim Akbulut’tan geldi. Akbulut CHP’nin Trabzon’da istenilen aktiflikte olmadığını, bununda kendisini çok üzdüğünü ifade etti. 

Haluk Pekşen’in başarılı bir profil sergilediğini, buna rağmen teşkilatların Pekşen’in hızına yetişemediğini belirten Akbulut
‘Trabzonspor 6-0 kaybederse çok üzülürüm’ diyerek CHP’nin böyle gitmesi halinde AK Parti’nin 6-0 yapacağı imasında bulundu. Akbulut şu ifadeleri kullandı: CHP Trabzon’da pasif kalmamalı, Trabzon’daki mağdur insanlara sahip çıkmalı, CHP daha çok aktifleşmeli. Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon’da ben de varım demeli. Şu an CHP ben varım demiyor. Kendi yerini belli etmiyor. 
CHP Trabzon’un en büyük muhalif Sivil Toplum Kuruluşudur. Bu Sivil Toplum Kuruluşunun görevi de iktidara yaklaşmak değil, iktidarı yanlış yaptığı noktalarda eleştirmektir. 
Ben Trabzon’da maalesef bunu görmüyorum. Trabzon’daki CHP teşkilatının aktif olması Türk demokrasisine de bir hizmettir. 
Haluk Pekşen çalışkan bir isim ama teşkilatlar tarafından yalnız bırakılmış. CHP yoksa ve olduğu yerde aktif değilse Türkiye’de demokrasi yoktur. CHP her yerde var olacaktır, aktif olacaktır’.


Bakalım Akbulut’un bu açıklamaları yönetim bazında nasıl karşılanacak. 


SIRADIŞI BİR BASIN TOPLANTISI 

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör dün sabah il yöneticileri ile birlikte, Trabzon basınını il binasında ağırlayarak Beşikdüzü’ndeki sel felaketi ile ilgili bilimsel bir sunum hazırladı. 
Güngör’ün toplantısının tamamı görselli, bilimsel verilere dayanan teknik konular içeriyordu. 
Merak ettik, raporu üniversiteye mi hazırlattınız diye sorduk. 

Güngör il başkan yardımcısı Celal Akaç başkanlığında bir komisyon kurduklarını belirterek ‘Başkan Yardımcımız Akaç Ziraat Yüksek Mühendisi olarak seller, su taşkınları ve sulama konularında önemli bir bilgi birikime sahip. Saten DSİ’de bu alanda uzun yıllar görev yaptı. Onun başkanlığında kurduğumuz komisyonun Beşikdüzü’nde yaptığı incelemelerin ardından 4 günlük çalışması sonrası bu detaylı raporu hazırladık. 
Bu rapor boş bir rapor değildir. Teknik alt yapısını daha bilimsel hale getirerek bu raporumuzu şehrimize faydalı olmak maksadıyla ilgili kurumlar olan DSİ, Karayolları ve ilgili bakanlıklarla paylaşacağız. Bu bir afettir ve afetin siyaseti olmaz. Herkes gerçekleri sesli bir şekilde konuşmalıdır. Çünkü artık seller, afetler bölgenin kaderi olmamalıdır.


Tedbirler bellidir ve alınmalıdır’ ifadelerini kullandı. 
 
CHP VE AK PARTİ’DEN MHP’Lİ İSME DESTEK 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Trabzon’da gerek ülkücü camianın gerekse siyaset hayatının önemli isimlerinden olan Ali Sağır’ın partiden ihracı istemi sonrası, Sağır hakkını aramak için yargıya gidiyor. 

Sağır’ı Trabzon’da tanıyan herkes sever, sayar tanır bilir. Ağırlığı olan bir isimdir. Ve böyle bir çırpıda silinip atılmasını sadece MHP’liler değil, AK Partililer ve CHP’liler de kabul etmiyor. 
Dünün en çok konuşulan konularından biriydi Sağır’ın mahkemeye başvurması ve özellikle sosyal medyada başka partilerden isimlerde Sağır’a haksızlık yapıldığını dile getirdi. 

CHP Ortahisar Meclis Üyesi Turgay Şahin’da Sağır’a sahip çıkarak ‘Haksızlık yapıldı Adalet yerini bulacaktır. İfadelerini kullandı. 
Partinin eski ilçe başkanı Burhan Bekar ise açıklamasında Siyaset erdemlilik ister, dik duruş ister. Siyasette yalpalayanlar erken yok olurlar. Makamlar, koltuklar ülkücü için sadece hizmet aracıdır. Tabutlar, tabuta el verenler tartar ülkücüyü. Ölürken diri olanlar, yaşarken ölü olanlar ülkücünün mihenk taşıdırlar. Ülkücü davaya parti üyeliği ile bağlı değildir ki, ihraç edilince düşsün. Onu makam için partili olanlar düşünsün, bu yönetimde çok olduğu gibi. Şair ne diyor " Aldırma böyle gelmiş böyle gider"

Sağır ile ilgili en duygusal paylaşımı ise oğlu Tuna Sağır yaptı. Babasının partiden ihracının büyük bir haksızlık olduğunu dile getiren Tuna Sağır: Yazıklar olsun orda da rahat oturup oturdukları yerden hiçbir ise elini bulaştırmadan yasayanlara... 30 yıllık hayatım boyunca bir kere bile yalan konuşmayan ve bu davadan şaşmayan bana en büyük hediyeyi bu davayı öğreterek veren ve rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’le bu partiyi kurup bana da bu davanın neferi olmayı öğreten babamla gurur duyuyorum.


Sağır’a bir destek te Ak Parti’den geldi. Ak Parti Ortahisar Belediyesi İmar Komisyonu üyesi Ufuk Hoş da Sağır’a haksızlık yapıldığını belirterek ‘Siyaset bu kadar ucuz olmamalı. Tabi ki başka bir partinin içişlerine karışmak hoş bir durum değil Fakat Ali bey Trabzon için önemli bir isimdir. Öyle bir kalemde silinip atılacak bir isim değildir’ dedi. Sağır ile ilgili AK Parti Trabzon teşkilatlarından herhangi bir açıklama yapılmayışı da dikkatlerden kaçmadı. 


 
 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner622

banner510