POLİTİK GÜĞÜM

POLİTİK GÜĞÜM
AK PARTİ’Lİ TRABZON'DA CEZA ALDI
Trabzon Ak Parti İl Genel Meclisi Gurup Başkanı Uğur Aydın facebook’daki kendisine ait bloğunda ilginç bir yazı paylaştı. Önce Aydın’ın yazısını size de aktaralım...

“BUGÜN MAHKEMEMİZ VARDI. NE YAZIK Kİ AK PARTİLİ BİR MECLİS ÜYESİNİN YALAN ŞAHİTLİĞİ VE İFTİRALARI SONUCU İLK KEZ SANIK OLARAK ÇIKTIĞIMIZ MAHKEMEDE CEZA ALDIK. HAYATIMDA HEP DOĞRUDAN YANA OLDUM. DÜRÜSTLÜKTEN YANA OLDUM VE ÖYLE OLAMAYA DEVAM EDECEĞİM. CEZA ALMAK BİZE DURUŞUMUZDAN BİR ŞEY KAYBETTİRMEZ. AKSİNE BU YALANCI İNSANLARA KARŞI DAHA GÜÇLÜ OLMAM GEREKTİĞİNİ HATIRLATIR. AMA BENİ ASIL ÜZEN BU YALANCI İNSANLARIN BENİM DOSTUM DEDİĞİM KİŞİLER TARAFINDAN İTİBAR GÖRMESİ, O YALANCILARIN YÜZÜNE YALANCILIĞININ SÖYLENMEMESİ. DEMEK Kİ O DOST BİLDİKLERİM GERÇEK DOST DEĞİL. YALAN ŞAHİTLİĞİ YAPAN BELKİ BU DÜNYADA BUNUN CEZASINI GÖRMEZ AMA AHİRETTE GÖRECEKTİR. ZİRA PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A. ''EN BÜYÜK ÜÇ GÜNAH ARASINDA YALAN ŞAHİTLİĞİNİ'' SAYMIŞTIR..”
Uğur Aydın’ın bu serzenişinde yalancı şahitlik yaptığını iddia ettiği Ak Parti’linin muhtemelen Of il genel meclisi üyesi Dursun Yüksel olduğunu tahmin ediyoruz. Dava ise bağımsız üye Azmi Köroğlu’nun şikayeti üzerine görülüyordu. Ak Parti’deki bu iç çekişme, Trabzon’a özgü bir durum olsa da konunun Genel Merkez nezlinde yakinen takip edildiğini de belirtelim…

BİZİM MAHALLEDEN HABERLER
Trabzon’un medya dünyasındaki bazı gelişmeler de şöyle;
Adnan Sungur’dan boşalan Günebakış Gazetesi Spor müdürlüğüne Karadeniz Gazetesi Spor Müdürü Rahman Turan’ın gelmesi an meselesi. Turan beraberinde yakın çalışma arkadaşı Ali Öztürk’ü de aldı.
Karadeniz Gazetesi ise spor servisine Orhan Çavuşoğlu ile takviye yapacak.
Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürlüğü Genel Müdürlükçe üretken verimlilikleri ve özel haberdeki başarılarıyla tebrik edildi. Bu bizimde dikkatimizden kaçmadı. Son dönemde özel habere ağırlık veren bir yol izliyorlar. Buda Murat Kaban'ın gerçek saha adamı olmasından kaynaklanıyor.
Trabzon Ekspres Gazetesi, internet sayfasını daha aktif hale getirmek için meydatrabzon’dan Selahattin Özcan’ı transfer etti. Özer Çağlayan, danışman olarak göreve başladığı Karadeniz Gazetesi’inden ayrıldı
Adnan Sungur’un bir internet haber sitesinde göreve başlayacağı yolunda duyumlar var.
Cevat Kol’dan sonra Hamza Mısır da TSYD Trabzon Şubesi Başkanlığı için aday olduğunu, hafta sonunda açıklayacak.

AYŞE SULA TEPKİSİ
AK Parti Trabzon eski yöneticisi Ayşe Sula Köseoğlu'nun Ak Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Zeki Kavanoz ile ilgili açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Eleştri mailleri sitedeki haberyorum köşesinde yoğunlaşırken, bir evrak ile ilgilil aradığımız Ak Parti Trabzon İl Başkanı Yardımcısı Murat Üçüncü'den de yine tepki içeren sözler aldık. Ayşe ablamı çok severim diyerek söze başlayan Üçüncü, "Birlik ve beraberlikten bahseden Ayşe hanım, neden zıt kutuplarda yer alıyor. Neden birleştirici isimde değilde başka isim arayışları içine giriyor. Birlik beraberlik nedir, genel merkezin, partinin ana organının işaret ettiği kişi etrafından birleşmek değilmidir. Gerçek birliktelik bu olmalıdır" ifadelerini kullandı.

ARSİN'E ANCAK LAF ÜRETİN
Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen ilçedeki başarılı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ne zaman gitsek yeni bir inşaat, yeni bir yapı. Bu kez ilçeye doğu tarafından girerken önümüzde mermer taşlarla yapılı bir yapıt gördük. Atatürk büstü zannettik ama değilmiş. Başkan ilçenin giriş ve çıkışlarına havuz yapttırıyormuş. Bugüne kadar yapılmaması bir hata idi. Şimdi birileri çıkıp yine "Efendim havuza gelene kadar şunlar var bunlar var sususuz, açız, yolsuzuz" diyecekler ama emin olun bu insanların dedikleriyle hiçbir alakaları yoktur. Başkana bir kez gelip şunu birlikte yapalım demiyen kalbur üstü insanların ona akıl vermeye, iş öğretmeye hiç hakları yoktur. Yüreği olan gelecek yatırımı yapacak, sonra eleştirecek. Bakın Sürmene"ye. bakın Of'a, Bakın Araklı'ya. Hayırsever işadamları sayesinde bu ilçeler abat oldu ama nerede Arsinliler, ancak laf…

KAVANOZ'DAN GENÇ VE AYŞE SULA YORUMU
Dün gece geç saatlere kadar çalışan ve müsait olamayan Ak Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Zeki Kavanoz'a biraz önce ulaştık. Ve ona Ak partili Ahmet Metin Genç ile Ayşe Sula Köseoğlu'nun dünkü açıklamalarını sorduk. Ayşe Sula Köseoğlu'nun sözlerine cevap vermeyeceğini, onun açıklamalarının partiyi bağlamayacağını belirten Kavanoz Ahmet Metin Genç ile kendisinin bizzat görüştüğünü, Ahmet Metin Genç'in taraf olmayacağını kendisine de ilettiğini belirterek, "Sayın Genç bana taraf olmayacağını söyledi, herhangi bir aday üzerinde yorum yapamayacağını söyledi. Bende bu erdemli davranışından ötürü kendisine teşekkür ettim" dedi.

EKREM ERDEM DEDİ Kİ
Kavanoz'a şunuda sorduk. Birlik beraberlik illede genel merkezin söylediği isim etrafında mı olur. Kavanoz'un cevabı şu yönde oldu. Benim için partimde şu sinsile önemlidir. Partimin üyeleri, mahalle başkanlarım, ilçe başkanlarım, il başkanlarım, teşkilat başkanlarım, genel başkanım. Benim için taban ile tavan bu insanlardır ve onların görüşü benim için önemlidir. Trabzon'da 100 bin AK partili var. Hepsi bir görüş belirtmekte özgürdür ama benden hepsine cevap vermemin beklenmesi ne kadar doğru bunu sizin taktirlerinize sunuyorum. Birlik beraberlikten söz edenlere şu konuyu anlatayım. Bez Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Erdem'e gittiğimizde bizde karar kılmasının en büyük nedeni olarak teşkilatlarımızda sağladığımız birlik beraberliği gösterdi. Bu nedenle kimse bu birlik beraberliğimize çamur atmaya kalkmasın. 3 günlük dünya, bugünün yarını da var.Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner622

banner498