Politik Güğüm

17.11.2016

Politik Güğüm
USTA’NIN CAS’TA DERİN SESSİZLİĞİ!

Yarın şike davasının en önemli oturumu yapılacak. İsviçre’de CAS, Trabzonspor’un hak ve hukuk mücadelesini masaya yatıracak. Trabzonspor’dan başkan Usta’nın başkanlığında 3 avukat ve iki yönetici davanın görüleceği ülkeye gitti.

Avukatlara yarın da dava önceki iki kişi daha katılacak.

Bunlardan biri, Sadri Şener’i tutuğu ve UEFA’da kazandığı davalar ile ilgili bir Hollandalı avukat olacak.

Trabzon kanadından Erdem Egemen ile Hakan Orhon da Trabzonspor adına CAS’ta bordo mavililerin hak ve hukukunu koruyacak.

Ancak, ilginçtir F.Bahçe cephesi CAS’a adeta davul zurna ile gidiyor. Bir çok ünlü ismi aralarında gazeteci Ertuğrul Özkök de var CAS savunmasına getiriyor. Tam bir algı operasyonu yapacak.

Aziz Yıldırım’ın bu hamlesine karşılık Muharrem Usta’da derin bir sessizlik var. Camia günler önce Usta’ya, Trabzonspor’un hak ve hukukunun savunulmasında, tarafsızlığı ile bilinen bazı isimleri da şahit olarak CAS’a getirmesi önerilmişti. Usta bunların hiç birini yapmadı.

Usta’nın bu sessizliğine karşılık bakın Aziz Yıldırım ne yaptı.

AZİZ CAS’TA FETÖ KUMPASINA SARILIYOR

Hani dedik ya, Aziz Yıldırım CAS’a davul zurna ile gidiyor, Usta derin bir sessizlim içinde.

Bakın Aziz Yıldırım CAS’daki duruşmaya kimi getiriyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde FETÖ’cü örgütlenmeyi ilk rapor eden ardından FETÖ’nün hışmına uğrayarak, tutuklanan Askeri savcı  A.Zeki Üçok’u, F.Bahçe CAS’a getiriyor. Üçok, CSA’ta, F.Bahçe’nin FETÖ kumpasının mağduru olacağını anlatacakmış.

Hem asker hem savcı, askerliğini yapmamış Aziz Yıldırım’ın piyonu olarak CAS’ı etkileyecek. FETÖ, Fener’e kumpas kurmuş. CAS’ı böyle etkilemeye çalışacak olan F.Bahçe’ye karşı Trabzonspor nasıl bir karşı hamle yapacağı, yapmak üzere olduğu ise belli değil.

Dedik ya, Usta derin bir sessizlim içinde.

CAS, TRABZON’DAN ADAM İSTEDİ

Duyduk ki, CAS, Trabzonspor’dan şike sürecinde şehrin ve taraftarın nasıl etkilendiğini kendilerine anlatacak kişi ismi istemiş.

CAS’ta Trabzonspor avukatları da üç ismi CAS’a bildirmiş.

Bu üç isimden biri aktif gazeteci. Biri bir gazetecinin eşi biri de taraftar.

Bu üç ismin CAS duruşmasına katılması ile ilgili işlemler sürerken ikinci bir talimat ile bu üç ismin CAS’a gitmesi son dakikada ertelenmiş.

Merak edilen bu üç isim kim?

Niye önce gideceklerdi, şimdi gitmiyorlar

USTA, ERMAN TOROĞLU’NU YANINA ALSA YETER

Şunu ifade edelim, F.Bahçe Cuma günkü CAS duruşmasına İstanbul yerel medyasından F.Bahçe muhabirleri ile gidiyor.

Bir düzüne F.Bahçe muhabiri algı operasyonu için CAS’ta görevlendirildi. CAS’taki duruşmalardan yanlı ve yönlendirici haberler gelecek.

FB TV’de olay yerinde olacak.

Trabzonspor cephesinde ise böyle bir hamle yok. Oysa, Başkan CAS üyeleri tarafından da tanınan bilinen ve şike sürecinde doğrunun ve hakkın ve hukukun yanında yer alan Erman Toroğlu’nu CAS’ın karşısına çıkarsa, Trabzonspor bir adım öne çıkacaktır.

Usta’nın bu konuda derin sessizliğine bir bildiği var diyerek teselli buluyoruz.

OF’UN PÜR DİKKAT KESİLDİĞİ İHALE

Of’da taksi plakaları için bir ihale yapılmıştı. İlçe belediyesinin yaptığı ihale, mahkeme tarafından iptal edilmiş.

Dün, olaya büyükşehir yetkisi doğrultusunda el koydu ve ihaleyi yaptı. 97 taksi plakanın ihalesi yapıldı.

30 ile 170 bin lira arasında değişen fiyatlarda hat satışları gerçekleşti.

Böylelikle Of’un pür dikkat kesildiği taksi plaka ihalesi de yapılmış oldu ve ilçede büyük bir sorun da çözüldü.

BAŞ DENETÇİ MALKOÇ’UN GÖREVİ NE?

Bir kere şunu hatırlatalım, TBMM’sinde bir Cumhurbaşkanı seçimle iş başına geliyor bir de Baş denetçi. Üstelik TBMM’sinde Baş denetçi, vekiller huzurunda anayasaya ve görevine bağlılık yemini yapıyor.

Peki, Şeref Malkoç’un görevi ne?

Malkoç, kişi ile devlet arasındaki anlaşmazlıklarda ara bulucu oluyor. Eğer bir kişi, devlet tarafından mağdur edildiğine inanıyorsa, Baş denetçiye baş vuracak. Baş denetçi olayı araştıracak, kişi haklı ise raporunu tutacak, kuruma bildirecek, olayın düzeltilmesini isteyecek.

Bir anayasal kurul olan Baş denetçilik, Avrupa’nın bütün ülkelerinde var.

Trabzonlu adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün bakanlığı döneminde oluşturulan bu anayasal kurumun başına gelen Şeref Malkaç, baş denetçiliği gelen her türlü mağdur başvuruların kurumsal olarak çok titizce dikkate alınmasının yasa gereği olduğunu da söyledi. Malkoç’un altında çeşitli konularda uzmanlaşmış 5 baş denetçi yardımcısı da görev yapacak. Malkoç, görevi bakamından TBMM’sine bağlı çalışacak, İnsan hakları ve dilekçe komisyonu ise baş denetçilik kurumunun önemli bir organı olarak görev yapacak.

Konu ile ilgili daha detay bilgi için tıklayın

http://www.ombudsman.gov.tr
 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali cengiz 10 ay önce

Bay başgan fetöcü damgası yemekten korktuğu icin hakkımızı başka bahara savunur artık...

Avatar
Vatandaş Rıza 10 ay önce

Of taksicileri için yapılan ihale yine iptal yolunda.Eski ihaleyi mahkemeye taşıyıp iptal ettiren gurup tekrar mahkeme yolunu tuttu.Şartnamede eksiklik olduğu için iptal olacağına yine inanıyorlar,ilk ihaleyi iptal ettiren madde eksikliği bu şartnamedede olmadığı için iptal edileceğini idda ediyorlar.Haksızlığa ve zulme dur deme adına mücadele veren herkesi taktir ediyorum.

Avatar
Taraftar 10 ay önce

Savunma işi başkana kaldıysa dava kaybedilmiş demektir.
Her şey bitmişken Aziz Yıldırım'a yeniden yargılama tezgâhı düzenleyen Fetö'dür.
Bu pazarlık için Aziz ne kadar para verdi, apar topar tapeler nasıl oldu da hukuğa uygun sayılmadı, bugüne kadar o tapelerin hangisinin Aziz'e bir tezgâh olduğu ispatlanabildi?
Köşeye sıkıştırılınca tapelerin tamamını kabul eden şikeciler bugün, "Balyozcular suçsuz o halde biz de suçsuzuz' önermesine sarıldılar.
Trabzonspor'un haklarını savunmak için televizyona çıkan başkan, güzel konuşacağım kaygısına kapılınca bunların hiçbirini soramadı.
Eminin Cas'ta da aynısı olacaktır.Onun için bu dava baştan kaybedilmiştir diyorum.

banner510