TRT Spor’da yayınlanan programda konuşan Avcı, Beşiktaş ile neden olmadığını açıkladı.
Beşiktaş’a imza atmadan önce Başakşehir’de 5 sene geçirdiğine dikkat çeken Avcı, bu kulüpte son kaçırdığı şampiyonluğun kendisini duygusal olarak yorduğunu ifade etti.

Beşiktaş’ın kendisini 7 senedir istediğini belirten Avcı, kendisini başka takımların istediğini ancak yorgun olmasına rağmen tercihi siyah – beyazlılardan yana kullandığını ifade etti.

Beşiktaş’a gittiğinde karşılaştığı ortamı da, “kiralıklar, ayrılmak isteyenler, askerde olanlar, sakatlıklar” diyerek sıralayan Avcı, oyunculara istediği oyunu söylediğini ancak alışkanlıkları kıramadığını belirtti.

Ardından hoş olmayan bazı ayrılıklar yaşandığını ifade eden Avcı, siyah – beyazlılarda uygulamaya çalıştıklarını, Trabzonspor’da pragmatik bir şekilde uyguladığını söyledi.

BEŞİKTAŞ BENİ 7 SENEDİR İSTİYORDU


Avcı, “”Beşiktaş’ta neden olmadı? Başakşehir ile 5 sene geçirmişim. Son kaçırdığım şampiyonluk beni duygusal olarak çok yordu, ayrılmak istedim. ‘Benimle olmuyor’ diye düşündüm. O zaman Beşiktaş da beni 7 senedir falan istiyor. Bu geçiş o zaman doğru muydu, bilemiyorum. Beni başka takımlar da istiyordu, yorgun olmama rağmen tercihimi Beşiktaş’tan yana kullandım. Gittiğimde şöyle bir şeyle karşılaştım; kiralıklar, ayrılmak isteyenler, askerde olanlar, sakatlıklar… Bunlar mazeret değil yanlış anlaşılmasın. ‘Ben bu oyunu istiyorum diye’ oyunculara söyledim ama bireysel olarak alışkanlıklarını kıramadım. Alışkanlıktan devam etmem gerekirdi. Hoş olmayan bazı ayrılıklar yaşadık. Beşiktaş’ta uygulamaya çalıştıklarımı Trabzonspor’da çok daha pragmatik şekilde uygulayabildim. Beşiktaş’ın bana katkısı bu oldu.”