GİRESUN (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı koymak amacıyla 15 Temmuz gecesi İstanbul'da iki tankın altına yatarak durdurmaya çalışan ve bu sırada yaralanan Sabri Ünal'ın adı, piknik alanı ve çeşmeye verildi.

Ünal'ın adının verildiği Espiye ilçesindeki Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nın girişindeki çeşme ile aynı bölgedeki piknik alanının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, burada yaptığı konuşmada, vatan, millet ve bayrağı için millet iradesini hakim kılma, yüzde 52 oyla iş başına gelen Cumhurbaşkanına sahip çıkmak için sokağa çıkan ve bu uğurda canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Sabri Ünal ve diğer gazilere şükranlarını sunan Sarıfakıoğulları, "Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlığı sayesinde burada özgürce nefes alabiliyor, irademizi ifade edebiliyoruz." dedi.

Sarıfakıoğulları, Ünal'a ve davetlilere Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin selamlarını da iletti.

Ünal ise 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.

Darbe girişimi sırasında sokağa çıkarak gazi olduğu için gurur duyduğunu vurgulayan Ünal, "15 Temmuz'da yine birçok gazi arkadaşla köprüde olacağız ve meydanları boş bırakmayacağız." diye konuştu.

Vali Sarıfakıoğulları, buradaki programın ardından Sabri Ünal'ın Avluca köyündeki ailesini de ziyaret etti.