61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor, bugün kendi evinde Kayserispor’a karşı 2 - 0 geriye düşmesine rağmen 3 - 2 kazandı.  Maçın ardından konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı şu ifadelere yer verdi:

“Evet şampiyonluk hikayeleri böyle maçlarla yazılıyor. Hiç bir rakip kolay değil. Maç öncesinde rakiple düşüncelerimi söylemiştim. en önemli konu başlıklarından bir tanesi geçiş takımı. 
Hem topa sahip olmak, hem de bunu oynamak, hem de geçiş yememek gerekiyordu. 
5 dakika itirabireyle doğru başlar gibiydi. Sonrasında oyuna giremedik. Kaybetiğin yerde topu alamıyorsan, dağınıksan, top seni geri koşturur. İlk yarı bunu yaşadık. 
14 puan önde olabiliriz. Bizim hiç bir şeye ihtiyacımız yok.
Böyle fırsat vermemiz gerekiyor. Şampiyona gibi oynamamız gerekiyor. Bunun keyfini çıkarmalıyız. taraftarımız vazgeçmedi. Bize verdikleri destek için onlara teşekkür ediyorum. 
Trabzonspor’un DNA’sında böyle geri dönüşler var. İkinci yarı topa sahip olma ve golün gelmesi ki belki 65. dakika 3 - 2 öne geçebilirdik. 

DİREKTEN DÖNEN VE GİRDİĞİMİZ POZİSYONLAR VAR


Savunma güvenliğini de bir yerde tutmaya çalışıyorduk. 2 tane verdik. 
Bizi direkten dönen ve girdiğimiz pozisyonlar var. 
İkinci yarı harika bir tempo. Pasın şiddeti biraz daha hızlı. Kenarları kullanma. Biraz daha kenar ortasını yapabilirdik. taraftara vazgeçmedikleri ve dimdik ayakta durdukları için onlara teşekkür ediyorum. 
Bir kültür oluşuyor. İyi bir takıma karşı geri dönüşle kazandık. 
Haftalar azalıyor. Bu galibiyetler bize daha fazla özgüvenli kazandırması lazım. 
Çok mutluyuz. İyi bir takım çıkış yapan takım onlara da bundan sonra ki maçlarda başarılar diliyoru” dedi.