Trabzon Gazeteciler Cemiyeti 2021 Yılı Başarılı Gazeteciler Yarışması Ödülleri belli oldu.  Hamamızade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı,  Trabzonspor Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, TBB Başkan Yardımcısı Sibel Suiçmez, Trabzon Baro Başkanı Duygu Keleş, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Hacıfettahoğlu, Trabzon Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ali Nuhoğlu, Trabzon İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem Şen, Ortahisar CHP İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ile birlikte  spor siyaset ve iş dünyasından çok önemli isimler katıldı.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 19.45.12

61SAAT'E 2 ÖDÜL BİRDEN GELDİ

"Cenazeler karıştı" haberiyle Haber Müdürümüz Serkan Kılınç, İnternet Haber kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yayın danışmanımız Ali Savaş'a ise meslekte 20 yılını doldurduğu için hizmet ödülü verildi.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 20.07.47WhatsApp Image 2022-10-03 at 19.48.54

Ziyad Nemli Büyük Ödülü, Hizmet Ödülleri, Sanat Ödülü, Spor Ödülleri, Girşimci İş Adamları ödülleri TGC Yönetim Kurulu tarafından verilmiştir. 

Basın yarışmasının ödüllerini jüri belirlemiştir.

Ödül almaya hak kazanan eserler; Murat Taşkın, Faruk Ata, Nevzat Yılmaz, Haluk Ayyıldız, Ömür Avcı, Osman Koltuk, Şeyda Şahin, Ersen Küçük ve Selahattin Özcan’dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirdiği 42 çalışma arasından belirlendi.

İşte ödüller:
*

Bakan açıkladı! Trabzon eklendi Bakan açıkladı! Trabzon eklendi

ZİYAD NEMLİ BÜYÜK ÖDÜLÜ: Murat TAŞKIN
 
Ege Üniversitesi Hukuk Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.
1975’de okurken Yeniasır Gazetesi ile başladığı meslek yaşamını 1980-2000 yılları arasında Anadolu Ajansı’nda politika ve ekonomi muhabirliği ağırlıklı olmak üzere sürdürdü.
Yeniçağ ve Karadeniz Gazetesi’nde yazılarına devam ediyor.
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı, Türkiye Spor yazarları Derneği Trabzon Şube Başkanlığı yaptı. Türkiye Spor Yazarları Derneği Asbaşkanlığı görevini sürdürüyor.
2007 Karadeniz Oyunları ve 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda Medya Direktörlüğü yaptı. 
Ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındık konusundaki araştırmaları ve yazıları ile tanınıyor.
KTÜ İletişim Fakültesi’nde 3 yıl süre ile dışarıdan gazetecilik dersi verdi.
Trabzon Ticaret Borsası’nda da danışmanlık yapıyor.
Otobiyografi ağırlıklı olmak yazdığı kitaplar bulunuyor.
Başta meslek örgütleri olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından verilmiş çok sayıda meslek ödülü bulunuyor.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 19.45.12 (2)
  
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Bekir Koca

Sektörde uzun yıllar hizmet verip emekli olmasına rağmen halen ilk günkü heyecanla muhabir olarak çalışmasından dolayı.
 
*
SANAT ÖDÜLÜ: Şükrü Üçüncü

Gazeteciliğin yanı sıra  kültür ve sanat dünyasına da adını yazdıracak çalışmaların içerisinde yer aldığı için.
*

SPORDA ONURLANDIRANLAR ÖDÜLLERİ: 

Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor'un 11 yıl sonra yeniden gelen şampiyonluğunun baş mimarı olduğu için.

Busenaz Sürmeneli

Boksta Dünya Şampiyonu olarak şehre büyük gurur yaşattığı için.

*
YILIN GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI: 
1.    Arslantürk Tarım Ürünleri: Sebahattin Arslantürk
2.    Özgüneş Ticaret: Halis Güneş 
3.    İmperial Hastanesi: Mehmet Çelebi
4.    Çağlar Gıda ve Ambalaj: Servet Mete
5.    Yazıcılar Mobilya: Hasan Yazıcı

WhatsApp Image 2022-10-03 at 19.45.12 (1)


HİZMET ÖDÜLLERİ

Üyeler arasından gazetecilik mesleğine 20 yıl hizmet vermiş olanlardan  seçilen  Hizmet Ödülleri şu isimlerden oluştu:

 1-Ayşegül ÖZDOĞAN YILDIRIM
 2-Yusuf KESKİN
 3-Selahattin AYDINLI
 4-Hüseyin YURDAKUL
 5-Celal KADIOĞLU
 6-Özcan İSAK
 7-Cemil ÖZTÜRK
 8-Yahya KARABİNA
 9-Halil İbrahim İLELİ
10-Muharrem MERMERTAŞ
11-Duygu KARAHASANOĞLU
12-Fatma KARAHASANOĞLU
13-Ali Salih SAVAŞ
14-Hüseyin ARPAÇAY
15-Eser HACISALİHOĞLU
16-Mustafa GÜLER
17-Fikret BAŞKAN
18-Sami Serdar ŞİŞMAN
19-Levent USTABAŞI
20-Sertaç HELLAÇ
21-Volkan ALEMDAR
22-Tuncay LAKOT
23-Fatih TURAN
24-Ahmet KAMBUROĞLU
25-Yunus Emre SEL
26-Elif ÇAVUŞ
27-Tolga KARAKURUM

28'Mehmet KARAGÖZ

*

YARIŞMADA ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN ESERLER ŞÖYLE;
Gazete Haber- Nurullah Orhan Cabri (DHA) “Vefalı Köpek.”
Gazete Haber- Bahattin Baştürk (Taka) “Şapka Baskını”
Araştırma-İnceleme Haber- Merve Altuncu (Sonnokta) “Turizme Kapılar Kapalı”
İnternet Haber- Serkan Kılınç (61 Saat) “Cenazeler Karıştı”
Haber Fotoğrafı- Aleyna Keskin (DHA) “Bu Ne Tesadüf?”
TV Haber- Selçuk Başar (DHA) “İkiz Merdiven”
TV Görüntü- Hasan Taşcan (AA) “ Kedi Lolipop Tayfanın Yol Arkadaşı”
TV Röportaj- Fatih Ayaz (TRT) “Engelli Atölyesi”
Haber Mizanpaj- Elif Yasemin Aydoğan (Karadeniz) 
Spor Mizanpaj- Enes Aydın (Sonnokta) 
Spor Haberi- Kamil Anahar (Kuzey Ekspres) “Yeşil Sahalardan Sokakta Halı Tezgahına”
Spor Fotoğrafı- Gökmen Özağcı (Sonnokta) “Delice Bir Sevda Onunkisi”
Spor Röportaj- Ali Osman Yörük (Kuzey Ekspres) “Kararan Dünyasını Olimpiyat Ateşiyle Aydınlatan Savaşçı”
TV Spor Haberi- Selay Saykal (DHA) “Kasket Modası”
Spor Köşe Yazısı- Erdoğan Bekar (Günebakış) “Bordo Mavi Bir Tutkudur”
İnternet Röportaj- Okan Çıtlak (Haber 61) “Görülmeyen Kahramanlar: Gazeteciler”
Makale ve karikatür dalında ödüle layık eser görülmemiştir.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 19.45.11