banner643

Politik Güğüm

02.12.2016

Politik Güğüm
İHO İLE HEKİMOĞLU İTTİFAKI

Trabzonspor’da ilginç bir ittifak gerçekleşti. Herkes, üst üste gelen kötü sonuçlardan sonra Başkan ve yönetimi ve teknik adam ne yapacak diye beklenirken, bir önceki başkan İbrahim Hacıosmanoglu ile Celil Hekimoğlu,  kaotik ortamda bir konuda ittifak yaptı.

Yani, birlikte hareket etme kararı oldu.

Peki bu neydi..

Ay içinde yapılacak olan genel kurulu yönetmek üzere genel kurul divan başkanlığı için Şükrü Kuleyin isminde anlaştılar.

Her iki isim de, Kuleyin’i ortak adayları olarak genel kurul divan başkanlığına önerecekler. Bu konudaki ittifak kararı, Kuleyin’i de bildirildi. Kuleyin’de de kabul etti.

Mevcut yönetimin genel kurulda, divan başkan adayı olacak mı?

Bu henüz belli değil.

Şükrü Kuleyin, son seçimli genel kuruldan önce bütün başkanları tesislerde bir araya getiren isimdi, son genel kurulun divan başkanı A.Metin Genç’in de divan başkan yardımcılığını yaptı.

Şükür Kuleyin; birleştirici, bütünleştirici, guruplar üstü bir kişiliğe sahip, Adamına göre Trabzonsporlu değil. Her dönem, her başkan zamanında Trabzonspor’a karşı ilgisini hep sürdürmüş bir isim.

Son yaşanan olumsuz sonuçlardan sonra Kuleyin, Trabzonsporluluğunu şöyle açıkladı.

Ben;

Trabzonspor'u menfaat caddesinden seçmedim ki,

çile yokuşunda terk edeyim

USTA’NIN “B” PLANI VAR MI?

Trabzonspor yönetiminin kendi de dahil bir B planı var mı? Elbette vardır. Bu B planı ile ilgili olarak bizim bazı öngörülerimiz var.

Tabi, B planı yönetim için gizli ama sonuçta, yönetimin B planında birçok seçeneklilik yok.
 
B planının yelpazesi dar. İşte yelpazesi dar B palında, yönetim istifa etmeyeceğine göre Ersun Yanal’ın istifasını isteyebilir. O zaman da yelpazesi dar B planı devreye girer.
 
Buna göre Özkan Sümer B planının mihenk taşında. Kulübeye inmez ama kulübeye ineceği belirler. Onun da önünde iki seçenek var; Giray Bulak ve Samet Aybaba. Sümer’in gönlü Aybaba’dan yana. B planının başka bir seçeneği bu aşamadan sonra yok.Peki Sümer niye alternatif
 
Çünkü ortada saha sonuçları ile transfer hataları varken sessiz. Oysa herkesin sustuğu dönemlerde Sümer bangır bangır bağırırdı. En güçlü yönetimler karşısında millete ceket iliklediğinde Sümer, hiç tınlamaz eksiklikleri tane tane anlatırdı. Bu kulüp sokakta doğdu, bırakın sokağa kurtaranı olur derdi.
Oysa şimdi sessiz.
 
Tespitleri yapıcı.
 
Bunun iki nedeni var.
 
Birincisi Sümer, yönetimin iyi niyetinden şüphe etmiyor. Usta’nın kaybedilmesini istemiyor.
 
İkincisi ise kadroya da güveniyor.
 
Bu iki sebepten dolayı susuyor, sustuğu gibi de böyle bir yapıda görev alıp, kulübe katkıları olacağına inanıyor.
 
Bunu da iş başındaki yönetim bildiğinden, haydi horona rahatlıkla diyebilir, Başkan Usta’da hariçten gazel okuma gel gir hamama der.
 
TRABZONSPOR’DA AS BAŞKANLIK DA ETKİSİZLEŞTİ Mİ?
 
Yönetim, göreve seçildiğinde Yılmaz Büyükaydın’ı bir nevi futbol takımının CEO’su olarak göreve getirdi.
 
Ancak işi amatörce yapacağının açıklanması ile çocuk doğmadan öldü. Büyükaydın profesyonel olmadığı için başarılı da olamadı.
Bir kere amatörsün ve yönetime karşı yaptırımın yok. Şimdi bu yanlıştan hareketle, bunu denedik yeniden denemeye gerek yok denmemeli.
 
Yeniden futbol direktörü ya da CEO’su görevlendirilmeli Bu arada iddia o ki, Trabzonspor’un asbaşkanının kulüp başkanı nezdinde yaptırımı yok.
 
Sanki bundan öncekilerinin vardı. Tabi, bazı isimler hariç. Kim bunlar derseniz; İskender Önal, Orhan Çobanoğlu (rahmeti bol olsun), Nizamettin Algan. Diğer asbaşkanların başkanlar üzerinde çok etkili olduğunu iddia etmek biraz zor.
 
Bu tespitten hareketle Ahmet Çubukçu hangi kategoridedir. Bize göre, Çubukçu söz konusu Trabzonspor olunca, kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Usta’ya da gerekli ikazlarını yapar. Hele şu aşamadan sonra, Ne yapılması gerekiyorsa onu rahatlıkla söyler.
 
Gözler Ahmet Çubukçu’da,

ALBAYRAK’IN AÇILIŞINDA SOYLU’NUN EKİBİ

Dün Trabzon için daha hareketli bir olması bekleniyordu fakat gerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geç gelmesi, gerekse Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın programının çoğunu Rize’de geçirmesi gerekse de Trabzon’daki organizasyonun yağmur nedeniyle dar bir alana sıkıştırılması haliyle yeterli heyecan ve katılımın olmasına da mani oldu.

Sadece Trabzon’daki açılışın değil, Rize’deki açılışında organizasyonunun pek de iyi olmadığını Rize’ye giden birçok Trabzonlu siyasetçi ifade etti.

Tabi bunları yazmadan önce, çağrı merkezleri için Trabzon’u seçen Trabzon’a her yeni yatırım sonrası bir yatırım daha diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür ediyor istihdam sağlayacak yatırımlarının devamını dileriz

Tabi ki bir Trabzonlu olan İçişleri Bakanı Berat Albayrak organizasyonların en iyi şekilde gerçekleşmesini isterdi, fakat belli ki Trabzon’u iyi bilmeyen bir ekip işi üstlenmişti.

Burada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibinin hakkını teslim etmek gerekir. Bu tür organizasyonlarda kesinlikle bir boşluğa ve aksaklığa müsaade etmeyerek her şeyi dört dörtlük yerine getiriyorlar.

Bu nedenle Trabzon’da bakanın katılacağı organizasyonlarda Bakan Soylu’nun ekibinin mutlaka organizasyon yerine müdahale etmesi gerekecek.

Ayrıca Trabzon’daki Aksa’ya ait çağrı merkezinin açılışında herkesin Bakan’ın girdiği binaya girmek istemesi sonucu yaşanan izdihamın yanında 10 kişilik bir vatandaş topluluğunun 10 polis tarafından kordona alınması da hiç hoş karşılanmayan bir görüntü oldu.

BAKAN SOYLU KİMLERİ GÖNDERMEDİ

Trabzon’daki açılışlar ve organizasyon ile ilgili yazılacak çok şey vara ama sonuçta yapılan güzel bir yatırım var, bunun önüne geçmesini istemeyiz.

Saat 17.00’ı geçmişti. 16.00’da açılış için Değirmenderedeki çağrı merkezinin önüne gelen çok sayıda vatandaş soğuk ve yağmur nedeniyle geri döndü. O sırada Bakan Soylu’nunda uçağı Trabzon Havalimanı’na indi. Havalimanındaki kalabalık, çağrı merkezinin önündekinin tam iki katıydı. Bakan Soylu Trabzon Havalimanında 500’ü aşkın kişi ile tek tek tokalaşıp hal hatır sormadan da geçmedi.

Burada birçok belediye başkanın ilçesindeki projeyi tek tek soran Bakan Soylu İdmanocağı Veleybol Takımının durumu hakkında Başkan Mehmet Öz ile yöneticileri Mehmet Çelebi’den bilgi aldı. Bayan Voleybolcular da Bakan Soylu’ya çiçek verdiler.

Bakan Soylu açılış sonrası Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı uğurlamaya gitti. İki bakanda özel uçak ile gelmişlerdi. Soylu Albayrak’ı uğurlayacakken, Trabzon ekibine VIP’te toplantı yapacağız talimatını verdi.

Albayrak gitti ve Bakan Soylu Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gençlik ve Spor başta olmak üzere birçok il müdürü ile kamu kurumunun bölge müdürü ile birlikte toplantı gerçekleştirdi. Toplantının amacı ise 18 Aralık’ta Trabzon’da açılışı gerçekleştirilecek olan Akyazı Spor Kompleksinin açılışı programıydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda yabancı ülkeden temsilcinin katılacağı bu açılış öncesi ve açılıştayapılması gerekenlerle ilgili Bakan Soylu herkesin 2 Aralık itibariyle işe koyulmasını her gün neler yapıldı şeklinde bir rapor hazırlanması istedi. Belli ki Soylu Akyazı’nın açılışında hiçbir hata istemiyor.

Ne diyelim Allah Akyazı inşaatında çalışanlara ve açılışı organize edeceklerin yardımcısı olsun. Soylu işini sıkı takip eder.


ALİ AKAR’IN TESPİTİ

Ali Akar, DP’nin Trabzon il başkanı. Her türlü imkansızlığa rağmen DP’in il başkanlığını istikrarlı şekilde sürdürüyor. Partisinin kapısını hep açık tutuyor.

Hiç pes etmiyor. Adeta deyim yerindeyse, bir avuç partilisi ile ayakta durmaya çalışıyor.

Dün ilginç bir tespitte bulundu.

Ve Ak Parti içindeki demokratlara seslendi.

Güncel bir konudan hareketle.

İste Akar’ın söyledikleri
“Yanan çocukların cenaze törenini seyreden AKP’lilere sesleniyorum o köyün yollarını gördünüz mü yoldan köye ve mezarlığa bir türlü ulaşılamadı ve yaya gitmek zorunda kalınmıştır. Şimdi anladınızmı yol yapmadığınızı. Yolsuzlukta rekor kırdığınızı anladınız mi köylü düşmanı olduğunuzu anladınız mı ne olur oy veren demokratlar, bu cenazeleri ve de bu köy yollarını gördükten sonra hala AKP’ye oy vermenin vicdansızlık olduğunu anlayamadınız mı ne bekliyorsunuz?’’


 
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EMRE HOŞVER 9 ay önce

sevgili editör Ahmet çubukçu'nun hangi hastanede kime bağlı çalıştığını biliyor musunuz? Ayrıca takım yönetmek bambaşka bir boyut ,hastaları anacım, dedecim diyerek bağlayan bir adam TS' de ancak futbolcu arabasını ucuza kapatma işini iyi yapar.

Avatar
Haşim yıldız 9 ay önce

Akp icraatlarını kötülemwktwn eline negeçer.

Avatar
Hehe 9 ay önce

Iho ve hekimoglu başkan müthiş olur duruş sertlik hak arama tecrübe hepsi var keşke olsa

banner510