banner589

POLİTİK GÜĞÜM

POLİTİK GÜĞÜM
TSO’DA KİM AK PARTİ’YE YAKIN?

Birkaç günden bu yana TSO’da ki olası gelişmeleri kulisleri kaleme alıyoruz. Birçok TSO üyesi de bizi arıyor, ilginç bilgiler veriyor. Kimi doğru çıkıyor kimi ise çapraz sorguda çek ettirilemiyor. TSO kulislerinde tartışılan konu şu. Mevcut Başkan Suat Hacısalihoğlu mu Ak Parti’ye yakın. Türkay Gümüş mü..? Kimine göre Hacısalihoğlu. Kimine göre ise Türkay Gümş. Ancak size burada ilginç bir bilgi verelim. Hacısalihoğlu ile Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu’nun arası açıldı. Bu durum Hacısalihoğlu’nun aleyhine işleyebilir. Siyasi iktidara yakınlıkla ilgili olarak da Türkay Gümüş bir adım öne çıkar fakat girdiği ortamlara, o ortamların belediyeyle olan münasebetlerine biraz daha dikkat etse iyi olur.

TÜRKAY GÜMÜŞ HALA SESSİZ

Bu arada, TSO başkanlığı ile ilgili olarak artık kendisine sıra geldiğine inanan Türkay Gümüş ise TSO kulislerindeki hareketlilikle kendisine yöneltilen bu doğrultudaki soruları da cevapsız bırakıyor. Bu da Gümüş’ün bir taktiği. Bu taktikle Gümüş kazanacak gibi. Öte yandan Mehmet Çelik ile Türkay Gümüş’ün ittifakla TSO seçimlerini yönlendirebilecekleri de TSO kulislerinde seslendiriliyor.

TSO DEDELERİNİN İSYANI

Dün bu sütunlarda kaleme aldığımız siyasi güğüm’de TSO’nun dedelerinden bahbsettik (http://www.61saat.com/haber/politik-gugum-4688.html) Orada ciddi bir yanlışlık yaptık. Dedeler arasına genç bir isim Temel Kofoğlu’nu yanlışlıkla koyduk. Bu kulisi aynen kes kopyama yapıştır yapan bazı yerel gazetelerde aynı hatayı yaptı))).. Bari kes kopyala yapıyorsun oku yahu diyesi miz geliyor. Neyse. Biz gelelim dedelere. O kulisde adı geçen dedelerden ikisi aradı.. Dedi ki..” Yahu, genç olup üst üste 4 kez meclis üyesi olanlar var. Bunları niye yazmıyorsunuz..” Doğru bir sitem. Onları da yazacağız. Aslında genç gözüküp TSO meclis üyeliğini adeta tapulayanlar da yok değil. Onların da kim olduklarını ileriki zamanlarda bu sütunlarda dile getireceğiz


VE ALİ OSMAN ULUSOY’UN BOMBASI

Artık TSO’da  aktif görev almakla ilgili kararına gözden geçirecek olan Ali Osman Ulusoy’un TSO seçimlerinde büyük bir sürprizi var. Bunu da ilk kez 61saat’ın Siyasi Güğüm köşesi açıklıyor. Ali Osman Ulusoy, seçimlerde artık aday olmayacak. Onursal başkan olarak kalacak. Amaaaa, Ulusoy yerine birini hazırlıyor. Kimi diye merak ediyorsunuz değil mi..? Ulusoy geçenlerde bir dost sohbetinde bunu açıklar gibi oldu. Dedi ki.. “Artık ben bu işi bırakacağım ama kızım hevesli kızımı yerime hazırlayacağım..” Bildiğimiz kadarı ile Ulusoy’un kızı Hülya Ulusoy, İstanbul’da yaşıyor. Trabzon’a gelip TSO’da aktif görev yapabilir mi..? Babasının yerine meclis başkanı olabilir mi..? Hani olursa da imaj açısından hiç de kötü olmaz diye düşünüyoruz..


EREN” AMAN BENİ BULAŞTIRMAYIN”

Geçenlerde TSO ile ilgili olarak nabzını niyetini ve gelecek ile ilgili düşüncelerini öğrenmek için eski başkan Şadan Eren’i aradık. Eren’e önce teşekkür ettik TOBB’un çok hoş ajandasın kalemi ve cüzdanını yılbaşı hediyesi olarak göndermişti gazetecilere. Sonra TSO’yu sorduk. Dedi ki.. "Aman ne olur benim için bir şey yazmayın. Bende gelişmeleri uzaktan ve sizden takip ediyorum…”


TFF ADAYLARI

Şunu hemen ifade edelim, Trabzon özelinde Mehmet Atalay’ın TFF Başkanı olması için birileri kraldan fazla kralcılık yapıyor ve duvara tosluyorlar. Bu kraldan fazla kralcılar önce Atalay’ı milletvekili adayı yapmak istediler, ortalığı velveleye verdiler olmadı. Sonra, TFF başkanlığı için devreye girdiler yine tosladılar. Şimdi bu iki hatalarından ders almamışlar gibi şimdi yine TFF başkan adaylığı için Atalay’ı pompalıyorlar. Bakın Atalay’ın bunlara hiç ihtiyacı yok. Atalay TFF başkanı olduğunda parsa kapmanız için böyle yapmaya gerek yok. Zira Atalay’a zarar veriyorsunuz zarar…


ALTUNBAŞ KRİZİ YORUMLADI

Dün ki Politik Güğümde Ak Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı'nın Temel Altunbaş başkanlığındaki yönetim kurulu toplantısında, yürütme kurulunun oluşturulamadığını, müdahaleler nedeniyle kriz çıktığını yazdık. Sıcağı sıcağınada Başkan Altunbaş'ı aradık ve o akşam neler olduğunu sorduk. Başkan Altunbaş toplantının yürütmeyi oluşturmak üzere yapılmadığını belirterek, "Yeni oluşturduğumuz yönetim ile geçen hafta bir toplantı yapmıştık. Bu haftada yedekteki yöneticilerimizle ana kademe yönetimi bir araya getirdik. Amacımız tüm ana ve yedekteki yöneticilerimizin tanışıp kaynaşması. Yürütmeyi oluşturma konusunda aceleci davranmak istemiyorum. Önümüzdeki hafta yürütme kurulunu açıklayacağım. Yürütmeyi oluşturmak için tüm yönetimin fikrinin alınması şart değil fakat 20. yedek üyemin fikride 2. ana yönetimdeki partilimin fikride benim için çok önemlidir. İstişare ile başkan seçildik, istişare ile bu görevi layıkıyla yürütmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.  Aldığımız duyumlar ile edinilen bilgiler böyle.


ÇEDAŞ AKILINI BAŞINA ALDI

Trabzon'un en önemli alt geçidinin elektriklerini kesen ÇEDAŞ Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na ve Vali Recep Kızılcık'a rağmen bu ışıkları yakmamakta ısrar etti. Sitemizin Genel Müdürü Erhan Esaspehlivan'ın "ÇEDAŞ adam öldürmeye teşebbüs ediyor" yazsının ardından ÇEDAŞ'çılar soluğu belediyede aldı ve işin orta yolunu bulmaya çalıştı fakat yine işi yokuşa sürünce Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu restini çekip "Bütün direklerden kira alırım" dedi. Bu rest ÇEDAŞ'ı bayağı zora soktu. Çünkü bu resti tüm belediyeler örnek alacaktı. Ve nihayetinde alt geçitin ışıkları yandı. Bundan sonra parayı ÇEDAŞ mı öder, belediye mi öder bizim hiiiç umrumuzda değil. Önemli olan insanların can güvenliği. Ve o konuda aşıldı.


MHP'DE KAPLAN ADAY OLACAK MI?

Milliyetçi Hareket Partisi'nde kongreler devam ederken mevcut Merkez İlçe Başkanı Cemal Özçelik'in aday olup olmayacağı yönünde kesin bir duyum yok. Eğer aday olursa karşısına rakip çıkmaz gibi görülüyor. Ama olmaz ise kulislerdeki en güçlü başkan adayı Oktay Kaplan. Geçmişinde bir şaibe olmayan Kaplan henüz net bir karar vermiş değil.  Şartlar ve zaman Kaplan'ı ya başkan yapar, yada oluşacak yönetimde etkin bir göreve gelmesini sağlar. Kaplan ön plana çıkmaktan kaçınsa da önemli bir potansiyeli etrafında toplayarak bir çekim merkezi oluşturmuş durumda. 


Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner587

banner510