banner623

Politik Güğüm

11.11.2016

Politik Güğüm
3 GAZETECİDEN SUÇ DUYURUSU!

Bir süre önce hakkında, belediyelerden doğrudan temin yoluyla ihale aldığı şeklinde iddialara maruz kalan AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Arzu Yalçınalp ile ilgili haber yorum ve analiz yapan Günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Baş Yazarı Ali Öztürk, 61saat.com imtiyaz sahibi Erhan Esaspehlivan ile Günebakış Gazetesi ve 61saat.com köşe yazarı Ali Savaş, tehdit edildikleri gerekçesi ile savcılığa 10 Kasım 2016 tarihinde suç duyurusunda bulundu.

Arzu Yalçınalp ve eşi Emrah Yalçınalp belli gün ve aralıklarda adı geçen gazetecileri telefonla, yüz yüze ve aracı kullanarak bulundukları yerlere, ev ve işyerlerine giderek muaşeret kurallarına aykırı üslup ve tavır takınarak tehdit ve hakaret yoluyla sindirmeye çalışmış, konuyla ilgili bir daha haber yapılmaması konusunda kastı aşan uyarılarda bulunmuşlardır.

Bunun üzerine 3 gazetecide Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Olay şahitleri ile suç duyurusunda bulunan gazetecilerin başvuruları işleme konularak adli süreç başlatıldı.

Suç duyurusunda bulunan 3 gazeteci şu açıklamada bulundu. ‘Gazetecinin gücü, kalemi, kamuoyunun sağ duyu vicdanı ile hukuktur. Biz bu üç güce güvenerek yasal savunma hakkımızı kullandık’.

BAŞBAKAN’A GÜRDOĞAN’DAN ÖZEL TEŞEKKÜR

Trabzon’a demir yolunun gelmesi halinde, bunun kesinlikle Batum’a bağlanmasını hep gündemde tutan, bunun için gündem oluşturan, basın açıklamaları yapan Trabzon-Batum hattının hayati olduğunu söyleyen Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Trabzon Batum demir yolu hattı da olacak demesinden son derece mutlu.

Gürdoğan, Trabzon’a demiryolu gelmeyecekse bile Trabzon-Batum hat bağlantısının kesinlikle yapılmasını da istiyordu.

Bu anlamda Gürdoğan’ın çağrısı ile gündem oluşturma mücadelesine zaman zaman Trabzon içinden muhalif olanlar bile vardı.

Ama Başbakan’ın Erzincan-Trabzon demir yolu bağlantısı ile ilgili çalışmaların hızlandırılacağını söylemesi arsından bu Batum’a da bağlantı yapılacağını ifade etmesi, Gürdoğan’ı çocuklar gibi sevindirdi.

Gürdoğan, Başbakana özel teşekkürlerine sunarken, bugün da niye bu bağlantının ülke ve Trabzon için hayati olduğunu anlatan bir dosya verecek.

ÇÖMLEKÇİ’DE ASLINDA KAVŞAĞA GEREK YOK!

KTÜ’den ulaşım ile ilgili uzman bir dostumuz, Çömlekçi kavşağına aslında ihtiyaç yok dedi. Bize krokilerle bunu anlatmaya çalıştı. Biz de dinledik hani hak verdik.

İşte Çömlekçi kavşağı ile ilgili pratik öneri.

Yetkililerin ve ilgililerin dikkatine..

Çömlekçi’de aslında kavşağa ihtiyaç yok. Kavşağı biz icat ettik. Eskiden trafik sorunu olmadığı için önemsenmedi.
 
Ama artık ihtiyaç olmadığı görülmeli ve mesele çözülmeli.  Çömlekçi Kavşağına
 
a) Liman’dan
b) Meydan’dan (Yani Taşbaşı’ndan) giriş yasaklandığında kavşak ortadan kalkıyor.
 
Liman’ın diğer kapısı çıkışlar için kullanılabilir.
 
Liman’a girişte araçlar Çömlekçi’den yine girsin. Meydan’a yine Taşbaşı’ndan çıksın.
 
Ancak Meydan’dan ve Liman’dan Çömlekçi kavşağı yönüne giriş olmasın.
 
Yine Değirmendere’den giden araçların Çömlekçi’den dönüşüne izin verilmesin.
 
Aynı şekilde Batı istikametinden gelen araçlara da Çömlekçi’den dönüş izni verilmesin. 
 
Değirmendere’de ve Moloz’da zaten kavşak var. 1.5 km arayla ikinci bir kavşak olmasın.
 
O araçlar İtfaiye Kavşağı’ndan veya Moloz’dan dönsün.
 
Sabahları ve akşamları sıkışan trafik Batı’da bazen Ayasofya’ya, Doğu’da ise Erzurum kavşağına kadar uzanıyor. 
 
Hiç olmazsa trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde bu öneri uygulansın. İnanın uygulanabilir olduğu anlaşılacaktır. Saygılarımla.”
 
MHP’DE O ATAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

MHP Trabzon’da en son görevden alınan 3 ilçe ile istifa eden 1 ilçe hala başkanını bekliyor.

MHPde kurultay sürecinden sonra genel merkez tarafından bazı ilçe başkanları değiştirilirken son hamle Akçaabat, Yomra ve Çarşıbaşı ilçelerinde yapılmıştı.

Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar, aynı zamanda üst kurul delegesi de olan Yomra İlçe Başkanı Osman Salih Dilaveroğlu ve Çarşıbaşı İlçe Başkanı Halil Kul görevden alınmıştı.

Bunun yanı sıra Genel Merkez tarafından Maçka ilçe başkanı olarak atanan Yaşar Köse ise istifa etmişti. Bu 4 ilçede henüz atama yapılmadı.

İl Başkanı Nihat Birinci çalışmaları yoğun bir şekilde sürdüklerini ve kısa süre içinde bu ilçelere atama yapacaklarını belirtti.

Ancak, Birinci bu ilçelerde kime teklif getirse teklif getirilinler kabul etmiyormuş diye de bir iddia var.

Birinci’nin bu atamaları geciktirmesi de Genel Merkez’ce dikkatle izleniyor. Genel Merkez’in Birinci’ye güveni tam, oradaki genel kanı da, Birinci yaparsa en iyisini yapar şeklindeymiş.

İHO “ÜYELERİN HEPSİ YASAL…”

Trabzonspor’un son divan kurulunda İHO döneminde üye olanların üyeliklerinin yasal olmadığı yönünde bir kanaatin oluşmasından sonra yönetim kurulunun bu konuda bir çalışma yapması yönünde tavsiye kararı alınmıştı.

Başkan Usta da bu üyelerin yasal olmadığı yönünde bir fikir beyan etmişti.

Bu tartışmalar sürerken, Trabzonspor’un bir önceki Başkanı İHO konu ile ilgili olarak ilginç açıklamalarda bulundu.

İHO, kendi dönemlerinde yapılan üyelerin hepsinin tüzük ve dernekler yasasına uygun üye edildiklerine dair iç işleri bakanlığının dernekler masası müfettişlerinin kapı gibi raporu olduğunu, bu raporun yönetimin de elinde bulunduğunu belirterek “Bir tek üyenin üyeliğini askıya alamazlar. O üyelerden biri mahkemeye gitse, haklılığını ispat eder” dedi.

İHO, kendi dönemindeki son divan kurulu toplantısında tüzükte üyeler tüzükte belirtilen sürecin tamamlandığını divan kurulunun bir kereye mahsus yönetimin kontenjan artımı üyeleri, üye edebileceği yönünde tavsiye kararı aldığını hatırlatarak, “Bu üyelerle ilgili spekülasyona gerek yok. Bildiğim kadarı ile 600 yakını da Aralık genel kuruluna katılmak için aidatlarını yatırdı. Yönetim ve bazı cevreler bu işleri bıraksın takımın ligdeki haline baksın” şeklinde konuştu.

O BÜROKRATIN ALAN ÇALIŞMASI DİKKAT ÇEKİYOR

Trabzon Kültür ve Turizm il müdürlüğüne atanan Ali Ayvazoğlu’un özellikle alan çalışması turizm dinamiklerinde taktir edilmeye başlandı.

Makamında sadece rutin işlerin takibi için oturduğu belirtilen Ayvazoğlu, Trabzon-Ankara arasındaki bakanlık ve diğer birimlerle diyaloğu sıkı şekilde kurduğu gözlemleniyor.

Özellikle Trabzon’da da alan çalışmasına hızlı girin Ayazoğlu, artık turizm dinamikleri ile ilgili toplantılarını da Müdürlük binasında yapıyor, kendi ev sahipliğinde bu toplantılardan strateji ve yol haritası belirliyor.

Ayvazoğlu, turizm dinamiklerini her kesimi ile görüş alışverişinde bulunurken, bu toplantılarda alınan kararların hayata geçmesindeki uygulamaların da sıkı takipçiliğini yapıyor.
 
 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uğur Eskici 9 ay önce

VAllahi ćok güldüm.Ihaleler paket etmişler birde gazetecilere tehdit küfür.Oh oh ellerine sağlık.Korku ımparatorluğu .Burası Trabzon siyaset hayatları biten insanların son çırpınışları.Merak ettim yakında ihale varmı.Bende gireceğim de.Acaba bana da küfür tehdit edilir mi.Ama bir fark var.Bize her yer Trabzon.Aklıma gelmişken.Mehmet Ali Yılmaz başkanın bunlardan haberi varmı acaba.Sadece merak.Dedim ya ihaleciler bu işi fazla korkutmasın .Bu iş çok şu kaldırır sonra boğulursunuz.NOKTA.

Avatar
adem 9 ay önce

çömlekçi kavşağı için yapılan öneri çok mantıklı belediye başkanımız
inşAllah ilgilenir.

Avatar
Şalpazarı 9 ay önce

Şalpazarı'nı Trabzon'dan saymıyorsunuz sanırım. Şalpazarı'nın da MHP ilçe başkanı yok henüz.

Avatar
Uğur Eskici 9 ay önce

Benim tanıdığım AKP il başkanı Sn.Revi ihale işlerine pabuç bırakmaz.Ilk seçimde ihaleciler yönetimden temizler.

Avatar
Uğur Eskici 9 ay önce

3K FIRMASİDA TEHDIT EDILDIMI ACABA.Ömer Kahveci beyden açıklama bekliyoruz.Yoksa görmedim duymadım söylemedim mi.Bu şehir in yürekli SAVCİLARI nerede merak ediyorum.BURASI TECAS MI Trabzon' mu .Üniversitede bu tip işler oluyor mu acaba.Hani ekmek parası ya.

Avatar
Yanlış 9 ay önce

Yorumlardan birine katılmıyorum. Ihaleci yöneticinin başkanının bu kişinin aldığı ihalelerden haberi olmaması mümkün değil. Nedir bu Haydar Revi yi koruma kollama refleksi anlayamadım. Haydar Revi nin zekasına kurnazligina hakarettir bu. Önce Haydar Revi istifa etmelidir. 3,4 üyeyi gorevden alan insan onları disipline vermiş mi, ceza almalarının yolunu açmış mı.yok. kardeşim haydar revi nin istifa etmesi ve yeni yönetime secimle yani olağanüstü kongre ile gelmesi lazım. Ihale en son rezalet. Parti de başka insan yokmuş gibi her yere haydar revi ismini pompalamak neyin çabası. Basın ile medya ile sivil toplum ile kanaat önderleri ile diyalog marifet değil görevdir il baskanlarinin. Haydar Revi, zeki, cevik, ahlaklı ve kurnazdir. En son il genel meclisindeyken çalıştığı arkadaşlarını toplaması örnektir. Profesyonel çalışma kokuşmuş alengirli işleri yok etmez gün gelir işte böyle koku çıkar.il kongresinin hesabını 1 yıl önceden yapan ve adımlarını bir yıl sonraya gore atan il başkanı olmak marifet değil. Heryerde kendisinden onay alamadığı için listeye. giremedigi için taşeron işçisi toplum yarar programi iscisi olmayanların beddduasi tutuyor uyanın gerçek ak parti sevdalilari. Hayırlı cumalar

banner498