61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzonspor, Avrupa arenasında deplasmanda Monaco ile karşı karşıya geldi. 

Bordo Mavililer, rakibi karşısından 3-1 mağlup olarak ayrıldı.

Müsabaka sonrasında açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “İkinci yarıya 2-0 değil de 1-0 gitseydik formasyon değişikliğine gidecektik. 55-60 bu değişiklikleri yapacaktık. 55’te ikli değişiklik yaparken 3.golü yedik. Sonrasında 4-3-2 formasyonunu aldık. Sonrasında biraz topa sahip olduğumuzda golü bulduk. Atamadığımız final pasları var. 11’e 10 oynamak kolay değil. Olumlu ve olumsuz cebimize koyacaklarımız var. Süreci bugün itibariyle kaybettik. 3 maç var 2’si içeride. Gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Yarından itibaren toparlanıp lige en iyi şekilde hazırlanacağız." dedi.

GEÇİŞ DÖNEMİ YAŞIYORUZ

Avcı, şöyle devam etti: “Geçiş dönemi yaşıyoruz. Tekrarlarımızı daha iyi yapacağız. Olumlu olumsuz buna bakabilirsiniz. Bence bu seviyede 3-1 90 dakika 1 tane penaltı ve duran toptan yiyorsun. Dengeli şekilde oyunun içinde kalıyorsun. Onun için detayları oyuncularımla geri bildirim toplantısında paylaşıyorum.”

Trabzonspor hazırlık maçlarındaki son rakibi ve maçı yayınlayacak kanalı açıkladı Trabzonspor hazırlık maçlarındaki son rakibi ve maçı yayınlayacak kanalı açıkladı

Avcı, “Şu an itibariyle önümüzdeki Monaco maçının analizi yapılacak. 4 gün sonra lig maçı var. Sonra 3 tane maç var. Parça parça bunlara hazırlanacağız. Gruptan herkes çıkabilir. 2’si kendi evimizde. Taraftara teşekkür ediyorum. Takıma ve bana destek verdiler. Bugün Monaco’yu 11’e 11 devam etse kazanabilirdik. Biz oyun içinde formasyon değişiklikleri yaptık. Nasıl cevap aldık, alamadık ona bakacağız. Bizim gibi bir takımın bu seviyede 10 kişi kalması sorgulanabilir.” dedi.

BAKASETAS'TA KANAMA VARDI

Avcı, “Bakasetas çok özel bir oyuncu ve özel karakter. Her şeyin içinde olmak istiyor. Ayağında ciddi kanama vardı. Milli takımda oynayacağını beklemiyordum ama oynadı. Kayseri maçında oyun içinde sonuna kadar tuttuk. Pas geçilmesi ve az süre alması gerektiğini söylediler. Bakasetas’ı kaybetmek değil uzun vadede kazanmaktı planımız” diye konuştu.

HUGO ROTASYONA GİRDİ

Avcı, “Geldiğimden beri ifade ediyorum. 2-3 kulvarda yarışan takımların rotasyonlarını yapıyorlar. Bazen oyuncunun sakatlanma riskini, oyunun planına göre değişebiliyor. Hugo ve Denswil de bunlardan birisi. Sağ ve sol bekte rotasyon yapma şansım yok. Aslında Yusuf Yazıcı da oyunda iyi şeyler yaptı. Bazen rakibe bazen sakatlanma riskine göre değişiklikler yapabiliyoruz” dedi.