banner643

Politik Güğüm

Politik Güğüm

Politik Güğüm
 
SOYLU KİMİNLE SÜREKLİ KOORDİNE İÇİNDE 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon ziyareti öylesine yoğun geçti ki, onu takip eden partililer ve gazeteciler sabahın 8’inden akşamın 9’una kadar şöyle bir yemek yiyelim, bir dinlenelim diyemedi. 
Hadi orasını geçtik, Bakan’ın her programı öncesi ve sonrası yaşanan talep izdihamı. Vatandaş öylesine bir izdiham yaratıp öylesine ağır ifadeler kullanıyor ki, bazıları bakanın yakasını tutup ‘Beni tanıdın mı 1 sene önce sana not vermiştim’ sözlerine tanıklık ediyoruz. 
Soylu sadece  Cuma günkü Trabzon ziyaretinde 200’ün üzerinde talep aldığını öğrendik. Bu taleplerin yüzde 90’ı iş, geri kalanı işe girenlerin yed değiştirme taleplerinden oluşuyordu. 2-3 kişide FETÖ PYD’den yakınlarının mağdur olduğunu dosyalarının yeniden incelenmesini istedi. 
Bakan Soylu her etkinlikten önce yarım saat sonra ise  saat vatandaşların taleplerini tek tek dinledi. Herkesi dinlemeye özellikle özen gösterdi. 
Soylu’nun programlar esnasında sürekli olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve AK Parti Trabzon İl Başkanı ile istişarede bulunması da dikkatlerden kaçmadı. 
Bu arada Soylu’nun Ankara ekibine katacak isimlere bir yenisi daha eklendi. Bilindiği üzere DOKA Başkanı Çetin Oktay Kaldırım yakında müsteşar yardımcısı olarak göreve başlayacak. Kaldırımın ardından Trabzon’dan önemli bir isme daha Ankara yolu görüldü. Özellikle seçim döneminde aday adaylığı süreci ve sonrasında sürekli Soylu ve ekibi ile olan eski Jeoloi Mühendisleri Odası Başkanı Semih Peker’in Ankara’da bakanlıkta kendiyle ilgili bir dairede göreve başlayacağı yönünde bir duyum aldık. Ne kadar doğru bilinmiyor ama Peker ile ilgili böyle bir görevlendirme herkes tarafından bekleniyor 


 
KARAYOLLARINA UYKU YOK 
Soylu’nun Trabzon ziyaretinin ilk programı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu toplantısı idi. Toplantı 09.30’da başladı ve 3 saat sürdü. Bakan Soylu 3 saat boyunca tüm kurum amirlerinin hizmetlerini dinleyip tek tek eksikleri not aldı. 
Toplantıda en ciddi uyarıyı ise Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş aldı. Bölgedeki trafik sorununun çözülmesi için Kaşüstü’ndeki kavşağın en kısa sürede başlamasını isteyen Bakan Soylu özellikle 18 Aralık’ta açılışı yapılacak olan Akyazı’nın çevresindeki yolların, tünellerin ve kanuni bulvarı bağlantısının bir an önce tamamlanması talimatını verdi ve bu konuda Ulaştırma Bakanlığı’ndan gereken kolaylıkların sağlanacağını ifade etti. 
Toplantıdan çıkan kurum müdürlerine ve belediye başkanlarına ‘İçişleri bakanı ile nasıl oldu, diğer toplantılara göre’ diye sorduk. 
Hemen hemen hepsi, ‘Çok güzel geçti, keşke saatlerce sürse zaman sınırı olmasa. Bakanımızın her konuda not alıp ilgili kurumlara anında talimat vermesi gerçekten çok etkileyici’ ifadelerini kullandı. 


 
AKKAYA ‘TAVİZ YOK’ DEDİ 
Trabzon merkezde geçtiğimiz günlerde bir güzellik merkezinin el ilanlarını dağıtan gençlerle çıkan tartışmada ellerindeki döner bıçakları ile kalabalığa dalan kişilere mermi atılmıştı. 
Olayın başlangıç noktası ile ilgili hafta sonu önemli bir gelişme oldu. 
Neydi olayın başlangıç noktası. El ilanı dağıtımı. Trabzon’da bu alanda özellikle zabıtanın görevini tem manasıyla yerine getirmesi gerekiyor. 
Uzunsokak’da, Kahramanmaraş Caddesi’nde Kunduracılarda her gün binlerce el ilanı dağıtımı yapılıyor fakat bunun ne kadarı kontrol altında. 
El ilanı dağıtımı Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin iznine tabidir. Bu birimin başında da Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya var. 
29 Ekim Cumhuriyet Balosu’nda karşılaştığımız Akkaya’ya bu olayı sorduk. El ilanı dağıtımı ile ilgili genelde zabıtaların denetleme yaptığını, o günkü dağıtımı yapılan ilanların izni olup olmadığının araştırıldığını belirten Akkaya, ‘Zabıtalarımızı tekrar uyardım, el ilanı ve broşür tanıtımlarının dağıtımı ile ilgili artık daha dikkatli olacaklar. Herkesin kafasına göre tanıtım broşürü dağıtmasına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz, vatandaşlarımızda bu konuda bizlere ihbarda bulunursa izinsiz dağıtımlar ile ilgili gerekli cezai yaptırımı anında uygulayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 
 
 
 
TRABZONSPOR ARALIK’TA SEÇİME GİTMELİ AMA…
Trabzonspor’un 2016 yılının son divan kurulu yapıldı. Divan kurulu beklendiği gibi sakin geçti. İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde yaşanan gerginlik yoktu. 
Trabzonspor’un eski başkanlarından Özkan Sümer ve Faruk Özak bizzat kendilerini katılırken eski başkanlarından Sadri Şener yönetiminden Nevzat Şakar, İbrahim Hacısomanoğlu yönetiminden ise Ali Kemal Başaran katıldı. 
Ortahiasr Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de katıldığı toplantı da Usta’ya 3 yıllık tam destek verdiğini açıkladı.
Dikkat çeken bir konu ise Trabzonspor’un Aralık 2016’da toplanacağı genel kurulda seçimin olabileceği vurgusu yapıldı. 
Mali kongre olarak gündeme getirilen kongrenin aslında seçimli olağan genel kurul olduğu şeklinde düzeltildi.
İbrahim Hacıosmanoğlu’nun 2013 yılında olağan genel kurulda seçimle başkan olması ve tüzüğe göre seçimlerin 3 yılda bir yapılması bunu gündeme getirdi.
Muharrem Usta yönetiminin ise olağanüstü genel kurulda seçimle başkan olduğu vurgulandı.
Yani tüzüğe göre normalde 3 yılda bir yapılması gereken seçim Aralık 2016 olağan genel kuruluna denk geliyor.
Divan kurulunda bu konu üzerinde her konuşmacı dururken son sözü başkan Muharrem Usta söyledi.
Usta, Tüzük üzerinde çalışmaların yapıldığını ve Aralık 2016’da seçime gidilmeyeceğini daha çok işlerinin olduğunu vurguladı.BAŞKAN USTA’DAN BOMBA  GÖNDERME
Trabzonspor’un divan kurulu toplantısında başkan Muharrem Usta’nın Deniz Ateş Bitnel göndermesi dikkat çekti.
Bilindiği üzere önceki gün Trabzonspor taraftarlarına açıklama yapan Deniz Ateş Bitnel ‘Yan hakemlerin talimat aldı. Eşim işinden oldu. Çocuğum psikolojik tedavi alıyor’ açıklamaların ardından çark ederek, ‘Ben böyle açıklamalar yapmadım’ gibi çok itiraflar bulunmuştu.
Ancak açıklamaların gerçek olduğu kayıtlarda mevcutken TFF ve MHK’nın baskısı üzerine Bitnel çark ederek ‘Ben böyle ifadeleri kullanmadım’ açıklaması yaptı.
Trabzonspor’un bu açıklamalar üzerine Deniz Ateş Bitnel hakkında nasıl bir girişimde bulunacağı merak konusu olurken başkan Muharrem Usta divan kurulu toplantısında bombayı patlattı.
Divan kurulu toplantısında başkan Usta’ya borç konusunda çarpık açıklamalar yaptığı konusunda eleştiri aldı. Usta’nın cevabı ise Bitnel’e göndermeli oldu.
Usta eleştiri ile ilgili ise, ‘Ben böyle bir söz kullanmadım. Yöneticiler ile bir arada olduğumuz bir ortamda yönetici arkadaşımızın sözleri benim söyledim gibi yansıtıldı. Bu da oldu aynı Deniz Ateş Bitnel’in taraftarlarla dost sohbetinde söylemiş oldukları gibi.’’


 
TRABZON’DAKİ BALOLAR VE DİKKAT ÇEKENLER 
29 Ekim dün Trabzon'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve eşi tarafından 29 Ekim münasebetiyle Panagia Otel'de gerçekleştirilen resepsiyonda Trabzon'un önemli isimleri bir araya geldi.
Vali Yavuz ve eşi tüm misafirlerini girişte karşılayarak tek tek tokalaştı.
Türk Bayraklarıyla donatılan salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz'da halka yaptığı çağrı ile Bakan Süleyman Soylu'nun TRT binasındaki konuşmasının her aldığı sinevizyon gösterisi izletildi. 
Daha sonra pasta kesildi ve Vali Yücel Yavuz konuşma yaptı. Vali Yavuz'un mikrofonunun sık sık arıza vermesi canını epeyce sıktı ve "Türkiye'de bir mikrofon sıkıntısına bir de Asansör arızasına çözüm bulamadık" diyerek sitemde bulundu. Daha sonra Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi'ye seslenerek, "Başkanım buradaysa sorun yok. Kendisi makine mühendisi sorunları çözer hemen" diyerek espri de yaptı. Konuşmaların ardından hep birlikte pasta kesildi...
Aynı zamanda CHP Trabzon'un Zorlu Grand Otel'de düzenlediği 29 Ekim resesiyonu da vardı. Orada da bazı STK başkanları yer aldı. Valiliğin daveti kendilerine geç ulaştığı için o resepsiyonda yer alamadıklarını söyledi. 
CHP'nın organizasyonu büyük bir katılımla gerçekleşti. Adeta salona sığmadılar. Gençler yoğun olarak programda yer aldı. Beşikdüzü'nden Of'a kadar gençlik kolları programda yer aldı. 
Bu iki resepsiyonla beraber Trabzon kendisine yakışır bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamarı gerçekleştirdi diyebiliriz.
 
 
 
 

 
 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
melih topaloğlu 11 ay önce

sen

banner498