Türk medya patronu, İngiliz ekibi Hull City’in sahibi Acun Ilıcalı, Beyaz TV’de yayınlanan programda Türk futbolunu değerlendirdi.

Bu sezon Trabzonspor’u çok fazla izlemediğini ifade eden Ilıcalı, Bordo – Mavililerin Fenerbahçe karşısına kazanacağına ise ihtimal verdiğini söyledi.

Ilıcalı, “Trabzonspor'un Fenerbahçe karşısında kazanmasına ihtimal veriyordum. Büyük takımlardaki kan değişimleri rakip için çok tehlikelidir.

Ben burada maç yaparken her hafta, "Aman hocası kovulmasın" diyorum. O kan değişimi farklılık getiriyor her zaman. Potansiyel olarak şunu kabul edelim, bunlar çok üst düzey takımlar. Bu tür takımların refleksleri hemen hoca geldiği zaman ortaya çıkar.” dedi.

ABDULLAH AVCI, DÜNYA ÇAPINDA

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’nın defans felsefesinin dünya çapında olduğunu kaydeden Ilıcalı, “Abdullah Avcı'nın felsefesi, defansif anlamda dünya çapında. Abdullah Avcı, takımını defansif olarak oynatmak isterse, dünya çapında bir taktiği var.

TFF seçimlerinde, hangi Süper Lig kulübü kimi destekliyor? TFF seçimlerinde, hangi Süper Lig kulübü kimi destekliyor?

Abdullah Avcı, Türkiye'de Başakşehir'de iki tane ikinciliği, bir tane üçüncülüğü olan, Trabzonspor'a şampiyonluğu yakalamış, zaten hocalığına bakıyorsun, başarı fışkırıyor."

ÇOK TAKDİR ETTİĞİM BİR HOCA

Ilıcalı, sözlerine şu şekilde devam etti:

"2 türlü bir futbol tarzı var. Kulüp sahibi olduktan sonra işin dibine girdiğim için biliyorum. 2 taraflı saygı duyduğum şekil. Birisi, daha mühendis tarzı bir futbol teknik direktörlüğü. Diğeri, daha motivasyon ve oyunculara olan güven üzerine. Kaliteli oyuncuları oynatma üzerine başka bir felsefe. Abdullah Hoca olan felsefenin en büyük özelliği, eğer kapanmak isterse, rakibe kolay kolay kaleyi göstermiyorlar. Abdullah Hoca'nın bu konunun uzmanı. Çok takdir ettiğim bir hoca. Fenerbahçe'yle oynadığı zaman maçın ne olacağını başından hiçbir zaman tahmin edemem."

Editör: Serkan Kılınç