Bordo – Mavililerin transfer süreci ile ilgili çalışmaları anlatan Avcı, oyuncu ve oyun üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

OYUNCU TRANFSER ETMEK KOLAY DEĞİL

TRT Spor’da konuşan Avcı, 1,5 – 2 senelik bir süreci düşündüklerini, yapılacak yatırımların da bu doğrultuda yapıldığını kaydetti.
Avcı, “Transfer için çalışmalarımız var. Oyuncu ve oyun üzerinden çalışıyoruz ancak PlayStation değil bu, zamanı hızlandırarak ilerletemiyorsunuz. Oyuncu transfer etmek kolay değil, en iyisini yapmaya çalışacağız. Asıl hedef 6 aylık süreç değil, 1.5-2 senelik süreç. Yapacağımız yatırımları bu doğrultuda yapacağız.”

BİRBİRİMİZE SAYGIYI KAYBEDERSEK

“Yöneticiler, taraftarlar, hocalar, futbolcular… Birbirimize olan saygıyı kaybedersek işler karışarak gitmeye devam edecektir. Kazanmak için her yol mübah değildir. Bu güzel oyuna sahip çıkmamız lazım. Biz oyunu dövmeye başladık.”

HAKEM KONUŞURSAM OYUNCULAR ONA SIĞINIR

“2016-17 veya 17-18 sezonunun ilk devresinin son maçıydı. Başakşehir ile liderdik ve rakibimiz son sıradaki Adanaspor’du. Hüseyin Göçek bir golümüzü önce verdi, sonra iptal etti. O zaman VAR da yok, maç 1-1 bitti. Maçtan sonra herkes hakem konuşmamı beklerken ben oyun üzerinden konuştum. Eğer ben hakem konuşursam, oyuncular da ona sığınır. Maçtan sonra ‘hakem de formsuz biz de’ dedim. Ertesi gün Hüseyin Göçek beni aradı ve teşekkür etti.”

OKAN BURUK…

“Okan Buruk hem benim oyunculuğumu yaptı hem de antrenör olarak yanımdaydı. Bugün çok önemli işler yapıyor. Bizim de ona olan saygımızı göstermemiz lazım. Bu vereceğimiz enerji dışarıda da olumlu karşılanacaktır. Deprem oluyor yardım amaçlı bir araya geliyoruz, iki gün sonra birbirimizi yiyoruz.”

“Trabzon, tamamen duygularıyla hareket eden bir şehir. Bu yüzden kendine zaman zaman zarar veren bir şehir. İlk röportajımda akılla duyguyu birleştireceğiz demiştim. Şampiyon olduğumuzda süreç çok sağlıklı devam ediyordu. Sürekli sonuç almak, taraftarları da biraz durdurdu. ‘Yapıyor galiba’ dediler. İyi başlamamız, bizi bir yere kadar getirdi.”

MARAGOZ İLE YAŞANAN ANI

“Yardımcım Ali Hoca, Trabzon’da bir marangoza gidiyor. Marangoz ona, ’40 senedir en iyi hoca benim. En iyi değişiklikleri ben yaparım. Galiba bu benden de iyi.’ diyor benim için. Trabzon taraftarı benim için çok değerli, onların desteği bizim enerjimizi çok yukarıya çekiyor.”

ŞAMPİYONLUĞU KUTLADIĞIMDA ANLADIM

“Ben şampiyon olduğumuzu kutlamalarda anladım. Tekne ile gezintiler, kutlamalar… Çok çok büyük bir şey olduğunu anladım o anda. Çok samimi karşılıyorlar beni sokakta. Futbola ilgi alaka çok yüksek şehirde. Maç kazandığınızda bütün şehir çok mutlu oluyor. Ödeme mi varmış, başka bir şey mi varmış… Onlar sonra konuşulur.”

“Fenerbahçe maçından önce birisi koluma girdi. ‘Fenerbahçe maçında hep önde oyna’ dedi, ‘Hiç geri gelmeyeyim mi?’ dedim, ‘Yok.’ dedi.”

“Ben çok duygusalım ama işimle aklımı çok dengede tutuyorum. Dersime çok iyi çalıştığım için maç anını çok pozisyonel yaşıyorum. Mükemmeliyetçi olmak bazen beni yoruyor. Bir teknik direktörün maçı 90 dakikada bitmiyor. Basın önüne çıkıyorsun bir de. Kazandığın zaman boyun uzuyor, kaybettiğin zaman yok olacakmış gibi oluyorsun basın toplantısında. Yine de o gülen yüzü, samimiyetini kaybetmemek lazım.”

“Antrenman verileri, rakip verileri, analizler, toplantılar… Bunların hepsini 1 hafta boyunca çalışıyorum ben ekibimle zaten. Maçtan önce ne diyeceğim, ‘Çok iyi hazırlandık’ diyip gidecek miyim? ‘Hakem’ mi diyeceğim? İlk zamanlar ekibim eleştirdi beni, ‘Hocam her şeyi açıklıyorsun’ diye. Şimdiye kadar kazandıklarımızı gösterdik, kaybettiklerimizi de göstereceğiz. Antrenör mesleğinin saygınlığını artırmaya çalışıyorum. Bunu yapmaya çalışan teknik adamların sayısı artmaya başladı. Yarın antrenörlüğü bıraktığımda böyle anılmak önemli.”

FATİH TEKKE, BU OYUNA KAFASINI YORUYOR

“Emre Belözoğlu, son 4 senesini oyuncu olarak benimle geçirdi. Selçuk İnan yeni başladı, Türk futbolunun önemli oyuncularından bir tanesi. Şu an mevcutta Ömer Erdoğan var, Çağdaş Atan var, Nuri Şahin var. Fatih Tekke bu oyuna kafasını yoruyor. Yeni nesil, oyunla ilgileniyor. Bu yeterli mi, değil. Oyuncu olarak önemli hizmet ettiler, hoca olarak da devam edecekler.”

“Ben milli takım teknik direktörü olduğumda bütün kamuoyu destek verdi. Ben milli takım ve Beşiktaş’ta çalışana kadar futbolun her kademesinde çalıştım. Belki bunun başka örneği yoktur. Futbolculuk yaptım, asistan hocalık yaptım, altyapı sorumlusu oldum, genç milli takım çalıştırdım… Hep bir sınavdan çektim. Bu oyun bana çok şey verdi. Türkiye’de sadece birinci olduğunuz zaman karşılığı var. Son 7-8 senenin puan ortalaması en yüksek hocasıyım. 17 takımı geçip 2. oluyorsun ama eleştiriliyorsun. Bunların hepsinden deneyim olarak çıktım.”