banner642

POLİTİK GÜĞÜM

07.03.2012

POLİTİK GÜĞÜM
CHP’YE AKİF BEY EL ATAR MI..?
CHP Trabzon Merkez ilçe seçimlerinin hareketli geçeceği kesin. Turgay Güngör tek aday olarak seçime girmeyeceği artık aşikar. CHP’de ciddi bir gençlik harekete başladı gibi. Şenol Çoban’ın Turgay Güngör’ün karşısına aday çıkarılması ile ilgili önemli ittifaklar oluştu gibi. Akif Hamzaçebi’nin bile bu ittifaka ciddi destek verdiği iddiası da var. Çoban’ın Ahmet Kaya ile de bir araya gelip, Çoban adında buluştukları da belirtiliyor. Çoban’ın ekibinde Cafer Hazaroğlu’nun oğlunun da yer aldığı gelen bilgiler arasında. Şenol Çoban’ın babası Mehmet Çoban de CHP’nin Merkez ilçeden İl Genel Meclisi üyesi. Böylelikle kırsal desteğini de Turgay Güngör’den daha fazla alacağı da belirtiliyor. Şenol Çoban’ın son genel seçimlerde de aktif rol aldığını biliyoruz. CHP’nin gençleştirme hareketinde Şenol Çoban adının öne çıkması ile Merkez ilçe seçimlerinin ciddi ölçüde çekişmeli geçeceği belli oldu. Gençlik hareketinin bu anlamda başarılı olup olmayacağını elbette zaman gösterecek…


ALTUNBAŞ NE İSTEDİ ?
Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri önceki gün Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş'ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini ilettiler. Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu ve ekibi Altunbaş'a, yürütme kurulu toplantısı öncesi adeta çıkarma yaparak kalabalık bir heyetle gitti. Başkan Altunbaş ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu, gençlikle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini, gençler olmadan siyasi partilerin faaliyetlerini sürdürmelerinin mümkün olmayacağını belirti. Ayrıca Altunbaş Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu'na talimat vererek bundan sonraki Merkez İlçe Yürütme Kurulu toplantılarına gençlik kollarından da bir temsilcinin katılmasını istedi. Başkan Karaoğlu bu talebi memnuniyetle kabul edip gençlik kolları olarak Altunbaş ve ekibini her konuda desteğe hazır olduklarını ifade etti. Ziyarete Başkan Yardımcısı Aykut Mert'in katılmayışı dikkatlerden kaçmadı. Aradık, babasının rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir Ankara'da olan Mert bu nedenle ziyarete katılamamış. Aykut Mert'in babası Harun Mert'e de Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

"KARAOĞLU'NUN ACI GÜNÜ"

"GÜNNAR NEDEN SESSİZ KALDI ?"

"ÖZAK ULAŞILMAZ OLDU"

devamı 2.sayfada...


KARAOĞLU'NUN ACI GÜNÜ
Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu acı haberi Ankara'da aldı. İl Başkanları toplantısına katılmak üzere Ankara'ya giden Karaoğlu'nun dedesi, Çaykara Maraşlı (Paçan) köyünden olan eski imamlardan Hüseyin Avni Erdem bu sabaha karşı tedavi gördüğü Bursa'daki hastanede hakkın rahmetine kavuştu. Merhum Erdem Cuma günü Cuma namazına müteakip Çaykara Maraşlı Köyü Camii'nde kılınacak olan cenaze namazının ardından aynı köyde son yolculuğuna uğurlanacak. www.61saat.com merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.


GÜNNAR UMRE'DEN DÖNMEDİ
Ak Parti Trabzon İl başkanı Adnan Günnar ile ilgili Umre'den döndüğü yönündeki bugün kü kulis haberimiz, Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı"ndan dün tüm haber merkezlerine servis edilen "İl başkanı Adnan Günnar DSİ bölge Müdürü Adil Erdoğan'ı ziyaret etti" haberine istinaden yorumlanmıştır.

Günnar'ın Basın Danışmanı Oğuz Özbakan İl başkanı  Adnan Günnar'ın umreden henüz dönmediğini, halen umrede olduğunu,  DSİ ziyaretini de umreye gitmeden önce yaptığını, fakat basına dün servis edildiğini ifade etti.
Ayrıca Ak Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Murat Üçüncü'de sitemizi arayarak Faruk Özak'a atılan çirkin iftirayı kınadıklarını, zaten iftirayı atan kişinin de olayı yalanladığını belirterek, "Başkan Günnar'ın DSİ'yi ziyaret ettiği haberi her ne kadar dün servis edilmişsede bu ziyaret başkanımız umreye gitmeden önce gerçekleşmiştir. Haliyle Başkanımız umre'de olduğu için il yönetimi tarafından bir açıklama yapılmamıştır" dedi. 29 Mart da umreye giden Günnar'ın yarın Trabzon'a döneceği öğrenildi.ÖZAK ULAŞILMAZ OLDU
Genel seçimlerin ardından herkesin dilinde şu vardı. Biz Bakan Erdoğan Bayraktar'a nasıl ulaşacağız. Fakat Bakan Bayraktar öyle bir kadro kurdu ki, artık kimse ona ulaşma gerekliliği hissetmiyor. Bir telefonla danışmanı Sadık Soylu sorunlara hakim bir şekilde gereğini yerine getiriyor. Belediyelerin veya vatandaşların sıkıntılarını Bakan Yardımcısı Muhammet Balta dinliyor. Çözülebilecek tüm işleri bir kalemde hallediyor. O nedenle Bakan Bayraktar'da daha büyük işlere rahatlıkla konsantre olabiliyor. Bayraktar'dan ziyade son dönemlerin ulaşılmaz ismi Faüruk Özak oldu. Birileri onun adına, ona olan sevgisi adına Trabzon'da çırpınadururken, o telefonlara bakmaz, maillerini kontrol etmez, halka karşı duymayan, bakmayan bir milletvekili statüsüne soktu kendini. Bir nevi Asım Aykan'ın son dönemi gibi kırgınları küskünleri oynamaya başladı. Fakat Sayın Faruk Özak bu millet size vekillik verdiyse, sizde bunun hakkını verin. İnsanlardan kaçmayın, Trabzon'dan kopmayın. Sadece etkinlik, cenaze ve düğünde değil. Halk daime sizi yanında görmek, hissetmek istiyor. Mustafa Cumur gibi Kemalettin Göktaş gibi halk vekilini aradığında bulmak istiyor. Siz kaçtıkça, konuşmadıkça dedikoduların ardı kesilmez. Ne zaman Uzunsokak'tan geçsek, "Bağ kur binasını Faruk Özak satın almış tadilat yaptırıyor" deniyor. TOKİ'de önüne gelen size çamur atıyor. Evet her lafa her iddiaya cevap verilmez ama böyle de kaçamak oynanmaz. Sizi seçenlerin sorğulama yetkisi vardır. Bunu bilesiniz.

"AKKAYA'NIN ZOR ANLARI"

"SANDIKÇI İSTANBUL YOLUNDA"

"MHP'DE AS KADRO SAĞLAM"

devamı 4.sayfada...


AKKAYA'NIN ZOR ANLARI
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu DOKA, TTSO ve Artvin Ticaret Sanayi Odası heyetiyle yurtdışına çıktı. Yerine vekil olarak Seyfullah Kınalı'yı bıraktı. Önceki gün bir uğradık, makamı kolaçan ettik. Kınalı vekil ama, tüm belediye başkan yardımcıları makamda. Gümrükçüoğlu'nun yokluğunda vekil kalan Kınalı'ya tüm yardımcılar topyekun yardım ediyor. Birlik ve dayanışma örneği sergileyor. Fakat makama öyle pekte dışardan ziyaretçi geliyor desek yalan olur. Çünkü gelen herkes Başkan Gümrükçüoğlu ile birebir görüşmek istiyor. E başkan olmayınca da iş özel kalemi Akkaya'ya düşüyor. Günde sadece sabit hattan 70'in üzerinde görüşme yapan Akkaya'nın cep telefonlarını siz düşünün. Bir kulağında sabit telefon, bir kulağında kulaklık, diğerinde diğer cep telefonu ile gördüğümüz Akkaya'nın Başkan gelene kadar işi zor gibi görülüyor. 


SANDIKÇI İSTANBUL YOLUNDA
Trabzon'un en çalışkan müdürlerinden biriydi Selim Yavuz Sandıkçı. Gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden işini yapıyordu. Yine çalışkan ve azimli olan Temel Kırbaç'a teslim edip Trabzon'u Adapazarı'na gitti. Geçen akşam aradık. sesini duyalım dedik. Otobüste olduğu için telefonu açamamış. Gece geç saatlerde bize dönüş yaptı. Çocukları İstanbul'da olduğu için hafta sonları onlara zaman ayırıyormuş İstanbul'a gidiyormuş. Adapazarı'na kısa sürede alıştığını ama Trabzon'u unutmanın mümkün olmayacağını belirten Sandıkçı, "Bizim işimiz eğitmek, öğretmek. Bunu bir dağın tepesinde de, bir şehrin merkezinde de en iyi şekilde yapmak için görevlendirilmiş bürokratlarız. Adapazarı'da çok güzel. Çok hemşehrimiz var. Görevi devraldığımız arkadaşımız güzel işler yapmış. Bizde onun başarısını arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.  Trabzon'u özlediniz mi sorusuna, "Trabzon özlenmeyecek bir şehir mi" cevabını veren Sandıkçı, "Herşeyden önce orası benim memleketim. Müdürlüğüm döneminde de çok sıcak diyaloglarımız oldu. Güzel işler yaptık. En kısa zamanda gelmeyi planlıyorum Trabzon'a. şimdilik herkese selamlar yolluyorum" dedi.


MHP'DE AS KADRO SAĞLAM
MHP'nin yeni merkez ilçe başkanı Mehmet Yılmaz dün as kadrosunu yani yürütme kurulunu açıkladı. Görev dağılımını inceleyince Başkan Yılmaz'ın ince eleyip sık dokuduğunu, yönetimindeki insanları sosyal yaşantısından, ekonomik durumuna ve etkileşimde olabileceği çevrelere kadar irdeleyerek, görev dağılımı yaptığını görüyoruz. Yürütmesi de sağlam. Cemal Özçelik'in yönetimine nazaran daha fazla sahada olabilecek, daha etkileyici, daha çalışkan bir kadro olarak öne çıkıyor. Mehmet Ergün, Levent Bakkaloğlu, Onur Çalık, Erdoğan Sağlam , Abdulaziz Saykı, Davut Kansız, Mustafa Taşlı, Halil İbrahim Kansız, Faruk Dedeoğlu… Teşkilatında, Trabzon'unda yakından tanıdığı ba as kadro, o dinamik yeni yönetimle iyi işlere imza atacağa benziyor. hep birlikte izleyeceğiz.
Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner498