POLİTİK GÜĞÜM

21.03.2012

POLİTİK GÜĞÜM
BAKAN BAYRAKTAR HANGİ KRİZİ BEN GİTMEDEN ÇÖZÜN DEDİ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar yarın akşam Trabzon’a geliyor. Bayraktar hafta sonunu Trabzon’da geçirecek. Mühendislerle buluşacak. Of’un Medreseleri adlı belgesel filimin galasına katılacak. Cumartesi günü TTSO’da Trabzon’un meselelerinin tartışılacağı geniş kapsamlı toplantıyı takip edecek. Tabi bu arada bazı ziyaretlerde de bulunacak. Bu ziyaretlerinden birini de Gazeteciler Cemiyeti’ni yapacak. Bakan Bayraktar Cemiyete bakan olduğundan bu yana hiç uğramadı. Seçim esnasında ada her halde gitmemişti. Bu nedenle Cemiyet ziyareti programı ertelenip duruluyordu. Bakan Bayraktar’ın Cemiyeti ziyaret etmesinde önemli bir kriz de çözülecek gibi. Kriz İl Genel Meclisi’nin Cemiyet hizmet binası ile ilgili aldığı karar. Karar cemiyetin iş başındaki yönetimini ciddi ölçüde sıkıntıya uğratmıştı. Başkan Ergün Ata’nın uğraşısı bu arada yerel ve genel medyada Trabzon özelinde ilginç yapısal ve fikirsel eşitliklerin yaşanması ile krizin çözümünde belli bir mesafe katledildi. Bakan Bayraktar da madem ben cemiyete gideceğim ziyaret edeceğim dedi, il genel meclisi ile cemiyet arasındaki kira krizinin çözülmesini istedi.

İL GENEL MECLİSİNDE BİR İLGİNÇ BULUŞMA

Bakan Bayraktarın krizi çözün talimatından sonra edindiğimiz bilgilere göre İl Genel Meclisinde bazı komisyon başkanları, İl Genel Sekreteri İbrahim Kul, Cemiyet Başkanı Ergun Ata ve 2. Başkan Yusuf Turgut bir araya geldi. Kira krizinin çıkmasına sebep bazı meclis üyeleri de o gün öyle düşünüyorduk bugün de bi düşüncemizin yanlış olduğunu anladık demesinden sonra iş tatlıya bağlandı. Böylelikle Cemiyet ile İl genel Meclisindeki kriz çözüldü. İş tatlıya bağlandı. Meclis başkanı Haydar Revi’nin bu konudaki çapasını göz ardı etmemek gerek. Bu kriz çözüldükten sonra krizin çözüldüğüne dair haber Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın makamına da iletildi. Şimdi muhtemelen Cumartesi günü Bakan Bayraktar, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret edecek. O ziyarette de cemiyetin arkasındaki arsanın cemiyete tahsisi konusu da istenecek, bakan Bayraktar da talimatı ile krizi çözün demesinden sonra, söz konusu arsa tahsisinin yapılması ile ilgili talimatını da verecek.

devamı 2.sayfada...
ERGUN ATA NEYİ DEKLERE ET(MİŞ)?

Bu arada Cemiyet Başkanı Ergun Ata önümüzdeki cemiyet seçimlerinde yeniden aday olmayacağını da il genel meclisindeki toplantıda bizzat meclis üyelerine de söylemiş. Bu zamana kadar yönetiminde be aday olmayacağım diyen Ata böylelikle yönetim dışı bir buluşmada toplantıda aday olmayacağını açıkladı. Cemiyet seçimlerinin kilit ismi Hasan Kurt ise “Zaten, cemiyet geleneğinde ikiden fazla üst üste aday olmak yok. Ergun’un ben aday olmayacağım demesi normal” dediğini de işittik. Ergun Ata bayrağı yönetiminden birine teslim mi edecek.? Bunu bilmiyoruz ama yine Hasan Kurt’un ifadesine göre Kurt bu seçimlerde “Yusuf Turgut’u” destekleyeceğini deklere etti. Yusuf Turgut ise aday olmak niyetinde olmadığını ya da olduğunu henüz deklere etmedi

ERTAN YAVAŞ’IN KARANLIK NOKTA HASSASİYETİ

Son zamanlarda karakollarda şiddet görüntülerinin medyaya yansımasından sonra ve özellikle o görüntülerde şiddet uygulayan polislerin güvenlik kamaralarının görmediği karanlık noktada bu şiddet girişiminde bulunmaları, Trabzon emniyet müdürü Ertan Yavaş’ı harekete geçirdi. Yavaş görevlendirdiği bir teknik ekip ile karakollarda güvenlik kameralarının görüntü alanı dışına çıkan karanlık noktaların kalmaması olmaması yönünde talimat verdi. Trabzon’daki karakollarda karanlık nokta konusunda gösterdiği hassasiyeti ile Emniyet Müdürü Yavaş’ı tebrik ediyoruz

ÖZKAN SÜMER’İN SAHTESİ OLURSA

Şu sıralarda twitter’de ilginç şeyler oluyor. Özellikle de Trabzonspor taraftarları arasında. Özkan Sümer adına twitter’de bir hesap açıldı. O hesabın Sümer’in kendisi mi yoksa sanal sahte bir Sümer mi olduğu henüz anlaşılamadı. Twitter ustası gazeteci Ulaş Özdemir sosyal alemde gezinen mesaj atan Sümer’in gerçek Sümer olduğuna inanıyor. Ancak başka usta gazeteciler ile Özkan Sümer’in fotosunu kullanıp Özkan Sümer gibi twitter atanın gerçek Sümer olmadığına idda ederek sahte Özkan Sümer’in Özkan Sümer’in çok yakınındaki bir dostu ve de Sümer’in izni ile böyle bir twitter izni aldığını iddia ettiler. Bu arada, sahte Sümer’in twitter’de soy göstermesinden çok kısa bir süre sonra A.Suat Özyazıcı ile Nuri Albayrak adına da adresler açıldı. Twitter’de özellikle sahte Özkan Sümer ile sahte A.Suat Özyazıcı arasındaki mesajlaşmalar çok ilginç. Bu sahte Sümer ile Özyazıcı’ya gerçek Ali Savaş ile Serdar Bali’nin verdiği cevaplarda twitter’de günün konusu oluyor. Hele Ulaş Özdemir de bu sohbetleri retweet yapınca, olay küresel bir ilgi odağı haline getirildi.

devamı 3.sayfada...
MUHAMET BALTA KİMİ YANINA ALDI?

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’ya edindiğimiz bilgilere göre Bakan Erdoğan Bayraktar özellikle belediyelerin çevrecilikle ilgili projelerine ve bu projelerin AB fonlarından yararlanılarak hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalarında ciddi boyutta imza yetkisi verdiğini öğrendik. Balta, bu imza yetkisi ile Türkiye’deki bütün belediye başkanlarının şimdi marka paşası gibi oldu. Bakan Yardımcısı Balta uzun zamandan bu yana TBMM’si sağlık komisyonu Başkanlığını yapan siyasete Trabzon milletvekili olarak başlayan şimdi Ankara Milletvekili olarak devam eden Cevdet Erdöl’ün danışmanı Salih Çoban’ı yanına danışman olarak aldı. Çoban bakanlığın müşavir kadrosunu alarak TBMM’sinden Çevre Bakanlığına transfer oldu

ERGİN AYDI’IN ULTRA SÜRAT UMRESİ

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, iki günlük umre ziyareti için yarın Trabzon’dan ayrılıyor. Aydın şehir dışından bir grup dostu ile erkek erkeğe kısa zamanlı bir umre ziyareti yapacak. Bu arada Vali Recep Kızılcık, umreden dönen Of il genel meclis üyesi Halim Kaya’ya önceki gece çat kapı yaptı. Kaya’nın evine giden Vali Kızılcık umreden dönen dostunun hurmalarından da yedi. Halim Kaya, gelecek yıl Ocak ayında da bir grup il genel meclisi üyesi ile umreye gitmeyi şimdiden planladı.

devamı 4.sayfada...
AK PARTİ’DE 5 BAŞLIKTAKİ SÜREÇ

Ak Parti Trabzon il başkanlığı ile ilgili süreç şu anda 5 başlık altında devam ediyor. 5 başlık şöle

1) 1) Derin bir sessizlik var

2) 2) Teşkilat eğilimi yapılacak mı?

3) 3)Başbakan atama ile görev başına getirdiği il başkanlarını kongreye de soktu

4) 4) Belediye diye bir güç il başkanlığı tespit sürecinde etkili bir konuma geldi. Bundan önce böyle bir belediye gücü yoktu zira Ak Parti belediyede muhalefetti

5) 5) Ak Parti Trabzon il başkanları siyasette hedeflediklere yerlere Muhammet Balta dışında hiç ulaşamadı. Şimdi de öyle mi olacak?

Bu 5 konu başlığı Ak Parti’nin il başkanlık sürecinde altı doldurulması gereken mevzular. Bu konu başlıklarını artık herkes kendi bakış açısı ile doldurduğu için ortalıkta her türlü siyasi manevralar var.

METİN ATASOY ÇALIŞIYOR, HALUK ŞAHİN’E DİKKAT

Trabzonspor sessiz sedasız bir divan genel kurulu yaptı. Genel kurul bitti ama Metin Atasoy’un konuşması ile ekibinin Trabzonspor konusundaki hedefleri yeni başladı. Yomra’da iş adamı Haluk Şahin’in çalışma ofisi bürosu mekanı şu sıralar epeyce ziyaretçi akınına uğruyor. İddiaya göre Şahin, Metin Atasoy’un Trabzon’daki ayağı. Ama yönetiminin as başkan adayı değil. Şahin “Metin kardeşimiz Yomra’lı aday olursa bir Yomralı olarak onu desteklemek boynumuzun borcu. Destekleyeceğiz tabi” diyor. Bunu da açık açık gazetecilerin olduğu ortamda da söylüyor. Bu anlamda Şahin kendini gizlemiyor. Ancak “As Başkanlık gibi bir beklentim olmaz. Olmamalı” diyerek de Atasoy’un ekip anlayışını geniş bir yelpazede şekilleneceği izlenimini veriyor..

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner622

banner498