Bordo mavililer Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında Başakşehir’i 1-0’lık skorla geçti. Kupada yarı finale yükselen Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Avcı şu ifadelere yer verdi:

Trabzonspor'u Trezeguet taşıdı Trabzonspor'u Trezeguet taşıdı

“Tur atladığımız içni mutluyuz. Beşiktaş maçından bu yana gelişen oyunumuz bizi mutlu ediyor. Oyunun bütününde baskıları çok iyi yaptık. Girdiğimiz net pozisyonlar var. İlk ayarıda oyunu koparabilirdik. Tekrarla hücumlar denememiz gerekiyordu. Opsiyonları doğru kullandığımız sürece oyun bize dönecekti. Fırsatlar vardı. Rakibe çok fazla bir şey vermedik. Ortaları iyi karşıladık. Doğru avunma doğru hücum ile turu aldık. Trabzonspor büyüklüğünü bu kupalara ambargo koyarak almıştır. Bu kupa bizim için önemli hedeflerden bir tanesi. Avrupa kupa hedeflerine doğru gidiyoruz. Trabzonspor inadıyla vazgeçmez vazgeçmeyecektir”

“Taraftarlara teşekkür ederiz. Açık kanalda olmasına rağmen buraya geldiler. Pozitif desteklerini sonuna kadar verdiklerinde yıpratıcı olabiliyoruz. Burada tek bi şey yok. Hücum ve savunma yaparken hücumu planlayan bir ekip var burada. Her iki yönüyle oynamaysak bu oyunu duran top var, taç var topun havada olduğu alan var dışarıda bir alan var. Takım savunması yokken organize olamıyorsun. Bazı mevkilerde sıkıntılarımız var. Net bi şekilde fedakarlık yaparak yardımcı oluyor. Herkes takım oyunun içinde yardımcı olacak ki önümüzdeki sezonun hedeflerine yoğun bir şekilde çalışıyoruz”

“Umut için geçen de söyledim. Çok önemli mesafe kat ediyoruz. Bardhi yardımı oluyor bize. Ağrısı ve stresi oluyor. Kafasına top gelmişti. Tomografi çekilmeye gitti. Oyundan çıkmak zorunda kaldı. Onuachu kaşığından bir MR çekilecek yarın net bir bilgi verilebilir”

“Kerem biliyorsun bir buçuk sene evvel kadroya kattığımız bir oyuncu. Kerem daha oynamadan buraya gelmiştir. İçeride oyuncularımı var. Önümüzdeki sene kural geçerli olursa yerli oyuncunun kalitesi ve yardımcı olması çok önemli. Bu tür oyunculara gelişimi için çalışıyoruz. Beslenme ve fiziksel olarak geliştiriyoruz”

“Aslında Trabzonspor anayasası olmazı lazım. Bugün ben geldim şunu istiyorum. Başkası geldi, bunu istiyor şekilde oyun felsefesinin değişmemesi gerekiyor. Biz felsefenin oluşmasını istiyoruz. Yurt dışında ve burada ekipler var, bana bağlı. Deneyimli ve genç oyuncular transferlerimiz olacak. Mevkileri verdim. Hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Erken organizasyon için çalışıyoruz”