YENİDEN DÖNMEMİN 2 SEBEBİ VAR! 

Bordo – mavililere yeniden dönmesinin 2 sebebi olduğunu belirten Avcı, bunlardan birisinin Trabzonspor sevgisi, diğerinin de Bordo – Mavililerin başkanı Ertuğrul Doğan olduğunu kaydetti.
Avcı, “Sayın başkanla uyum içinde çalıştığımız için bana ihtiyacı olduğunu söylediğinde buna hayır diyemezdim” dedi.

TRT Spor’a konuşan Avcı, Trabzonspor’a imza attığı ilk dönemde pandemi olduğunu ve bu nedenle tribünlerin boş kaldığını ifade ederken, herkesin bordo – mavililere hoca olmak isteyeceğine dikkat çekti.

Avcı, “Herkes Trabzonspor’da hoca olmak ister. Ben Trabzonspor’a gelmeden önce inişleri çıkışları olmuş, bazen kazanıp bazen kazanamamış bir teknik direktör olarak üzerimde algı vardı. Varlığımı tekrar hissettirebileceğim yer Trabzonspor’du. O takım sezonu 4. bitirdi ancak biz o dönemde gelecek senenin planlamasını yapmıştık.”

FENERBAHÇE’Yİ YENİNCE…

“İlk geldiğim dönemde değiliz. Abdullah Avcı ve ekibi şampiyon teknik direktör ekip olduğu için beklenti fazlasıyla yüksek. Gelir gelmez 4 maçın 3’ünü kazanıp, Fenerbahçe’yi İstanbul’da yenince duygusu yüksek bir şehir Trabzon, bir havaya girildi.” Dedi.

Takımın kadrosunu da değerlendiren Avcı, “Takım olarak sıfırda değiliz. Daha hızlı mesafe katacağımız bir dönemdeyiz. Son maçta 11 çıkan 9 oyuncu benim dönemimden kalma isimdi. Oyuncularla iletişimi olan bir teknik adamım. Oyun organizasyonlarını bilen bir ekip bu. Teknik-taktik tabii ki önemli ancak anahtar kelimenin iletişim olduğunu düşünüyorum.”

“Bazen baba, bazen ağabey, bazen hoca, bazen öğretmen… Oyuncularım zaman zaman bunları bana karşı kullandılar. Onlar da benimle oturup her şeyi konuşabiliyorlar. Bazı oyuncu vardır masadan masaya konuşursun, bazı oyuncuyla karşılıklı kahve içersin. Ben de bu iletişimi bu şekilde oyuncularla kurduğumu düşünüyorum.”

GERÇEKÇİ HEDEF AVRUPA

“Hayatım boyunca hep gerçekçi hedefler üzerinden gittim. Geldiğimde 4 maçta 10 puan olunca, Fenerbahçe’yi İstanbul’da yenince ‘Bu adam geldi bizim ayarlarımızla oynuyor, yine bize bir şeyler hayal ettirecek’ dendi. Gerçekçi hedef Avrupa kupalarına gitmektir. Trabzonspor’un forması çok ağırdır, her zaman olamazsın çünkü büyük takımların bütçelerini görüyorsunuz.”

HEDEF TÜRKİYE KUPASI

“Ben Trabzonspor ile 3 tane kupa kazandım ama Türkiye Kupası şu an eksik. Bizim için gerçekçi, ulaşılabilir hedef bu olacak.”