61SAAT HABER SERVİSİ - 27. Dönemde görev yapan AK Parti’den Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora ve İYİ Parti’den Hüseyin Örs, yeni dönemde aday gösterilmediği için meclise giremezken, CHP’den 2. sıradan aday gösterilen Ahmet Kaya da seçilebilecek oyu alamadığı için meclise gidemedi.

TBMM’de 5 yıllık görev sürelerinin ardından yeni dönemde mecliste yer almayacak Trabzon Milletvekillerinin görev süresi bugün itibariyle sona erdi.

Hatırlanacağı üzere 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Çevre Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyordu. Balta’nın görev süresinin dolmasıyla birlikte Komisyon Başkanlığı da sona erdi.

Bu kez CHP'li isim Trabzon'da caminin yıkılmasına karşı çıktı Bu kez CHP'li isim Trabzon'da caminin yıkılmasına karşı çıktı

Yine 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’da Plan ve Bütçe Komisyon üyeliği görevini yürütüyordu. Cora’nın da görev süresinin dolmasıyla komisyon üyeliği de sona ermiş oldu.

İYİ Parti 27. Dönem Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’te TBMM’de Milli Savunma Komisyon üyeliği görevini yürütüyordu. Yine Hüseyin Örs’ün de görev süresi dolmasıyla, komisyon üyeliği de sona erdi.

CHP 27. Dönem Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyon Üyeliği görevindeydi. Kaya’nın görev süresi dolmasıyla birlikte komisyon üyeliği de sona ermiş oldu.