POLİTİK GÜĞÜM

TRABZON KULİSLERİNDE BUGÜN ÇOK DEDİKODULAR VAR..

POLİTİK GÜĞÜM
MHP'DE DEMELİ SESLERİ
Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl ve Merkez İlçe Başkanlığı seçimleri ile ilgili yeni yeni isimler gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde il başkanığına ismi geçen Trabzon'un sevilen esnaflarından ve partinin sadık isimlerinden Oktay Kaplan'ın ile değilde Merkez İlçe başkanlığına aday olacağı yönünde bilgiler geldi. Ayrıca mevcut merkez ilçe başkanı Cemal Özçelik yakın dostlarına artık yorulduğunu ve görevini yeni bir isme devretmek istediğini söylüyormuş. İl başkanlığı içinde önceki il baştanlığı seçimlerinde de aday olan Muammer Demeli'nin ismi geçiyor. Hem Demeli, hemde Kaplan MHP için iki aktif isim olarak gündemde. Tabii mevcut il başkanı Nihat birinci'nin aday olup olmayacağı merak konusu. Birinci renk vermesede, bazı eleştiriler onunda kulağına geliyor. Lekesiz, şaibesiz bir şekilde partisini başarılı bir şekilde yöneten Birinci'nin bu haliyle iyi bir isme görevi devredebileceği söyleniyor.

HAYRETTİN HACISALİHOĞLU ŞAKAR’I ZİYARET ETTİ
Trabzonspor’un eski as başkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, silahlı saldırıya uğrayan Nevzat Şakar’ı evinde ziyaret etti. Ziyarette yönetim kurulu eski üyelerinden(yedek) Yusuf Hayırlıoğlu vardı. Ziyaret esnasında az kalsın büyük bir tesadüfi karşılaşma yaşanacaktı. Hacısalihoğlu kısa tuttuğu ziyaretinden kalktıktan hemen sonra Başkan Sadri Şener Şakar’ın evine gitti. Ve bu ilginç karşılaşma raslantısal da olsa olmadı. Ziyareti, Hacısalihoğlu kısa kesti. Ziyaret anında buzlar eridi mi bilemiyoruz ama, geçmiş olsun faslından sonra konu yine Trabzonspor’a geldi neler konuştuklarını biz kendimize sakladık. İlerli zamanlarda sizinle paylaşmak üzere..

VE HASAN KURT NEYE KARAR VERDİ
Geçenlerde, sitemizin yazarı Trabzon’un duayen gazetecilerinden Ali Savaş haber merkezimizde şehrin ünlü gazete patronlarından ve gazetecilerinden Hasan Kurt ile telefonda konuştu. Kurt, Ali Savaş’a “ekspres gazetesinin sütunları sana açık” dedi. Bu arada Savaş, “Hasan Bey siyasete girecek misin, artık senin gibi birinin siyaset arenasını boş bırakmaması gerekir tam zamanı özellikle Belediye Başkanlığı konusunda aday olmalısın, aday ol bende sana oy vereceğim” dedi. Savaş’ın bu sözünü duyduk. Kurt’un cevabını duymadık tabi. Ama Ali Savaş’a söyledik, ne dedi Hasan Kurt diye. Savaş’ın aktardığını aktarıyoruz..
“Hasan Kurt bu kez siyasete girmeye kararlı. Belediye başkan adaylığını da kafasına koymuş. Ama kendince bir tespiti var, Ak Parit’nin elinden belediye başkanlığını ancak MHP ile CHP ortak aday gösterirse alabilir. Her iki parti ciddi olarak her iki tabandan da oy alabilecek birini bulup ortak aday göstermeli. Yoksa Ak Parti’nin elinden yerel seçimde kimse belediyeyi alamaz avucunun içini yalar. Eğer hem CHP hem MHP beni ortak aday gösterirse ben aday olurum siyasete girerim, seçimi de rahatlıkla alırım..”
Hasan Kurt böyle demiş. Dediği ittifak olur mu bilemeyiz. Ama bu işin şakasını yapmıyoruz, tamamen samimi bir kanaatimizi söylüyoruz, Hasan Kurt belediye başkanı olursa, kendinden öncekilerden başarısız olmaz..

MUHTEMEL AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYLARI VE ŞANSLARI
Ak Parti Trabzon Merkez ilçede seçimlerin genel merkeze rağmen genel merkezin istediği adayın kazanamamasından sonra doğal olarak il başkanlığı ile ilgili yorumlar tahminler önyargılar ve önermeler yapılmaya başlandı. Öyle ki bu iş adeta intikam duygusuna bile döndü. Bu duruma aklı selim Ak Partililer ciddi ölçüde tepki koyuyor. Edindiğimiz bir bilgiye göre de Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu bu kanaatin oluşmaması için ciddi uğraş içerisinde. Hatta, Adnan Günnar ile seçim sonrası bir araya geldikleri söyleniyor ama olayı birkaç kaynaktan doğrulatamadığımız için kesin ifade kullanmayalım. Şimdi, il başkanlığı için adı geçenlerin kulislerde ifade edilen şanslarına bakalım..

A.Sula Köseoğlu: Milletvekilliğini düşündüğü için milletvekilliğini düşünen grup cephe ve güçler, önünü açmaz. Ancak, adı genel merkeze gittiğinde en şanslı isimlerden biri. Tek aday olarak da seçimlere giremez. Karşısına rakip çıkar

Faruk Kanca: Kulislerde şu anda en şanslı isim olarak nitelendiriliyor. Ancak uzun zamandan bu yana gerek partiye küskünlüğü gerekse teşkilatlara olan uzaklığı ve küskün olduğu dönemlerde parti ve genel başkan ile ilgili dost sohbetlerde ifade ettiği sözler şimdiden genel merkeze gönderilmek üzere arşivlerden çıkıp dosyalanıyor. Şansı zayıf

Nusret Yılmaz: En güçlü şanslı adaylardan biri. Belediye Başkanının O’nu Merkez ilçe başkan adayı göstermemesi de il başkan adayı olacak diye yorumlanıyor. Hem Günnar ekibinin tabanına yakın hem de muhafazakar kanada. Ancak, aklında milletvekili adaylığının olması handikabı, buna rağmen şanslı aday

A.Metin Genç; Yazarımız Ali Savaş’a göre en şanslı isim ama bize göre hiç şansı yok. Zira, başta Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu Genç’e vize vermez. Genc’in Balta’ya karşı kazandığı seçimlerde bizzat Gümrükçüoğlu’nun Genc’e çekil dediğini Genç’in de Gümrükçüoğlu’na sert şekilde hayır dediğini biliyoruz. O günden bu yana Gümrükçüoğlu kırgın. Bu aşamada bu cepheden vize alamayacağı için şansı hiç yok

Hanifi Mahitapoğlu: Başkan Gümrükçüoğlu’nun il başkanlığı için düşündüğü isimlerden biri. Ancak uysal yapısı, sert olmayan mizacı ile karışık ve karmaşık teşkilat yapısını kontrol edemeyeceğine dair bir kanaat oluşmuş durumda. Her şey kendi kararına bağlı. İkna olursa karşısına aday da çıkmaz birleştirici bütünleştirici bir isim olarak toparlayıcı olabileceği düşünülüyor. Şansı % 70’lerde..

Osman Kaya; Kaya’nın kulislerde kadrolu aday olarak lanse edilmesi handikabı. Ancak, inat eder ortamı koklar ve aday oluyorum dediğinde dengeleri bozabilir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken bir isim..

Edip Sevinç: Ak Parti kulislerinde bütünleştirici ve hiçbir gurup ve kişinin adamı değil denilerek lanse edilen yeni bir isim. Ancak, kendisinin böyle bir görevi kabul edip etmeyeceği yönündeki tahminler etmeyeceği yönünde. O nedenle adaylığı çok zayıf bir isim

Sultan Göktaş: Göktaş, Trabzon’a geri geldi. Yerleşti. Ankara’ya yerleşen Göktaş’ın il başkan adayı olması zor. Ama il başkanı adayı olup kazanacağına kesin olarak kanaat getirilecek ismin ikinci adamı olma ihtimali daha fazla. Şu süreçte adı Of için geçiyor ama siyaset bu dengeler her an değişebiliyor

EKREM İMAMOĞLU EZE EZE GELİYOR
Ekrem İmamoğlu, Trabzonspor’un eski yöneticisi, CHP’ye Eyüp Aşık’ın ricası ile girdi. Yine Aşık’ın ricası ile Deniz Baykal O’nu İstanbul Beylikdüzü ilçe başkanı yaptı. Hemşerimiz İmamoğlu hem Baykal’ın hem Kılıçdaroğlu’nun gözüne girdi. İstanbul Beylikdüzü’nde partiye ivme kazandırdı. Gürsel Tekin’in sağ kolu oldu. Akif Hamzaçebi’nin de tam desteğini aldı. CHP’nin İstanbul’da kıran kırana geçen delege seçimlerinde İmamoğlu’nun Beylikdüzün’de hazırladığı turkuaz adı verilen listesi seçimlerin tümünü kazandı. Ekrem İmamoğlu’nun adını bir yere yazın. Önümüzdeki genel seçimlerde, İstanbul Milletvekili olarak TBMM’sine girmesi hemen hemen kesinleşmiş gibi..

ZEKİ KAVANOZ ALMANYA’YA GİDİYOR
Bu arada Ak Parti Trabzon Merkez ilçede seçim kaybeden Zeki Kavanoz’un da bugün Almanya’ya gideceği öğrenildi. Kavanoz’un Almanya programının seçimi kaybetmesi ile alakalı olmadığını belirtelim. Önceden planlanmış bir gezi. Kazansaydı da gidecekti. Hem tatil hem de bazı  ticari incelemeler için Almanya’ya gidecek olan Kavanoz doğal olarak görev tesliminde de olmayacak. Yarın itiraz süresi dolacak olan Merkezi İlçede görev teslim töreninin Çarşamba günü yapılması bekleniyor.

ALTUNBAŞ’IN İKİNCİ ADAMI KİM OLACAK
Ak Parti Trabzon Merkez ilçe başkanlığına seçilen Temel Altunbaş’ın yürütmesi kimlerden oluşacak. Bu konuda çeşitli isimler zikrediliyor. Altunbaş’ın 2. adamının Ömer Odabaş olmasına kesi gözü ile bakılıyor. Hüseyin Canım yürütmede yer alacak. Tülay Adanur’un da yürütmede yer alması hemen hemen kesinleşti. Altunbaş yürütme ile ilgili olarak “Bütün arkadaşlarım birbirinden değerli. Tam demokratik bir ortamda yürütmeyi seçeceğiz” dedi..

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ MAHKEMELİK

CHP Trabzon Merkez ilçedeki delege seçimlerinin mahkemelik olma ihtimalı var. Pazar günü yapılan seçimlerde sandık kurulurken, oy kullanılmadığı sandığın şeklen kurulduğuna dair bazı bilgiler geldi. Merkez ilçe başkanı Turgay Göngör bu iddiayı “Külliyen yalan. Ben kimsenin adamı değil bunu herkes bilsin. Kimsenin adamı olmadığımız için böyle dedikodular üretiliyor. Kim bu dedikoduyu ürettiyse, onu Allaha havale ediyorum..” dedi..

VE BİR UYARI..
Bu sayfada yer alan ve bir emek ürünü olan haber niteliğindeki kulis konularımızı bazı yayın organları etik olmayan bir şekilde sağ tuş kopyala kes yapıştır yaparak gazetelerinde ya da internet sitelerinde yayınlamaktadırlar. Hatta bazen bire bir yayınlanmakta bazen da birkaç cümlesi değiştirilmektedir.
BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZA DİYORUZ Kİ.. LÜTFEN EMEĞE SAYGI.. KAYNAK GÖSTEREREK YAYINLAMANIZDA BİR SAKINCA YOK.. EN BASİT GAZETECELİK KURALINA BARİ UYUN..
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478