banner643

Politik Güğüm!

Politik Güğüm!

Politik Güğüm!

TRABZONSPORLULAR TFF’YE OPERASYON BEKLİYOR  

Ey Trabzonlular, Ey Trabzonsporlular, ey Trabzon’un yönetenleri, ey Trabzonspor’un yönetenleri, ey Trabzonspor kimliğini kullananlar.  

Daha ne kadar he, daha ne kadar katledileceğiz, biçileceğiz, doğranacağız. Daha ne kadar.  

Seçilmişler, atanmışlar, emir erleri.... 

Bu Trabzon’un ekmeğinden, suyundan, sütünden, tuzundan nimetlenenler.  

Neden... Neden seyirci kalıyorsunuz bu katliama. Sayın Muharrem Usta... Yeter artık derken kime yeter...  

Kim sesini çıkarıyor. Trabzonspor deyince akan sular durur diyordunuz ya...  

Ey Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu... 

Ey Trabzon Milletvekili ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. 

Ey Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak... 

Ey Trabzon Milletvekili Adnan Günnar.  

Ey Trabzon Milletvekili Muhammet Balta. 

Ey Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu. 

Ey Trabzon Milletvekili Salih Cora. 

Ey Bu Kulübe Başkanlık Yapmış eski bakan Faruk Özak...  

Ey Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen. 

Ey Cummhurbaşkanı Danışmanları Şeref Malkoç, Oktay Saral.... 

Ey TBMM Başkanı İsmail Kahraman... 

Ey TFF’de Trabzon’u Temsil Eden İbrahim Usta ve Yaşar Aşçıoğlu...  

Ey Trabzon’un STK’ları... 

Trabzon’un Ankara’da, İstanbul’da yolunu tutmuş işadamları...  

Trabzon Türkiye’nin gelişmişliğine yön verirken Trabzonspor’un bu denli ezilmesine neden, nasıl müsaade ediyorsunuz,  

Hiç mi vicdanının sızlamıyor. Hiç mi bu şehrin markası olan Anadolu beyi Trabzonspor’a yapılan haksızlıklara ses çıkarmıyorsunuz.  

Nasıl söyleyin nasıl, fanatik Beşiktaş taraftarı olan Mete Kalkavan’ın bu maça hakem olarak görevlendirilmesine müsaade ediyorsunuz.  

Yazık değil mi? Günah değil mi? Bu şehre yazık ediyorsunuz yazık.  

Türkiye’de her noktada en güçlü olan bu şehri nasıl rezil ediyorsunuz, veya rezil edilişine nasıl izin veriyorsunuz.  

Artık yeter, evet topyekun yeter. Trabzonsporlu iseniz, HDP’ye yapılan operasyon gibi en yakın zamanda TFF’ye de operasyon yapılmasına ön ayak olmalısınız.  

Futboldaki bu teröre sessiz kalan dilsiz şeytandır. Beşiktaşlıların bile Trabzonspor’a hak verdiği bir ortamda siz bu takıma sahip çıkmaz ve katledilmesine müsaade ederseniz, bu millet de size yeri geldiğinde gereken cevabı verecektir. Bunu sakın unutmayın.  

CUMHURBAŞKANI KONGRELER İÇİN NE DEDİ? 

Türkiye’nin terör ve terörü destekleyenlere karşı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda  

Yaptığı kritik hamlelerle mücadelesi Türk ve Kürt halkı tarafından büyük destek görürken, ülke bir yandan da başkanlık sistemi ve referandumu tartışıyor.  

Yerelde ise tüm teşkilatlarda, Ocak ayı itibariyle başlayacağı öne sürülen kongreler konusunda kulisler yapılmaya devam ediyor.  

Fakat Başkentten gelen son duyumlara göre Genel Merkez’in bir an önce kongrelerin başlaması yönündeki tutumunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından destek görmediği ifade ediliyor.  

Nisan ayında yapılması planlanan referandum öncesi Türkiye’nin 81 ilindeki kongrelerin yetişmeyeceği, yetişse bile bir çok yerde bölünmelere küskünlüğe neden olacağı kaydediliyor.  

İşte bu nedenle, teşkilatçılığı çok iyi bilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreleri Nisan ayı sonrası yapılması yönünde talimat verdiği Ankara kulislerinin en çok konuşulan ve onaylanan kulisi olarak gündemde.  

Böyle olması halinde Türkiye’nin 81 ili kongrelere değil, referanduma ve başkanlık sistemine kenetlenecek, bölünme veya küskünlük olmayacak ve süreç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi daha verimli ve güçlü  sonuçlanacak.  

GENEL MÜDÜR DOLMUŞA BİNER GİBİ... 

Trabzon denince Trabzonspor son dönemde de Trabzonspor denilince akla Akyazı Spor Kompleksi geliyor. Akyazı’dan her gün yeni bir haber her gün yeni bir gelişme, her gün güzel her gün de ayrı bir kötü haber geliyor. Fakat size şunu söyleyebiliriz Türkiye’de Akyazı ile bağlantısı olan tüm kurumların genel müdürlerinden en alt birimindeki adamlarına kadar hepsi ‘Şu Akyazı bitse de rahatlasak’ diyor adeta.  

Bunun bir örneğini de Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılarının söylemlerinden gösterebiliriz. Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk bir ayda tam 4 kere Trabzon’a gelmiş. Son olarak duvar önündeki skandal sandalye uygulaması nedeniyle genel müdür Türk’ü  Trabzon’a göndermiş.  

TOKİ’nin tüm birimleri Trabzon için teyakkuzda. Aman bir şey olmasın, bir aksilik, bir eksiklik olmasın. Çünkü kabinenin en önemli iki bakanı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da gözü Akyazı’da. Her aksaklıkta fırçayı yiyorlar.  

Bizce de artık Akyazı ile ilgili bir eksiklik aksaklık olmasın. Ve hayırlısı ile acele etmeden tüm eksiklikleri tamamlanarak ikinci sezona da bırakılması gerekiyorsa bırakılarak Trabzonspor’un yeni evini hizmete açalım.  

BEŞİRLİ’DE DAM KRİZİ VE BİMER’E ŞİKAYET 

Trabzon Beşirli bölgesinde yapılması planlanan balıkçı çekek yerleri ile ilgili 1 yıldır şehirde bir yılan hikayesi dolaşıyor. Herkes Beşirli’den dam almak için kooperatife para yatırıyormuş. Sayısı 200’ü bulmayacak balıkçı çekek yerleri için kooperatife para yatıranların sayısı da 500’ü geçmiş. Kooperatif ‘Para yatırıyorsunuz ama garantisi yok’ demesine rağmen herkes ileride kendisini hak sahibi ilan etmek  için kooperatife kaydının yapılmasını istiyor.  

Kooperatif te bu paraları alıyormuş. Tabi ki bu bir iddia. Gerçeklik payı tartışılır. Fakat özellikle bölgede hak sahibi olan balıkçılar bölge insanını değil de bir takım zengin işadamlarının, siyasetçilerin kendilerine bu alanda yer temin etmek için kooperatife kayıt yaptırdıklarını belirterek ‘Biz yıllardır burada balıkçı olarak biliniriz. Fakat aldığımız bilgiler, duyduğumuz dedikodular Trabzon’un kalbur üstü kesiminin buraya göz diktiği yönünde.  

Trabzon Valimiz Yücel Yavuz ile ilgilileri göreve davet ediyorum. Konuyu BİMER ve CİMER’e de aktaracağız. Burayalar kayık çekek yeri olmalıdır. Birilerinin keyif süreceği  yerler olmamalıdır’ diyorlar. Böyle şeyler olur mu, oluyor mu bilmiyoruz ama balıkçı çekek yerlerinin birçoğunun balıkçılık mesleğini icra edenlerde olmadığını herkes biliyor.  

TRT NEREDE.... 

Trabzon’dan bölge müdürlüklerinin kaldırılması veya kapatılması gündeme geldiğinde ortalık ayağa kalkar. Vay efendim mağduriyet var, Trabzon sahipsiz mi? Falan filan.  

Ama bir taraftan da bakıyoruz TRT’nin bölgedeki en büyük yapılanması Trabzon’da olmasına rağmen tam manada bir koordinasyon sağlanmıyor. Trabzon’da öylesine sanatsal etkinlikler, öylesine güzel şeyler olurken TRT bazen ortalıklarda görünmüyor.  
Bölge Müdürü’nü birçok yerde görüyoruz, fakat ekibi, kameramanı, muhabiri, yani esas görevi olan haber yapma kadrosu Bölge Müdürünün gittiği birçok etkinliğe katılmıyor.  

Bu etkinlikleri gerçekleştiren kişilerinde dikkatini çekiyor. Yine sanatsal ve Türkiye gündeminden ulusal kanalların katıldığı bir etkinlikte etkinliği düzenleyen Sanat Yönetmeni ‘TRT Bölge Müdürümüz bizi her yerde destekliyor’ deyince dikkatimizi çekti, ne bir kameraman vardı ne de muhabir.  

Belli ki devlet memurluğu zihniyeti ile özellikle sosyal ve sanatsal etkinlikler mesai saati dışında olunca ekibin pek dikkatini çekmiyor.  

Ama en azından kurumu temsilen oraya gelen Bölge müdürünün yanında bir ekibi olsa diyoruz TRT programlarında Trabzon sadece Trabzonspor ile değil sanatsal ve kültürel etkinlikleri ile de daha fazla gündeme gelse diyoruz. Kötü mü olur.  

VALİ YAVUZ ŞAŞIRTIYOR.... 

Geçtiğimiz günlerde bir otelin müdürü ile sohbet ederken Vali Yücel Yavuz ile ilgili görüşü bizleri de etkiledi.  

Otel Müdürü bir gün Vali Yavuz’un sessiz sedasız otele gelerek kendisi ile görüşmek istediğini duyunca şaşırdığını belirterek ‘Sayın Valimiz geldi, oturduk, Trabzon’un turizmini sordu, müşterilerimizin memnuniyetini sordu, neler yapılması gerektiği noktasında fikir alışverişinde bulundu. Ben bir çok ilde görev yaptım ama böylesine alçak gönüllü, şehre yeni gelmesine rağmen bu kadar şehri sahipleneni ilk defa gördüm. Önerilerimizi şikayetlerimizi bir bir not aldırdı.  

Çok ama çok etkilendim’ ifadelerini kullandı.  

Vali Yavuz sadece turizm odaklı değil şehre istihdam sağlayan- katma değer sağlayan tüm sektörlere böyle ansızın ziyaretlerde bulunarak şehrin sahipsiz olmadığını işadamlarının sahipsiz olmadığını gösteriyor. Bizlere de bu hassasiyeti alkışlamak kalıyor.  

BEŞİKDÜZÜ İLÇE DANIŞMA VE OFG 

Bilindiği üzere Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi’nde yaşanan sel afetinin ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tüm ekipleri oraya yönlendirmiş ve çalışmaları günlerce bizzat kendisi yönetmişti.  

Önceki gün Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’ndeki danışma meclisi toplantısında partililerin dikkatini çeken bir hususu sizlere aktaralım.  

İddialara göre İlçe Danışma Meclisi başlamadan önce İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan bir slayt gösterisi yayınlanmış. Ve bu slayt gösterisinde, sel afetinde afetin yaşandığı ilk saatten itibaren orada adeta koordinasyonun başına geçen  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun doğru dürüst bir kare bile fotoğrafı yayınlanmamış.  

Fakat Trabzonspor Başkanı Ersun Yanal’ın bile iki kez görseli yayınlanmış.  

Olayı bize aktaran partili Gümrükçüoğlu’nun Beşikdüzü’ndeki sel afetinde gecesini gündüzüne kattığını ifade ederek, ‘Orada yayınlanacaksa en çok Orhan Bey’in görseli yayınlanmalıydı’ ifadelerini kullandı.  

Fakat toplantının devamında belli ki İlçe Başkanı Harun Demirci’nin bu olay dikkatini çekmiş ve kürsüdeki konuşmasında en az 3 kez Büyükşehir Belediye Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür etmiş. 

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatih 10 ay önce

Kimi kime sikayet etcekler tupcuyu oraya atayan kim korkudan ses cikarabilir mi sizce kabinedeki 2 bakan..goksel gumusdag kadar forslari yok futbolda

Avatar
reis 10 ay önce

sayın valimiz ktü deki oto park , kaşüstündeki hastanenin yolu ve hastanenin pisliği içinde bişeyler yapsa hiç mi oralardan haberi yok.....

Avatar
AHMET 10 ay önce

Sizin bu trabzondaki damlarla zorunuz nedir, rizedeki damların çatılarında güneş enerjisi bile var.her damda baca var.hepsi gayet konforlu. oralar niye gündeme getirilmiyor.?nedir bu Trabzon üzerindeki baskı ?

banner510