61SAAT SPOR SERVİSİ-Trabzonspor'un pilot takımı teknik direktörü Kadir Özcan, bugün akşam saatlerinde evinde kalp krizi geçirdi.  1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Akçay'ın Trabzonspor Teknik Direktörlüğüne getirilmesinin ardından yerine getirilen Bordo-Mavili camianın efsane isimlerinden Kadir Özcan, bugün takıma idman yaptırdıktan sonra akşam saatlerinde dinlenmek üzere evine geçti.
Ancak burada kalp krizi geçiren Özcan, yakınları tarafından hemen hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldıralarak tedavi altına alınan Özcan, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti...

KADİR ÖZCAN KİMDİR
21 haziran 1952 yılında Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde doğdu.
Trabzonspor altyapısında futbola başladı ve ardından o zamanki adıyla 2. Lig olan 1. Lig'de oynayan ve o zamanlar sıradan bir takım olan Trabzonspor profesyonel takımına yükseldi. Trabzonspor ile Süper Lig'e yükselmeyi başardı. Ardından Trabzonspor'un ilk anadolu takımı olarak Süper Lig Şampiyonu olmayı başardı. Trabzonspor'un 1970'li yılların ikinci yarısında Süper Lig'e hakim olduğu dönemde takımın düzenli forma giyen oyuncuları arasındaydı. Daha sonra maddi olumsuzluklar sebebiyle takım dağılmaya başladığında ve Ali Kemal Denizci gibi futbolcuların bile satılmak zorunda kalındığında Kadir Özcan da Zonguldakspor'a verildi.Burada iki sezon oynadıktan sonra Galatasaray'a transfer oldu. Galatasaray'da sadece bir sezon oynadıktan sonra futbola veda etti.
İlk teknik direktörlük yıllarında birçok 2. Lig ve 1. Lig ekibinde teknik direktörlük ya da yardımcı antrenörlük yaptı. Daha çok Karadeniz yöresindeki ekiplerde görev aldı.
Birçok Anadolu takımını çalıştırdı ve son olarak Aralık 2010'da Kartalspor'da Ergün Penbe'nın istifasından boşalan teknik direktörlük mevkisine getirildiği açiklandı.Fakat birkaç gün sonra sözleşmesi yönetim tarafından iptal edilerek Engin Korukır ile anlaşılmıştır.
Daha önce Tugay Kerimoğlu'nun abisi olan Tolgay Kerimoğlu tarafından Nisan 2009'da boşalan Kartalspor teknik direktörlük görevine getirilmişti fakat, maddi olanaksızlıklar yüzünden Mayıs 2010'de istifa etti
Kadir Özcan son olarak bu sezonun başında Mustafa Reşit Akçay’dan boşalan 1461 Trabzon takımının teknik direktörlük görevine getirilmişti.

1461 Trabzon Teknik Direktörü Hayatını kaybetti by 61saat